Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Ištván87

KONEČNĚ! Konečně jeden díl, který stojí za to. David Yates to s Harrym fakt umí a díky naprosté změně hereckého stylu u všech (OPRAVDU U VŠECH) zúčastněných herců byl tohle nejlepší zážitek, jaký jsem s filmovým Potterem zatím měl. P. S. Měl jsem možnost vidět jak originál, tak dabovanou verzi, tudíž mám vzkaz pro všechny, kdo nadávají na dabérský výkon Vojty Kotka. Jste jenom banda závistivejch idiotů, co nemůže unést, že někdo má úspěch v tak mladém věku, nebo si myslíte, že když nějaký ČESKÝ herec hraje v ptákovinách typu Rafťáci, tak že je to zákonitě blbec. Vzpamatujte se. Víte prdlajs. ()

becki_tu

Vzpomínám si, jak jsem u třetího Harryho říkal, že pokud to takhle půjde s potterovskou sérií dál, nebudou mi na hodnocení stačit hvězdy. A už je to tady. Knížky jsem nečetl, fandou obrýleného kouzelnického učně jsem se stal výhradně díky filmům. A právě pod režijním velením Davida Yatese jsem se dočkal nejlepších dílů celé série. Princ dvojí krve je zase trochu jiný než předchozí díly, přesto do série skvěle zapadá. Kamarádské popichování vystřídalo nefalšované flirtování, což ne každý přijal s nadšením, ale právě díky tomu vznikla taková kombinace žánrů, která byla už od začátku předzvěstí kvalitní zábavy s nádechem romantické dark fantasy. Yates precizně odděluje drama od komedie, kdy zbytečně nenabourává atmosféru vážných situací nějakým vtipem a naopak. Oceňuji i výborný dabing, který se u filmů o Harry Potterovi stal jednou z jistot. Smekám i před tím, jak se tvůrcům, i po velmi vydařených pěti dílech, podařilo opět přijít filmovou peckou, která expresu jménem Harry Potter dokonale připravila cestu do finále. ()

Mikah

Šestý díl knihy je pravděpodobně můj nejoblíbenější, proto mě mrzí, že z toho vznikl můj nejméně oblíbený film. Myslím, že David Yates má šťastně vykročeno ke tvorbě komerčních trháků, ale Harry Potter se mu nevydařil. Jak u předchozího dílu, tak i u tohoto mám dojem, že celý film je beztvarý, postrádá celistvost a není si jistý, co chce vlastně sdělit, do zápletky se pořádně nezakousne a místo toho sleduje trapné scény a rádoby vtipné dialogy dospívajících, které by se hodily spíše do teen komedií. Při úvodní scéně v podniku jsem se až lekla, že pokud to takto bude pokračovat, tak se asi nedodívám, ovšem naštěstí se to trochu spravilo. Tento díl klade důraz na osobní život postav. Pravda, dřívějším filmům jsem vyčítala, že se jich vůbec nedotýká, ovšem pokud to učiní tak necitlivým a neopatrným způsobem, pak by bylo lepší, kdyby se tvůrci a tvůrkyně věnovali hlavní dějové linii a psychiku postav ponechali úloze knihy. Jinak vznikne poněkud rozbředlý film, nepojednávající takřka o ničem a v divačce/divákovi neprobudí nic, pro co by si ho zapamatoval na déle než pár minut, maximálně potěší ty, kteří jsou spokojeni už jen s tím, že se jedná o Harryho Pottera. ()

Sifaka

Jo líbilo se mě to a celkem slušně se bavil. Myslím, že je to celkem povedený film a dostkrát jsem se i zasmál. Tento díl řadím mezi ty nejlepší v sérii. Yates je machr, že ze celkem špatné předlohy(určitě nejslabší Potterovská kniha) vytáhl dost dobrý film(řadím na 1. místo společně s Vězněm). ()

duklak2

Představte si to. Můj první Harry a docela jsem si ho zamiloval. Chci vidět předešlé díly. Na tomto filmu mě samozřejmě nejvíce uchvátily efekty, které byly opravdu vyvedené. V kině vidět tento snímek je zážitkem na hodně dlouhou dobu. Dávám 80% ()

