Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Drky

Já ani nevím, mám takové smíšené pocity. Miluju horory se zombíkama, ale tady mi to přišlo hodně zvláštní. Děj oukej a jako vždy v tomto žánru lidé prchající před hrozbou smrti v rukou a zubech nenasytných zombie. Postupně poznávající krutou pravdu, taková cesta odnikud nikam s konečnou v nějakém luxusním sídle na venkově. V jedné chvíli, nevím jestli to bylo nudou nebo čím mě napadlo, že si to stopnu a mrknu se kolik ještě zbývá do konce, že se ještě vlastně nic nevyřešilo a nestačil jsem se divit, když jsem zjistil, že už to bude hrát jen 5minut, konec žádná gradace nic, prostě ukončení někde uprostřed. Dal bych i nižší hodnocení než jsou 3*, ale dám je, protože snímek byl docela realistický a sálala z něj hustá atmosféra. Hodnocení 65% PS: Nekoukejte na to při obědě, nemuseli by jste ho taky dojíst!:-) ()

pirate

Nápad originální, ale nudný. Zombie jsou už příliš ohrané a až na nějaké velmi povedené kusy jich moc dnes neobstojí. ()

Pointer

Čo povedať, nech to pozerám jak to pozerám, ako fľaša Kopaničiarskej po pive ... nesadlo mi to. Herci ponúkali nepresvedčivé výkony, na samotných zombíkoch mi vadilo slabé maskovanie a nepresvedčil ma ani samotný dedo Romero vo svojej hereckej úlohe. Tých pár vtipov čo odzneli tiež akosi prešli mimo mňa, ale nesmiem však uprieť celkom slušnú gradáciu deja, ktorá si však v závere, aspoň podla mňa vybíja zuby na hranej vážnosti čo do takýchto filmov nepatrí. ()

Hrobař

Hned předtím jsem sledoval Den mrtvých od stejného autora a pokrok je zde vidět. Gore je lepší, syrovější, lokace jsou taky celkem fajn, ale ruční kamera tu skřípe a bere tomu celýmu drajv. O rok později byl udělanej snímek Monstrum (2008) a neměl sem s tím nejmenší problém, tady se ale autor snaží uměle obhájit nutkání hlavního hrdiny to všechno natáčet, mezitím tam nějaká holka neustále mele moralistický hovna a nesmyslný filozofický žvásty a hlavně ty drsňárny říkaj smrtelně vážně. Smutný 2 a velkého guru zombie žánru budu odteď brát dost s odstupem. ()

Monellito

Oproti filmu REC naprostá fušařina, z postav i atmosféry na mě dýchala umělotina. U filmu se vydržet dalo, ale víckrát už bych ho vidět nemohl. ()

Allein4

Vždycky jsem měl rád Zombie filmy, po nástupu The Walking Dead je mám ještě mnohem raději. Diary of the Dead není pecka, ale příjemný, nízkorozpočtový snímek, který Zombie nadšence neurazí. A Zombie velenadšence (jako já) přinese velmi dobré pokoukání. ()

Bubakoff

ach jo...Jirko...je fajn, že si svým filmům s milovanými zombíky dával další rozměry...sociálně kritické a jiné...ale tohle už si krapet přeťáp...ty pseudofilozofický slinty...to se fakt nedalo... ()

Mark1983

O odpad se samozřejmě nejedná,přesto konstatuji,že nejsem velkým příznivcem found footage,což mě ve filmu o Zombie dosti zklamalo až na úvodní scénu s reportéry,když v záběru za reportérkou obživl mrtvý určený do márnice,ale pak ty záběry těch lidí,co se snaží dostat z té krizové situace - nic moc. ()

Smashed

Film, u kterého jsem si říkala, že je škoda, že končí... Mělo to šťávu, gradaci, lekací momenty, ale zároveň to nebylo natahovaný zbytečnejma záběrama. Měla jsem pocit, že každá minuta filmu tam byla správně, nic nepřebývalo, žádný zbytečný záběry. ()

Baroque

žiadna logika, nulová nápaditosť, spracovanie. strata času. všetko čo ste už videli tu uvidíte znova. a horšie. a tie pseudo filozofické existencialistické reči... no, poser ma. do prdele s takýmto "filmom." za pár obrazov 1*. inak absolútna sračka. 61%? čo vám to jebe, ľudia? ()

