Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

InJo

Na poctivý 4* letní blockbuster je tam moc vaty a hluchých míst a silných a strhujících momentů je zase naopak dost málo. Chtělo by to víc prostoru pro Voldemortovy flashbacky, Draco Malfoye, zkrátka mnohem víc se ve scénáři zaměřit na hlavní dějovou linii a vyházet nepodstatné zbytečnosti okolo ("vyučovací" hodiny a famfrpál, které jsou stále na jedno brdo, nápoj lásky a s ním spojené pubertální problémy hlavních postav, které příliš nefungují z hlediska emocionality, ani humoru). Atmosféru sice Yates zvládá s přehledem, ale ani to někdy bohužel nestačí. Cuarón u mě se svým Vězněm z Azkabanu tudíž stále vede. A po zhlédnutí všech dílů ságy už mohu s klidem konstatovat, že příspěvek mexického vizionáře pro mě zůstane na pomyslném prvním místě zřejmě už natrvalo... 60 % ()

gilmore_girl

Vtipne, ale misty az nasilne. Zuby nehty se snazili drzet predlohy, ackoli par zmen bylo nutnych... ale nebyly k horsimu. Vyskrtla bych jen zmatene pobihani v obili a zniceni Weasleyovic domu. Jinak nemam co vytknout a nevadi mi ani pridane veci jako pobliti Snapea. Rickman je pan Herec, muze jen stat a koukat (jako pri scene na osetrovne) a je to neprekonatelny herecky vykon! ()

Webb

Jeden z nejslabších dílů Harryho Pottera společně s Ohnivým pohárem. Přímočaře slabý romantický scénář, který se drží v bezvětří a co je nejhorší, tak postavy i když jsou starší, chovají se furt stejně natvrdle. Nejhůře na tom byl Rupert Grint, který mi vadil i v předchozích dílech ale tady? No musím se přiznat, ještě více, sakra. Scéna u pavouka (ve 3/4 délky filmu) byla neuvěřitelně trapná. Nejlepší na celém filmu byla poslední půl hodinka a kdyby takový byl celý film, mohlo být hodnocení vyšší. Takto mě celkový dojem příliš neoslnil. 2 a půl hvězdy 50% ()

Sobis87

Ještě před nějakými osmi lety, kdy šel do kin první díl Harryho Pottera, bych nevěřil tomu, že se u nějakého z dalších dílů těžce rozmýšlel nad tím, zdá mu udělit ultimátní hodnocení. První díl mě tohoto čaroděje prostě znechutil, druhý díl jeho profil vůbec nevylepšil a já tuto sérii na dlouhou dobu zavrhl. Nebýt skvělého režiséra Alfonsa Cuaróna, třetí díl bych už asi úplně ignoroval. Dal jsem mu ale šanci a vyklubal se z toho opravdu skvělý film, který svým mladším bratříčkům ukázal podrážku, když na něho vzhlíželi z nejnižších pozic filmové kvality. Následovalo ale vystřízlivění v podobě čtvrtého dílu režírovaného Mikem Newellem, který se nezmohl na nic víc než na rutinní báchorku, která mě vůbec nezaujala. Pak se to stalo...k sérii se přichomítl David Yates a natočil pátý díl tak skvěle, že jsem opět překonal svou averzi na tohoto brýlatého kouzelníka a zařadil jeho počin do těsného závěsu za perfektní třetí díl. Yates nejspíš udělal dojem i na samotné studio, a tak mu bylo svěřeno kočírování i zbylých dvou dílů. A právě jeho zásluhou se z aktuálního šestého dílu vyklubala další skvělá "potterovka", která svým slabším bratříškům nekompromisně ukazuje prostředníček. Yates se i zde zaměřil především na postavy, které jsou zase o něco dospělejší, vyspělejší, no prostě celkově zajímavější. Pryč jsou ta rozjuchaná děcka co mi pila krev. Zrzek Ron je konečně už opravdu zábavný, Harry zase o něco více sympatický a z Malfoye se vyklubala po čertech zajímavá postava. Yates to s postavami jednoduše umí. Co mu jde ale ještě lépe, je využití potenciálu jednotlivých scén do poslední kapky, čímž film zachránil před potenciální katastrofou, neboť scénář Prince dvojí krve nepatří k těm nejfilmovějším a právě on je hlavním kamen úrazu, který mi brání udělit šestému dílu absolutní hodnocení. Příběh je spíše epizodický, chybí mu vlastně nějaká silná nosná linka, takže může celkové vyprávění působit poněkud rozplizle. Dalo by se říct, že je tento díl jekýmsi "překlenovákem" mezi pátým a závěrečným sedmým dílem - úvodem do velkého finále. Vinou tohoto Princi dvojí krve chybí i závěr a může se stát, že někteří diváci si budou po skončení filmu připadat o něco ochuzeni. Vyskytlo se několik nezodpovězených otázek, stalo se několik věcí, které do začátku titulků ani nestačily pořádně doznít, a tak nám nezbývá nic jiného, než čekat na další díl...a i když se mi to u žádného Pottera ještě nestalo, po tomhle se na sedmičku těším jako děcko. Vyjma scénáře si ale nemohu na nic stěžovat, humor tentokrát funguje dobře, stejně tak i chemie mezi postavami, které jsou zase o něco lépe ztvárněné, Yates nám k tomu servíruje jednu vizuální lahůdku za druhou a celkově proměňuje každou jednotlivou scénu v ohromující zážitek. Harry Potter je zase o něco temnější, drsnější, dospělejší a zajímavější...a chvílemi to je opravdový napínák. Na závěrečný díl se už upřímně hodně teším a každý další projekt Davida Yatese budu vyhlížet s velkým očekáváním. 85% ()

