Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

Ouwen

Absolutně jsem to nepobral a působilo to na mě jako úplná komedie, funková muzika, hlášky.. wtf. Nemám rád natahovaný filmy bez odpovědí, na které musim čekat celej film. ()

moviesfan

Nesdílím takové nadšení jako ostatní uživatelé. Měl jsem možnost vidět několik filmů s podobným námětem, které byly o mnoho lepší. I zde najdeme chytré lupiče, kteří mají chytrý plán. Ten je bez problémů. Bohužel celý výsledek na mě působí tak nějak obyčejně, bez větších emocí, akce apod. Herecké obsazení bylo kvalitní. Škoda, ale u mě Spojenec spadá do průměru pro svou nezáživnost. ()

tibenskym

Napínavé, do detailu prepracované, skvele herecky obsadené a celé veľmi orignálne. Páčil sa mi tiež fakt, že sa jedná skôr o oddychovku než tažkopádny thriller. ()

Chermy

Clive Owen byl skvělý! Jen jsem si říkal, jak tohle chtějí skončit....a věru bylo to trochu násilné. Přesto, Spojenec je inteligentní a napínavý thriller. ()

JohnCZ

Zajímavá, vcelku dobře promyšlená krimi s parádně zvoleným hudebním podkresem a troškou humoru. Trochu mi tam vadila jistá nedotaženost v podání a ve výsledku dost banální zápletka, která se skrývá pod rafinovaným podáním děje. Ale rozhodně nemůžu říct, že by mě to nebavilo - spíše naopak. Clive Owen byl hodně stylovej... ()

Blofeld

Film s naprosto smrtícím obsazením a scénářem, který je tak rafinovaný, až to je skoro na škodu. A další problém je, že celkově to vyznívá nejspíš jako konverzační komedie s tématem bankovní loupeže, ale to je fuk. Je to totiž velká zábava... ()

DDT

100% Hollywood, 0% Spike Lee :-(( Miliardtá varianta filmů o bankovních loupežích, nadměrně dlouhá a nadměrně nudná, navíc s nechtěně komickými momenty (fuj, jak jsou všichni ti hlavouni zkorumpovaní !). Clive Owen mi přijde jako jeden z nejvíc přeceňovaných současných herců. ()

PauloZ

Dobré, úsměvné, napínavé, bezpečné bez mrtvol a krve, velice elegantní a s famózním únikem:) To se u tohohle žánru jen tak nevidí. ()

F.man

Po druhém schlédnutí zvyšuju na pět. Nejenom že Spojenec je vynikající žánrovka, která svým dobře vypointovaným dějem chytne a nepustí a nejen že jsou zde svělí herci, kterým jsem věřil každou větu, ale je to taky opět osobitý Spike Lee, který se rád vyjadřuje, nejenom k sociálním problémům současné Ameriky. To nejen že diváká praští do hlavy, ale taky filmu přidává na reálnosti, protože tak to prostě je. S čistým svědomím pět hvězd. Who ever heard of a bank robbers escaping on a plane with fifty hostages? Why? I don't know. ()

Andersis odpad!

Nuda, nuda, nuda. To, že tam hraje Washington, Owen, tak to neznamená, že dám vyšší hodnocení. Nenenene. Pro mě naprosto odpudivý a nudný film. ()

Zayl

V celku zajímavý krimi film o bankovním přepadení, který se drží zajeté předlohy, ale není nikterak akční záležitostí. Docela mě překvapil scénář, který měl hlavu a patu. Kvalitní jednohubka na jedno použití. ()

Krissty

Opravdu zvláštní film. Většina byla taková klasická, až konec se lišil... Jen si nejsem jistá, jestli jsem z toho vyloženě nadšená, zanechalo to ve mě smíšené pocity. Na jednu stranu je to dokonale propracované (jak film, tak loupež), na druhou mě ten konec trošku nudil a připadalo mi to jako plkání o ničem... Kdyby na konci bylo více Cliva, byla bych spokojenější. Jednoznačně tam byl nejlepší, ale na můj vkus tam byl málo. A také bych uvítala více výslechů. Buď tam měly být víc nebo radši vůbec, takhle to podle mě ztratilo smysl. Ale líbí se mi, jak pan lupič Owen se všemi vypekl a jeho odchod z banky byl perfektní! :) ()

agentmiky

Doteď bych si nedovolil říct, že film s tématem vykradení banky se dá natočit i s vtipnými vsuvkami, ale Spike Lee mi vytřel zrak. Hlavním plusem filmu je, že se pořád něco děje. Samotné vtrhnutí do banky se odehraje již na začátku a tempo opravdu neustává. Herecké osazenstvo tomu taktéž přidalo, zejména charismatický a zároveň vychytralý lupič Clive Owen a Denzel Washington v roli detektiva, který oplývá důvtipem a docela dobrými hláškami. Ještě bych nechtěl zapomenout na Jodie Foster, neboť svou roli zvládla na jedničku. Neočekávejte zde nějakou přehnanou akci, ale hlavně důmyslné dialogy s opravdu propracovaným příběhem. Hudba pasovala k filmu opravdu přesně (podotýkám, že bych ji ale za normálních okolností samotnou neposlouchal). Nejvíce mě dostal konec, který byl opravdu dost originální a vůbec předvídatelný. Je vidět, že na filmu se podíleli opravdu esa. Podle toho vypadá i konečná kvalita. Za mě dávám 80 % ()

Adasin

Když se chce, tak to jde. I z jednoho z nejokoukanějších témat se dá vykřesat něco víc, stačí pozměnit nebo přidat pár drobností. Originalita se cení. 8/10 ()

selfesteem

Tak jsem nedávno na tento film natrefila v TV a řekla jsem si, jooo, to je přece ta děsně vtipná a propracovaná krimi s nápaditým bankovním lupičem a vtipným poldou Washingtonem! Ale ouha, vůbec jsem se nesmála! A pak jsem zjistila, že čekám 3/4 hodiny na neuvěřitelně vtipnou hlášku, která nakonec ve filmu nezazněla (pro zasvěcené, jde o kluky Jamala a Jesuse a o jejich dovádění ve sprše). Tady opravdu záleží na tom, s jakým dabingem se setkáte, protože s jedním je to jedinečný a úsměvný zážitek a s druhým nuda a šeď. V originále bohužel film neznám. Pořád mi není jasné, proč se ten samý film dabuje dvakrát a ještě i se stejnými dabéry. Je to škoda a ztráta času. Film na druhou stranu jeden z nejlepších, který jsem kdy s Denzelem viděla. ()

Korbitch

Óóó bože ten úvodní song!!!!!!!! Já se zamiloval. Je to solidně natočené kriminální drama s vyjímečnými herci. Taky milujete, jak Jodie Foster mluví? Wow! Jinak mistama jsem se nudil, ale to při délce 129 minut potkalo asi každého.Suma sumárum 90%. ()

Paxxx.cz

Není to úplná pecka, ale celkově jde o inteligentní film plný pastí do kterých se postupně chytají obě strany. Herecké obsazení je navíc solidní, takže pro mě v celku slabší čtyři- 70%. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)