Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

playboxguest

První hodinka výborná, nespustila jsem z toho oči, jenže pak už se to zase nějak vleče. Na rozdíl od jiných dílů se ale zhruba každých deset minut objeví i v druhé polovině nějaká zajímavější scéna, díky čemuž jsem tu čtvrtou, na níž mě to celou první polovinu filmu svádělo, přece jen ponechala. 70% ()

Hromino

„This is beyond anything I have imagined.” –– Harry Potter pošesté aneb David Yates opět válí. A tentokrát mě zase přivedl do údivu, co tento ještě před pár lety neznámý režisér dokázal vytvořit. Už od prvních scén mě začlo mrazit v zádech – a potrvalo to až do úžasně emocionálního závěru. Co mě oproti minulým dílům potěšilo, byla hudba. Už v pátém díle mě Hooper zaujal, avšak tady mě opravdu pohltil. A když už mám ještě něco vyzdvihnout, tak je to úžasná kamera (opravdu, když jsem na tom byl v kině, hrozně mě upoutalo to sladění barev) a výkony Broadbenta, Radcliffa, Michaela Gambona a poněkud v netradičním hávu Ruperta Grinta. Romantická linka se dle mého názoru povedla, sice zásluhou dialogů z pera Klovesa byl z nejedné postavy udělán solidní pitomec, ale to se tomuhle neumětelovi daří již od trojky a proto se to dalo přirozeně čekat. Ano, lepší než pětka to rozhodně není, ale po zhlédnutí všech osmi dílů mi z toho prostě vychází druhý nejlepší díl série, který si ten plný počet i přes výhrady ke scénáři dle mého názoru prostě zaslouží. ()

sheen

Na začátek bych chtel říci, že svět čar a kouzel Pottera mám moc rád, netrpělivě jsem čekal nový díl. Z trailerů jsem byl nabuzen, natěšen na vynikající akci...hodně akce. Ale opak je pravdou, Pottera bohužel potkalo, to co už pár filmů před ním, nabušené trailery a skutek utek. Překousl jsem i ten zajebaný český dabing, kdy jsem se zařekl, že v životě nepůjdu na film v českém dabingu, ale u Pottera to překousnu, i když v porovnání s originálem je český dabing totální SRAČKA, nikdy VÍCE!!!!!! (buhužel jsem to porušil u posledního dvou dílu a TS3). Zpět k filmu, místy má film opravdu nervy drásající nádech ( tak povedený začátek už ani nepamatuji, peklo!, bohužel se film potom jako kdyby "sekne") a atmosféru (dvě brutální lekací scény, tento film už není pro menší publikum), která zachraňuje celý film, který je prakticky roztahaný a nechci říct uplně nudný, nebo zdlouhavý...ale není to prostě ono. Romantické muchlovací scény?, to si opravdu mohli odpustit, filmu jenom škodí, než aby prospělo. Akce je tam opravdu málo, což o to, je sice povedená, ale krátká většinou. Hudba je na úrovni, jako obvykle. No, sečteno a podtrželo, v posledním Potterovi jsem se zklamal...snad to zachrání poslední dvoj-díl. Vězeň z Azkabanu zůstává stále nepřekonán. // Tak v angličtině určitě lepší zážitek, vidět to hned v kině v originále a ne v shit českém dabingu pro mimina, tak by to bylo možná za pět. ()

Silas

Not another teen movie.... Twilight Potter; situační gagy, nulový obsah, ubrečené sebeparodické postavy. Tuto zbytečnost nikdy víc. 4O% ()

hippyman

Ač byl věkový průměr kina určitě pod hranicí věku mého, přestože byl rozjezd filmu trochu pozvolný a ačkoliv jsem coby ani-jednu-knížku-jsem-nečetl-ne-zrovna-potterofil už úspěšně zapomněl děj předchozích dílů, Princ Dvojí krve si našel cestu i k mému srdci. Zdánlivě přestřelená stopáž byla překvapivě velice příjemná a takovou kombinaci vtipu, romantiky, slušného herectví a tradičně skvělých efektů a hudby prostě nemohu ocenit hůře než 90%. ()

