Thriller - drsný film

(festivalový názov)
  • Švédsko Thriller - en grym film (viac)

Jako malá se Frigga/Madeleine, žijící s rodiči na venkovském statku, stala obětí pedofila a od té doby nemluví. Jednoho dne jí ujede autobus k logopedovi, nastoupí do špatného auta a skončí jako drogově závislá prostitutka s okem vypíchnutým za neposlušnost. Když se dozvídá, že její rodiče zemřeli z žalu nad její ztrátou, a také je zavražděna její spřátelená kolegyně, podstoupí výcvik v řízení auta, bojovém umění a střelbě, aby krvavě sprovodila ze světa své kunčafty i pasáka.

Jeden z inspiračních zdrojů Tarantinova KILL BILLA a spolu s Mastorakisovým ISLAND OF DEATH evropský příspěvek konjunktuře exploitation v 70. letech (LAST HOUSE ON THE LEFT, TEXAS CHAIN SAW MASSACRE, FIGHT FOR YOUR LIFE, I SPIT ON YOUR GRAVE aj.). Režisér Vibenius se rozhodl pokrýt finanční ztrátu svého předchozího rodinného filmu natočením „ďábelsky komerční sračky“ a dal hercům do smluv, že nesmí nikde prozradit totožnost režiséra (sám se ale ve filmu mihnul jako řidič náklaďáku, po kterém hrdinka při závěrečné honičce vystřelí). Film proslul mj. scénou s vypíchnutím oka, pro kterou byla údajně použita mrtvola. Snímek byl ve své domovině zakázán a nepomohlo ani jeho sestříhání z původních 107 na 82 minut, kterážto verze pak běžela i ve Spojených státech. V letech 2004 a 2005 film vydala na DVD americká distribuční společnost Synapse Films, zaměřující se na kultovní sci-fi, horory a exploitation (vydali např. MANIAC COPA, VAMPYROS LESBOS či STACY), a to ve dvou verzích - nezkrácené Limited Edition a sexu vystříhané Vengeance Edition. Neobešlo se to bez výhrůžek ze strany režiséra, podle kterého společnost na vydání filmu neměla práva. (choze)

lukasd

První polovina je fakt psycho, má to myšlenku i atmosféru. Vibenius nezapře, že dělal asistenta Bergmanovi. Jenže druhá půlka už trochu postrádá zajímavější nápady v provedení pomsty. Navíc mě neskutečně vytáčely zpomalené záběry jednotlivých úmrtí. 65% ()

bolan

I přesto, že jsem fanda těchto filmů a beru v podtaz rozpočet a rok výroby, přišlo mi to neuvěřitelně hloupý a nudný. ()

Furmi

Videná uncut verzia. Amatérčina. Videl som lepšie 70. exploitation filmy ako je toto. Dodatočné vsadené porno scény filmu skutočne podľa mňa škodia (i keď sú jedinou príčinou zaradenia tohto snímku medzi erotické, lebo okrem nich sú všetky scény soft.). Všade v tunajších komentoch ospevovaná Christina Lindberg asi tomuto filmu nahnala množstvo vysokých hodnotení no u mňa i keď sa jedna o skutočné nádhernú ženu tak zároveň i o herecký antitalent a do ďalších filmov s ňou z tohto dôvodu nepôjdem lebo viem že sa bude jednať o podpriemerné béčka (antiherectvo hrozne kazí konečný dojem z filmu, hlavná herečka ma hrozne nudila). Jednu hviezdičku prikladám zato že aj táto sračka prispela k vzniku skvostného AAA (SSS) Kill Bill. ()

rounen

Tento film je šíleně nabitý sexuální atmosférou, a velmi povedeným scénářem... působí na diváka zajímavě podivným dojmem... pro mě je to lepší než Kill Bill... sexuálně napínavý akční snímek... Christina Lindberg tu hraje asi svou nejlepší roli z celé své kariéry... podle mě tady tak nějak podhodnocený film... ()

Saur.us

Neuvěřitelná béčková nuda, která je ale svým způsobem vlastně docela nápaditá a alespoň díky tomu se na ní dá dívat. Ale nějaké ztotožnění s utrpením mladé hrdinky a následného nenávidění jejího pasáka, toho jsem se nedočkal. Prostě sterilní podívaná plná násilí, otevřeně zobrazovaného sexu a nudy. ()

edie sedgwic

Celkom fajna beckova vyvrazdovacka zo severu, ktora zacina ako celkom slusny psychologicky thriller s par nelogickymi zvratmi v deji. To zaverecne vyvrazdovanie mi prislo tak trochu zvlastne a velmi neprirodzene nakrutene ale celkovo je to pohodovy pozeratelny film. ()

