Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Andrew78

Jsou akčnější, vtipnější, výpravnější, propracovanější, chytlavější, zkrátka zpět. A je to vidět. V mých očích kráčejí druzí Piráti z Karibiku zcela odlišnou cestou, než první díl. Zatímco ten se komorně držel svého žánru a nijak nevybočoval z předem daných linií, dvojka na to jde úplně jinak. Každý záběr je vypiplaný do posledního detailu a stává se tak vizuální pastvou pro oči. Jack Sparrow hláškuje ostošest, Will Turner není konečně jen tou zmatenou postavičkou, ale charismatickým mužem mající své cíle a Elisabeth Swann je mnohem přesvědčivější (a krásnější) než minule. K tomu úžasně démonický Davy Jones, který nemá chybu. Jeho podoba, chování, hlas, mimika - za to všechno vděčí jen a jen Billu Nighymu. Dvojka Pirátů vsází hlavně na rozmanité charaktery postav a dokonale vtipné situace. Návrat postav z jedničky do příběhu skvěle zapadá, domyšlení funkce Jackova kompasu je též bezchybné a scény s Jonesovou potvůrkou jsou bombový. Nemůžu si pomoct, ale Piráti z Karibiku: Truhla Mrtvého Muže jsou pro mě příkladovým blockbusterem všech dob. Zkrátka sequel, který má všechny vlastnosti správného pokračování a ohromně mu to sluší. ()

Pecival

Žádné veledílo to sice není, ale příjemná odreagovávačka s několika vtipnými momenty ano. A navíc je vidět, že tvůrci korunou zrovna nešetřili. Sice je zde patrná snaha podbízet se divákovi a dát mu přesně "to co chce", což chvílemi podtrhuje pitvořící se Depp, ale pár dobrých nápadů, ruku v ruce s kvalitní výpravou to v pohodě přebijí. Možná je to zbytečně dlouhé. A Bloom je tragickej. ()

voleman

Prokletí Černé perly pokládám za vynikající dobrodružný film, který v posledních dvaceti letech určitě neměl konkurenci. Truhla mrtvého muže se mi ovšem stále velmi zamlouvala , ikdyž kvalit jedničky samozřejmě nedosahuje. První polovina v zábavnosti sice trochu pokulhává, ale jak se posádka dostane na ostrov kanibalů tak začne mít film ty správné grády. Triky jsou opravdu vynikající, a i dnes po více jak šesti letech patří k těm nejlepším. Deppův Sparrow stále dobře baví a táhne celý film dopředu. I osatní herci hrají dobře, a vše to doplnuje skvělá Zimmerova hudba. Sice to není čistých 5* ale u mně to na ně ještě stačí. Je to prostě takový nenáročný letní film, který dobře pobaví. ()

Hugo01

Dvojka pirátů je v podstatě úplně stejný nářez jako jednička, takže asi nemá smysl psát dva ty samé komentáře. Pro mě nestárnoucí klasika! ()

greath

Aj po 17. rokoch by ste film s lepším cinematic lookom len ťažko hľadali. Po výbornej jednotke veľmi solídne pokračovanie s neopakujúcimi sa scenériami pralesnatých ostrovou ukázujúich krásu Karibiku. Postavy pokračujú v tom čo začali v predošlom diely a pritom sa ich vtipky neopakujú a sú dokonale zasadené do deja. Špičkové špeciálne efekty robia z tohto filmu vždy pozerateľný zážitok. Z niekdajšej atrakcie Disneylandu sa stal nezabudnuteľný blockbuster. ()

jefff

Pořád je to ultimátní zábava, byť příběh už není tak originální a dusí se digitálním balastem. Ale pořád je to fajn. ()