Disk

Určitě velmi povedený díl kouzelnické série. Sice se vrací Steve Kloves, ale taky je tu David Yates a nutno říci, že právě on mnohé zachraňuje. Šestý díl kombunuje romantickou komedii s thrillerem. Yates má mnoho nápadů, nebojí se přidat novou scénu (útok Smrtijedů na Doupě) a v navozování atmosféry si nezadá s Alfonsem Cuarónem. Mladí herci konečně vyrostli, zejména z Ruperta Grinta se vyklubal velmi dobrý komik a Tom Felton v mých očích též povyrostl. Dospělí herci jen a jen potěší (zejména Alan Rickman si postavu profesora Snapea vyloženě užívá). Hudba Nicholase Hoopera je vynikající a kameraman se nebojí použít všelijaké filtry. Díky tomu všemu má Harry Potter a Princ dvojí krve šanci překonat Cuarónova Vězně z Azkabanu. 9/10 P. S. Závěrečný cliffhanger mi úplně vyrazil dech.________EDIT 2021: Princ dvojí krve patří k absolutně nedoceněným snímkům celé potterovské série. Tak čirá deprese není ani ve Fénixově ádu. Totální beznaděj, kdy víte, že se něco stane, a vy tomu nemůže nijak zabránit. David Yates natočil jeden ze svých nejlepších filmů své kariéry, všichni herci hrají ostošest, Tom Felton nádherným způsobem dozrál a celé to fantasticky sedí dohromady. Mistrovské dílo s božským soundtrackem Nicholase Hoopera a songem, který se žel objevil až v závěrečných titulcích. ()

Stegr

85% - (Může obsahovat spoilery) Film, na který jsem se těšil dva roky je za mnou. V mých očích má velké štěstí, že svět Harryho Pottera opravdu miluju. Jsem přesně z generace, která vyrůstala s hlavními hrdiny a každou z knih jsem četl x-krát. Na film se pokaždé těším. A těším se i na dvojitý sedmý, ale to odbočuju. Jak bych ohodnotil tento? Opět jsem byl spokojen s režií, Yates je opravdu vynikající překvapení, byl jsem spokojen s herci, triky, hudbou atd. atd. Velký kaz byla v tomto případě práce scénáristy/ů. Milostné cvrlikání mezi studenty bylo zábavné (zrušit slovo muckání!), bylo to pěkné odlehčení a rozhodně bych na něm nic neměnil, ale scéna se shořením Doupěte? Co to bylo za kravinu? Jiné celkem důležité dějové posuny byly zjednodušovány docela zručně. Než přišla scéna s hledáním viteálu. Stačilo pár slov navíc a vše by bylo každému mnohem jasnější. Scéna po Brumbálově smrti byla naprosto bez gradace, bohužel. A pohřeb? Kam se sakra poděl? Vím, zkracovat se musí, ale tady to v některých případech bylo zbytečně mnoho na úkor scén, které byly úplně bezpředmětné. Ale celkově jsem opět spokojen. Pět hvězd nedám, jako potteromaniak, kterým tu mnoho lidí tak rádo nadává, musím jít sice na velmi silné, ale jen na 4 hvězdy. Úpravy od trojky do pětky jsem překousl, ale tady už ty do očí bijící nadbytečné scény přejít nešly. Teď to vypadá, jak je Princ dvojí krve hrozný díl. Vůbec ne, patří k nejpovedenějším ze série. Jen mě prostě mrzí to úplně zbytečné nedomakání. A přitom by to bylo tak jednoduché. Dost keců, stejně si to nikdo číst nebude a já jsem jen těsně po kině plnej všemožnejch dojmů... ()

