Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Ulrich

Romero se zkratka nezmeni a jeho zombie filmy budou vzdy v prvni rade spolecenske kritiky nez horory. Tentokrat ale me, narozdil od Land of the Dead opravdu bavil. V prvni rade to bylo asi dano jednoduchym pribehem, odehravajicim se v soucasnosti a ne v nejake verzi budoucnosti a taky tim, ze ac se veze na vlne filmu natocenem "jako doopravdy" tak se zaroven ze spolecnosti filmu jako Rec a Cloverfield vymezuje tim, ze ani na vterinu nevypada, jako by to bylo realne(coz byl dojem, kterym se snazili oba prvne jmenovane filmy pusobit). Je zde hudba (vysvetleno je to tim, ze jde o sestrihane materialy), herci vypadaji bez vyjimky jako herci a ne jako normalni lidi, kterym se zrovna neco hrozneho deje a reziser se snazi nam poskytnout vzdy ty nejlepsi zabery, pricemz je jasne, ze v nekterych chvilich by asi typek odhodil kameru a bezel jak o zivot. Vlastne ze vsech filmu, natocenych podobnym stylem, ktere jsem mel moznost videt, tento vypada "nejnormalneji". To co me na Diary bavilo nejvic, je ta kombinace "mraziveho" pohledu do nitra senzacechtivych hltacu zprav internetu a Romerovych klasickych zombie prvku, mezi ktere patri i humor. Scena u stareho sektare, nebo zaver s "mumii" me rozhodne pobavily. Diary of the Dead bych asi nedoporucil nekomu, kdo ceka mrazivy horor po kterem neusne. Ale tem, kterym se Romerova tvorba zamlouva by tento novy prirustek do zombie rodiny mohl rozhodne prijit zajimavy. Protoze ja od deduly Romera rozhodne podobny film necekal. ()

Han-cock

Strašne som sa nastrašil, a to ešte len bola scéna s múmiou na začiatku. Výborné scény boli ako napríklad v nemocnici doktorke vyleteli oči keď je k hlave priložili defibrilátor alebo ako sa zabil farmár s kosou a pritom sejmul aj zombíka. Streľba z luku ktorú mal fakt dobre nacvičenú profesor bola úchvatna, keď doslova prikoval k stene toho malého spratka. Takto si predstavujem nemrtvých... pomalí,silní a hladuchtiví. Celkovo tento film mal všetko čo dobrý horor potrebuje... napätie, prekvapenie a strach preto davam čistých 5 *****. ()

TaanStari

Spíš než zombie horor je to drama. Realistické a hlavně bez schématických postav (viděli jste už někde profesora ala filosof Legolas?) ()

Money_too odpad!

WTF is that? Jak tu někdo může napsat,že tohle je daleko lepší než Cloverfield nebo REC ? Tahle sračka nemá vůbec žádnou atmosféru, vůbec nevypadá autenticky a je absolutně nudná. Herci předváděj stupidní výkony a to nemluvím a nejdebilnějších dialozích co jsem poslední dobou slyšel... Pořád nechápu,jestli jsem se náhodou nedíval na parodii,ale nejspíš ne,páč se tomu ani smát nedalo. A já se naivně těšil na dobrý horor...! ()

Gastovski

Po skvělém Dni mrtvých přišla tahle nudná fraška plná samých žvástů a keců. Hlavní hrdinové dost nesympatičtí, hlavně ten profesor a styl natáčení se mi taky nezamlouval. Pár scének pobaví, ale jinak i atmosféra stojí za prd. Romero, doufám, že se příště polepšíš! ()

