Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Kosmik 1

Sci-fi, kolem kterého byl zpočátku neuvěřitelný boom a na které jsem se těšil, jak malý kluk, pro mě bylo neskutečným zklamáním. Čekal jsem úplně něco jiného a taky jsem čekal od Nolanova formátu daleko více, než se mi dostalo. V poli sci-fi filmů bych to označil asi jako největší zklamání, které jsem kdy zažil. Děj mě vůbec nenadchnul, ani mě nebavil a víc než polovinu filmu jsem se nudil. Čekal jsem něco nového, něco co mi vyrazí dech, ekal jsem spoustu nových převratných nápadů... Ale tak už to holt chodí, když člověk očekává přespříliš. Jde o pouhou odysseu, víc nečekejte. 65% ()

drackula

Pre mňa maximálna spokojnosť a dôkaz, že Nolan to stále vie. Epická galaktická odysea, ktorá ponamáha mozgové závity, donúti človeka myslieť v iných rozmeroch a len tak jednoducho z hlavy nevyšumí. Rozumiem ale aj tomu, že tento film nemusel sadnúť každému, keďže naozaj nie je pre každého. 100% ()

Guzo

Asi bych tu v místních komentářích našel vše, co bych k filmu řekl i já, přesto si svůj neodpustím. Interstellar je více než cokoli jiného drama, jen je zasazeno do vesmíru a obsahuje lehké stopy sci-fi (a tím ani tak nemyslím cestování mezi galaxiemi). A jako drama funguje dobře, protože i přes obrovskou stopáž nestíhá ani chvíli nudit. Soundtrack je fajn (ale zase bych ho nevychvalovat tolik jako někteří), herecké výkony překvapily.. Matthew McConaughey má poslední dobou čuch na role a docela se mu je daří hrát, byť ho za nějakého dobrého herce nepovažuju. Naopak Matt Damon tu vysloveně zklamal, přestože patří k mým oblíbeným hercům (a ne, není to jeho charakterem postavy). Ostatní krom McConaugheyho tu jsou ale spíš na parádu. Překvapivě mě nejvíc bavila první část filmu před opuštěním Země, protože jsem byl dost zvědavý, co se bude dít dál. Ne že bych byl pak přímo zklamaný - spíš jsem se bál, že film bude dost nudný a to naštěstí nebyl - ale nedokážu se zbavit dojmu, že si neudržel vysokou laťku až do konce. 8/10 ()

Blackberry

Na pochopenie všetkého, napriek tomu, že Nolan nám to vysvetľuje ako sám on vie (alebo chce), si ešte nechám nejakých tých 51 rokov, veď je to len chvíľa ... Heuréka! ()

svobik

Nadpozemská podívaná, která není možná ve všech detailech dokonalá, ale její opulentnost všechno přebíjí. I po roce od premiéry v IMAXu a na pouhé televizní obrazovce se krásně vyjímá audiovizuální palba, která do člověka sype hektolitry emocí a ne jednou mu způsobí mrazení v zádech. Před Nolanem lze jen smeknout klobouk, ukočírovat takový kolos s mistrovskou jistotou je věc nevídaná. Absolutní film. 10/10 ()

Bagr_007

V mém dospělém životě rozhodně největší zážitek v kině. Už jsem myslel, že se nikdy pro žádnej film nedokážu tak nadchnout jako v dětství, že už mě do sebe nikdy nic nevcucne, neodřízne od světa a nepustí. Ale kdepak. Tohle dobrodružství o lásce k rodině, děsivě realistické zkáze lidstva a touze poznávat a stále jít kupředu, je někde jinde, než všechny nové filmy, co jsem v posledních letech viděl. Nolan už nikdy nic lepšího nenatočí. Tohle je strop. Mimochodem, v pražském Imaxu, z původní analogové promítačky, je to ještě víc dechberoucí. Mimochodem #2: Zimmerova hudba jde s obrazem ruku v ruce tak moc nádherně. "Because my dad promised me" ()

Stasz

Zrovna jsem se na to dodíval, takže zde píšu své pocity ještě zasyrova. Opravdu velkolepá výprava, nádherná hudba a strhující scény vyvolávající emoce. Miluji tuhle tématiku vesmíru a ikdyž je to pouze jen film, tak mě nepřestane vesmír nikdy fascinovat. ()

ganz

Miluju klasickou science fiction a bojím se, že lidi jako Clarke nebo Asimov by u podobný hovadiny zírali úplně stejně nevěřícně jako já. Řemeslně je ten film fajn. Ale těch facepalm momentů tam na mě bylo už vážně moc a vyvrcholení filmu už byla prostá nebetyčná debilita. ()

orionn12

Nejlepší vesmírný film všech dob. Těžké najít film, u kterého člověk cítí tak silné emoce, jako právě u Interstellaru. Fenomenální a úderná hudba od Hanse Zimmera, nepopsatelná kamera, vizuál je doslova nadčasový, a ty herecké výkony... Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Mackenzie Foy, Casey Affleck... Dokonale obsazené, dokonaleji zahrané a ještě dokonaleji zrežírované. Nolan je génius. Už snad ani nevím po kolikáté mě opět naprosto dostal. ()

