Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Badel

Tenhle film rozhodně není srandovní. Drsná uvěřitelná jízda, herci průměr, ale o ty tady nejde, příběh je v rámci zombií jeden z nejlepších, co jsem viděl. Pěknej hudební motiv, obzvlášť použitý na začátku funguje. Jedinou slabinou je trochu nerozumný jednání těch, co měli být zodpovědní, což oslabí závěr. ()

Luqi

Fresnadillo skúšal odpovedať na Boylovu "jednotku" podobnými zbraňami - našlapanými akčnými scénami, tak trochu dokumentáre pojatými, podporenými silnými gradujúcim hudobnými motívom. Väčšinou mu to vyšlo (napr. úvodná "naháňačka", ktorá bola bohužiaľ asi vrchol filmu, alebo scény v metre), niekedy netrafil (hromadné nakazenie) a niekedy mu to nedovolil scenár, ktorý trpel tým tým, čím trpí väčšina "dvojok" - recykláciou............. Porovnaním s 28 dní si to udržalo režísérsku úroveň, slabší bol scenár. Do vreca so 4.hviezdičkovými to ale stále patrí.............. Ako navráva posledná scéna (mohli si ju odpustiť), je zarobené už aj na "28 mesiacov". A hádam sa dočkáme aj "28 rokov potom". ()

dawe787

Tak ihned po prvním díle, jsem si pustil tento druhý. Je to mladší a slabší bráška prvního, ale to bude i momentem překvapení. Co mě zarazilo, tak bylo to, že se infikovné potvory adaptovaly a mohly útočit i ve dne. Pak byla zajímavá myšlenka o znovuobydlení Londýna. 15000 lidí plus vojáci NATO obývají ostrůvek na Temži a samozřejmě je divákovi jasné, že vir se dostane na ostrov a začne pořádná mela. Začne se střílet všechno, co se hýbe. Naší hrdinové musí uniknout před potvorami a samozřejmě před kulkami odstřelovačů. Výborná scéna je s helikoptérou, která kosí vrtulí zlé mutanty a vynikající herec Robert Carlyle nám opět dokázal, že umí zahrát jak vůdce Adolfa Hitlera či sverázného hospodského frajírka, tak i zmutovaného infikovaného zombíka v uvozovkách.Prostě dobrá podívaná a to nejsem hororový maniak. Šílené napětí je ještě při procházce metrem, kde je samozřejmě naprostá tma, plno mrtvol na zemi a plno živých mrtvol za rohem a jediné plus je noční vidění na kameře tak jako v REC 1 na konci v podkrovním bytečku :-) ()

Saur.us

(Jak jinak než) Horší sequel výborné zombiárny Dannyho Boyla 28 dní poté. Za všechnu tu předvídatelnost v poslední pulhodině filmu a celkovou nevydařenost si zaslouží pouze 3*. Co bude dál? 28 měsíců poté a 28 let poté v podání Paula W.S. Andersona a Uwe Bolla? ()

KOZEL84

Škoda těch několika scénáristických debilit a několika epileptických záchvatů kameramana,protože fakt nevím jestli 3 nebo 4.Pokračování je zábavnější než jednička.Má i slušnou atmosféru s hudbou (zaboha si nevzpomenu kde sem ji už slyšel) a několik perfektních scén (masakr vrtulníkem nemá chybu).Jedna scéna mi zase hodně připoměla Rec a ještě sem se schválně díval jestli ho Fresnadillo nenatočil.No nenatočil.Talent ale určitě má a obsazení mě celkem potěšilo.Tak slabší 4,ale dám je. ()

warrenur

Jedno z najlepsich a najatmosferickejsich stvarneni zombie-horroru vo vybornom europskom podani s uzasnym soundtrackom. Vitane osviezenie po tych zauzivanych a videnych dejovych zvratoch. Odporucam. ()

Petrus1

Samože po zhlédnutí jedničky je u mě zvykem juknout na pokračování. Jaké bylo mé překvapení, když sem po několika minutách zjistila, že už sem to viděla. Nic to ovšem nezměnilo na tom, že sem v koukání pokračovala - já sem totiž hlava dutá a moc sem si z toho nepamatovala. A udělala sem moc dobře. Teda ze začátku trocha skepse byla - když sem zjistila, že znovuosídlovaný Londýn hlídá a zajišťuje neohrožená armáda strýčka Sama, které neunikne ani myš. Za to dva malý neposední parchanti ano - ty děcka sou všechny stejný - neposlechnou a neposlechnou! Ve výčtu škatulek, kam film zařadit mi chybí hned tři: 1. Romantický. A proč? No přece on a ona a jeden jediný polibek změní vše :-) 2. Akční - šlape to naprosto dokonale. Vůbec sem se nenudila a vrtulníková akce - zombie sekaná - byla naprostá mňamka! 3. Válečný - aneb ukázka toho, jak je us army neschopná udržet pořádek a v krizi nasadí všechny dostupné prostředky - pozemní útok s odstřelovači, letecký útok, chemický útok - vše hlava-nehlava, člověk-nečlověk, zdraví-nakažení - je to šumák. Hlavně to pořádně vyčistit, aby neunikla ani již zmíněná myška. A já se prostě bavila - pro mě mnohem lepší než jednička...a v tomto případě bych klidně uvítala i 28 měsíců poté...tak třeba se ještě někdy dočkám... ()