Bauer

Těch negativních kritik bylo tolik, že by se to možná nedalo spočítat na deseti prstech. Takové to, že tam není skoro nic z knihy a nebo že je to pouze o tom "kdy dá ten tamtý pusu" jsou hrozné lži, které si kritici vymysleli. Já jsem fanoušek Harryho Pottera a byl jsem velice spokojen. Samozřejmně je to nějaký ten pátek, co jsem Prince dvojí krve naposledy četl, takže už nevím, co tam bylo a co mi ve filmu chybělo. Jen si pamatuju, že ta závěrečná bitva v Bradavicích byla obsáhlejší. Bojovali studenti se Smrtijedy. Ve filmu je to hodně useklé a myslím, že kdyby to bylo o deset minut delší a dali tam pořádnou bitvu, tak by to určitě neuškodilo. Ale i přes tento menší (leč velmi důležitý) nedostatek, jsem byl spokojen a čekal jsem něco horšího. Určitě to není tak dobré jako třeba předešlý díl Fenixův řád, ale je jasné, že je to lepší, než třeba takový Kámen mudrců. Navíc David Yates navodil slušně temnou atmosféru a je skvělé, jak začíná přesně tam, kde skončil Fenixův řád. Na to, že jde o šestý díl o Harry Potterovi, tak jsem nadšen. Jaká sága má i šestý díl dobrý, který má stále co nabídnout? 4* dávám jen z toho důvodu, že mi tam chybí ta bitva. Kdyby ta tam byla, tak je to jasných 5*! ()

luka4615

Harry Potter and the Half-Blood Prince aneb když místo kouzelníků a Voldemorta dostanete "teen" komedii, v níž primárně řeší opačné pohlaví. Zdaleka ten nejhorší díl z celé série. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Potter, take Weasley with you. He looks far too happy over there.“ ()

JASON_X

Šestý Potter je opět trochu jiný, tentokrát věnovaný lásce. Většinu času většina týnejdžrů řeší kdo s kým se mucká, kdo s kým by se neměl muckat, s kým by se chtěli oni muckat a podobně. Neskutečný voser. Trochu to napraví až samotný závěr s úkladnou vraždou, jinak opět dějová slabota, i když hezky natočená. ()