Heraldika

Kvalitně natočené pokračování filmového hitu velká očekávání rozhodně nezklamalo. Johnnyho figurka se zapíše do filmových dějin, jeho legrační pobíhání a grimasy opravdu "žeru". Velká pochvala za kameru a scény s lidojedy, kolem a velkolepé finále samy o sobě vydají za zábavné podívání. A ještě jedna perlička - počkejte si na úplný konec titulků :-) :-) Hafhaf ()

Chise

Snímek založený hlavně na akční jízdě, humoru a postavě Jacka Sparrowa. Bez něj by tomu možná kus chyběl, nicméně Bill Nighy předvádí velice dobrý výkon, efekty jsou zdařilé. Poněkud rychlý a nečekaný závěr. ()

Rousse

Ani famózní výkon Johnnyho Deppa (možná ještě famóznější než v 1) nemohl zachránit mírný úpadek druhého dílu. Nu což - tak už to chodí. Ale musí se nechat, že při scénách s Jackem Sparrowem jsem se popadala za břicho:-) ()

made1

Nejprve jsem dala dvě, ale když jsem shlédla třetí díl, musela jsem tomuto dílu jednu přidat. Milé pokračování geniální jedničky, špatný úvod hloupé trojky. ()

sedm.1

Nepovedené pokračování.Zdá se mi,jakoby autoři rezignovali na děj a vrhli se prostě jen na co největší přehlídku efektů.To,že nedávají žádný kompaktní smysl je asi nezajímalo.Naprosto nelogickej,překombinovanej film,na kterém se prostě jen musí vydělat.Vždyť ty efekty něco kurňa stojí,ne?Naštěstí Pirátům zůstal Johnny Depp,který hláškuje a baví dál o stošest,ale jinak obrovský sešup dolů.Asi takhle:Ať už by bylo lidské tělo napovrchu jakkoliv krásné,bez kostry by nedrželo.A to platí o dvojce Pirátů 100%.Zamotaný,hektický,nepřehledný,přeplácaný. ()

Cejny

Jednička byla parádní, bezkonkurenční. Truhla mrtvého muže už není to pravé, chybí mi tam taková ta "neznámá" zábava z prvního dílu, akce zde samozřejmě je, ale prostě už to není ono. ()

Sdoom

Děj se nám v tomto dílu trošku zamotává, na scénu přichází Davy Jones a i díky němu je o zábavu více než postaráno. Co se týče komediální stránky, určitě nejpovedenější díl, kterému dominuje epizoda na ostrově lidojedů. :-) Výtky k překombinovasti děje od spousty zdejších uživatelů ale neberu, mně se to naopak líbí, že to není trapně jednoduché jako jiné letní popcornové série (viz Transformers)...Edit 7.4.2017: Truhla mrtvého muže nezklamala ani po 5 letech. Zábavné, vtipné, oddychové...sice o drobet méně než první díl, ale stále to bezpečně stačí na nadprůměrné 4 hvězdy. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Dřív mi Piráti vadili mnohem víc než teďka. Takle po letech s odstupem můžu v klidu prohlásit, že se mi vlastně líbí uplně stejně jako první díl. Moje nenávist ke Keiře se nezměnila, pořád se mi otevírá kudla v kapse, když je na plátně a tím svým debilním úsměvem se snaží "hrát". Ale tý bych to nevěřil, ani kdyby byla na smrtelný posteli. Dějově je příběh na úrovni. Přidáním dalších postav se pěkně rozjel. Z posádky Bludnýho Holanďana jde strach, všichni nahání hrůzu a její kapitán uplně nejvíc, ten je pořádně slizkej. Co bych trochu vytknul, tak je zbytečně dlouhá stopáž, která se vlastně natáhla do dvou dílů. Dřív se to tolik nedělalo, ale v dnešní době je zcela normální natočit minimálně 3 pokračování v kuse :o). ()

