Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

Allein4

Rozhodně ano, to rozhodně mohu. Je vidět jasný rukopis Nolana, který po Batmanovi vzkříšil dalšího hrdinu. Temná stránka hodně viditelná, děj velmi slušný, záporňák naprosto dokonalý. Co mi kazí ten dojem (a proto ode mne také nezíská maximum hvězd), je ten až moc přemrštěný závěr, kdy zničili půlku velkoměsta, a ještě ani to nestačilo, tak došlo na 1-on-1 bitku, včetně "sejmutí" družice. To bylo opravdu trochu moc, ale z kina jsem stejně tak jako tak odcházel plný dojmů. A už se moc těším na Justice League, kterou, doufejme, bude mít pod taktovkou zase Nolan! ()

Raziel811

Aby bylo jasno - nemám rád postavu Supermana, ani jejího aktuálního představitele (Henry Cavill), ale zde musím uznat, že film se povedl a velmi se mi líbil. Jedná se o milé překvapení jako svého času film Počátek. Je zde všechno - emoce, velkolepost, dobré obsazení i vizuála a rád režiséru odpustím i přehmat ve stylu Sucker punch. ()

Ashal

Vše, co mi vadilo na Nolanovu Batmanovi (hlavně sterilita děje a prostředí) je v Man of Steel pryč, zůstala určitá osudovější a vážnější nota a i ta je ve správné okamžiky odlehčena. Snyder uchopil látku, jenž mu Nolan načrtl a dal jí přesně to, co umí nejlépe - vizuální orgie a poprvé od dob Watchmen i okamžité vtažení do děje a fascinací hl. postavou. Restart ultimátního Mirka Dušína se povedl, Superman už není jen ten nejhodnější, je to muž, co ví, že každé jeho rozhodnutí ovlivňuje osud světa a každé jeho rozhodnutí tedy musí být správné. Letos pro mě osobně největší překvapení. ()

Luciaaas2

Zacku a Chistophere, moc Vám děkuji za tento komiksový nářez. Superman nebyl nikdy takový kabrňák, jako doposud. Hned úvodní část filmu Vás přibije do sedadel a už Vás nepustí. Akční scény naprosto dokonalé, bechybné.Hudba dech beroucí. Podle mě nový Superman překonal Avengers jak svou epičností, tak bezchybnou akcí. Muž z oceli patří mezi nejlepší comicsové filmy a to bez pochyby. Kdo tvrdí, že se nudil, že ho to nebavilo, tak lže.... ()

marhy1992

Pre mňa film na ktorý som sa najviac tohto roku tešil. Zach Snyder a producent CH.Nolan boli a sú pre mňa zárukou kvality. Nesklamali ale ani nenadchli tak ako som očakával. V prvom rade som veľmi rád, že máme Supermana, ktorý aj LIETA nie ako bolo v roku 2006. Herecké obsadenie a výkony fantastické. Pri filme sa určite nenudíte. Páči sa mi spracovaná planéta Krypton a aj línia deja. Nepoznám lepšieho herca pre úlohu Clarka Kenta ako je Henry Cavill. Určite sa to oplatí vidieť v 3D v kine. Pre mňa skvelý úvod do sveta Supermana, som zvedavý či v ďalšej časti sa stretneme s jeho hlavným nepriateľom na Zemi- Lexom Luthorom. Hodnotenie : 85 % ()

stroke

85% musím přiznat že Supermana jsem předem odepisoval s tím že s touhle profláklou postavou nejde už dál pracovat. Není to pravda což ukazuje velice hutný a celkem chytře propracovaný příběh. U mě dobrý :) ()

magero

Fuuuu, vyborne, tak toto som necakal, skor nejakeho dalsieho bezpohlavneho supermana. Vyborne scifi, fakt dobre. Kam sa hrabe komedia Prometheus :) ()

Jardinero

Nevim, mozna to bylo moji dvouletou abstinenci na 3D film, kazdopadne jsem se bavil od zacatku az do konce, moje prani : hlavne ne pusu!! bohuzel nebylo vyslyseno, ale ani to mi nezabrani dat 5! ()

Peterek82

Komix vyprávěný jinak, než jsem zvyklý a moc se mi to líbilo. Supermanské bitky - ano, asi takhle jsem si je představoval. Pro mě adept na blockbuster roku. Thumbs up! ()

athena07

No, já nevím. Proč se ti Američané tak vyžívají v ničení všeho možného? Film mě bavil, líbilo se mi zpracování příběhu Kryptonu a že to celkově bylo pojato z jiného úhlu pohledu. Ale ty závěrečné scény a boje byly už přehnané. A navíc Lois a Clark mi k sobě vůbec neseděli, chyběla mi mezi nimi chemie. Naštěstí to zachraňoval Zimmer. ()