salahadin

Feromony a hormony nadupaný díl. Což mě docela mrzelo, protože ta temná dějová linka šla rozvinout mnohem šířeji. Aspoň už ale vím, že nápoj lásky má stejné účinky jako marihuana - člověk má debilní výraz ve tváři, nic si nepamatuje, neví, která bije a zfleku by se objímal třeba s hydrantem. Navíc jsem měl silné nutkání použít kletbu avada kedavra na to těžce pubescentní stvoření, co nahánělo Rona. Nakonec nejlepší postavou byl Tom Felton, škoda, že nedostal tolik prostoru, jeho rozpolcená osobnost nabízela smysluplnější využití, než labyrint náctiletých emocí. Hmm, tak už podle filmu vím, proč jsem se zamiloval do své dívky - má totiž hezkou pleť...:) Bohužel film opět nevysvětluje a pokud jste nečetli knihy, na konci byste udělali z tvůrců mudly, tedy nudle, protože vám fakt nikdo neřekne, co je to safra jako ten princ a proč je dvojí krve a proč se po něm jmenuje film a tak dále. Takže vážení 4* jen za starou gardu Gonagallové, Brumbála, Snapea a především za mimořádně příjemného Horacia Křiklana, protože on dodal filmu zajímavou dějovou linku. Mladé herce prosím a zapalující se lejtka uhasit. ()

Pilda17

Nejhorší díl? Ano říká se to těžko, ale je to tak. Pro mě velké zklamání. A vlastně proč? Film má 2.5 hodiny a to je obrovský problém. Dal by se aspoň o takovou hodinu zkrátit. Nesvádím chybu na režiséra Yatese v něm bych to neviděl. Chyba je spíš v knížce. Obsahově je velmi slabá. On z toho vykouzlit nic jiného nemohl, protože se řídil podle knížky. Určitě tam ale mohl dát tu závěrečnou bitvu o bradavice nebo velmi emoční pohřeb Brumbála. Pořád jsem čekal a čekal, kdy ta chvíle nastane, ale nakonec nic. Každopádně už to nebyl starý a známý Harry, ale přišlo mi to celé jak typická romantická komedie. Neříkám, že by to nebylo dobře, ale mě se to do této skvělé série prostě nehodí. Posledních 30 minut už to byl zase starý a známý Potter od kterého jsem to vyvrcholení čekal mnohem dřív. Nedá se nic dělat snad příští díl bude mnohem lepší... 4/10 = 45% ()

Rosaviva

Tak už nechci jezdit ve výtahu, který je ve tvaru Londýnské telefonní budky, teď se chci jenom přemisťovat. Vím, že tenhle film se nejspíš nejvíc ze všech odchyloval od knihy a že se víc než pro mě dost nudnými (i když důležitými pro příběh) vzpomínkami Voldemorta zaměřil na osobní život hlavních hrdinů. A že je půlka filmu taková spíš teenage komedie, ale mě to prostě nevadilo. Já jsem se bavila, nenudila jsem se a hlavně jsem byla nadšená, že si tam Tom Felton (ze kterého se vyklubal hodně dobrej herec) konečně pořádně zahrál. Scénu s ním v koupelně řadím mezi moje nejoblíbenější filmové scény vůbec. Nebudu zapírat, že pro Harryho mám prostě slabost, aby taky ne, však jsem s ním vyrostla. Dávám 5* a řadím ho do svojí TOPky. A z té ruky na konci mám vždycky smrt, i když vim, kdy přesně na Harryho sáhne. ()

Cappuccino

Šiesty diel Harryho Pottera sa uberá cestou dosť podobnou piatej časti, až na premnoženie okolitej lásky. Teenegerske scény sú náhodou celkom roztomilé s výnimkou JessieCave, ktorá je nehorázne “presladená” a dotieravá. Niekoho môže iritovať príliš veľká dĺžka filmu (153 min.). Polovičný princ bol už vopred plánovaný atourkou knihy, J .K. Rowling, ako prolog pred poslednou časťou. Netreba očakávať epicky boj, ktory sa aj tak nekoná. Fanúšikov poteší a nezaujatí sa budú nudiť alebo bohovsky baviť. ()

Allien.9

Po skvělé pětce přichází studenější sprcha. Dění "Prince dvojí krve" by se dalo shrnout do jedné hodinky a o to více mě ničí, že zbytek 147 minut (!) dlouhého filmu vyplňuje otravný Brumlal a awkward vztah mezi Harrym a Ginny. 3*. ()

HAL

Pátý díl knihy považuji za nejlepší a Yates se jeho adaptace zhostil velice statečně - a natočil skvělý film. Šestý díl knihy naopak považuju za bezmála strašlivou sračku, která smíchala drobky toho dobrého z předchozího dílu se spoustou vaty a hromadou rádobyromantických škvárů vyhřezlých z nějaké červené knihovny. Není tedy těžké uhodnout že ani film není žádný zázrak - ne když se kvůli fanouškům musí držet děje knihy a všechny ty vztahové veletoče ala Beverly Hills tam prostě musí být nacpány děj se co děj. Čímž film samozřejmě trpí, ale želbohu to není jediný problém, protože přes úchvatný vizuál tu režisér ani jinak atmosféru moc budovat nedokáže a nepomáhá mu v tom ani samotný příběh, který je tak prostinký a zbytečný, že jde vlastně jen o dvouhodinovou přípravu na pointu... která je ovšem trestuhodně nevyužitá. A to ani nemluvím o tom, že ze závěru čertvíproč zmizela bitva Smrtijedů se studenty (což pak dává vskutku obrovský smysl, když najednou z ničeho nic není v celé škole ani noha). Jediné co dokázalo překvapit skutečně masivně je impresivní výkon představitele Draca... a vůbec i samotné prokreslení té postavy je vynikající - konečně opravdu hraje a není jen slizkou nickou, v tomto dílu hravě krade všechny scény Harrymu i všem jeho poskokům. Přesto všechno ale... není to úplně nuda, není to víc trapné než zábavné a na pár těch silnějších okamžiků naštěstí taky čas od času dojde. 6/10 ()

Aidan

Více než jindy jsem měl pocit, že sleduji pouhou ilustraci ke knize. Bylo to pěkné na pohled, efektní, ale příběh vzhledem ke zkratkám a výpustkám téměř vůbec nefungoval. Teenagerovská rovina vyprávění až nepříjemné připomíná Beverly Hills 902 10. Druhá - hrdinská - rovina je lepší. Dosud jsem se nenechal přesvědčit k tomu, abych si celou ságu přečetl, ale přinejmenším některé motivy jsou zajímavé a mají pozitivní duchovní přesah - třeba to, že Voldemortův příklon ke zlu je spojen s hříšnou touhou po nesmrtelnosti (podobně jako u Tolkienových Númenorejců) a že boj proti tomuto zlu je naopak spjat s obětí, překonáním strachu a sebevydáním z lásky (tak jako v případě Harryho matky). Též téma tíhy povolání jse zdá být zajímavé. Jako upoutávka na knihy je film tedy celkem dobrý, jako dílo, které by mělo stát na vlastních nohou, však nepřijatelný. ()

2-Xtreme

Polovičný princ je dosť ťažko pozerateľný ako samotný film, pretože je potrebná znalosť predošlých dielov a aj preto možno pôsobí tento diel jednoducho. Je pravda, že nie je vidno skoro žiadnu akciu a do polovičky filmu sa tam nič prevratné neudeje a pre neznalca knihy(čo som) je nepochopenia možné o čo v tejto časti ide. A preto je práve Polovičný princ tak dôležitý pre odvíjanie sa deja a príprava na veľké finále. Náznaky boli už v minulom diely, ale tu sa to prejavilo naplno. Nie je tu zápletka s kameňom mudrcov, neznámym žiakom školy, utečenec z Azkabanu či medziškolský turnaj... dovolím si napísať, že tento diel ani nemá poriadny dej, pretože zápletka s Polovičným princom je známa asi od polovičky filmu, potom sa stratí a nakoniec sa objaví a vyrieši záverečných minútach bez žiadneho gradovania či vyvrcholenia. Tento diel posúva ďalej udalosti okolo Harryho Pettera, Voldemotka a ostatných postáv. Záver Fénixovho Rádu a súboj dobra(Dumbledore) proti zlu(Veldemort) bol začiatok toho celého. Polovičný princ v tom pokračoval počas celej 153 minútovej stopáži aby nás ako som už písal pripravili na finále. Je to temné, odlišné od statných dielov a najviac sa to priblížilo môjmu najobľúbenejšiemu dielu Tajomná Komnata. A ako bonus, je to dospelejšie... v komentári na predošlí diel som vytýkal zaškatulkovanosť. Tu sa pije pivo, Hermiona sa opila, boli počuť silnejšie slová i keď stále nie nadávky a vtipy už neboli stavané na sopľoch Trolov či hovoriacom klobúku. Som neskutočne prekvapený a dávam 9/10 [Videl v Kine] ()

Adam Bernau

Filmové adaptace některých dílů H.P. se zdají mít solidnější podstatu než jen prázdnou pompéznost, spoléhajíce i na něco víc než na provařené pitomoučké vizuální efekty a nájezdy, zvukovou stopu s pravidelně se opakujícími pro kinosál určenými hlukovými "dramatickými" sekvencemi nebo instalaci alespoň jedné ultratrapné postavy (zde Ronova milovnice). Jak by mezi ně mohl patřit šestý díl, když ho režíroval asi nějaký krypl považující za nutné, aby film s nulovou uměleckou hodnotou, určený výhradně pro okamžitý finanční zisk a složený převážně ze zbytečných scén, trval dvě a půl hodiny. Brumbál je ve svém finále pěknej, to je asi jediný klad. Předlohu neznám, neřeším - ale vzhledem k tomu podstatnému, co se v tomto díle odehrálo (včetně pubertálních starostí hlavních hrdinů), nemuselo to být tak marné. ()

mzss1

To, že knížka Princ dvjí krve postrádá akci vůbec nevadí. Stejně jako ve filmu. Musím pochválit režiséra Davida Yatese, že dokázal navnadit skvělou atmosféru dospívajících lidí Harryho, jeho spolužáků, bylo zde celkem dost vtipných momentů. Např.McLggen zvracející před Snapa - ten prohlásil ledovým hlasem : "Máte měsíc školního trestu McLaggene". Ted vážně, film si mě získal pozvolnou klidnou atmosférou, kdy soupeří Harry, Ginny, Hermiona atd k získání vztahů a tím vzniká dost emocí. Příběh to má, trochu mi vadilo, že z knížky zde nebylo vícee vzpomínek na Toma Raddla. Konec potěší nejvíc, Snape mě bavil celou tu dobu ve filmu. Opět má film skvělou hudbu, musím říci, že tento díl má nejlepší hudbu, Hooperovi se to opět vyvyedlo. Nakonec film hodnotím na 93% = ***** ()

