Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Drirr

Hrůza. Bohužel nikoliv vyplývající z děje, ale z kvality filmu. Nevadilo by mi, že jde o akční film místo hororového, kdyby akce byla alespoň trochu zvládnutá. Pohřbívá ji bohužel naprosto strašlivý střih a kamera, díky kterým většinou neuvidíte nic kromě pár šmouh cákanců krve. Ale to bych taky ještě rozdýchal, kdyby aspoň chování postav nebylo tak dementní. celkově mám pocit, že se logika filmu válí s rozežranym mozkem už někde v tom úvodnim baráku. Naprosto stupidní chování armády, zcela nelogické a účelové scény a závěr, který měl vyznít asi hrozně drsně je bohužel trapný a zcela předvídatelný. Těsně nad hladinou břečky film drží stále ta super hudba a herci (Carlyle, Renner super). Jinak ale zklamání... ()

angloumene

Obstojný následovník prvního dílu. Obdobně jako 28 dní poté stojí zejména na silné atmosféře a stejně dobře vykresluje liduprázdnou Británii. V samotném ději se sice objevuje několik okamžiků, které v divákovy vyvolají trochu rozporuplné pocity, ty jsou však vynahrazeny velkou porcí poměrně zdařilé akce. ()

nylo

Agresivní smrťák zběsile kosí a pozadu nezůstávají ani jedinci z US, kteří si svými činy o5 naexkrementovali do kalhot....před rodičovskou i partnerskou láskou a geny je každé opatření krátké. Tudíž, jedeme dál osmadvacítko.....80% ()

Paldiny

Pôsobivá zombíčina, ktorej akurát nesluší ten neustále sa vracajúci a zvracajúci tatko. Jeho príbeh mal skončiť s prechodom na druhú stranu. Rovnako si myslím aj príbeh samotný titulkami. Či chceme vidieť ešte Paríž po 28 mesiacoch? ()

Warle

Naprosto bezkonkurenční opening, který měl všechno. Výborný scénář (racionální rozhodnutí Dona), vynikající kamera (zombie nahánějící Roberta Carlyla) a Johna Murphyho ani zmiňovat nemusím. To je naprostá jistota úplně všude a vždycky. https://www.youtube.com/watch?v=Z3d7y1YrPvg ()

Altmann odpad!

Kazdou minutu se vystrida zhruba 10 pohledu kamery, ktera je roztresena, dej je dokonale stupidni - v podstate jen rvani a strelba a utek zmatenych postav. Jestli ma toto byt zabava, tak to jde tradicne zcela mimo me. Prvni dil byl lepsi. ()

MkSallam

Fresnadillo má cit pro přiměřeně depresivní realistickou vizuální formu, ale co ty nelogičnosti ve scénáři? Mysleli ten scénář vážně? Jak může být něco tak nelogického realistické? V tom je hlavní problém filmu, i přes jeho poselství a vizuální formu se kvůli stálého "oparu hovadin" nelze dostat k jeho jádru. Nedokáže uchopit za srdce, nedokáže zaujmout emocemi, ba ani strachem o hrdiny. A přitom je to ve své podstatě velmi zábavný film se solidním množstvím "gore-chuťovek" (ano, hlavně onen tolik propíraný vrtulník). Ale ten scénář to fakt sráží, konec je navíc další nepříjemnou podpásovkou... Nebýt perfektní "k filmu padnoucí" hudby, která mě dokázala dostat i během těch do očí bijících nelogičností, a nářezového úvodu, šlo by hodnocení o hvězdu níž. 5/10 Recenze zde ()

Trash

Všeho moc škodí, a to podle mě platí i v tomto případě. Dojem z filmu mi kazil přebytek "klipových efektů" v akcích, chyběla už opravdu jen hudba Chemical Brothers. Navíc jsem se musel přenést přes některé nelogičnosti, jako bylo například zpřístupnění města lidem v době, kdy ještě nebylo ani pořádně vyčištěno. Dále ten americký patos a hra na city, tatínek kontra děti... No ale výsledný dojem byl nakonec dobrý, skvělá hudba, film snad ani na chvíli nenudil, takže ve svém žánru obstál dobře :c) ()

Klay

Jako správné pokračování je to viditelně dražší a mnohem nabušenější než předchůdce. Fresnadillo je velký talent, který za Boylem nijak nezaostává. Nepostrádá cit pro ponurou atmosféru a dokáže pořádně rozproudit krev v žilách parádně gradovanou akční sekvencí. Velkou zásluhu na výsledku má jistě i fantastický soundtrack Johna Murphyho. O to větší škoda, že hlavním útokem "zombíků", teda částí, kdy se většina hororů teprve pořádně rozjíždí, do té doby bezchybný film upadá do průměru. Na vině je hlavně pitomý scénář, který nutí postavy dělat nesmysly a pouze nudně natahuje děj na požadovanou hodinu a půl. U filmu, který se snaží být něčím víc, než běžným zombie gorefestem, to vadí dvojnásob. ()

Dallas

Typická dvojka. Viac krvi a akcie, ale menej atmosféry. Tú sa podarilo napodobniť len z časti a aj to vďaka opäť výbornej hudbe. Zase netvrdím, že je to zlý film. Práve naopak som bol dosť prekvapený. Občas síce trochu prihlúple, ale na to, že sa jedná o druhý diel a teda som vedel čo ma čaká to malo aj tak slušné grády. 65% ()

1945

Věru přitroublá podívaná... Já osobně jsem celý film viděl hlavní postavy v ostřelovači Doylovi a doktorce, k mé nelibosti tvůrci nakonec nechali tyto hrdiny zemřít a film posléze skončil opravdu neskutečně trapným způsobem... Jediné, v čem najdeme jistý unikát, je sekání zombíků vrtulí helikoptéry ()

mazadlo

Příjemné pokračování 28 dní poté s charismatickým Carlylem a nadupanou hudbou Johna Murphyho. Zombie filmy mám rád ale tenhle obzvlášť. Krom zombíků a slintání tu jsou totiž také emoce a nejen hrubé násilí a urážení palic nemrtvých. Kdo neviděl Londýn v karanténě o dost přišel....pět hvězd za nekomerčnost. ()

Cement73

Skvely soundtrack, postapokaliptický Londýn velmi slusne zmaknuty a niektoré masaker scény ako ta vrtulova kosacka a odstrelovanie zombikov z vrchu zanechaju dojem. ()

mosnak

Horší než jednička,ale pořád špička v žánru zombies. Já byl spokojen... a jako bonus mě potěšil ten masakrující vrtulník... Ano tohle mám rád (parádní efekty a tentokrát mi ani nevadila ta hromada vojáků)... ()

Nethar

Není to žádná velká hrůza, celkém důstojné pokračování prvního filmu, ale takové bez zajímavějšího nápadu. I když už to není ono, některé scény jsou zdařilé. ()

H4ku11

Rovnako ako jednotka ma to nezaujalo. Väčšinou takéto filmy môžem kukať aj na viackrát ale tieto 28-ičky na mňa nejak vôbec nezapôsobili. ()

bobstock

Správně drsné a nevypočitatelné jak to má být ve filmech o virech a nejrůznějších zatoulancích pozdě domů z hospod. Nepříjemně se kouká na partu hvězd pod taktovkou Juana Carlose, kde si nikdo nic nedá zadarmo. Krev, řev, červený alarm a totální vyhlazení. 80% ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)