Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Akyno

Kniha patri medzi moje najmenej oblubene, popravde po 5 diely som mal na Yatesa tazke srdce, pretoze narozdiel od vacsiny si myslim ze 5-ku sprznil. Tento diel je vsak neuveritelny, atmosfera hustne kazdym zaberom a je vyvazovana teenegerskymi problemami zamilovanych parikov tak brilantne, ze som nadmieru spokojny. Je pravda, ze akcie si vo filme vela neuzijete, ale ved napokon kto cital predlohu, tak to ani nemohol cakat. To bola predsa vata plna dialogov. A prave tie su vo filme namixovane brilantne. Je to len skokansky mostik pre zaverecny diel....ale drzte vsetci, odrazi Vas do pekne magickych vysin. "SPOILER" Dumledore si to svihol z astronomickej veze zo vsetkou paradou a ja som s kina odisiel spokojny jak decko na vianoce. "SPOILER" Dabing je dost mizeria, ale kedze nenavidim dabing vseobecne nestoji sa nim zaobrat - tesim sa na druhe zhliadnutie v originaly. ()

ElKamil

Šestý Potter je takový, jak to říci, uvolněný. Je napumpovaný humornými scénami, při kterých se opravdu zasměje i odrostlejší divák, takže v tomto směru jednoznačně velké plus. Kámen úrazu ovšem vidím v tom, že tento humor zaujímá 80% stopáže. Chápu, že pojmout veškerý děj knihy je nemožné a to ani nechci, ale představoval bych si, že některé části budou ve filmu zastoupeny více. Jedná se třeba o Princovu knihu, vysvětlení, proč je Princ ta osoba, která jím je, ale hlavně mi chyběly další Brumbálovy vzpomínky na Toma Riddla, které byly mimochodem vizuálně opravdu skvěle zpracované. Tím by se do filmu vlela poměrně větší dávka napětí, kterou potřeboval jako sůl. Takhle jsem byl napjatý pouze při finální "akci", ale i ta byla oproti knize po hříchu velmi stručná. Chtělo to více akce a méně vtipu, pak bych film hodnotil ještě o úroveň výše. Za vynikající musím označit výkon Heleny Bohnam Carter, která si svou roli skutečně užívá. Český dabing film nezničil, ačkoli bych měl pár výhrad. Suma sumárum: 80%. ()

hjui

v prvni rade je treba zduraznit, ze film nebyl tocen pro 25 leté starce (ke kterym mimo jine patrim ja). je pro mladsi vekove skupiny a z toho rezie vysla. pruhledne vtipne glosy a ocekavane reakce jsou proste tim, co teenagerum staci. me uz tak moc ne. i kdyz jsem z kina odchazela s radosti, postupem casu tato radost vybledla a ustoupila klasicke polosedi beznych dej preklenujicich snimku. Mam rada cely ten srumec kolem harryho pottera, ale myslim, ze z dobre knihy bylo mozne vytahnout vetsi trhak. co ocenuji je pomale vyzravani mladych hereckych hvezd. skutecne zacinaji hrat. celekem 3+, ale kdybych hodnotila hned po shlednuti, byla bych dala o hvezdicku vic. ()

ChR1S

Nejprve uvedu, že na tento film jsem šel z "donucení", jelikož Harryho jsem viděl pouze první dva díly a ty byly naprosto pohádkový a nijak mě nezaujaly. Nejsem znalec Harryho, takže jsem ani moc netušil o co jde. Děj nebyl nijak zvlášť zajímavý, věřím že při čtení knihy bych u toho byl více napjatý. Film byl zbytečně dlouhý, některé scény byly táhlé nudné. Tři hvězdičky, které tomuto filmu dávám jsou pouze za vtipné scény (hlavně Rona Weasleyho), které mě docela pobavily a za to jediné leknutí, když se z vody vynořila ruka a chytla Harryho. ()

tiolek

Teda tahle zprýznit jeden z nejlepších dílů celé serie, se nepodaří jen tak ledakomu. Vlastně se to podařilo - Yatesovi. Doopravdy nerada srovnávám knihu a filmové zpracování, ale v tomto případě mi celou dobu v kině se hlavou honila jedna myšlenka: proboha vrátil se Pán Zla, proč nelze vycítit tu atmosféru strachu? Normálně bych asi dala jen jednu hvězdičku, ale Alan Rickman jako Severus Snape vybojoval tu další :-) ()

Kečo odpad!