IQ Tiqe

První díl, který jsem nejdřív četl a až pak viděl, proto to podprůměrné hodnocení. Přitom samotný film není o nic horší než HP a Ohnivý pohár. Zkrátka tu chyběly některé okamžiky, které mě v knížce oslovily. Očividná snaha o vměstnání všech důležitých informací do jednoho filmu ve výsledku působí jako záplava osekaných momentů násilně poskládaných za sebe tak, aby zachovaly původní vyznění. Slušelo by se natočit dvojdíl (to ostatně už v předchozím - byť filmově daleko lepším - Fénixově řýdu). Taky je to celkem slaďák, ale budiž, i knížka má takový náboj. Abych jen nekritizoval - musím uznat, že zůstalo zachováno relativně dost vtipných scén (a pár jich i přibylo), takže jsem se pobavil. ()

Sonnery

Tak jsem uronil obrovskou slzu nad nenaplněným očekáváním. Ale zase na druhou stranu, ikdyž z toho vyšlo něco jako Superbad s kouzelnou hůlkou, je to pořád Harry, který prostě baví ()

Tsuki

Tak moc jsem tentokrát chtěla dát pět hvězdiček, ale nakonec mé hodnocení opět zůstává na čtyřech, jelikož film zase obsahoval vícero prvků, které mohly být lepší. Přiznávám však, že mě dostaly vtipné hlášky. "Moudrý klobouk nás vyzýval, abychom byli stateční a silní. To se mu snadno řekne. Je to klobouk!" Tentokrát některé scény přímo sršely vtipem a kontrastovaly s jinými scénami, které naopak ale nebyly tak napínavé, jak by měly být, což je škoda... Konec byl bohužel také odflinklý - opět typická posmutnělá pomalá scéna okořeněná vlajícími vlasy a pomyslným otazníkem "co bude dál?" Skutečně nešlo vymyslet něco lepšího? Také mě trochu překvapilo, že do role Toma Raddla nebyl obsazen Christian Coulson, který hrál v Tajemné komnatě, ale herec Frank Dillane (mimochodem, v obsahu to je napsáno špatně), což je také takové malinké mínus. Zkrátka opět další Harry Potter nedotažený k dokonalosti. Zbývá jen čekat, co přinesou poslední dva filmy. ~(4,1)~ ()

Jordan

mal som možnosť tesne pred návštevou kina pozrieť si na DVD prvý diel Harryho ságy a teda vnímať posuny a prirodzené (i nadprirodzené) vývojové odchýlky počas tých dlhých 8 rokov, čo s nami Harry a jeho filmy sú, oveľa intenzívnejšie - kameň mudrcov bola ešte rozprávka - detsky roztomilá, rozprávkovo hravá a žánrovo čistá. šestka je rozhodne oveľa komplikovanejšia čo sa žánrovej čistoty i obsahu týka, stále je to však plné mágie a kúziel, dobra a zla a všetkého potrebného na to, aby fungovalo jedno veľké filmové rozprávkové dobrodružsto. veľmi ma potešilo spracovanie "vzťahov" a tém súvisiacich s faktom, že Harry, Ron a Hermiona vstúpili do veku, kedy už ani rozprávka nemôže ignorovať základné ľudské potreby, pudy a záujmy - je to vyriešené veľmi milo, šarmantne a miestami až rozprávkovo, nechýba vtip a chválabohu chýba trápnosť. druhou potešiteľnou stránkou sú sekvencie hororové, ktoré majú atmosféru, ktorú môžu tejto rozprávke závidieť hocaké hororové pokusy posledných rokov. čo sa týka efektov - nemám výhrad. teším sa na veľkolepé dvojdielne ukončenie ságy. ()

