První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

zdenny

Chování tyranky by se dalo svalit na dobu, morálku doby a tíživou finanční situaci, kdyby to samé v osudech lidí nefigurovalo i dnes. Takže se dostáváme k brutálnímu leč klasickému týrání dítěte (nezletilce) dospělou osobou. Rozdíl od mnoha podobných případů shledávám v tom, že matka si svou frustraci pečlivě vybíjela na osobě cizí, ne na vlastních dětech nebo dítěti. Takže zde je psychologický rozdíl patrný oproti případům, kdy rodiče dokáží týrat své vlastní děti. Ikdyž jsem se díky svému povolání a díky znalosti (např. z médií) podobných případů dokázal jakž takž obrnit, přesto když je takový hnus zfilmován, vždy to bolí. PS: Chválím opravdu kvalitní herecké výkony a především Ellen Page. Ta má před sebou fakt budoucnost. PPS: Rodiče dívek asi také nebyli zcela normální, když věděli, co se stalo jejich starší dceři, tu mladší pak přesto dali do další pěstounské péče. Takové rodiče bych asi taky seřezal. PPPS: Za úvahu stojí především to, s jakou chutí dokázali týrané dívce ubližovat ostatní děti - i dost mladé děti. ()

Imune

Wow, ani ve snu by mě nenapadlo, že by lidská blbost mohla dojít až tak daleko. O Gertrudě radši ani nemluvím. Jinak krásná ukázka absolutní bezmoci a taky toho, jak jsou děti a nejen oni naivní a lehce ovlivnitelní. Ještě navrch k tomu všemu příběh podle skutečné události, kterej mě zpočátku moc neoslovil, ale nakonec vyrazil dech. Podtrženo, sečteno. 85% ()

Narya89

Neuvěřitelný film, zobrazující jak rodinné prostředí dokáže i z nevinných dětí udělat násilníky a spolupachatele bez rozlišení co je dobré a špatné. Ukázka lidského strachu a skryté krutosti, protože každý máme v sobě určitou křivdu, tak proč si jí nevybít na někom, když je možnost?Vždycky mě fascinuje nejenom že nikdo nic neudělá, ale že i bez přítomnosti matky je vidět, že týrání děti samotné vysloveně baví...Nechápu, že tu někdo píše, že to chtělo víc brutality, myslím že tenhle film mě bude ve své hloubce pronásledovat ještě hodně dlouho. ()

Andreas83

Silný a dech beroucí příběh který mě vtáhl do děje takovým stylem že jsem snad ani nedýchal. Kdo má na tohle žaludek a vydrží se koukat, bude na konci vydýchávat tak silné emoce že si bude připadat jako bezmocný uzlíček nervů který není ničeho schopný. Jinak Ellen Page opět skvělá! ()

hroubek

Kamarádka mě tento film doporučila, že je to hodně zajímavý snímek, který bych měl vidět. A měla pravdu. Samotný příběh nikam nespěchá, ale o to více pak v závěrečné třetině působí intenzivněji a je znepokojující. Nejvíce mě překvapilo, jakým způsobem je příběh ze začátku vyprávěn. Pozitivně, že z toho drama nekouká ani na míle daleko. O to více je znepokojující se bude dít. Režisér Tommy O'Haver má řemeslo v malíku a příběh drží v pevně v rukách. Když, je potřeba zvážnět, tak to udělá, jinak je film velmi klidný. O'Haver měl velkou kliku na obsazení, které je perfektní a odvádí výbornou práci. Ellen Page je zde velmi dobrá a každý normální divák s ní bude soucítit a přát jí, aby se z toho dostala. Catherine Keener ztvárnila výborně psychicky labilní ženu, která neví co se kolem ní děje a trpí bludy. Hlavní dvojici dost dobře doplňují Ari Graynor, James Franco a nebo obtloustlí Evan Peters z American Horror Story. Ze scén mi v hlavě nejvíce utkvěly scény, kdy hlavní hrdinku trestají a mučí jí. Jsou to velmi silné scény, ze kterých mrazí v zádech a normální člověk nepochopí, jak se něco takové mohlo stát. Americký zločin je dobrý film, ale na druhé podívaní opravdu není. ()

yeniczek

Skoro bych dal raději 3*, protože film téměř shazuje skutečný (mnohem hnusnější a brutálnější) čin. Ale pokud si detaily zjistíte až po filmu, jako v mém případě, budete spokojeni, pokud se dá něco takového vůbec říct. ()

Ichabod

Absolutně chápu proč Catherine Keener nechtěla roli vzít, vzhledem k její nevýrazné a převážně sympatické herecké historii ji tohle asi do budoucna pronásledovat bude. Já osobně ji asi jen tak z paměti nedostanu, protože podala opravdu skvělý herecký výkon, který ale byl téměř k nesledování, takže sorry, že se nerozplývám víc. Vyprávění tohoto příběhu založeném na skutečných událostech je podáno tak citlivě, bez zbytečných detailů a naprosto plynule, že člověka semele. První hodinu jsem jen pociťoval stoupající vztek, protože asi nemám pochopení pro někoho kdo si naseká šest dětí a následně nemá skoro co do huby. Jak ale vše gradovalo, tak vztek přecházel v lítost a opravdu jsem nechápal chování Gertrudiných dětí (na konci v jednací síni jsem cítil satisakci). Tenhle film patří rozhodně k těm nejsilnějším z poslední doby a jeden z nejlepších podle skutečných událostí bez jindy "potřebného" hollywoodského přehánění.. ()