Mania

Nemám ráda tenhle styl ála amatérské video, i když tady ta kamera nebyla roztřesená jako třeba v Cloverfield, což mi vadilo hodně. Dialogy poměrně tupé, ovšem scény - a hlavně ta konečná - parádní. ()

dawe787

Zajímavý zombie počin, ale spíše průměrný snímek, který nemusí člověk vidět 3x za rok. Ovšem pro milovníky podobného žánru doporučuji už pro styl natáčení s kamerou v ruce, která se tu netřepe tak debilně, jako třeba v Recu. ()

edie sedgwic

Vdaka filmom ako tento zacinam prichadzat na chut zombikom. Nie je tam zbytocne vela krvi a odtatych koncatin, dialogy su pateticke v unosnej miere a celkovo nemate pocit ze pozerate horor, skor znepokojivu dramu s obvyklou temou: svet ovladnu nemrtvi. ()

zelda82

Hodne sugestivni pseudodokument, ktery me sice nebavil tolik jako Snyderuv Dawn of the dead, ale presto je to porad hodne nadprumerny kousek s prvotridni atmosferou. Jen je skoda takovych tech kecu typu, musim to tocit, protoze chci lidem poslat poselstvi. Nebyt togho, byl by denicek skoro dokonaly. ()

JanKukulín

Dlouho jsem se rozhodoval, zda dát tři nebo čtyři hvězdy. Amatérská kamera nebyl špatný nápad a stylizovat to celé jako natáčení dokumentu se mi líbilo. Ovšem má to své mouchy a poměrně hodně věcí je ve filmu předvídatelných. Ovšem scény s ohluchlým Amishem mě opravdu pobavily. To byl opět starý dobrý vtipný Romero. Co trochu pokazilo dojem z filmu, byl poměrně hloupý závěr ()

Lyžař

Film od Romera..pro mě docela známého a uznávaného režiséra. Těšil jsem se na nevšední zážitek, ještě k tomu, když mezi herci byli napsáni takoví velikáni jako Quentin Tarantino a Quillermo del Toro. Po shlédnutí snímku jsem však o filmu přemýšlel a něco mi tam nesedělo. Nikde není vysvětleno, jak se vlastně stalo, že mrtví ožívají..celou hodinu a půl jsem namonitoru hledal Quentina, ale ten nepřicházel - pro mě velké zklamání! Kdo nečeká od hororu pocit, kdy by se pak bál usnout, nechť se na snímek koukne. Ostatním to opravdu nedoporučuji. Jedinou světlou stránkou pro mě bylo setkání skupinky s hluchým staříčkem, který bez jakýchkoliv okolků hází výbušniny a používá kosu tak netradičním způsobem, že mě to až rozesmálo. ()

Prolog

Tak ted jsem ten filmek dokoukal podruhý! Musím jasně jednu hvězdičku přidat! Romerova nová tvorba je podlě mně o třídu až dvě lepší než ta stará (fakt:)) a tenhle film je výbornej. Skvělá atmosféra a do jisté míry i vtažení do děje (kamery)...mazec no :) ()

Tom44zKA

Wuhaaa... kam se na tohle hrabe Resident Evil!!! Úžasné!!! Děj, střih, kamera, zvuk, načasování, herecké výkony... prostě nádhera! Z tohohle filmu jsem nadšený!!! ()

Romeo5 odpad!

To byl ale šok...Docela by mě zajímal věkový průměr kladně hodnotících. Naprostá absence začátku mě ještě neudivila tak, jako trapné scény u tak tisíckrát otřepaného námětu, jako je tento. Pokus o něco nového a přeci starého....hm. Ježiš to byl ale uboze dětinskej děj, herci neherci a vůbec ta umělá a okatá snaha zaujmout i dojmout tím, jací jsou lidé hovada. No to snad ne.... to už přeci víme.Takhle podle mě vypadá odpad a film, který mě má okrást o čas :) ()

Bohnice05

Docela mě Romero překvapil, že se odvážil takhle riskovat a experimentovat. Ale ten experiment se sakra vyvedl a byl to dobrý tah. Už jen za tu odvahu by si toto hodnocení zasloužil, natož když vezmu v potaz, že se to náramně povedlo. Tyhle ty hrátky s kamerou se mi moc líbily. ()

Eluin

Parádní Romero má formu i v pozdním věku, a to je jen dobře. V rámci svého sub-žánru se jedná o dobrý kousek, byť samozřejmě originalita a nápaditost již není tím, co by tento snímek zdobilo. Přesto jsem se u sledování bavil a přidávám svůj hlas k těm, kteří tvrdí, že by film mohl být ještě o něco delší, či.....co třeba takový seriál? :-) ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)