Aknah

SPOILER : Nejspíš tady budu vyčnívat z řady nebo odlišovat v názoru na tenhle film. Ale já musím říct, že se mi to hrozně líbilo. Vůbec mě tenhle šestý díl nezklamal, jak všichni tvrdili. Po pátém dílu všichni řikali, jak to bylo hrozně vážný a tajemný a že už to nebyla sranda. A když se to tady trošku vrátilo a myslim, že toho humoru tady bylo víc, tak si všichni stěžují, že se kombinuje moc smíchu, smutku a akce... ale proč, dyť o tom to je, čím víc emocí, tím líp. Já byla překvapená vizuální stránkou, skvělými triky, perfektním tajemnem, prostě mě to ani vteřinu nenudilo. Emma Watson mě čím dál víc utvrzuje v tom, že UMÍ hrát, protože narozdíl od titulního Harryho tu hrála velmi obstojně a fakt mě bavilo, jak se tu řešil vztah k Ronovi. Právě díky vztahům, škole, novému profesorovi, nebo ulítlé holce zaláskované do Lolánka, to trošku mírnilo tu tajemnost a smrtijedy. Nemám důvod, proč tenhle film hanit. A že třeba ze situace, kdy se vrací Harry, Ron a Hermiona z hospůdky a je klidná nálada a pohoda, se vyvrbí napětí, kdy je holka zakletá.... to je přece situace, která vtáhne do děje a prostě se to stalo, byl to normální den, který překvapil tímhle momentem. Vztah Harryho a Giny nebo Hermiony a Rona, mě bavily, mírně sem se usmívala a bavila. Ale říkám si, že asi od třetího dílu, ta náklonnost trvá a Ron je kapánek natvrdlý, že mu to nedochází. A přesně takové drobné momenty, jako v ošetřovně, přece zjemňují tenhle ponurý díl. Hrozná sranda přece byla, když byl Ron okouzlen lektvarem lásky, nebo Harry šťastný a bezstarostný, v těchle chvílích jsem koukala na herecké umy, které mě pobavily natolik, že jsem se opravdu zasmála. Myslím si, že režisér moc dobře věděl, jak zapůsobit tím, že střídal právě různé emoce, ať ty pozitivní nebo negativní. Je sice pravda, že od prvního dílu té školy a bradavických čar a kouzel ubývá, ale je fakt, že čím víc jsou hrdinové starší, tím víc řeší důležitější věci, na kterých závisí život a nemůže se do nekonečna řešit Ronova zlomená hůlka, což může bejt vtipné, ale už jaksi otřepané. Daniel se trošku polepšil, protože v pátým díle hrál jak ponocnej, tady aspoň trošku šli vidět emoce a Draco měl trošku víc prostoru, což nebylo na škodu. A jestli tady nebylo všechno jako v knize? Já bych se tím nezabývala, nejen, že už si nepamatuju, co se všechno stalo v 6. díle, ale opravdu mi nevadí, že každej detail není podle knihy. Protože to hlavní režisér zfilmoval a dobře a ten zbytek jsou nepatrnosti, které doplnil něčím holt jiným, ale stejně zajímavým, proto bych to zbytečně nezatracovala, dyť každý film musí bejt trošku sám o sobě originální. Kdyby to bylo přesně podle knihy, tak by všichni kritizovali, na co si to režisér hraje, na druhou Rowlingovou? To je úhel pohledu. A jelikož jsme tu od toho, aby sme vyjádřili svůj vlastní, subjektivní názor, tak já tvrdím, že jsem zažila bombovou podívánou, Harryho sleduju už dobrou dobu a ani tenhle mě nezklamal. Protože scéna, kdy je Harry s Brumbálem u domnívaného viteálu, neřikejte, že ste se nelekli, když tam začla tma a vystrčil hnusnou ruku ta kostlivá potvora. Scény u myslánky, nebo famfrpál, tenhle díl jen oživovaly, to že je tam minimum ze školních lavic nic nemění, prostě jsou už skoro dospělí a tak řeší i dospělé věci. Ani se na některé scény nekoukám, že by byly puberťácké, protože to k tomu patří a kdyby tam byl řešen furt jen Voldemort, unudíme se k smrti. Zvolnění a zklidnění bylo podáváno po douškách a akce působila zase jako exploze, třeba boj v poli a shoření domu Weasleových, na mě prostě zanechalo tak velkej dojem, že jsem s velkým očekáváním sledovala další záběry. Mě tam upřímně nic nechybělo, bylo tam od všeho trochu. Dost akce a napětí, ohledně Voldemorta, jsme se vrátili do jeho dětství, smrtijedi splnili svou tajemnou část, Draco jako loutka, která má splnit úkol, zamilovaná Hermiona, kniha Prince dvojí krve, Giny a Harry, Ron ve famfrpále a v neposlední řadě smrt Brumbála, která se odehrála velmi rychle a nejdojemnější konec, který jsem kdy viděla, když všichni zdvihli své hůlky a svítili.... byl to neskutečně silný moment a mě se zalili oči. Nakonec tu bylo i poslání do dalšího dílu, ohledně viteálů, takže cože v tomhle dílu chybělo? Neuvědomuju si a ani nechci řešit. Navíc jsem na tom byla v kině, takže jsem si to nesmírně užila, dvě a půl hodiny utekly jako voda a já si užila vyváženého a dokonale zpracovaného Harryho, který mi vyhovoval po všech směrech a všim mě prostě uchvátil. () (menej) (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)