MI-380

Až nesnesitelně naturalistická porce krutosti, zoufalství, lhostejnosti a beznaděje. Ještě, že příběh byl prokládán krátkými scénami ze soudního přelíčení, to byly dobře promyšlené chvilky nutného oddechu. Život zkrátka dovede psát příběhy, na které by normální scénárista ani nepomyslel a pokud by to nebylo podle skutečných událostí, těžko by se hledali tvůrci, kteří by se na tom chtěli podílet a diváci, kteří by to chtěli sledovat. 75%. ()

RaggamuffinSVK

Napriek tomu, že realita bola oveľa horšia a film bol len slabý odvar, perfektná Ellen Page a Catherine Keener mi dokázali priviesť poriadne zimomriavky. Silné, zvrátené a choré. Trest smrti všetkým. ()

mirec88

Ja ako hlboko empatický človek som bol z tohoto filmu roztrieštený na márne kúsky. To sa nedá slovami popísať. Je to niečo strašné, hnusné a kruté, čo urobila tá k...a Gertruda Baniszewska. Ja síce bežne nenadávam, ale ona sa inak nazvať nedá. Proste, je to hnus. Plakal som niekoľkokrát a aj keď je to veľmi smutný príbeh, ale bolo to niečo neskutočné. Emočne. Po hereckej stránke Ellen Page bola vynikajúca a taktiež Catherine Keener, hoci jej postavu nenávidím. V každom prípade tento film nie je pre každého! Určite by ho nemali pozerať psychicky slabší jedinci a tí, ktorí filmy veľmi prežívajú. Je to veľmi silná káva. Ale najhoršie na tom je, že sa mi tento film asi nikdy nedostane z hlavy, aj keď viem, že už ho nikdy nebudem chcieť vidieť. Inokedy si na konci takého filmu poviem - však to bol len film, ale tu sa to Bohužiaľ nedalo... ()

jujec

Silný, avšak nepříjemný zážitek. Film není vůbec oddechový, naopak - celou dobu přemýšlíte, PROČ se to děje a nikdo nezasáhne. Sylvia je zahraná naprosto skvěle, ale vidět znovu bych tento film opravdu nechtěl - přece jen je příliš smutný a zneklidňující. ()

Autogram

Keby to nebolo podľa skutočnej udalosti, tak by som len zalomil rukami nad nelogickosťou konania postáv od dospelých rodičov alebo susedov až po najmenšie deti, ktoré tiež musia mať v sebe dávku ľudskosti. Takto len zostáva hádať, koľko je v pravdivom príbehu pravdivosti, a koľko nutnej dramatizácie a surovosti pre mlsné oko dnešného zhýčkaného diváka. Hrať na city sa ale podarilo a nemalú zásluhu má na tom aj Ellen Page so svojim tentokrát nevinným pohľadom. –––– Reverend říkávál: Ke každému skutku má Bůh důvod. Ale já ho zatím nenašla. ()

kofr

Silný příběh, naturalisticky podán, u kterého se vám několikrát zastaví dech. Vše několikrát znásobeno tím, že si během toho filmu pořád uvědomujete, že tento film je natočen podle skutečných událostí. Film určen dle mého názoru pro silné povahy, jinak se u filmu budete kroutit, trpět s hlavní hrdinkou stejně jako já. Výborný výkon Ellen Page(která si "laťku" zvedá čím dál výš) a ještě lepší výkon Catherine Keener!! ()

jamalka

Ellen Page mám čím dál radši. Z ní vyroste herečka s velkým H. Také hlavně díky ní je tenhle film tak skvělý. Jen mohli ten film pojmout trošku syrověji.Ale jinak hodně dobré. ()

sellsakul

To čo sa odohralo v tomto filme je hrozné a určite to otriaslo nielen Amerikou, ale aj celým svetom. V podstate neviem, čo by som filmu vytkol. Poviem to na rovinu, tematicky podobné filmy ako Klass (2007) a Zlo (2003) zanechali vo mne hlbšie emócie ako AN AMERICAN CRIME, tak preto dávam len 4*. ()

zolo23

Nepríjemné, šokujúce. Až mi bolo zle z takej krutosti k ľudskej bytosti. A to nie len zo strany matky, ale hlavne zo strany detí. Kdeže väzenie..všetkým by som doprial zažiť to čo si zažila Sylvia a to bez ohľadu na vek. Nechápem kde sa zobrala taká krutosť všetkých detí.. Ellen Page a Catherine Keener? Famózne herečky! ()

manonfire

Plusem je typologicky i herecky vkusné obsazení Ellen Page a celkově důsledně věrný přepis událostí. Mínusem je snaha o to udělat z regulérně imbecilní a mateřsky komplexně neschopné sadistky, utrápenou loutku, jejíž popudy byly ovlivněny léky a alibistickou starostlivostí o pokrevní potomstvo. To ale není problém Carherine Keener, nýbrž scénáristy. Rovněž skoky v mentalitě dětských hrdinů, u nichž se záblesky soucitu pravidelně prostřídávaly s tyranským požitkem z lynčování, nebyly zcela věrohodné. Celkově lepší průměr, ale žádný extra art na přeceněných 85 procent. Počítejte ovšem s extrémním vztekem vůči paní Gertrudě Baniszewské. Už její pra-pra-pra-prababička měla být důsledně sterilizována motykou do hlavy. Bez pardónu a narkózy. 60% ()