Melios

| Prví Piráti z karibiku mi prišli ako slušná fantasy somarina ,ktorá mala solídny príbeh ,u ktorého ste sa dokázali zabaviť. No dvojka mi príde uz iba ako bezduchá napodobenina prvého dielu so zopár dobrými scénami a vtipmi ,ale ten zbytok ani nestojí za reč. | | Začína to fakt super. Scéna s guľami ,Jack ako zdrhá pred domorodcami ,prvé stretnutie Dead Mana....a potom sa z toho stane obrovský CGI bordel ,ktorý úplne ignoruje LORE ,ktorý nastolil prvý diel a pravidla si vymýšla za pochodu. Dead Man sa môže premiestňovať vďaka tomu ,že keď je jeho v blízkosti drevo tak sa doň vsiakne a postaví sa niekde inde....WTH!? ČO JE TO SAKRA ZA BLBOSŤ!? Uz dlho som nedostal také silné IRT ako u tohto filmu. | | Film som ani nedopozeral do konca ,pretože uz som na to fakt nemal nervy. Takže z toho ,čo som videl som si pripadal ,akoby som bol na horskej dráhe. Začne to super (gule a ostrov s domorodcami) a potom to začne padať (beznosí Voldemortov nástupca a.k.a Dead Man) a potom sa to už nezdvihne....za efekty dám aspoň 60% ,pretože herci mi prisli tak podpriemerní ,že ich tu ani nezmienim...Už sa k Pirátom nikdy nevrátim. Ďakujem Mafošovi ,že mi aspoň spríjemňoval toto utrpenie. Dovi!... | ()

PALINO

Toto filmové leto je pre mňa plné zmiešaných pocitov a druhí Piráti ako ďalší očakávaný film nie sú výnimkou. Sú síce opäť zábavní, výpravnejší, veľkolepejší, po príbehovej stránke bohatší, ale svojho staršieho súrodenca v mojich očiach neprekonali. Zo strany tvorcov cítiť snahu vytvoriť z celej pirátskej trilógie veľkú epickú ságu a tak je škoda, že v tomto ohľade skončili na pol ceste. Všetky dôležité postavy z jednotky sa samozrejme vracajú a sú opäť fajn, len z Jacka scenár niekedy až zbytočne robí komediálneho šaša a aj keď Gore Verbinski povedal, že nám ho bude servírovať s mierou, aby sme sa ním neprejedli, myslím, že túto hranicu prekročil. O to viac potešia vážnejšie postavy, predovšetkým bravúrny Davy Jones, ktorého scény sú vždy okorenené tou správnou atmosférou a otec Willa Bootstrap Bill. Napriek tomu, že som od Truhlice mŕtveho muža čakal viac, som veľmi rád, že sa z Pirátov stala trilógia, pretože rozprávajú príbeh, ktorý sa oplatí byť vyrozprávaný. ()

uzzi

Stejně dobré jako jedníčka, ale trpící i stejnými neřestmi - dost překombinované, zaplněné množstvím postav a příběh nemá takovou sílů (o ten ale jde v tomto případě až v druhé řadě). Jsou tu skvělé efekty a i perfektně zvládnuté a pointované akční scény (útěk před lidojedy, valicí se kolo). Jako každý druhý díl má všeho dvakrát tolik a hlavně v případě Johnyho "Sparrowa" Deppa to stojí za to. Otevřený konec se dal čekat (vzhledem k souběžně točenému dílu 3), takže nenaštve. Dokonalá popcornová záležitost, nic víc. To ale není na škodu (někdy naopak). Hodně silné *** ()

Famfulín

Když jsem na tento film do kina šel očekával jsem přetrikovaný a překombinovaný pevní díl. Čekal jsem že tvůrci využijí úspěchu skvělé jedničky a dopadne to jako většina druhých dílů úspěšných filmů... Ale po shlédnutí jsem se musel tvůrcům v duchu omluvit, bylo to moc povedené. Jen ten závěr byl příliš dlouhý a zbytečně moc otevřený konec taky nebylo úplně nejlepší řešení, ale jinak paráda. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)