Bozvav

Jo, kdyby nechali opičky na pokoji někde v džungli a neočkovali jim vzteklinu, tak se to nestalo. Beztak jsme takto nějak podobně přišli ke Covidu 19. Můžeme být rádi, že to nebylo něco horšího. Jinak filmu chyběla atmosféra a hudba se moc nehodila. Závěr předvídatelný. ()

Joll

Vynikající začátek a pak už jen samé zklamání, znovuprovařený námět s hlavními hrdiny, kterým ani nefandíte. ()

kostej_

Odstup od postav beru jako záměrnou hru s konvencemi dramatického žánru, s balancem na hraně mezi přežitím skupiny a jednotlivce a s volbou mezi sebeobětováním a svojí záchranou. Oč slabší drama, o to myšlenkově podnětnější. ()

zelda82

Prijemne prekvapeni. Jednicku jsem zatim nevidel, takze nemuzu srovnavat, ale za to sem videl remake Usvitu mrtvych, kteremu muze 28 tydnu pote zdatne konkurovat. Ctyri hvezdicky. ()

reaper

Počáteční scéna je mimořádně silná a člověka navnadí na zbytek filmu, který rozhodně není špatný, ale s takovým potenciálem z toho šlo vytřískat víc - jakoby psal scénář v druhé polovině někdo jiný. Každopádně "zuřiví" jsou zobrazeni dostatečně věrohodně a děsivě(lepší než ukulhaní zombies) a atmosféra prázdného Londýna je k sežrání. Dal bych normálně nejspíš 3*, ale za hudbu ještě hvězdičku přidám(stojí za samostatný poslech). ()

Eluin

Tohle už nebylo tak dobré jako 28 dní poté. Zápletka mi přišla poněkud vykonstruovaná. Dosti dlouhou dobu divák mohl jen čekat a tiše tipovat jak se nákaza rozšíří. Nakonec se rozšířila tím snad nejméně pravděpodobným způsobem. Nemůžu říci, že bych se u sledování filmu nudil, ale že by to byla nějaká extra zábava, to také ne.. ()

merigieren

S postupujícím časem mé hodnocení padalo od 4* až ke 2*. Vizuální a hudební stránka věci je fascinující. Obrázky Londýna skutečně uchvátí, ale trocha logiky chybí. Když už se zakempovali někde mimo Londýn v usedlosti mezi loukami, ptám se, jak vzroste tráva za 1/2 roku ? Autoři si zřejmě myslí, že bude vypadat jako čerstvě posekaný kanadský trávník... Další vychytávkou je krásná myšlenka, nechat nakažené lidi pojít hlady a po nějakém čase znovu kolonizovat, aniž by bylo nutné zničit stavby, samozřejmě, aby byl film zajímavý i v průběhu, tak na vše vesele zapomeňme a nechme se unášet vypálením a bombardováním města,... A když už sem u vypalování, jako na potvoru má hlavní hrdina jen 4 minuty na útěk a ještě větší náhodou je zapomenutý snajpr v oblasti odsouzené k zániku, jako by neměl vysílačku a nedokázal si zavolat vrtulník k vyzvednutí... Dá se říci, že film se vzdává svých ideálů ve prospěch adrenalinové honičky, která po nějakém čase začíná nudit svou absurdností... Mohl bych dělat výčty dalších nesmyslů. ale budu honej a udělím 3* ještě než si to rozmyslím. jsou to hodně slabé 3* ()

Wargoo

Ja vždy vravím, že španiel na režisérskych postoch dokáže s hororu vyťažiť 120%. Lepšie než Britská jednotka, viac napínavé, a hlavne viac HOROROVÉ...Atmosféra filmu ma ešťe teraz "zimomriavkuje". Scéna s vrtuľníkom stála za všetko... 5***** a 81,834% Po ďalších pozretiach svoj názor nezmením, ani za svet... Uchlácholenie, že sme sa vírusu zbavilo bolo chvalabohu len krátke... :) A záverečný Paríž ??? NO COMMENT ! ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)