Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

SeBig

Dlouho jsem přemýšlel jestli dát 3 nebo 4 hvězdy protože průběh filmu je dosti nudný a ke konci je to dost akční ale jak už tu jeden uživatel psal převažuje to ta nuda takže 3 a půl hvězdy. ()

korbitch22

Opakování je matka moudrosti, bohužel ve filmu to neplatí a už vůbec ne u filmů Michaela Manna.Tenhle filmový a dost možná i nedoceněný velikán natočil nesmrtelné Heat, ale to je jednom jedno (dvě chcete-li).Miami Vice je strohá, 140 minut trvající nuda s neuvěřitelnou dávkou nesympatických postav, ve který se celou stopáž děje úplný hovno, který vyvrcholí jednou mizernou a hloupou přestřelkou.Kamera je výborná, takový ten hrubý a drsný styl v sobě Mann pořád má, ale film je jako celek špatně napsanej a scénář je jedna velká mizérie a pokud člověk sleduje do prdele kriminálku, jejíž vyústění je trapný jako jeden z dílů kriminálky Miami...je to špatný.50%. ()

mat.ilda

Colin střílí... svádí... tančí... zamiluje se... vyjednává... jedná... zase střílí... a kde byl k čertu Jamie Foxx ??? Já ho tam neviděla... :-( Celkový dojem - mírný nadprůměr. ()

Flego

Colin Farrell s Jamie Foxxom ( ten však nemá toľko možností hrať ) rozohrávajú pred nami veľkú hru. A mne sa táto hra páčila. Saká pastelových farieb trochu potemneli, seriál ako sme ho poznali má s filmom spoločný len názov - a to je dobre. Režisér Mann spoľahlivo buduje atmosféru príbehu a skladá svoju skladačku a kamera Diona Beebeho je veľmi pekná. Netvrdím, že Miami Vice nemá svoje chyby, ale u mňa je to za päť. ()

anais

Miami vice je o pocitu. Nejde ani tak o děj, jako spíš o atmosféru prosluněného Miami a podobných lokací. Kvůli tomu jako by se trochu zapomínalo na diváka. Hlavní hrdinové jsou odosobnění, jen loutky pod pestrým miamským nebem. Michael Mann sice ví jak dostat diváka do kolen (přestřelky tu jsou dvě, jedna lepší než druhá), ale tentokrát jsem z výsledku poněkud rozpačitý. Jestli si totiž budu z filmu něco pamatovat, není to sterilní příběh o drogových překupnících, ale studené mojito havanských pláží, propocené košile a úžasné dívky. Pokud tedy nejde o příběh, nešlo by to rychleji než za 134 minut? ()

hrona

Velmi dobře natočený příběh plný nejen skvělé hudby, ale i akce, sexy buchet a rychlého spádu, který Vás nenechá vydechnout. Colin s Jamiem velmi silná dvojka. Snad jen, troška slovního humoru by jim neuškodila. Pokračování by to chtělo, jelikož takto dobrých akčních trháků není nikdy dost. ()

Roman.Ticka

Mannovu režii akceptuji a opět mě nezklamala. Jacípak Mizerové, spíš jde o remake oblíbeného seriálu z 80. let, podaný se stejnou lehkostí, grácií a důrazem na efekt. Luxusem, sporťáky, krásami ebenových i bílých těl, se nešetřilo a nechyběla i stejně elegantní akce, sice až v druhé polovině, ale o to víc intenzivní. Chvílema jsem si připadala spíš ve virtuálním světě než v drogovém podsvětí, ale vzhledem k záměru režiséra především potěšit oko diváka, to beru s nadhledem a ráda. Nakonec i pseudokubánka, veselá v rozkroku, přinesla pro mě uspokojující závěr, který rozhodl o jasném hodnocení. ()

honajz

Se seriálem to rozhodně nemá nic společného. Dokumentární kamera spíše škodí, přehledně natočená jednoduchá akce by zde hrála prim. Humor a vtipkování chybí zcela. Je poznat, že nejde o Mannovu parketu nebo měl slabé období - nedokáže vykřesat ani atmosféru, ani pocity. ()

GigaPudding

Úplně se ztotožňuju s názorem, že je to holčičí film :). Je to taková ta pohádka o rytířích jak zachraňujou svoje princezny, nebo spíš o takových těch sympatických "banditech", podobně jak třeba staré filmy o pirátech, ale tentokrát je to zasazené do světa undercover poldů v drogových kšeftech. To hlavní na co se film zaměřuje jsou totiž právě vztahy hlavních mužských postav s těmi ženskými a přístup k tomuhle je takový ten idealisticky romantický pro ženy. To je nejvíc znát na těch scénách s Gong Li a a Colinem Farrellem nebo třeba hned v té postelové scéně někdy v první čtvrtině filmu :). Jinak je to taková normálka prostě. Celé je to takové profesionální a bez zbytečných řečí a ty dvě akční scény, co tam jsou, jsou dost realistické a díky digitální kameře to dává divákovi pocit jakože je přímo na místě, ale zase v některých chvílích to ubírá miami vice na "filmovosti". Určitě to není stejná pecka jako Collateral nebo Heat, ale zas tak špatný to není a hlavně taky asi záleží na tom jak se k tomu člověk postaví. Jestli se na to bude dívat jako na vážnou kriminálku, která by měla odsýpat, nebo jako na kriminálku "pro holky" :). Mě tenhle film byl docela sympatický tím svým romanťákovským přístupem, byla tam Gong Li, Colin Farrell sice vypadal jak z roku 1973, ale s Jamie Foxxem ukázali, že umí docela zahrát a celé to bylo tak nějak "cool" :). Takže tomu můžem odpustit i nějaké ty chybky jako trochu pomalejší spád, některé očividně nedořečené scénky a občas podivné posouvání děje a motivace postav (asi to mělo mít původně delší stopáž a trochu ucelenější příběh nebo nevím) a ten fakt, že zvlášť ze začátku Gong Li moc netuší o čem to vlastně mluví a hraje trochu "čínsky" :). ()

eraserhead666

Takové zdlouhavé předvídatelné nic, s divným střihem a ještě divnějšími scénami a nicneříkajícími záběry. Např. erotické scény nemají vůbec žádný náboj a atmosféru. S parádním seriálem to má společného pouze název. Jediný světlý bod Li Gong na tomhle filmu nezachrání vůbec nic. ()

