Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

gogos

Tam kde Soumrak mrtvých brzdil tempo hluchými místy je naopak Hot Fuzz doveden k dokonalosti. Perfektně vybroušený děj, naprosto skvělé a skvěle zahrané charaktery hlavních, ale i vedlejších postav. Dylana Morana z "jedničky" zde nahradil parťák Bill Bailey, avšak i další vedlejší postavy jsou skvělé. Akční složka je bezchybná (při závěrečné střílečce v obchodě či bitce v modelu města nejeden fanoušek akčních komedií zaplesá). Nechybí ani tradiční gagy a typický britský humor. Hot Fuzz je snad ještě nekompromisnější, než Shaun... má tah na bránu, šmrc a ráz. Spolupráce Wright - Pegg - Frost zde dosahuje samotného vrcholu. Jsem zvědav na závěrečnou část Cornetto trilogie. 5* ()

SarumanKo

Osobne tento film považujem za prekvapenie roka a malý zázrak. Svojim spôsobom je táto lahôdka tak dokonalá, že je ťažké jej niečo vyčítať. Má husté dve hodinky, ale je tak dobre napísaná, že nenudí ani na sekundu. Fantastická herecká zostava na čele s Peggom a Frostom, ale i mnohými inými úžasnými postavičkami zo Sandfordu ma udržiavali v permanentnom napätí a vyvolali u mňa nemálo záchvatov smiechu. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa z pohodovej a najvtipnejšej prvej tretiny, cez komplikovanejšiu vyšetrovaciu druhú prevalilo dielo do tretej, absolútne ultimánej nárezovej tretiny. Napomáhali tomu majstrovský strih, hudba, nekompromisné krvavé efekty a predovšetkým humor, ktorý je s filmom zladený tak hladko, že musím výsledok nazvať jednoducho geniálnym dielom. (100%) ()

kaylin

Skvělá akční komedie, kde je všechno trochu přehnané, ale zároveň je to výborně postavené jako parodie i jako samostatně fungující film. Simon Pegg a Nick Frost se k sobě prostě hodí, stejně jako k nim pasuje Edgar Wright. Právě tahle spolupráce těchto tří osobností britského filmu současnosti je tou nejlepší, jakou doposud mají na svědomí. ()

Remedy

Nechtělo se mi vůbec věřit, že Hot Fuzz spáchali titíž lidé, co natočili pro mě nevýrazný Soumrak mrtvých, protože takhle propracovaný rádoby akční snímek jsem již dlouho neviděl... Jednotka příliš rychlého nasazení omračuje originalitou, skvěle napsanými postavami a úžasnou variabilitou, co se týče žánru. Pokud si lámete hlavu s tím, jestli sledujete komedii vysmívající se všem akčňákům, které berou samy sebe příliš vážně nebo dechberoucí akční film s nějakými občasnými hláškami či parodii, vězte, že Hot Fuzz má od každého trochu. Režijní invence, která bere dech, zástup skvělých britských herců a naprosto ultimátní poslední půlhodina ve stylu Bad Boys (že by výsměch či POCTA Bayovi?) pasují Jednotku příliš rychlého nasazení na jeden z nejoriginálnějších a nejosobitějších počinů poslední doby. Jasných 5*. ()

topi

Humor, vraždy, humor, akce, humor. Tenhle mix komedie, slasheru, kriminálky a akce se může povést jen Edgaru Wrightovi. Už jeho minulý počin Shaun of the dead obsahoval perfektní mix různých žánrů. Tady to opět funguje jak na drátkách, ty střihy jsou prostě geniální a hlavní postavy Pegg a Frost jsou jedny z nejlepších filmových dvojek. Je to krvavý, je to ulítlý, je to akční a hlavně je to nehorázná zábava!! Takhle se to má dělat!! ()

movieband

"Střílels někdy v letu ze dvou zbraní? - Ne - A střílels někdy v letu z jedné zbraně? - Ne." Wright mi už v Soumraku ukázal, že dokáže pobavit, ale zároveň film naladit na vážnou notu. Jednotka je šílený, vtipný a drsný film, který je asi nejlepším počinem celé trilogie. WTF momentů je tam požehnaně a suchého humoru taktéž. Milovníci Wrighta si přijdou na své. 90% ()