Mr.Jokker

Nářez ..Kládu Kenta sem nikdy nemusel ale tohle byla bomba . Prostě podle mě je supermana hodně těžký zfilmovat protože je vždycky tak zaměženej na ameriku a nosí trapný teplý tanga a podobný maličkosti jako zrovná né nejlepší záporáci . Ja sem si to pořádně užil .. GENERAL ZOD FTW (Michael shannon - Epic ) ()

Bons_

No tak to byla síla. Jeden logickej nesmysl za druhým.."nemužeš je zabít"..pak mu zlomí váz...vojáci střílejí na něco co nemužou zabít, pak ten týpek ještě do ní vyprázdní zásobník a ono nic, tak vytáhne nůž jo?..Chvilkama člověk neví jestli kouká na supermana nebo na Matrix:revolution. Snímek bez ducha, který nestojí ani za druhé shlédnutí. ()

NeverEver

Cekala jsem malo a byla jsem velmi prijemne prekvapena. Konecne film, kde az na poslednich 10 vterin se nemusite divat na priblbleho brejlouna predstirajiciho, ze je nekdo jiny, na naivni a misty nesnesitelnou novinarku, ktera furt musi strkat rypak kam nema.... Naopak od zacatku se divate na intergalaktickou kovbojku plnou akce. Ma to riz, ma to spad a je to proste prvni film o Supermanovi, kde jedine co vam Supermana skutecne pripomina je jen pismenko na trikotu. V ramci moznosti pro me zatim urcite nejlepsi "pojeti". Tak trochu Thor tak trochu Star trek tak trochu Hulk. Par vtipu se taky najde, takze za me skoro jednicka s hvezdickou. Davama 4* a dekuji za velmi prijemny zazitek z opravdu dobreho filmu! (P.S. podle toho, co jsem mela moznost videt....Henry se nam jiste brzy zacne obnazovat casteji....:-) Hurrra:-) ()

Pickardino

Dalsi pokus o restart, a podle me hodne povedeny. Prekvapive slabiny vidim v relativne zbytecnych, a zbytecne natahovanych bitkach, a naprosto samoucelne megadestrukci, ktera casem zacala tak trosku nudit. Proc me neprekvapuje, ze Kostner je na platne cca pet minut, a pritom si po shlednuti pamatuju v zasade jenom jeho..? Proste, prvni pulka je vyborna, a druha je dle ocekavani otloukana, ze ktere nakonec hranata brada s dulkem vyjde vitezne, ale trvalo mu to. ()

ANATHREIUS

Perfektní uchopení filmu, narozdíl od verze od Singera. Začátek pro mě byl epický, možná protože mi to připomínalo Star Wars, ale nijak mi to nevadilo, ba naopak, klidně bych zváld na Kryptonu celé 2 hodiny. Henry Cavill jako superman je přímejmný. Shannon, záporáci a věci kolem nich správně udělané. Costner a Crowe jako správní "taťkové". Hudbu Zimmera nemusím ani komentovat. Ke konci už to pro mne nebylo takové jako na startu, ale stále si to udrželo 4 hvězdy. ()

Mukade

dobre nadávkovaná dojemnosť, supermanovi konečne zodpovedajúca nadupaná hrubozrnná akcia a deštrukcia. Všetci herci mi boli sympatickí. Mmm, ani si nevybavujem nejaké chyby :) (a to som videl len nejaký R6 screener). super......................dodatok po videní BDripu: Úvodná časť z Kryptonu je dokonalá, strašne atmosférická, je to optimum scifi filmu. ()

leonus.atrum

Ještě nikdy jsem se u akčních scén takhle nenudil. Utahané bitky mezi polobohy myšlenky naprosto neoriginalní (myslím ty drobné). Snažili se o natočení další komiksové vážné filmové pohádky která selhala. A ještě k tomu neměl ani ty červené slipy. Takže za Russella Crowe a Michaela Shannona a taky za toho Henryho Cavilla který jen prostě hrál ve špatném filmu dávám 1 ()

Beawish

Další legenda, která jde do prdele. Evidentně nejen Bond měl těžké dětství, nejen Prometheus popírá z čeho vzešel, nejen Bourne odkazuje zoufalou nudu, nejen Temný rytíř dává sbohem logice. A tak toho musíme aspoň co nejvíc zničit, abychom nějak kompenzovali ty základy na písku. ()

Jincom

Tenhle typ filmů moc nemusím, ale Muž z oceli se mi docela líbil. Hodně k tomu přispívá Crowe, kterého prostě můžu, Costner, kterého jsem dlouho nikde neviděl... Jinak je to klasický americký blockbuster, který nijak nevybočuje z mnoha dalších snímků této kategorie. Tolik za mě. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera