Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

zimzum

Snahu režiséra Juana Carlosa Fresnadilla zaujať diváka nemožno uprieť (trochu mi to pripomenulo Alfonsa Cuaróna ale trochu horšieho) , no niektoré veci mi dosť vadili. Napríklad celkom šialený strih v úvodnej scéne v dome, mám proste rád keď viem kto je kto, tam som nestíhal postrehnúť ani kto je nakazený. Oproti Boylovmu prequelu je film omnoho rýchlejší, no postráda to čo zdobilo Boylov film - prepracované chovanie postáv a vzťahov medzi nimi v zúrivom boji o svoj krk. Ja si vyberám Boyla. Inak Jeremy Renner hrá znova najväčšieho BORCA ()

Aywes

Tak tohle se moc nepovedlo. Originalita je naprosto pryč. Kolikrát sme již viděli film o zombíkách a partě přežívších? OST chudý a nesedí do děje. Herecké výkony taky žádná sláva. 28 dní poté se celkem dalo, avšak zde je vše pryč. Práce s kamerou je celkem stresující a celou dobu se třepe i když se třást nemá. Nejspíše měl pan kameraman parkinsonovu chorobu. Pozitivní je to, že snímek má konec, je barevný a hýbe se. ()

asader

To se moc nestává,aby pokračování bylo lepší než první díl i když v tomto případě to není tak úplně pokračování,ale víc než 28 dní poté se mi to líbilo.Bohužel u tohohle filmu je trošku paradox,že za zkázu všech těch životů mohli ty děti a jako jediný přežili.Střílející vrtulník,který ani jednou netrefil auto a kulky střílely těsně kolem,tomu sem se musel smát a dost to pokazilo kvalitu filmu.Na konci byl náznak pokračování a já doufám,že bude.6/10. ()

Mustaffa

Paráda! Sice 28 týdnů poté trpí neduhy dvojek, jako je např. brutálnější, akčnější, ne už tak šokující a překvapující, ale na druhou stranu to neznamená, že jsou to slabiny. Ba naopak, opět se podařilo navodit beznadějnou atmosféru všudypřítomné smrti a to co po jejím řáděním v podobě zmutovaného viru nebo spíš ještě zmutovanějšího a agresivnějšího zbylo a že toho moc není. Je to akční nářez, který Vás od první minuty chytí a nepustí, do toho všeho opět ten výborný hudební doprovod, který tak fantasticky zapadá do postapokalyptického Londýna. Scény běžících zombíků do ulic opuštěného města, návštěva metra plného mrtvol nebo závěr jsou určitě silné momenty, ale těch tam najdete mnohem víc, takže tento film jednoznačně doporučuji! ()

djbarrel

Celkově lepší než 28 dní poté. Film, řekl bych se našel. Nehraje si tolik na horor jako spíš na solidní řežbu. Opět jako v jedničce je vše OK, ale díky špatným rozhodnutím se všechno posere a nakažení zaútočí. Narozdíl od prvního filmu je tady nejdřív klid a pak se objeví nakažení, myslím, že to působí daleko lépe než v předchozím díle, kdy nakažení prostě byli a hotovo. Stále film prolíná skvělá hudba a slušná atmosféra. Nejvíc na mě působila úvodní řežba a samozřejmě finále kdy se vše vymklo kontrole. Velmi dobré. 78 % ()

Cechyno4

Jeden z těch lepších poapokalypsových filmů. Docela mě vytáčel ten chlap co chtěl zachránit jen sám sebe a na ostatní úplně kašlal. ()

route60

Drsnost, beznadějnost je v 28 týdnu poté patrné na každém záběru, Fresnadillo výborně vykreslil prázdný Londýn a některé scény jsou nezapomenutelné (jatka vrtulníkem) ale má to jednu chybu nebál jsem se, je to spíše akční sci-fi než horor akorát mě štve zbytečně roztřesená kamera blbá móda posledních let no žádný šťastný konec se nekoná ale zato pořádna beznaděj, Robert Carlyle, Jeremy Renner jsou výborní a aji dětští herci jsou koukatelní, 28 dní poté Dannyho Boylea je lepší to je pravda ale i tak jde o slušnou porci zábavy. ()

Forum.

Tak je to jiné než jednička. Určitě lepší co se týče akce a vlastně všeho. Ale v jednom a to je podle mě podstatné ,je to horší. Chybý tomu ta děsivost. Můžu se přiznat , že jedničku jsem viděl poprvé asi týden před začátkem školního roku. Nastupoval jsem zrovna nově na internát , takže si asi dokážete představit noční cesty na záchod ztichlou starou budovou plnou potenciálních nakažených. Takhle nelehké jsem to měl asi 2 měsíce. Pak už se to samozřejmě vypařilo i proto , že jsem to viděl znovu (přes den , né ve 2 v noci jako naporvé). Dala by se jistě vypíchnut i ta skvělá kamera a hudba, tam si dali tvůrci hodně záležet. A ještě taková lahůdka na závěr. Asi pět minut po konci filmu začali ve městě houkat sirény. Uuuu. 80% ()

sidcom

Nebylo to špatné, ale některé logické kiksy mě štvaly. Proč třeba (když už jí nikdo nehlídal) nedali nejnebezpečnější ženě na světě aspoň roušku? Vždyt jí ten manžel ani nemusel líbat, stačilo aby jednou kýchla a lítali by v tom úplně stejně ()