Damiel

90 % - Jízda jako prase! Čekal jsem - dle názvu - provařenou komediální blbost, a ona se z toho vyloupla výborná zábava. Wow! Nádherná parodie na akčňáčky plus kdeco dalšího :-) ()

PogoJoe

Ke konci je to opravdu nářez s velkým vykřičníkem, nicméně jako celek je film nevyvážený, až na pár výjimek mě příliš nepobavil a ani ten nadsazený závěr to nespravil. Jednoduše slušná tradiční tříhvězdičková komedie britského střihu, která v druhé polovině překvapí a vyloupne se v drsnou černou řežbu, kde si milovníci nadsázky a krvavého humoru porochní. Jurp! ()

01Zuzana10 odpad!

odpad odpad odpad odpad totalna skladka! neni mozne ze to ma 79%! ludia nebudte blazni! ved i napr. POKANIE ma 84% a to uz ma nejaku tu kvalitu, to je nesporne! pri sledovani mi napadlo mnoho krat, kolko mohli usetrit keby toto netocili. tolko toho znicili.... nejsom nadsenec hororov ani akcnych filmov. Takze ma ohromne potesili, ked tam strcili tie nechutne zabery. Keby to videl otec /ten sa vzdy zajima, co noveho mi prinesie dany film + nechce aby som sledovala nic nasilneho/.. keby to teda videl, asi by sa nepotesil a .. by mi vycital, ze z toho budem mat blbe sny. Proste nechapem ludi, ktorym sa TOTO moze pacit. podla hodntenia a nadsenych komentarov som ocakavala fakt nieco skvele. Hoci som sa zoparkrat zasmiala, nevyvazuje ten odpor a lutost nad tym, ze uz to mam na DVD. ODPAD. 1 z najhorsich filmov aky som kedy videla. nudne, roztahane, trapne, nezmyselne. preco?!!!! ()

katuska138

Přijde mi to jako takový nový styl parodie. Parodie, co vypadá opravdu opravdově. Hrozně divný, ale to se od Pegga s Frostem dalo dost čekat. A nemůžu popřít, že jsem se nezasmála. ()

Aiax

Edgar Wright miluje filmy, ale narozdíl od přehršle stejně nadšených rádobyrežisérů plodících za i před mořem jednu magořinu za druhou má talent, pozorné oko a smysl pro humor. Hot Fuzz je inteligentní, vymazlený a vtipný takovým jemným, netřeskutým způsobem, který sice nevyvolává záchvaty smíchu, ale na koutky úst působí stejně jako kyselina na Jokera. Znalý i neznalý divák se tak celý film jen tak pochechtává, pokuckává, pousmává a vědoucně přikyvuje a z kina odchází s příjemným pocitem z toho, že kinematografie, která má IQ vyšší než 50 a je zároveň atraktivní a svižná, ještě úplně nezanikla. ()

FilmFan24

Možná zase až ne tak dokonalý film, ale to nevadí! Každopádně tady se potkala paní Sranda s paní Akcí a vznikl tento nářez, plný odkazů na spoustu známých i méně známých situací z filmů milovaných anebo nenáviděných. Absurdní humor střídá místy až morbidní situace a mnohdy mě ani nenechal se nadechnout natož si v hlavě srovnat, co to bylo. Každopádně byla to zábava! Co, zábava, přímo SUPER ZÁBAVA! ()

dom156

Super komedie, která má mezi námi pomalý začátek, jako diesel, ale když se rozjede, což je tak za půlkou filmu, je to randál a sranda. Vůbec nevadí, že herecké obsazení zde není úplně top, herci vše zručně zvládají. Nebudu zde zbytečně plkat a doporučuji. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)