Sawy

Tak David Yates nakonec znovu zabodoval.A podle mě ještě lépe než napoprvé.Fénixův řád byl dobrý film,ale Princ dvojí krve se mi líbil víc,možná taky proto,že jsem na něm byl v pražském IMAXU.Obří plátno a úžasný začátek ve 3D prostě udělá svoje.Tentokrát je Harry Potter o dost komornější než jeho předchůdci.Žádná velkolepá akční scéna se tentokrát nekoná a proto film funguje lépe jako mix komedie a dramatu než jako letní blockbuster.A to taky dává prostor hercům,aby se pořádně předvedli.Zabralo to tak u poloviny.Kdykoli se na plátně objevil někdo z trojice Ron-Malfoy-Snape bylo vymalováno.Tihle tři byli nejlepší herci ve filmu.Rupert Grint je pro mě už od začátku ten nejtalentovanější z ústřední trojky(možná prostě proto,že Ron mi z ní příjde jako největší sympaťák).Tom Felton jako Draco konečně dostal dost prostoru a je v roli uvěřitelně zoufalý a bezradný,přesně jak to má být.No a Alan Rickman jako Severus Snape...Nejlepší postava z knihy dostala prostě toho nejlepšího možného představitele.Zmínku si určitě zaslouží i nový přírůstek do hereckého obsazení Jim Broadbent jako Horacio Křiklan,nový učitel lektvarů.Je to dost zkušený herec na to,aby dokázal svou roli bezproblémů uhrát a ještě něco přidat.S jeho postavou se ale pojí i velký nedostatek filmu a tím je v knize hodně důležitá učebnice lektvarů,od níž je odvozen název i filmu,a o níž ve filmu jde v součtu tak pět minut.Tohle se hodně odbylo.Emma Watson jako Hermiona je zábavná a rozhodně nic nepokazila.A samozřejmě je tady ještě mladý Voldemort ve flashbacích(mělo jich být víc),sice jen málo,ale je tady.A já jsem jenom čuměl,jak dokázali vybrat jedenáctiletého i šestnáctiletého představitele tak,že to vypadá,jakoby ten mladší skutečně vyrostl.Zbytek obsazení působí trošku rozporuplněji.Hlavně tedy Daniel Radcliffe.Ve Fénixově řádu byl znatelný jeho herecký posun dopředu,ale v tomhle díle jakoby znovu o pár kroků ustoupil.Nikdy mi prostě nebyl moc sympatický a myslím,že postrádá charisma.Má své světlé momenty,to když buď šaškuje pod vlivem lektvaru štěstí nebo když je skutečně nasraný a vzteklý.Zbytkem filmu ale spíš tak bezvýrazně proplouvá.Žádný další herec mě pak už nezaujal.Po akční stránce se tedy nový Harry moc nepředvedl.Začátek s útokem Smrtijedů na náš svět byl ve 3D hodně působivý,ale taky dost krátký.A potom už nic moc nepříjde.Oproti knize přidaný útok na Doupě si tvůrci klidně mohli odpustit a finále je taky pozměněné a spíš komorní.Neupírám mu působivost,ale stejně to mohlo být knize věrnější.Jediná opravdu dobrá "akční" scéna je tak famfrpál,který sice znovu nemá příliš prostoru,ale aspoň se po dvou dílech konečně zase vrátil.Absence velké akční scény mi ale nevadila.Přece jen v knize taky žádná není a navíc má film mnoho jiných skvělých scén,které jsou dostatečně napínavé i bez akce.Právě v těch je totiž síla režiséra.V komorních pasážích.Celý film je laděný do zelenošedé barvy,ale nezdá se mi nějak výrazně temnější než předchůdci.No,abych to shrnul,nový Harry Potter mě nezklamal,což se v době po Transformers 2 a Veřejných nepřátelích přece jen dost cení.V sérii jako celku jde o jeden z nejlepších dílů,ale perfektní Vězeň z Azkabanu ještě přemožitele nenašel.A to už od něj uběhly tří díly.Tak snad se na konci příštího roku neukáže rozdělení sedmičky jako hodně špatný nápad a tvůrci nám tímhle "dvojfinále" otevřou pusy dokořán a zapíší se tak do filmových dějin.Tahle série si to zaslouží.Jo,a taky jsem chtěl říct,že dabing je zlo.80 % Update:Narozdíl od Fénixova řádu nefunguje Princ tak dobře na druhé zhlédnutí,takže v celkovém pořadí Potterů u mě klesá za něj. () (menej) (viac)

Morholt

Mě to přišlo jako taková průměrná teenagerská veselohra s kouzelnickým motivem, která byla jen tak mimochodem o Harry Potterovi a jeho boji s Voldemortem. Nemělo to tu správnou atmosféru, vtip vyzněla do trapného ztracena, efektů bylo také poskrovnu a nějáká adrenalinová záležitost, jako byla bitka v závěru Fénixova řádu, se tu také neobjevila. Pravděpodobně nejslabší Harry, ačkoliv já z tohoto čarodějnického učně neskákal nadšením nikdy. Nicméně pokud se bude pokračovat v podobném duchu i ve zbylých dvou filmech, tak by tvůrci mohli dosáhnout kvalit "Stmívání" a pak by to mohla bejt docela prča.:D Jinak rozesměje i odkaz na Petra Čecha v Ronově podání.:D ()