Little_Sawy

Romero s týmto kúskom fakt sklamal. Ako mužské osadenstvo ktorý si radi sfrčia na poriadnom zombie filmu, tak tento výber sklame na plnej čiare. Nič moc, krv netečie prúdom zrovna, zombie mi príde ako jedno veľké klišé s tým ako sa šíria. A tá vec, že je to natočené ako denník, môže prísť niekomu divná, keďže už FF, tak aspoň poriadny, tu to bolo chvíľami také, akoby to bolo klasickou kamerou. Za mňa dosť nahovno kúsok. ()

maken

Aj keď som si už zvykol na zúrivo behajúcich zombies, tak pomaly sa motajúci nemrtví sú príjemným retro spestrením. Postavy sa niekedy chovaju ako keby mali v hlavách naložené to čo tí ktorí po nich idú (všade pobehujú nemrtví a oni sa divia prečo je nemocnica prázdna..) Keby som nevidel Rec dám aj o hviezdičku viac, ale Diary of the Dead mi pripadal dosť sterilný. ()

Pattrick

Slabý odvar [rec]u .. Jako Zombie Horor je to nádhera, zombie se potulují a vydávají ty svoje pazvuky. Skvelé scény, které k těmto žánrům patří. Jako film je to nudné, nezáživné. Samotný konec byl šok pro mě, byl jsem namlsán co se bude dít a nejednou takováhle podpásovka. Ano Romero může točit zombie filmy, ale chce to klasické, toto se mu vůbec nepovedlo. ()

katusia

Žiadne napätie, žiadne "prevtelenie sa" do postáv, žiaden strach, žiadne herecké výkony(modlila som sa aby ten premúdrelý profesor s lukom a šípmi umrel straaašne krvavo a straaašne rýchlo a on si to s prehľadom prežil...), žiaden originálny príbeh. jediné čo zostáva je vážne skvelá forma a jeden podarený fór. ()

Isfio

Keby nebolo meno Romero v kolónke Režie, tak ten film má hodnotenie 20%. Áno, extra nudný, nezaživný (ne)horror bez atmosféry. Absolútne nesympatickí herci, ktorí sa správajú ako skauti na výlete, nie ako v situácií keď mŕtvi behajú so svete a človek robí všetko preto, aby prežil. Režisér sa chcel ukázať, že ešte nepatrí do starého železa, a tak chcel natočiť film tzv. ručnou amatérskou kamerou. Výsledok je ale ten, že tá kamera pôsobí až priveľmi profesionálne, občas ňou zatrasú, aby sa nepovedalo. V porovnaní s réžiou napr. REC pôsobí až smiešne.Do filmu sa snažili vložiť až filozofické dialógy, ktoré ale znejú pateticky.Atmosféra nulová, scenár žiadny.. po celý film hlavné postavi kamsi cestujú .. domov. ()

Figuto

Úpadek zombie horrorů. Tak bych tento opus nazval. Kopírující Rec. ale ještě neuvěřitelnější a trapnější. Jestli to byla parodie, nebo v tom bylo obsaženo nějaké sdělení, nevím. Přišlo mi to nepovedené. Zklamání. 3/10 ()

Yossaretix

Zábavné. Filmy o zombících mám rád, vždycky se u nich hodně nasměju. Zde je to podané takovou dokumentární autentickou formou, která má být asi šťouchancem do dnešního multimediálního světa, kde se vše zaznamenává a každý si žijeme a zároveń hrajemu svůj malý film na youtubu. Lekačky byly v přiměřené míře, dokonce mi tam chyběla nějaká nečekaně. Potěšila mě taky střízlivá palebná síla hrdinů, vystačili si s tím , co bylo zrovna po ruce. Němý Amiš a jeho cedulky nemají chybu.Taky se dozvíte proč vždy, i když běžíte jak olympionik, tak nikdy ploužícímu nemrtvému neuniknete. Na druhou stranu herecky nicmoc, chtělo to od obsazení víc života :-). Ale nudit se nebudete, hlavně kvůli vychytaným detailům. ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)