První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

Trevor

Komentár som sa rozhodol napísať až po pozretí podobnej adaptácie týchto udalostí vofilme The girl next door a podstatný rozdiel je v hereckých výkonoch, pomáhajú aj prestrihy zo súdnej siene aj to že sa jedná o autentický príbeh, brutalitou však Americký zločin Dievča od vedľa prekoná, stále však v mysli diváka rezonuje že toto sa stalo naozaj. ()

hygienik

Hnus, musel som to pretáčať, nechápem, že sa filmy o týraní točia a že si nájdu divákov. Dokážem pochopiť, že Hitlerovi ruplo v bedni a bola z toho druhá svetová, ale týranie decka pochopiť nedokážem. Že to má hodnotenie 85% od 1500 divákov len preto, že to nimi otriaslo tiež nechápem. Nemá byť plnohodnotný film umelecky dobrý, spoločensky angažovaný alebo aspoň originálny či zaujímavý? Možno ho môžete považovať za spoločensko kritický - angažovaný, ale ja podozrievam tvorcov, že ide skôr o ryžovanie zlata na emóciách divákov, a keď už dám nejakej žmýkačke emócií 100% (čo sa v mojom prípade stáva často), musí ma nadchnúť pozitívne! ()

willow666

Film, ve kterém ani tolik nezáleží na kvalitě zpracování (která tu ale nepochybně je) jako na obludnosti příběhu a na tom, že se něco tak strašněho mohlo a může stát. ()

Skip

Americký zločin nenechá asi nikoho zcela chladným. Je natočen podle skutečných událostí, které byly opravdu otřesné. Zřejmě se mnoha lidem bude při sledování filmu otvírat pověstná kudla v kapse. Catherine Keener zahrála skvěle vskutku démonickou postavu. Není to příjemný film, protože to, co se tenkrát v Idianě stalo, nad tím zůstává rozum stát. Výborně natočené a klobouk dolů před herci, kteří tohle dokázali odehrát. ()

Patw

Krutý, hnusný příběh, který je natočen jen aby nám tu krutost ukázal. O to horší je fakt, že je to natočené podle skutečných událostí. Všichni co se na tom podíleli by si zasloužili zažít to samé. ()

Tygrys

Po delší době film, který na mne zapůsobil velmi silně. Říkal jsem si, že některé scény jsou hodně dechberoucí, ale ono to pořád ještě stíhá gradovat. Samozřejmě nesmím opomenout samotnou Ellen Page, jenž v roli Sylvie Likens vyniká. Doporučuju. ()

Frenegonda

HNUS HNUS A JEŠTĚ JEDNOU HNUS. Nechápu jak tohle lidi můžou dělat. Nebudu to nikdy chápat proč lidi mučí někoho jinýho...Film se mnou zatřásl nejhorším možným způsobem!!! ()

Sheldra

Nejsem idealistka, vím, že jsou lidi svině, ale tohle je extrém i pro mě, cynika. Nevím, jestli ve mně vzbuzovala větší odpor sadistická matka se svým psychickým vydíráním a silně manipulativními sklony, bezcitné děti nebo nechutně poddajné a odevzdané sestry Likensovy - proč si to ksakru nechaly líbit? Tak mě to rozčílilo, že jsem málem vypla televizi, a finále mě vytočilo definitivně. Co staví kvality filmu hodně vysoko, jsou hlavně fantasticky vybraní herci, především Cetherine Keener, která se vyhýbá jakémukoli přehrávání, a neméně skvělá Ellen Page, byť po většinou ječí bolestí nebo mrtvě zírá. American Crime je dobrý film, ale mohl by být mnohem lepší, kdyby nebyl postaven jen na silném příběhu, ale i na kvalitnějším scénáři a hlubším pohledu do psychologie postav. Trošku promarněná šance, ale pořád snímek stojící za vidění - už jen kvůli tomu, aby některé lidi přiměl zavolat poldy, když zaslechnou dětský nářek ze sousedovic sklepa. ()

Eldrick

Slabé, většina hodnotí vysoko pod tlakem emocí, aniž by uznali, že tu chybí jisté filmařské kvality, ať už režisérské, nebo scénáristické, všechno zachraňují svými hereckými výkony Ellen Page a krkavčí matka, Catherine Keener. ()

Chrysopras

Tolik zničených životů během pár měsíců, to je naprosto šílený! Těžko popsat dojmy a nespoilovat - takže jen okrajově: Byla tam řada zajímavých a zvláštních vztahových linií: matka/nepřítomný otec, matka/nejstarší dcera, vlastní/nevlastní sourozenci, mladý milenec/žena etc. Ze všech nejvíc jsem ale asi prožíval zvláštní situaci druhé nevlastní dcery - příšerná situace, jejíž přesah si plně uvědomíte u jejího výslechu! Dál je tu ta davová psychóza/teror, které se zúčastnovali i nerodinní příslušníci - zdánlivě nepochopitelné, ale v dějinách lidí tak časté :-(. Herecky velmi slušná kombinace a jeden z mála filmů, kde je tolik prosotru věnováno ženským postavám. Keener byla zvláštní: nevim nakolik to bylo dáno scénářem, ale nepůsobila na mě jednoznačnym dojmem mrchy, zdravotní stav byl taky osvětlován jen velmi nezřetelně. Řeknu to narovinu - myslim, že některé kolegyně by to zahrály líp ( napadá mě třeba Katka Blanchettů ). Shrnutí je takové: Ač film zanechal silnou citovou stopu, dokážu si představit ještě lepší, vyhraněnější a přesvědčivější zpracování. ()

JOHN.NY

Neskutečně silný příběh, jímž jsem byl šokován...v naprostém kontrastu proti sobě stojí andělská Ellen Page a Catherine Keener, jež pro mě byla ztělesněním toho nejhrubšího hyenismu. něco tak odporného jsem ještě neviděl! nevím, co ve mně převažovalo, zda soucit a lítost se Sylvií nebo odpor a nenávist ke Gertrudě.. ()

SonG

Catherine Keener - naprosto výborně hrající matku, která vlivem okolí na její mentální zdraví surově mučí dítě. Šokující? Ano....Ovšem narozdíl od jiných ,,based on true story" filmů mne tento zas až tak nebavil, protože tento příběh se podle mne nedá nacpat do hodiny a půl. Vše bylo podáno na můj vkus tak strašně zkratkovitě, že se mi původní pocit ze začátku film ke konci vytrácel, a konec (vyjma výslechu matky), mi přišlo, jako kdyby tvůrci už neměli čas. ()

Eržik

Nesnáším tyhle filmy, tak nějak mě to rve na kusy, nelíbí se mi to, je mi z toho zle, ale nedovedu se přestat dívat, pořád doufám, i když vím, že to dopadnout dobře nemůže. Je sice hezké, že byla snaha zmírnit skutečnou nestvůrnost dění, tím, že oběť měla uniknout do vzpomínek a představ, ale realitu to nemění a to je podstatné. Zase jsem dostal facku, od světa a lidí. Ztvárnění celé události bylo povedené, stačilo vědomí těch hrůz a zobrazené náznaky, větší detaily bych už asi nezvládl. Samotná zvrácená atmosféra a skličující strach mě ještě teď deptají. No a debata o tom jestli je Ellen dobrá herečka nebo ne, je podle mě zbytečná, ta holka toho má v očích tolik, že mi zůstává rozum stát a jen se těším, že se mám na koho, ve všech žánrech filmu, těšit v dalších několika desítkách let. ()

berusche

Těžko hodnotit film podle pravdivé události jen z pohledu filmového, když se vám tam tolik vkrádá morální aspekt a ještě takhle zatraceně silný. Velice překvapivě na mě působí, jak vysoké tresty dostaly děti, které se na tom podílely. Nevím totiž, zda v jejich ohledu to byl případ pro soud a vyřknutí trestu od poroty nebo spíš pro psychiatra, poněvadž matka má vliv prostě velký a její subjektivní pojetí reality bylo socializováno do těch malých mozečků. Tudíž rozeznat v dětském věku realitu matky od té objektivní může být problém. Samozřejmě, neměla jen malé děti, ale i větší, tam o trestu nepolemizuji. Také mě neskutečně překvapila vlastní sestra, která ze strachu o sebe samou neměla potřebu vykřičet do celého světa, že něco není v pořádku. Budiž nám tedy předvedeno, jaká zvěrstva se mohou dít, a my nejen, že s nimi nemůžeme nic dělat, my o nich obvykle ani nevíme (a že se podobných příběhů stává čím dál tím více, nedaleké Rakousko nás o něčem podobném přesvědčilo a není to tak dlouho). Filmově smekám, neb mi přijde, že kvalita filmu převýšila finanční investici, což se čím dál tím více jeví jako dobrý tah. A Keenerová je skutečně herečka každým coulem, smekám, já bych takovou hyenu hrát nechtěla. ()

Lord.Jim

Hodně odpornej a fakt hnusnej příběh, pro mě navíc i dost nepochopitelnej hned z několika (vlastně mnoha) důvodů. 1-2) Jestli byla bába cvok, tak fajn, s tím se asi nic dělat nedalo, ale co jsem teda opravdu nepochopila, byl ten zrůdnej ryzí dětskej hyenismus s jakým se chodily nejenom "dívat", ale i "pomáhat". 3-4) "Povídačky" o těhotenství se roznesly po okolí během pár dnů, ale fakt, že si půlka ulice z dlouhý chvilky skočí každej den típnout cígo do sklepa - ne? Stačilo zajít za farářem. Nic víc. Ale zřejmě podceňuju sílu kolektivu, strach, pocit moci a daná "pravidla hry". Už to nechci ani vidět. Je mi špatně. ()

ilemas

Silný děsivý příběh podle skutečné události o zlu v každém z nás, ale čekal jsem od toho dle komentářů mnohem víc. Po filmové stránce nic moc, ale stojí za to vidět. Na toto téma jsem četl mnohem děsivější knihy, které by stály za zfilmování. Ve filmu „V pasti" mě byla Ellen Page velmi nesympatická, zde naopak velmi sympatická. Další talentovaná dětská hvězda. ()