Bol som najprv v tom, ze dam *, ale pozeram, ze to este asi nikto nedal, resp. najmenej zatial **, tak ja dam odpad, pretoze to bola jedna velka kravina. Ziadna poriadna akcia (ten koniec bol uplne out, to celu scenu mohli vystrihnut), to v tom poli...to bolo kurva co?! v knihe ziadne pole, ziadny vyhorety W. dom. Z tohto dielu, ktory mal byt ooovela viac akcny a dramaticky, spravili komediu a niekedy mi to pripominalo, ako keby namiesto nich kecali nejaky 12 rocny sopli a hlavne Ron...kazdy novy diel, tak tym je asi blbsi...Yates nech ide tocit hocco ine, ale ne Pottera !!! ()

Martyyn

Nejdříve musím zmínit, že jsem film shlédl v českém dabingu, takže vlastně už tím jsem dal jednu hvězdičku dolu. Knížku dobře znám, ale na druhou stránku i chápu, že musí být řádně osekána, aby mohla být jakž takž zfilmována, a v tom byl právě onen problém. Vybíralo se hodně nelogicky a děj často přeskakoval, bez jakéhokoliv propojení vůči jeho smyslu. Gradace situací byla hodně vlažná (konec byl vlastně hodně nepovedeným prologem pro další díl-y) a o akci raději ani nemluvím. Snad jen ta jeskyně se vydařila. ale to na tak dlouhý film rozhodně nestačí. Hudba byla na poslech pěkná, ale v situacích, jež byly ve filmu, ve většině případů nedokázala podtrhnout, to co se dělo na plátně. Takže sečteno podtrženo, velké rozčarování. Možná to o trošku zvedne originální verze. ()

Tempest

Další vynikající film ze série Harry Potter. Knihu jsem nečetl, takže nemohu posoudit rozdíly mezi knihou a filmem. Před návštěvou filmu jsem četl v novinách první dojmy diváků z předpremiér, kdy nosným tónem bylo to, že ve filmu je příliš mnoho sentimentálních a romantických scén, dokonce se psalo o přeslazenosti. Po shlédnutí filmu mohu říci, že to teda byly pěkný bláboly, romantika tam sice je, ale jinak pokračuje trend, kdy každý další film je o něco temnější než předchozí. Na to, že to byl dvouprogram, tak to uteklo ďábelsky rychle. Dějově to jelo jak po horské dráze, byly tam některé humorné i romantické scény, ale těch bylo tak s bídou 10 % filmu, vždy na chvíli vyvážili předchozí temnější nebo temné scény, kterých bylo skutečně většina. Film lze jen doporučit, po Pánovi prstenů určitě nejlepší fantasy. Mám dojem, že řada lidí přistupuje k Harrymu Potterovi s despektem, že názor na film mají dříve, než ho vůbec viděli. Těm lze jen doporučit, ať raději jdou na něco jiného, filmů je dost. ()

AdamK.

Bohužel, Yatesovy "úlety" v pětce (ples) byly příjemným oživením děje, který splňoval přesně to, co měl. Ale v šestém dílu už toho bylo trochu moc. To, co bylo podstatné by se čistým časem pohybovalo okolo 20ti minut (Vzpomínky, Malfoy a skříň, hledání viteálu a smrt Brumbála). Zbytek byla vata. Občas velmi vtipná, ale přesto dosti nepodstatná. Atmosféra filmu velmi kolísavá. Zoufalství v mžiku střídá bezstarostný studentský život a naopak. Ale co je nejhorší- finále. Je to čekání na Godota. Kdo četl knihu, určitě ví, že na konci podstatný kus chybí. Velká akční scéna v Bradavickém hradu se ve filmu vůbec neobjevila. Asi si Yates šetří síly na velké finále. Tak aspoň můžu doufat, že je nešetří zbytečně, a ukáže nám pořádnou podívanou se vším všudy. Moje dojmy z kina zde ()

májovec13

Pro mě obrovské zklamání. Knihu jsem nečetl, tak nevím, zda je chyba na straně předlohy, či na straně samotného scérnáře. První hodině a půl by slušel přídomek romantická teen komedie s prvky mystiky,. Ke konci se to sice trochu rozjede, ale poslednímu Potterovskému dobrodružství nesahá ani po kotníky. Škoda, nezbývá než doufat, že mi to obrýlený hrdina vynahradí posledním dílem (ve filmovém hávu posledníma dvěma) . ()

Horác

Tohle je jiný Potter. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduju novou konverzační detektivní veselohru pro teenagery, spojenou s propagací omamných látek. Bylo to většinou NIC poměrně bezbolestně roztažené na dvě a půl hodiny. Doufám, že poslední dva filmy budou jiný nářez. ()

Chester46 odpad!