Rockerman

Madeleine má těžký život. Od dítěte ji stíhá jedna rána za druhou. Ačkoli se skutečně jedná o drsný film, tak je v něm asi tolik vzruchu a napětí, jako při instruktážních snímcích o poskytování první pomoci, které nám pouštějí na školeních o bezpečnosti práce. Tak to na mne působí. Některé scény jsou nechtěně komické. Třeba ti dva zabijáci, najatí na likvidaci hlavní hrdinky se chovají fakt " profesionálně". I ta jízda policejním autem a vybuchující auta kolem je srandovní. A je toho víc. Erotické scény bývají kořením filmů a byla by škoda nevyužít Madeleinino pěkně tělo, jen si nejsem jist, zda bylo nutné to porno. Tvůrci zřejmě chtěli zvýraznit to ponížení. No nevím. Nevím proč, ale z nějakého mě neznámého důvodu se mi ten švédský Kill Bill docela líbil ()

Rathalos odpad!

Toto,ze je extremny a drsny film,to je snad len sranda,jedine,co povazujem za extrem je mega-nuda,neskutocna prvotriedna pico*ina s obcasnymi porno scenami a ta pomsta hlavnej hrdinky je tak smiesna,ze az sa vam rozum pozastavuje,ta herecka stoji za ho*no,tak ako aj tato zalezitost,ktora je absolutnou stratou casu...:-) ()

Hapretor

Film celkem o ničem ... jednotlivé scény na sebe navazují dost nechápavě ... nějak jsem nepochytil, jak se mohla tak volně pohybovat ... scény, které byly už z kategorie porna byly zbytečné, ale jistě v té době "šokující" v "obyč" exploitation ... jediné, co bylo fakt dobré na pohled ... byly kozy té mladé hlavní hrdinky ... byla to velmi pohledná mladá "dáma" ... jinak tyhle pokusy příště vynechám ... p.s. však na konci dost originální poprava ústředního hajzla ... ()

foundation

Jedna sa vlastne o celkom priemerny film ktory keby bol natoceny o par rokov neskor poznalo by ho o polovicu menej ludi ako teraz. Akusi zvlastnu auru dava filmu akurat skutocnost ze sa ma jednat o prielomove dielo ktore polozilo zaklady exploitation zanru resp ak chceme ist este viac do hlbky, odnoze tohto zanru s nazvom ,,rape and revenge,,. A takisto samozrejme aj to ze je to oblubeny film Quentina Tarantina ktory sa nim vo velkom nechal inspirovat. Dost vyraznym plusom filmu je urcite kamera a v niektorych pripadoch tomu dava zaujimavy nadych aj samotna rezia. Fakt ale je ze pre drvivu vacsinu ,,normalnych,, divakov sa bude jednat o velmi nudny film na ktorom nenajdu nic pozitivne alebo stojace za zmienku. Faktom cislo 2 ale je ze ,,normalnym,, divakom tento film ani urceny nie je :D. Za seba hovorim ze pri tomto filme dokazem uznat jeho kvality aj ked ma nejako vyrazne neoslovil/nebavil. ()

Carthorias

LFŠ 43 (Film 20): Vůbec nevím jak to uchopit. Film od chlapa, kterej je takovej narcis, že se v titulkách uvedl dvakrát (jednou pod pseudonymem). V hlavní roli opravdu krásná,až sladká Christina Lindberg jako na heroinu závislá šlápota s černým pásem v Aikidu, zbrojním pasem a tváří dvanáctileté panenky. Jo, a taky s jedním okem a jednou páskou přes oko (zdravíme Quentina). K tomu si připočtěte asi 5 minut pornoscén (včetně análu a výstřiku) s hudebním doprovodem jak z Návštěvníků (blip blop), asi 10 very VERY slow-mo smrtelných scén (než frajer padne mrtvej k zemi, stihnete si uvařit kafe), pár trefných emočně laděných momentů (například celá backstory hlavní hrdinky) a spoustu spoustu mlácení, osahávání, úchylného olizování a podobně. Herecké výkony jsou překvapivě dobré, hlavní záporák je slušný barel slizu a Christine je něco mezi Terminátorem, Nevěstou a Latex Dominou, s ledově mrazivým kukučem. Netroufám si hodnotit. ()