Lucasion

"Co jsem zmeškal? - Moudrý klobouk nás vybízel, abychom byli stateční a silní. To se mu snadno řekne.... Je to klobouk!" Začátek zajímavý a přehnaně rychlý. To že místo návštěvy Brumbála u Dursleyových se potká s Harrym v nějakém nádraží. To mě ani zas tak nevadilo. Ovšem celou půlku filmu jsem se nemohl zbavit pocitu, že mi něco uniká. Jako by mezi pátým a šestým dílem byl nějaký mezidíl co jsem neviděl. No vážně, tahle propast mi prostě nedovolila si film pořádně užít. Ron hraje Famfrpál? Harry ne? Jak a proč? Ovšem tohle je pouze první otázka. Propast se rozšiřuje a Princ dvojí krve je opravdu "odlišný" než předchozí díly a spoustu věcí je tu jinak a nikdo mi nevysvětlil proč. Yates to trochu přehnal s humorem, a i když jsou některé vtípky více než sympatické, tak film spadá až do komediálního žánru. A to milý přátelé není dobře. Výborná je scéna, kdy Harry vypije "štěstí" a pak se chová jak idiot. Nu a pokud si dobře vzpomínám, tak na závěru knihy měl být pořádný souboj se Smrtijedi a Bystrozory na hradě. Ten tu taky nějak chybí. Obecně tu je nejvíce vidět rozdíly mezi knižní předlohou a filmy. Navíc mě i irituje ten zelenošedý filtr. Zatím nejslabší díl ze série. (70 %) ()

Fleur6

Dala by som aj 4*, pretože v kine to bola neskutočná sranda, ale chcem byť objektívna :D Takže dva nové objavy - Radcliffe hrá dobre, ALE musí predtým požiť elixír šťastia a zbožňujem Evannu Lynch. ()

ScarPoul

Film, ktorý je znova a úplne zbytočne scénaristicky nedotiahnutý. Tie výrazne škrty a úpravy sa pripísali aj na finálnej verzií filmu, v ktorej nie úplne všetko pôsobí tak ako by na diváka pôsobiť malo. Niektoré veci sú zbytočne skrátené a tieto silené prestrihy z jednej scény na druhú majú za následok, že aj napriek tomu že film pôsobí atmosfericky úchvatne, sú tam pasáže, ktoré sú jednoducho slabšie. Emotívna rovina príbehu v tomto smere nahradila tú akčnú. Vzťah medzi Ronom a Hermionov bol neskutočne krásne zahraný aj z filmovaný. Obávam sa že cit pre túto ústrednú dvojicu bolo presne to, čo podkopalo nohy akcií, ktorá sa tam v tomto prípade ako keby nehodila a aj vzťahu medzi Harrym a Ginny, ktorý pôsobil niekedy až nechcene smiešne. Yates ale dokázal z filmu vyťažiť čo sa dalo. Vypomáha si viac ako v predchádzajúcom diely, ale tvrdiť že film vo vás nezanechá žiadny dojem by bolo hlúpe. Zanechá aj keď nebude taký silný ako v prípade piateho dielu ale ako prológ k veľkému finále ako som bral aj knihu a teraz aj film , je polovičný princ viac než dostačujúci. A ja som mu tie prešľapy schopný tolerovať dokým budú postavy stále také silné ako sú. A stále budem mať to divné šteklenie v žalúdku keď sa vo svojom vývine pohnú smerom dopredu. ()

maseer2

po, troufnu si říct, nepřekonatelném Vězni z Azkabanu druhý nejlepší filmový Harry Potter! ... sice jsem měl z filmu pocit, že se jedná jen o takovou ochutnávku před finálním dvojdílem (z knihy jsem takový pocit neměl, vždyť v té jsme se dozvěděli v podstatě většinu klíčových informací.. ve filmu sice taky, ale nevyznělo to tak..), ve výsledku ale ve filmu bylo všechno, co tam být mělo (ačkoli jsem knihu četl už docela dávno, a tak přesně nevím, co ve filmu chybělo, nebo co tam naopak bylo navíc..).. P.S.: jenom to úžasně romantické zavazování tkaničky si mohli odpustit :-P ()

PROROK14

Po Väzňovi z Azkabanu je toto druhý najlepší film série. Vyzdvihuje ho herecký výkon Jima Broadbenta, skvelá hudba, miestami fajnová atmosféra a zopár mystery scén, kvôli ktorým sa oplatilo ísť do kina. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)