Tohle že je podle knižky? Nedělejte si ze mě srandu, osekanější filmové zpracování sem v životě neviděl, některé scény nejsou ani z 5% podobné knižní předloze. Ježiš, když točim film podle knihy měl bych se knihy držet a ne knihu předělávat! Dva nejdůležitější momenty ve filmu chyběly. První moment na kterej sem se těšil a byl zklamanej že tam nebyl byla bitva studentů Bradavic proti Smrtijedům, nic takovýho ve filmu není, jen přijdou smrtijedi, zničej pár talířů a juknou se jak Snape zabije Brumbála a druhej moment kterej tam chyběl byl pohřeb Brumbála, to co miliónům čtenářům vyrazilo dech ve filmu úplně chybí. Vlastně se to dalo čekat že filmové zpracování HP6 bude nic moc, je to v podstatě takovej klid před bouří. Děs a hrůza. ()

Rieux

Harry Potter je ikona. Nase deti ho raz budu vnimat tak nekriticky ako sme my vnimali star wars, indiana jonesa, ci ine teraz uz kultove filmy. Tieto dve slova: Harry Potter sposobili, ze nech sa vyskytnu takmer kdekolvek, bude z toho zisk. A hoci som tuto seriu mal rad, dokazem sa na to pozriet aj ocami kritika, co nedokazem u vyssie spominanych snimkoch. Sestka ma skratka velmi neoslovila uz ako kniha, preto som od toho ani vela necakal. Ale toto? Polozme si otazku: O com sestka vlastne je? Je to klucovy diel co sa celej sagy tyka, pretoze tu dostavame odpovede na otazky o najzaujimavejsej postave v celej serii, Voldemortovi. A scenarista Kloves svojim povrchnym vkusom sposobil, ze vo filme uvidime len dve spomienky, ktore odhaluju trochu minulosti a to len preto, lebo su naozaj nevyhnutne. Pripravil nas teda o pozitok sledovat zrodenie najvacsieho zla, co mohlo z tohoto filmu urobit najdramatickejsiu cast doteraz. Namiesto toho ale vidime rozne "vtipne scenky" zo zivota zamilovanej mladeze, ktore sa ku koncu razom zmenia na srdcervuce epicke finale a to cele okorenene infantilnymi dialogmi... Kloves to posral a kvoli nemu si to odniesol cely film. Aj ked toporne herecky vykony hlavnej postavy su tiez dost kvalitu-uberajuce. Takto vlastne vidime len film plny skvelych efektov ale bez hlbsieho zmyslu. Je to film do poctu, ktory nam neukazal to, co nam dala kniha a tym teda zlyhal... ()

rodier

U vsech predchozich dilu jsem zehral na polovicatost. Na jednu stranu snaha o temno, na druhou ze jde preci jen o naivni nesmysl pro deti. Moc jsem si pral, aby serie HP byla jako 1. dil - tedy originalni lehce fantasy podivana, relaxacni podivana bez problemu. Bohuzel se pribeh vyvinul do temna a mne se ono temno nelibilo kvuli one polovicatosti. Proc tedy davam 5*? Protoze tenhle dil je opravdu mistrovske dilo. Temnost a Zlo dosahlo maxima, skvele efekty a fajn pribeh. Jen tak blba romantika to trosku kazi a nezvykle otevreny konec. Presto bych si v podstate pral, aby HP vysel jako serial - kde by mel dostatek casu na detailni rozkresleni zivota v Bradavicich. Zkratka nejlepsi dil serie - uz se tesim na pristi dvojdil :) ()

cejkon

Tento díl Harryho Pottera byl pro mne velkým zklamáním. Umorné a zdlouhavé dailogy, které mne nudily, provázely celý film. Občas mi připadalo, že buď byl film úmyslně kráce nebo se jim ve střižně ztratilo několik set metrů filmu, jelikož byl někdy přechod dost násilný a nelogický. Alespoň jednu hvězdu si nový Harry Potter ale zaslouží za humorné pasáže. ()

john986

Prislo mne, ze se v tomhle dilu nic zasadniho nestalo... prakticky nic neresil. Za me rozhodne nejslabsi dil, uz dlouho jsem se v kine tak casto nekoukal na hodinky. ()

