Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

boul

Naporosto skvělý soft thriller, do poslední chvíle promyšlený se skvělými herci a mými oblíbenci. Příjemný soundtrack který naladí na příjemnou oddychovku nikoli na kousající zuby nehty večerní film. Leeho režije a jeho filmy mě překvapily už dříve, takže jsem byl velice překvapen za Inside man i když ho moc lidí nezná. 90% 5* ()

Heroine odpad!

Tak tenhle film mne akorát naštval. Přiblblý, neoriginální, nudný, trapný, a vůbec není napínavý. Nevěřím že ještě existuje divák, kterého by vůbec nenapadlo, že hlavní záporák přeci musí být někdo starý, hodně bohatý, kdo za války samozřejmě OBCHODOVAL S NACISTY! Proti němu se totiž potom zdají i zloději jako svatoušci, protože krást takové staré svini se přeci smí a musí!!! Takže postavy se skládají ze zlodějů, okrádaných, a krádež vyšetřujících. Všichni z nich jsou nesympatičtí idioti, ale ten kdo obchodoval s nacisty je samozřejmě nejhorší. Mám po krk blbé propagandy, a tenhle film stojí za houby! ()

sadlokan

Velice sofistikovaná bankovní loupež se převrhne v jakousi selanku ze které vyplyne naprostý nedostatek čmuchacích psů v NYPD a zcela nedoceněný půvab sádlokartonů.Celé okořeněno nevyřčenou,ale velmi evidentní spoluprací zločinců s Centrem Simona Wiesenthala. ()

strikeman

Příjemná šachová partička a poměrně originální uchopení nesčetněkrát ztvárněného tématu "bankovní loupeže". Zatím jsem toho od Leeho viděl dost málo - pokud je toto dle některých recenzentů jeho "slabší kousek", asi to budu muset napravit :-) 80% ()

Raziel_cz

Tak amorální film prostě musíte mít rádi. Zločinec s plánem na perfektní loupež, policajt s cejchem, starej miliardář s tajemstvím a především hra o to, kdo s kým vyjebe víc. Dvě hodiny, spousta dialogů, ale nenudil jsem se ani na chvíli. Spike Lee ví, kdy zážitek odlehčit vtipem, kdy naopak přitvrdit a kdy si pohrát s žánry sklouznout od thrilleru k heist movie (i když je fakt, že ten thriller mu přeci jenom jde líp). Scenáristicky paráda, režisérsky ještě větší. Snad jenom ta Jodie Foster kdyby tam nebyla. Tedy ona i její otravná postava. Jinak jde ale o povedený snímek s výborně obsazeným hlavním duem a skvělou zápletkou. Rád si dám někdy opáčko. ()

Qeo

Mělo to pár dobrých momentů, především Jodie jako mrcha byla naprosto úžasná. Bohužel to zvláště vyšumělo do prázdna a nějak jsem se ztratil v pointě. Asi bych to viděl na "vlk se nažral a koza zůstala celá"? Na to, jak si celou dobu udržuje napětí, tak závěr byl dost na-i-v-ní... ()

Voj.ta

Strašná nuda. Kdyby tam bylo víc akce a napětí, tak by to mohlo být lepší a klidně bych se na to někdy podíval znova. ...Tři hvězdy dávam jenom kvůli tomu, že mam rád filmy s loupežema a promyšleností. ()

Folky

Dokonalá bankovní loupež. Charizma Clive Owena bych chtěl mít, stejně jako schopnost napsat takto nepředvídatelný scénář. Po druhém zhlédnutí dávám plný počet. ()

Axident

Ale tak příjemné to bylo, spíš na pohodu, než že by vow efekt, to určitě ne. Celou dobu spíš máte někde vzadu pocit, navzdory hvězdnému obsazení, že to není tak dobré, jak sebevědomě se to tváří, nicméně - a to je důležité - nenudí a neurazí, což není málo. ()