HoneyBunny

Šestý Potter není moc dobrý film. Řekněte mi v pár větách, čem vlastně vypráví. Nejde to, že? Film se potácí od jedné scény k druhé, zabalený do líbivých barevných filtrů a zvláštních efektů, ale kde je spojovací linka? Knižší verze taky není nijak úchvatná, ale víte, že v ní jde hlavně o viteály a o pátrání po titulním Princi dvojí krve. Možná vás i rozesměje, že to odhalení prince se ve filmu odbyde v jedné větě stylem "To jsi netušil, že JÁ jsem Princ dvojí krve!" a přitom nedostaneme žádné vysvětlení. Haló, pane scénáristo, koukněte se na název vašeho filmu! A mimochodem, v jakémkoli filmu jsou důležité emoce. Yatese jsem minule chválila, že jimi Fénixův řád přímo napěchoval, ale zpětně si uvědomuju, jaký rutinér a průměrný režisér vlastně je. Z prvních čtyř Potterů jsem schopná si vybavit pár silných scén, ale Yatesova díla nijak nevyčnívají. Žádný smích, žádné slzy, žádné nadšení. A to jsem se těšila na Brumbálovo finále a konfrontaci se Snapem (proboha, vždyť ho hraje Alan Rickman, poslední patnáctiminutovka mohla být díky němu nezapomenutellná'!). Maggie Smith nemá co hrát, stejně tak Coltraine a Thewlis. Díky bohu za Jima Broadbenta, i přes omezený prostor je nejlepší herec filmu. Suma sumárum nejslabší Potter a slaboučkých 50 %. ()

Anderton

Polovičný princ začína tam, kde Fénix skončil. Yates sa v novej látke usídlil a presne vedel, kam ďalším dielom bude smerovať. Rodinnej fantasy dáva zatiaľ najpôsobivejšiu atmosféru (pripomína farbami a filtrom Dve veže) a kompenzuje ňou dej, ktorý je takmer bez akcie. Šokujúcim záverom znovu zabodoval podobne, ako vo Fénixovi a pripravil si tak netrpezlivé obecenstvo pre vyvrcholenie série. Film stratí niekde v dvoch tretinách trochu rytmus, čo som predtým v Potterovi nikdy nezaregistroval. Záver na to ale dáva zabudnúť. ()

Socrates

Uf, první půlhodinu jsem doslova usínal, snad mimo momentu, kdy ve zpustošeným baráku hledá Brumbál s Harrym profesora Horácia. Potom další dvě hodiny vesměs nic, mimo "úsměvných" scének z vyučování. Jak se blížil konec, čekal jsem alespoň trocha toho v recenzích slibovanýho děsu, ale ani to nepřišlo. Navíc mě dost iritoval hereckej výkon Radcliffea, konkrétně jeho mimickej repertoár, skládající se ze tří druhů výrazů. Rozhodně nejhorší díl Harryho a jeho dobrodružství, z těch, který jsem viděl. ()

Frajer42

Buď J.K.Rowlingovou nebavilo už psát, nebo mně díly, kterých se ujal David Yates prostě nesedly. Harry Potter dokáže pořád zabavit, ale už nedokáže nadchnout. ()

AppleCore

Kdyby se film nezabýval sračkama, který trvaj 95 minut, mohl mít půl hodiny a já mohl být v blahu. Jinak řečeno: Je to prostě šílená a ničim nezajímavá nuda plná rádoby ohromujích efektů a tupejch bezvýznamnejch situací, který tvoří celejch 95 minut ničeho. Teprve pak se začíná vyprávět příběh, kterej je ovšem stejně tak bezvýznamnej, jako předchozí hodina a půl, i když výrazně dynamičtější a skoro i dech beroucí (jenom tak pro zajímavost: Film má asi 145 minut, domyslete si tedy, jak nudný je čekat 95 minut na nějakej zlom a pak skoro další hodinu sledovat vývoj příběhu). Co má tenhle díl a předchozí ne: Zde neuslyšíte šíleně debilní hlavní téma (řeč je o hudbě), ale docela solidní a emotivní hudbu, která mě celkem potěšila. Teče i krev z osob, u kterých jsem si to nejvíce přál, leč všichni přežili. Jsou zde slušný přestřelky (ale ne se samopaly). Kdybych nemusel téměř polovinu filmu strávit ve společnosti nudy, nebál bych se dát čtyři hvězdy. Je to škoda, protože těch posledních 40 minut mě film zarážel do sedačky. ()

boshke

Nemohu si pomoci, ale je to čím dál tím stejné. Atmosféra sice zvolna houstne (finální souboj dobra se zlem se již přece blíží!), ale je to v principu pořád to samé. Proč si lord Voldemort zvolil pro svůj úkol takového břídila, jako je Draco, je mi opravdu záhadou, poslední dvojdíl mi to však snad osvětlí. Celý Harry Potter je čím dál tím větší telenovela, kdy je stále důležitější, jak dopadnou milostné námluvy té které postavy... Finále na věži to lehce vytahuje (od sedmičky čekám vysvětlení Brumbálova chování), ale pořád je to slabota... 50% ()

