Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

djbarrel

A to to zprvu vypadalo poměrně idylicky ... a pak dojde k tolika zvratům ... Jinak tenhle díl není moc o příběhu, nebo snad o velkolepých soubojích, je spíš o psychologii postav. Zajímavé byly vztahové zvraty, ale tentokrát mi trošku chyběla akce. Moc se toho vlastně nedělo, nebýt ohnivého kolotoče, který předvedl Brumbál, moc se toho z hlediska kouzlení nebo boje s "Pánem Zla" nedělo. 80 % ()

Dave_ff

Netvrdím, že je to nejlepší díl z celé série, ale když se řekne Harry Potter, vzpomenu si na tento díl. Možná je to díky temné atmosféře, která se filmem táhne už od začátku. ()

Skytavka

Moc divný díl. Jak jinak to říct? Některé scény až hloupě komické. Celou dobu se tam prakticky nic neděje, sem tam nějaká ta záhada, až nakonec....... Spousta informací:D Připadá mi to, jako most mezi dvěma břehy. Tak asi 80%. ()

Formanovec

Své hodnocení musím po druhém shlédnutí okamžitě změnit! Nechápu to, ale na poprvé mě tento Harry velmi zklamal a myslel jsem si, že je to nejhorší díl celé série- opravdu to není pravda. Zase má v sobě něco "jiného" než ty ostatní a tím je celá tato sága tak originální a podle mého názoru výborná! Skvělý díl, výborná zábava, prostě další "kouzelný" film. 4**** ()

lobo87

Polovičný princ je pre mňa zatiaľ najemotívnejší diel potterovskej ságy a jeden z najkvalitnejších... Yates dokáže dokonale vykresliť atmosféru. Či už tú temnú, voldemortovskú, alebo romantickú, v ktorej hrdinovia prežívajú a utajujú svoje city. Opäť kvalitná hudba, kamera, zaujímavý nováčik Broadbent. Absolútna spokojnosť... 85% ()

nikkittka

Těžko pochopitelný úpadek,ve kterém zhruba 100 minut z celkové 150-timinutové stopáže tvoří nesmyslná vata,která nemá absolutně co dočinění s hlavním příběhem,nijak jej neposouvá kupředu a hlavně neskutečně nudí.Yates sice opět dokazuje,že řemeslo má v malíku,navíc dokáže kouzlit úžasné sekvence (viz závěrečná scéna v jeskyni,která jako jediná skutečně za něco stojí),ale tentokrát neměl proti bezzubému přepisu žádnou šanci.Právě od Prince dvojí krve se potterovská série změnila z očekávaných velkofilmů na nechutně natahovanou mediální bublinu,která ztratila veškerý šarm a půvab.Bohužel. ()

futbalista

Škoda, škoda a ešte x krát škoda. Ja sa pýtam je ten Yates normálny? Urobiť napodobeninu hnusného Twilightu to je snáď sen! Od začiatku po koniec je to otras... Keďže mám rozum a k tomu som čítal všetky knihy, musel som vidieť tie neuveriteľné chyby. Prvá scéna, kde Harry obeduje či čo v reštaurácii plnej muklov a Denným Prorokom v ruke a balí čašníčku.... to čo ma byť??! Nevysvetliteľné scény, kde hrad nikto nestráži a mali byť aspoň 10 strážcovia... a k tomu sa pridáva zlý scenár, zlá atmosféra. Okrem hercov – aj to nie všetkých sa mi tu vôbec nič nepáčilo (Alan Rickman, Rupert Grint, atď.) Nuda, strašná nuda! Myslel som si, že aspoň koniec to zachráni, ale namiesto pohrebu tam zdvihli „baterky“ a nebo sa rozjasnilo (akosi aj prváci vedeli čo robiť). Najhorší filmový diel... s prižmúrením 10 očí 2/5 35-40% ()

Riziko

Harry Potter a Polovičný princ alebo cracková trojka pošieste. ČO má znamenať tá scéna napadnutia v Brlohu? Prečo tam nie je ani zmienka o novom ministrovi mágie? Čo je to za debilita, že Slughorn zo spomienky spred 54 rokov vypadá ROVNAKO ako ten súčasný? Kde je zmienka o Gauntovcoch? Kde je zmienka o Hufflepuff šálke? Michael Gambon klasicky príšerný. ()

