Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Juto

Zúrivo zábavný thriller so sympatickými postavami, ohromujúcimi štandardnými kúskami a pulzujúcim vzrušením. 7/10 ()

PROCESOR

Spíše, než horor mi to přijde, jako akční film. Samý střílení, rychlý přesuny a hodně zabíjení. Z hororu mám raději tu duchařskou stránku, nemusím si připadat, jako na jatkách, ale co také od zombie čekat, že? -) ()

c.tucker

Začátek byl skvostný, ale zbytek filmu mdlý a průměrný, poslední hodinu už sem jen čekal na konec, jestli opět se nákaza rozšíří i do zbytku světa. A moje očekávání se naplnilo, což mě příjemně překvapilo :-)) ()

fars

Na filmech o zombie ujizdim fakt hodne. 28 dni pote je pro me asi nejlepsi film co zanr nabizi, kam se hrabe vsichni rezidenti, living dead atd... Ani v pokracovani jsem se nezklamal, proste naprosty masakr, tady neni co resit. ()

dr.fish

Přímočará, jednoduchá a napínavá akce. Herci hrát nemusí neboť nemají příliš prostoru, to jim za zlé mít nemůžu. Nikdo zbytečně dlouho nepřežije, zvuk i obraz na výbornou. Skvělá oddechovka. Nenudil jsem se. ()

WolfR

28 týdnů poté přináší dvě rozdílné poloviny, první atmosférickou obnovu po apokalypse. A druhou polovinu, kde se všechno po*ere (tohle snad ani nemůže být bráno jako spoiler). Bohužel je to plné logických kiksů a děr. Avšak v jistých scénách se nedá řejžovi upřít porce kreativity a snahy. Navíc ta scéna s vrtulníkem ala sekačka byla prostě cool, 3 hvězdy. ()

SHI-SHA

Dokonalý soundtrack, skvělé obsazení a zajímavý scénář. SPOILERY Vadily mi velké logické chyby (proč nikdo nehlídal jediného nakaženého člověka v Británii? Jak mohl být zombie otec rodině vždy v patách ať už se ocitli kdekoliv?) a mírně mě naštvala smrt všech dobrých postav. ()

KatanaCZ

Dlouho, předlouho jsem se rozhodoval jestli 3 nebo 4 hvězdičky - no, oproti rvnímu dílu film poněkud ztrácí na kvalitě, ale některé pasáže jsou více než dobré, děj nenudí, akce slušná, vizuální stránka některých scén opravdu pikantní. Nakonec se jen tak tak přikláním ke 4. ()

tom88

Určite to je jeden z lepších zombie filmov. Oveľa lepšie ako Resident evil 1 aj 2 dohromady. Začiatok bol trocha obyčajný a okukaný, no neskôr prišli tony akcie a masakrov nasnímaných dobrými kamerami. Dej bol celkom dobrý a celé to malo výbornú atmosféru. Niektoré postavy sa sem tam chovali nelogicky, ale to je v zombie hororoch asi bežné. Napriek tomu boli herci celkom strávitelní. Zombíci boli sakra rýchli a nenažraní. Akcie bolo dosť, ale miestami boli neprehľadné. Hudba je dosť dobrá a ladí. Nedosahuje to kvalít Úsvitu mŕtvych, ale určite tomu veľa nechýba. 70%. ()

okkac

O stupeň lepší než 28 Days Later. Některé scény byly skvělé (úvod, sniperování civilistů, nightvision v metru, helikoptéra vs. nakažení), ale scénář kazí dobrou režii. 8/10 ()

sir-dave

28 týdnů už nemá tak povedený scénař, ale všechno to vynahrazujou lepší triky a sympatičtější postavy. Těším se jak to bude vypadat zase o nějaký ten měsíc později a zda Boyle donese opět více té hutnější atmosféry. P.S. scéna s vrtulníkem hodně drsná :-) ()

3n3my

Určite jeden z tých lepších novších zombíckych kúskov. Má to však pár neprehliadnuteľných scenáristických dier, ale aj naopak, s dobou schvaľujem naspeedovaných zombíkov - príjemné spestrenie :) ()

Sabrewulf

Jsem docela v šoku ze zjištění, jak velké masy diváků označují tohle za zombíkárnu. Je to skoro až urážející, se zombíkama tihle nakažení lidi nemají nic společného (nebo snad zombie může umřít na inhalaci plynu?). Jednička je určitě lepší, ve dvojce se jedná pouze o nastavovanou kaši. Za zmínku stojí akorát helikoptéra porcující ty nebohé NAKAŽENÉ LIDI. ()

Nivenx

Klasický zombie masakr, i když o něco málo slabší jak předchozí díl. Přesto nemůžu říci, že jsem se nudil, to rozhodně ne! ()