anubiskt

Možná že si proti sobě poštvu spoustu fanoušků Harryho Pottera, ale nemůžu jinak a budu se snažit být naprosto upřímný. Tento film je pro mě bez diskuse zklamání roku, větší o to, že jsem se těšil jak malej kluk. Předem upozornim, že další řádky mohou být trošku spileroidní .) Stále odkládaná premiéra naznačovala, že se chystá něco velkolepého a že si tvůrci dávají opravdu záležet. Ou, jaký to omyl. Při trailerech na nový díl stále slýcháme, že příběh kolem Harryho bude temnější, ale spíš by se mi tam hodilo označení hloupější. Zatímco by si film měl připravovat živnou půdu pro vyvrcholení v posledním díle (vlastně dvojdíle), pozornost se zaměřuje především na milostný život hlavních hrdinů a vše okolo Voldemorta jako by bylo vedlejší. Což o to, ono by bylo i zábavné sledovat, jak se puberťáci vypořádávají s návaly hormonů, ale to by eskapády lásky nesměly zabrat ¾ filmu. Sakra, ale já jsem nešel do kina na telenovelu, ale na mysteriozní drma - vždyť jde o existenci samotné školy v Bradavicích, desetitísce lidí jsou v ohrožení, jenže na atmosféře samotné to není vůbec znát. A to nejhorší nakonec – smrt Brumbála mělo být něco, co otřese kouzelnickým světem a způsobí chaos, smutek, rozpolcení. Nic takového nečekejte – tato postava je zabita jakoby mimochodem a bez jakýchkoliv emocí. U knihy jsem plakal smutkem, u filmu jsem plakal zoufalstvím. Ne, tohle se opravdu nepovedlo. ()

Joke_47

Jako upřímně se mi to moc líbilo....asi nejsem opravnen k tomu to nejak extra komentovat, pac sesty dil jsem necetl, ale mozna je to ten duvod proc se mi to libi vic nez jinym... akorat mi tam trosku schazela "final battle"...=( ale jinak bezproblemovej kousek...:) ()

Little

Asi se postavím na druhou stranu barikády, ale Princ dvojí krve kulhá dle mého názoru na obě nohy a má k tomu ještě zlomenou ruku. A na vině je hned několik složek filmu - především scénář, režie, kamera, zvuk/dabing... Nemůžu se ubránit dojmu, že se vlastně děj ani nerozběhl. Nemůžu se ubránit dojmu, že vtípky ve scénáři mnohdy zbytečně zazdily důležité scény. Ano, rád se zasměju, ale ne trapnostem. Ginny zavazující tkaničku Harrymu? Proboha, kde to jsme?! Fénixův řád pod taktovkou Davida Yatese sice nebyl úplně nejlepší film, ale své kouzlo má. Princ dvojí krve se v jeho podání stal v některých ohledech fraškou, v některých scénách si doslova sedá na zadek, z kterého se jen velmi těžko zvedá. Hudba? Nicholas Hooper asi Princi dvojí krve věnoval tolik času, jako já věnoval maturitě. Minimum! Recyklaci do jisté míry chápu, ale to neinovativní zpracování už moc ne. Jediné příjemné překvapení pro mě byla drobná obměna hlavního motivu (harmonická). A pak podklad pro Brumbálovu smrt, to je sice jednoduchá, ale působivá hudba. Johne Williamsi, vrať se! Obraz - to je největší nešvar filmu. Koho napadlo použít stylizaci barev do toho nic neříkajícího "zamlžení"? To je taková slabá berlička, která nás má dostat do jakéhosi tajemna? Ehm, ehm (jak bych podotkla profesorka Umbridgeová). Střih - škoda, škoda. Efekty - Harry Potter na nich dost trpí. ILM už odvedlo lepší práci a někdy je pozadí tak otřesně naklíčované, že mi připadá, že nejsem na projekci filmu, ale na jeho natáčení. :-) Takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Možná budu vyznívat jako přílišný kritik, ale Princ dvojí krve se vážně nepovedl! A pokud nás čekají ještě dva filmy podobného ražení, tak to abychom začali připravovat pohřeb celé sérii. Chválím Cuaróna za Vězně z Azkabanu, líbil se mi i civilní přístup Mikea Newella... Jejich filmy měly tvář a atmosféru, u Davida Yatese se to postupem vytrácí. Snad mě u Relikvií smrti příjemně překvapí. Moc bych si to přál. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)