MikeCool

Druhá projekce: Po druhé projekci překvapivě a razantně měním názor na 6.díl Harryho Pottera, jakožto mé největší srdeční záležitosti (z 60%, na 80%). Při v prvním zhlédnutí v kině, jsem odcházel ze sálu pln rozhořčení a negativních dojmů. Po šestileté odmlce, jsem se rozhodl Prince dvojí krve pustit podruhé a voilà, "ono to není tak extrémně špatné, jak sem si původně myslel." Dokonce i ty romantické pasáže, kterých je tu hojné množství, mi nepřidaly tak hrozné, dokonce jsem se i zasmál od ucha k uchu. Pro mě, jako pro velkého fanouška Harryho Pottera tedy příjemné "překvapení" a pohlazení na duši. ___ Každopádně zde máte původní komentář k Princi dvojí krve po první projekci: Jednoznačně nejslabší díl Harryho Pottera. Působilo to na mě až moc přeslazeným dojmem. Myslel jsem si, že po Vězni z Azkabanu bude příběh gradovat, ba dokonce navazovat na pořádný dobrodružný thriller, ale Princ dvojí krve to vše malinko zbrzdil svojí přeplácanou romantickou stránkou. David Yates zde předvedl svou, poněkud negativní stránku svého režírování a chyběla mi i hudba, na kterou jako-by místy zapomněli. Ačkoliv jsem velkým fandou Harryho Pottera, tak musím říci, že u tohoto dílu společně s Relikvií smrti část 1, jsem se místy nudil. Vadili mi také hluché a dlouhé scény, kde se pomalu nic nedělo a právě zde by se hodila nějaká ta vážná hudba, ale bohužel se tak nestalo. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Harry si tu školu moc neužil. Chudák, musel shánět viteály. Jinak dobré, smutnější konec. Budete si myslet, že je Snape záporák. Je to hodně temný a akční díl. Bradavice se dostanou do skutečně krizové situace po útoku smrtijedů. ()

Mia...

Tento dil mam nejradsi. Nejvice si tento dil ze vsech cenim po humorne strance. Hlasky typu "Ale ja jsem vyvoleny" nebo "klepeta" a dalsi .. jsou proste vynikajici. Vtipne a neprehnane do hlouposti. Vsechny dily jsou vyborne a napinave. Avsak tento ma i kapku vtipne stavy. Druh humoru, ktery je mi nejblize. ()

AllShallFall

Absolutně ze všech zpracování Pottera, nejhorší díl. Po většiny času nuda, příšerná depresivní nálada při hledání viteálů. Na jednu stranu to mělo své kouzlo. Napínavé to sice bylo a vysvětlilo to také řdu věcí. Smutný byl, v každém případě, konec. Alubus umírá a děj se začíná zamotávat čím dál víc. Stejně mě nedá spát to, že jsem se více nudil. Ale vzhledem k tomu, že se mi celá série líbí, nedovolí mi to jít pod 4 hvězdy. A to i přesto, že jsem měl tendence dát zde 3. Tento díl mě zaujal tak ze 65%. ()

Fingon

70% Romanticko-komediální složka kvalitou vysoce převyšuje složku akčně-hororovou, film daleko více než kniha působí jako takové delší přemostění mezi pětkou a sedmičkou, Lenky Střelenky je moc málo, Hermiona je sexy a koště mezi nohama opravdu působí jako falický symbol. Mohlo to být lepší. ()

teutates

Tam kde mi predchádzajúci diel počaroval... tuna sklamal. Tam kde som ho minule pochválil, teraz musím skonštatovať, že to bolo nadpriemerne zdlhavé a nudné... Potter, Potter. tuna mu niekto zlomil čarodejnícku paličku a kúziel ohromujúco ubudlo, akcie taktiež. Pribudlo plno kecov a tzv. "vážnych scén", kde Harry stratil svoje čaro. Poďme si posedieť na 153 minút (pre mňa osobne v tomto prípade celá večnosť) na "Charriho Pottra" :ble: ja som sklamaný... 5/10 ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)