Thovt

28 Weeks je prostě jinej film než 28 Days, podobně jako Aliens byli jiný než původní Alien. scénář byl trochu děravej a zpomalená kamera se omrzela už při třetím použití z dvaceti, na druhou stranu: tak úžasnej hudební doprovod by mohlo závidět mnoho ambicióznějších filmů ()

Gadamf

Veľmi silné, najmä emocionálne a tempom deja. Film na mňa nakoniec zapôsobil úplne inak ako by sa na prvý pohľad zdalo. Páčil sa mi motív rozporu na zamyslenie - ktorá strana je vlastne horšia? A tiež rozdielnosť v tom, ako sa človek zachová v životnom ohrození. ()

srolyma

Začínáme tam, kde 28 dní poté končí. Robert Carlyle prchá před ultrarychlými krvelačnými zombíky a má úplně na háku, že jim nechává napospas manželku, která pořád dokola zoufale vykřikuje jeho jméno. No, ruku na srdce, kdo z nás by se zachoval jinak, že? Skok, 28 týdnů poté. Zombíci už sežrali všechny Angličany, Skoty i Velšany, přes Kanál se přeplavit neumí, takže všichni do jednoho umírají na nedostatek potravy. A je po problému. V tomto okamžiku už si sem troufne narukovat chrabrá US army, začíná obnova země a všichni Britové, kteří zavčasu prchli, se vrací na rodnou hroudu. Takže zombie-horor bez zombíků? No jasně že ne. Zhrzená, opuštěná a pokousaná manželka přežila a protože má jedno očičko modré a druhé hnědé, tak je proti nákaze imunní. Leč může ji přenášet, což má rozhodně v plánu. A kdopak je tím nejvhodnějším kandidátem na zombie č.1, na praotce další řady masachtivých potvůrek? Že by někdo, kdo ji před 28 týdny zbaběle opustil? V rámci žánru mírně nadprůměrné dílo. Vynikající hudba, skvělé letecké záběry na liduprázdný zdecimovaný Londýn, nečekaně nekompromisní postupná likvidace téměř všech kladných hrdinů. Na druhou stranu naprosto příšerně natočené akční scény třaslavou kamerou, často v nedostatečném osvětlení, kdy se před očima míhají lidi i zombíci v tak rychlé kadenci, že není šance se v tom jakkoliv zorientovat. Nebýt toho, tak by hodnocení bylo vyšší. ()

Dextwer

Filmy se zombíky mám rád. Námětů a snímků je poslední dobou jako hub po dešti. Každopádně tenhle snímek patří ke slabším i když mě dvě věci zaujaly. První byl liduprázdný Londýn a druhá rychlost zombíků. S touhle rychlostí je větší pravděpodobnost, že by to vyhladilo celou zem než s rychlostí (pomalostí) zombies ve Walking dead.▐ Zajímavosti: * Původně studio uvažovalo o možnosti natočit film 29 dní poté, který by se odehrával těsně po konci jedničky, ale nápad byl zavržen pro jistou šablonovitost. Další plán byl naplnit filmem díru mezi vypuknutím nákazy a začátkem prvního filmu. SAS by v něm zachraňovala královnu. Ale i tento nápad byl smeten ze stolu a došlo na námět, kdy se země dává do pořádku a něco se (jak jinak) podělá * Při natáčení interiérů zastoupil stadion ve Wembley kvůli rekonstrukcím stadion Millennium v Cardiffu. Pomocí speciálních efektů byly potom sedačky zbarveny do červena a trávník upraven tak, aby vypadal jako nepoužitý.▐ Moje hodnocení: 55%▐ ()

wendus92

Scénáristicky průměrný film, ale některé scény, podkreslené pěknou hudbou, jsou naprosto geniální. (helikoptéra, střílení ze střech, Don utíkající před kupou infikovaných,...) Ještě k tomu přidejte skvělé efekty, super Carlyleho a máte nadprůměrnou "zombie" podívanou. O mnohé lepší než připosraný předchozí díl. ()

Sakulnikov

Sice ve stejném světě jako 28 dní poté, ale už bez toho pocitu, za to více akce. Nejsem fanoušek Londýna natolik, aby mě bavily scény putováním skrz něj. Taky mi nějak nesedí porušení karanténího protokolul, a tím celé vyznění filmu. Neříkám, že všichni by dodržovali pravidla, ale takhle asi ne. ()

Bilky

Úplne odlišný prístup ako 28dní. Oveľa drsnejšie a dynamickejšie hoci po úžadnom prológu nasledoval mierny útlm, potom sa film utešene naplnil tým, čo tento subžáner vyžaduje: mäso&krv. Miesto filozofického pohľadu tu ide o oveľa jednoduchší motív a čistokrvnú killovačku, miesto kontrastov a citlivého vykreslenia motívov tu ide iba o priamy ťah na bránu. Atmosféra určite hustejšia, pár gore scén je naozaj pamätných, ale napriek tomu vyššie hodnotím BOYLEov snímok. Čiže pomer dni:týždne = 75:70 a očakávam čo bude o 28 mesiacov ;) ()

Kub_ees

Začiatok veľmi dobrý, a zvyšok mi pripadal dosť nedotiahnutý. Nedá mi nespomenúť soundtrack, bez ktorého by film nemal šťavu. Nákaza je tu zobrazená na dobrej úrovni, avšak napätie je len v niektorých scénach. Ľakačky žiadne. Film dosť ubíja nepodarený scenár, takže to je hlavným mínusom filmu. Ale aj tak ma to celkom dobre pobavilo, no na predchádzajúci film sa to nechytá. Určite je 28 Weeks Later menej pútavé. A nezaujalo ma ani herecké obsadenie. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)