Xatrix

Ikdyz zapletka a cely pribeh je v ryze hollywoodskem stylu Spike Lee dokazal z tohoto pribehu vytezit maximum. Klade duraz na detaily - ukazkovym prikladam jsou policejni akce. Vse je detailne natoceno a i takove zajisteni prostoru kolem banky je vskutku poutave. Jako klad rozhodne hodnotim i paradni hlasky, ktere se k postavam perfektne hodi. Herci podavaji skvely vykon a navic me potesila jedna vec: Lee se neboji klidne na 4/5 celeho filmoveho casu zakryt tvar Clivea Owena, coz by si jiny hollywoodsky reziser jen tak netroufl.. Ikdyz na konci uz filmu trochu dochazi dech, odchazel jsem z kina maximalne spokojen. 9/10 A je hanba jak malou reklamu tenhle pocin ma.. ()

bobrux

Pořád jsem čekal na něco nečekaného, něco co by vytáhlo film z průměrné šedi. Nestalo se. Prostě vážně pojatá Bezva finta. ()

Jakubik

Popravdě řečeno jsem čekal něco víc, ale zklamání to nebylo. Napětí střídaly perfektní hlášky obou našich vyjednavačů takže s chutí dávám 4 hvězdy ()

Ronyk7

Hloupější vykradačku banky jsem asi neviděl, ale na druhou stranu čekat od Denzela nějaký dobrý film by bylo naivní, tedy aspoň pro nás akčně založené diváky. 27.09.2006 ()

Cruchot

Další variace na nekonečné téma dokonalé bankovní loupeže. Tentokrát lupiči využijí jakési maliřské kombinézy, do nichž obléknou i všechny rukojmí a o peníze, zdá se, nemají zájem. Majitel banky ovšem v jedné ze schránek ukrývá něco cenného, co se nesmí dostat na veřejnost. Film má být vystavěn na rafinované zápletce, ale ta je v několika bodech děravá až hrůza. Film má tempo a slušně odsýpá, takže se divák určitě nenudí (až na závěr, ten mi přišel neskutečně prodlužovaný). Ani k hereckým výkonům nemůžu mít větších výhrad (snad jen větší prostor pro moji hereckou favoritku Jodie F.). Přesto jsem čekal trochu víc a celkově na mě film nijak výrazně nezapůsobil a ani mi asi nadlouho v paměti neutkví. ()

Merggie

Bol to taký žánrový guláš. A s miernym časovým odstupom musím skonštatovať, že to bola aj nuda. Banková lúpež, ktorú by snáď ani malé decko nevzalo vážne. Starý chlap, ktorý sa obohacoval na obchodoch s nacistami niekedy pred vyše polstoročím. Čože??? Rozuzlenie, ktoré má byť šokujúce, ale mňa skôr rozosmialo a krútil som hlavou, čo bolo na tomto filme také super. Herci boli v poriadku. Veľké mená, zahrali svoj štandard. Ale čo tie postavy? A tá minutáž? Nedalo sa to trochu zhustiť? Veľa sa pýtam, to nie je dobré znamenie... ()

Blaogranas

Podobných snímků o dokonalé loupeži už jsem pár viděl, ale tenhle rozhodně patří k těm nejlepším. Clive Owen je sympaťák a výborná herečka Jodie Foster s novou vizáží byla taky trefou do černého, i když nedostala zrovna moc prostoru. I přesto, že se jedná o thriller určitě dojde i na úsměv díky vtipným hláškám..... Ukaž mi botu. Proč? Ještě sem neviděl, aby dal někdo někomu takovej kopanec do prdele. A proto 4,5*. ()

Utero

Je fakt, že se nejedná o nic extra, ale mě to ve finále přišlo prostě strašně cool. Denzel byl vtipný, Clive opravdu cool lupič a Jodie ta správná mrcha. Možná to mohlo být trochu kratší, některé části filmu mi přišli až moc zdlouhavé, ale i tak to je moc příjemný film. ()

bif

Hodně předceňovaný snímek, nejslabší Denzelův výkon, ale kompenzuje dokonalá svině Jodie Foster, která dává tomuto snímku, alespoň nějakou hereckou úroveň. Jinak se jedná o obyčejné průmerné krimi. ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)