SeanLSD

Nesmierne brutálne a extrémne deziluzívne dielo, v ktorom až štvorica scenáristov urobila všetko pre to, aby každý možný pozitívny prvok urobila príčinou ešte katastrofálnejšieho vývoja. Sklamanie z ľudstva, vyjadrené v prvom filme, ktoré sa nedokáže ovládať ani v najhorších momentoch, práve naopak, kríza ešte zhoršuje jeho najhoršie vlastnosti, je tu rozvedený do úplnej katastrofy. Zaujímavo postavený tu zostáva aj (anti)militaristický prvok. Kým vojaci v jednotke vytvorili ostrov bezpečia len kvôli vlastným záujmom, tu pracujú v prospech svetovej verejnosti. No všetko čo armáda dosiahne a že toho nie je málo - sa aj tak hnusne zvrhne zásluhou toho, čo náš kultúrny étos považuje za najväčšiu hodnotu a čo tradičný film vyzdvihuje ako zdroj nádeje a záchrany. Je potom už iba delikátne prehnitou čerešničkou filmu, že vlastne jediná neha a slabosť kvôli láske tu prinesú najhorší efekt a rozšírenie víru mimo izolovanú Britániu... ()

AntonG.

Skvělé! Konečně někdo natočil apokalyptický horror podle mých představ! Po prvních 5 minutách jsem se sice lekl, že uvidím ještě ukecanější verzi stokrát viděného schématu, kdy lidé sedí zabarikádovaní v nějaké budově a čekají na smrt, ale jakmile do oné budovy proniknou zombíci a Robert Carlyle za zvuků výtečného ústředního hudebního tématu udělá dost neholywoodské rozhodnutí, už jsem jenom zíral. Film sice nemá nijak závratné tempo, přesto díky zručné režii, kameře, střihu, hudbě i hercům mě film nenechal v klidu v mém křesle. První film jsem sice neviděl, ale nyní to teda hodlám napravit. Po pravdě, když jsem se dozvěděl, že bude vznikat pokračování slušného (jak jsem slyšel), nicméně nijak závrátně úspěšného filmu 28 dní poté a ještě k tomu bez Dannyho Boyla a Cilliana Murphyho, nevěřil jsem, že se s toho vyklube víc, než film maximálně na 2*. Tvůrcům se tímto omlouvám a prohlašuji 28 týdnů poté za jedno z nejlepších filmových pokračování jaké jsem měl kdy možnost spatřit. A že už jich bylo:-) Ano, 28 týdnů taky nejsou úplně bez chyb, ale v porovnání s ostatnímy filmy podobného zaměření mi žádná nepřijde nijak zvlášť závažná. Pro mne je i celkem zajímavý fakt, že ze 3 britských filmů, které se mi letos líbili (kromě tohoto, ještě Sunshine a Potomci lidí), 2 natočili španělsky mluvící režiséři. Divné :-) ()

Cedr

Už na první pohled je znatelný vyšší rozpočet, který filmu naštěstí příliš neuškodil. Ubyla sice na té "syrovosti", ale ta byla nahrazena pro diváky podobně atraktivní "drsností" a vůbec celkovým stylem. Od začátku do konce jsem se bavil a u některých scén jsem se dokonce spokojeně pousmíval... Tohle umí jen málo filmů. Takže i když jde všehovšudy jen o solidně natočené "béčko" tak se mi 28 Weeks Later moc líbilo. ()

Script

Kdyby nebyl tak blbě udělaný závěr, tak bych dal 4 hvězdy i přes ty blbý kecy vedlejších postav a za ty žertovné fóry. Začátek byl udělaný fakt skvěle. Bylo to zvláštní nechutný a hrozný. Pak přišly úvodní titulky po datech jak nákaza postupovala napříč Velkou Británií. Působilo to velmi zajímavě. Tohle už nebylo o přežívání v nákaze. Tohle bylo zajímavý tím, že šlo o re-kolonizaci státu po pandemii. V půlce filmu to bylo ještě super. Nákaza se zase rozšířila, protože byla uchovávána v těle jiné osoby. Jméno postavy mé oblíbené herečky Rose Byrne si nepamatuju, ale ona považuje, že krev přenašečky má cenu k záchraně, protože to měla za lék proti nákaze. Pak se nakonec, ale virus rozšířil a armáda začala podnikat kroky proti šířící se viru. Film ztratil smysl sledovat v době, kdy Rose zavedla dětska do metra a šly po schodech dolu a nahrávali to z pohledu zbraně s nočním viděním. Odtud to kazilo zbytek filmu do konce. Ten průběh říkal 4 hvězdy a závěr říkal odpad!. Tak dávám 3 za Rose a Jeremyho. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)