Seev

Jeden z nejlepších dílů knižní série, který je velmi důležitý pro celkové dokreslení příběhu, je ve filmu nevyhnutelně osekaný až na kost. Teenagerovské scénky většinou pobaví (knihovna a Romilda Vaneová a Ron) a odlehčují převládající temnou atmosféru. Herci tradičně excelují (Radcliffův ryze britský akcent si nemůžete nechat ujít). Osobně bych ocenila rozdělení (když už teda jednotlivé díly dělit) tohoto než posledního dílu. ()

Crybaby

Pomalsi a nudny zaciatok filmu vystriedala ta prava temna atmosfera a dej sa postupne odhaloval. Premna aj s Vaznom z Azkabanu najslabsia Potterovka ale dalo sa to pozerat. Koniec filmu bol dobry, keby bol taky cely film, ktory ma mimochodom hrozne premrstenu stopaz, tak by si to zasluzilo ovela viac. Ale takto len nadpriemer. ()

LordMack

No bída. Yatese kvůli téhle sérii nemám rád, ale pomalu mi dochází, že on taky hodně asi nezmohl a může za to scénář. Vysvětlí mi někdo, proč když máte perfektní předlohu, která má miliony fanoušků a jediné, co musíte udělat, je úplně to nepodělat při filmovém zpracování, tak vy ne, vy tam musíte cpát spoje věci. Nemám nic proti vlastnímu pohledu, proti promítnutí vlastních nápadů, ale proboha, nač tam cpát nesmyslné scény, které v knize nikdy nebyly a nemají pražádný význam, a proč scény, které jsou v knize, předělávat na sajrajt a tenhle salát pak do sebe poskládat bez nějaké návaznosti? Harry je dobrej, i Ron. Z Hermiony slintám, bohužel jako herečka nestojí za moc, ale jí to prominu. Ale prostě ne, takhle to vypadat nemělo. ()

Schmitke69

Další pokračování se opět povedlo, trošku jsem postrádal hudbu která by filmu dodala mnohem lepší atmosferu ale co se dá dělat.... Oproti knize bohužel tento díl pro mě největší zklamání, scény při "užívání" felix felicis mohli být mnohonásobně lepší!!!!!7/10 ()

dadinka

Tři čtvrtiny filmu tvoří vlastně jen nekonečné vztahové peripetie prokládané záběry na všudypřítomného Malfoye bloumajícího po bradavických chodbách. Český dabing vyznívá lehce parodicky a většinu filmu jsem se smála jak blázen, o perlách typu "proč je Harry pořád zakrvácený?" či "Rone, proč sněžíš?" ani nemluvě. Pokud máte knižní předlohu v čerstvé paměti, budete neustále sledovat, jak v každé druhé scéně "tenhle tam neměl být, ta už to měla dávno vědět a tenhle tam měl jít s úplně jiným úmyslem". V poslední půlhodině filmu začíná přituhovat, leč je mi záhadou, proč byla vypuštěna závěrečná bitva v Bradavicích a majestátní pohřeb a místo nich se objevila scéna "kdo se skrývá v obilí", která s knihou nemá nic společného...Na druhou stranu, natočený je Harry no.6 kvalitně, z mladého Voldyho mrazí, Severus je tradičně dokonalý a ta kouzelná atmosféra, kterou Rowlingová pohltila miliony lidí na celém světě, odtud přece jen dýchá. ()

tsatsiki

Přišlo mi, že oproti knize to nemělo ty správné grády, ale stejně si to drží tu kvalitu z minulých dílů. Potemnělé, akční, občas vtipné. Jenom jsem vždy měl pocit, že Harry je pro děti, kniha se ještě dala, ale že by tento film byl pro děti se mi nezdá. ()

mArtinko5MB

Koniec konečne trošku podľa môjho gusta (zatiaľ jeden z najlepších Potter-finishov), subjektivne sa mi táto časť páčila zatiaľ najviac. Čarodejnícky maratón s nálepkou Half-Blood Prince hodnotím na 76% ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)