Ementaler86

Neboj dcerko, táta si jenom musí zajít pro cigára. Bohužel mojí oblíbenou značku prodávají na planetě v jedné předaleké galaxii. Ale buď v klidu. Když poletím červí dírou, určitě to do večeře stihnu... ()

koog

Jsem fascinována audiovizuální stránkou a tím co opět předvádí pan herec Matthew McConaughey. Zbytek je bohužel lepší průměr, na Nolana pro mě nečekaně málo. Některé pasáže v první půlhodince mi dokonce přišly extra plytké. Podíváná je to každopádně geniální (IMAX, 70mm), k dokonalosti, na kterou jsem u Nolana zvyklá, mi ale malý nadpozemský kousek chyběl. ()

rudess

Je trocha náročné hodnotiť tento film, najmä bez znalostí vied a astrofyzikálnych či iných zákonov, o ktoré sa film opiera. Ale odhliadnuc od tohto aspektu je film remeselne bravúrne zvládnutý, so skvelou vizuálnou i hudbou stránkou, iba minimom hercov, vďaka čomu je vlastne dosť komorným príbehom, je mystický a spirituálny zároveň, je ambiciózny a podnecuje k uvažovaniu, miestami skutočne fascinuje nápadmi, je interpretáciou, je víziou... Z môjho pohľadu však Nolan predošlými filmami (minimálne Počiatkom) ukázal, že má na viac. ()

Styxos

Asi ještě nikdy mi u žádnýho filmu tak soustavně neběhal mráz po zádech. Interstellar je velkolepý, pompézní, vizuzálně úžasný (prosím alespoň nominaci na Oskara pro Van Hoytema), Hans Zimmer složil jeden z nejlepších soundtracků svojí kariéry (rovněž prosím alespoň o nominaci). Interstellar je film, kde se snoubí to nejlepší z Christophera Nolana a Stevena Spielberga (alespoň já jsem ho tam viděl). Jen škoda, že jsem si za celé tři hodiny nedokázal vybudovat vztah k žádné z postav a to i přes fakt, že jsou všichny skvěle zahrané. ()

iantomasik

Film o nezbytnosti aspirace. O tom co přesahuje člověka a přesto z něj vychází. Dá se to sledovat neustále dokola, klidně i v řadě za sebou. Vzrušující kompilát všeho zajímavého, co scifi snímky za posledních 40 let nabídly. Další film zaobírající se slučitelností racionality a zvířeckosti, rodiny a díla, člověka a existence, ale nejen to. Montáž opouštění farmy a vzletu do kosmu byla výtečná. Úspornost vyprávění místy odzbrojující. Bylo by to až takové evropské scifi nebýt všudypřítomné doslovnosti pro "běžné" lidi. Dokonce i white mann.. A ta hudba! update: v roce 2021 je film aktuálnější než kdy dřív a je už poměrně jasné, že se stane kánonickým dílem. ()

Pecival

Funguje to. Trochu jsem se bál, že bude Nolan příliš tlačit na emopilu, ale díky famóznímu Mattovi a skvělému soundtracku to šlape jako hodinky. Scéna s přehráváním vzkazů je pecka. Film sice obsahuje vlastně jenom jednu ultimátní scénu (vodní planeta), ale funguje i po osobní rovině. Audio je skvělé, ale visuál se např. proti Gravitaci vůbec nechytá. Což nevadí, film (u mě) boduje jinak. Takto má vypadat mainstream. ()

ZinedineCR7

Začalo to Znameniami, pokračovalo Armagedonnom, až sa Nolan dostal k svojej klasike, ktorá celý film ukončila. Bolo to........ veľkolepé. Zimmer sa opäť prekonal. Pri scéne, kde sa pripájajú k druhej lodi, som skoro vybuchol z tých efektov v kombinácii s Hansovou hudbou. K normálnemu komentáru sa dostanem asi až neskôr, musím si to nechať uležať v hlave. Zatiaľ ma napádajú samé nezmysly ako to, že prečo sa snažil Matthew mať hlas ako Batman :D ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)