Ilicka

Váhám mezi 3 a 4. Nakonec přidám za několik hodně dobrých písniček, hlášku o rychlosti kulky a posledních cca. 30 minut. ()

Sofia

Pro mě zklamání roku...nuda, nuda, nuda. Žádná pořádná atmosféra, zápletka, kterou jsme už viděli tisíckrát. Oslovila mě snad jen hudba, Colin Farrell a jeho motorový člun. Li Gong podle mého názoru vůbec neumí hrát, celou dobu měla nasazený jediný naštvaný obličej. Na rozdíl od ostatních tady u mě zkrátka Michael Mann nefunguje, už Collateral mě zklamal, líbí se mi od něj jen Poslední Mohykán. ()

claudel

Počínaje tímto filmem jsem si našel cestu ke Colinu Farrellovi, dřív jsem jej nemohl ani cítit. Jestliže si ho vybral božský a nepřekonatelný Woody Allen do svého filmu, asi opravdu nějakým tím talentem Farrell oplývá. ()

Bauer

Neuvěřitelné!! Michael Mann natočil další film a opět je to senzace! Považuji ho za jednoho z nejlepších současných režisérů, protože je to fakt machr!!Film má vše, to co má mít akční thriller.Scénář je velmi dobře propracovaný.Dobrá hudba.Opravdu ale opravdu špičková kamera.Obsadit do hlavních rolí Colina Farrella a Jamie Foxxe byla ta nejlepší volba, která mohla být.Zhruba celých 120 minut ( bez titulků ) jsem se bavil a to od začátku až do konce.Troufám si říct, že se jedná o nejlepší film tohoto roku!!! ()

becki_tu

Přehlídka brilantní a takřka dokonalé Mannovy filmařiny, kterou ještě umocňují svým drsným lookem a samozřejmě bezchybným herectvím Colin Farrell a Jamie Foxx. Jako velké plus taky vidím i pestrý soundtrack poskládaný jak z klasických songů, tak z instrumentálních skladeb, který hraje skoro nepřetržitě a filmu tak přidává na atmosféře a akčním scénám na dynamice. Vlastně ani nevím co bych Miami Vice vytkl, snad jen někdy zbytečnou roztahanost, ale i tak musím hodnotit vysoko a pokud to tak půjde s Mannovými filmy dál, může se Michael Mann těšit na zařazení na jednu z příček v mém režisérském topu. ()

JASON_X

Žánrově čistokrevná připomínka přímočarých a nekomplikovaných kriminálních filmů z osmdesátých let. S "osmdesátkově" pitomým scénářem, ale se stylovou atmosférou, s mizernou kamerou ale s dobře zvolenou hudbou... zkrátka s nějakými těmi protiklady. Tak třeba herci: Jamie Foxx podal velmi dobrý a sympaticky decentní výkon bez toho, aby nějak přeháněl a přehrával své "negerství", jak je dnes běžné. Ale ten Farrell, ten Farrell... jsem zvědavý, jestli ho někdy uvidím v nějaké roli, ve které nebude vypadat jako trapák, šašek a pitomec... "Hola chica..." Džýzys, to je vůl. Euréka! TEĎ jsem si uvědomil, koho on mi pořád tak nepříjemně připomíná - toho příšerného Sagvana Tofiho! Ta jeho věčně pootevřená huba, ty "uhrančivé" "sexy" pohledy, to jeho legrační obočí... Tak to tedy není divu, že k němu mám vypěstovanou velmi silnou idiosynkrasii - když totiž vidím tu jeho tlamu, ihned mi v mozku podvědomně vznikají asociace na hudbu Františka Janečka, na vexláky v "plesnivé" džínovině, na diskotékové imbecily v bílých ponožkách a "adidách", na blby v šusťákových kompletech, kteří v "báru" oslovují své přítelkyně "bejby" a na podobné podlidi. Ehm... kde jsem to přestal? Jo herci... Li Gong byla samozřejmě cool a sexy, ale coby kubánská míšenka hodně nevěrohodná. No a její vousatý latino lover spíš než jako mafián a překupník vypadal jako marxistický revolucionář... Zápletka s partičkou "white trash" rasistů, bydlících v přívěsech a boudách z vlnitého plechu, byla taky k popukání, pan Mann se asi při psaní scénáře dobře bavil (a asi i něco popíjel). A závěrečná přestřelka jako kdyby vypadla z nějakého levného videofilmu. Celkově se mi film sice líbil, jako příjemně lobotomizovaná mozkovýplachová oddechovka, ale na víc než na tři to rozhodně nevidím. ()

luka4615

Miami Vice je dalším skvělým akčním snímkem od Michaela Manna, který staví zejména na atypické kameře, výtečných akčních sekvencích a chemii mezi ústředními postavami. Celé to pak rámuje ikonický soundtrack z pera Johna Murphyho. Skvělá práce! „Luck ran out. This was too good to last.“ ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)