w15

Krystalicky čistý film. Linearita, násilí, poetika a zejména krásná Christina Lindberg. Záběry penetrací jsou vloženy až příliš násilně. Celkově působí dojmem, že jsou vystřiženy z jiného filmu, což je škoda. Přikláním se k názoru, že v nich nevystupuje Christina, ale jiná, zajisté rovněž dobrá, herečka. Závěrečné scény filmu (rvačka s policisty a souboj) jsou nádherné. ()

Knor

Surová a brutální podívaná. Brakovej RaR jako víno, i přes veškerou levnost se povedlo vymáčknout maximum. Únos, znásilnění, prostituce, drogy, krev, mučení a krvavá pomsta. Všechno tu je, trochu mě srali ty zpomalený záběry, ale to je asi jediná větší vada na tomhle skvěle špinavým drsným exploiťáku. ()

G04T

Obrovský zklamání! Na tenhle kousek jsem se fakt těšil, jenže je to strašná nuda. Thriller - nudný film má hrozně pomalý tempo. Nechápu proč se Vibenius rozhod že Lindbergová po celou dobu neřekne ani slovo. Nápad dát slowmotion do revenge scenes je fakt špatnej. Působilo to hrozně únavně. Už mě to ke konci fakt sralo, ale naštěstí se finále jakžtakž povedlo (ta scéna s koněm je opravdu skvělá). P. S. Ve filmu zazní tolik otravnejch zvuků, že mi to fakt trhalo uši. Jako exploitation to vůbec nefunguje. Ale Lindbergový to slušelo. ()

Pauliee

Tak pekne poporiadku. Tento film som chcel vidieť už veľmi dávno, najmä preto lebo je to kult a kvôli téme pomsty. To bolo asi pred trištvrte rokom. Ale mal som problém si tento film zohnať. A teraz prišiel ten ďen keď som si celý natešený zapol Thriller: A Cruel Picture. Už prvá scéna znásilnenia malého dievčatka stála za to. Perfektné prostredie, kamera a najmä tá brutálna atmosféra, ktorá ostáva až do konca. Christina Lindberg je božská a to platí ešte viac keď sa vyzlečie. Videl som uncut verziu, takže všetko v plnej paráde. A to hovorím doslova. Sexuálne scény, ktoré sú priam pornom som vážne nečakal. Takže vyzerá to veľmi reálne a to je odstrašujúce. V tomto ohľade nemám čo dodať. A keď začne mladá a nemá Medelaine pomstu, tak od porna prechádzame do inej sféry filmu. Prežila si svoje a po rôznych tréningoch na strieľanie, boj a rýchlu jazdu autom ide po krku všetkým, ktorí jej ublížil. Scény zabitia sú točené veľmi unikátnym štýlom a to veľmi spomalene. Napríklad na boj s policajtmi som sa proste nevedel vinadívať. Just perfect. Ku koncu na mňa doľahla ľahká depresia najmä z tej atmosféry, ktorú bohužiaľ, iné exploitation snímky, ktoré som mal zatiaľ možnosť vidieť nemali. Síce som čakal viac, ale ajtak som toho dostal požehnane. Jediné čo mi trochu vadilo, že kvôli pomalému tempu som sa v istých chvíľach nudil. Po druhom pozretí možno zvýšim hodnotenie, zatiaľ to je za 4*. ()

DonBraso

Uff to byla divočina tedy ze Švédska hodně natřená,škoda že zdlouhavělá,ale jako žánr posloužil přímo skvěle.Jenom co mě trochu rvalo,byly ty zpomalovačky,to jednou bylo efektní,podruhé už prudérní a ty zbytečný scénky co tam byly,na druhou stranu úplně o ničem,ale k tomu nevim proč hrozně seděli.Rape&revenge něco jako klasika I Spit on Your Grave,tady v akčních vložkách,,zato hraniční s pornem,neviděl jsem snad ještě v tomhle ranku,že bych viděl až tak detailně(sice z jinýho filmu) a s tou hroznou hudbou tím podkresem. ()

PROTIVETRU

Toľká *čková štedrosť snáď len za krásu hlavnej hrdinky a slabosť pre ženy nakopávajúce mužom prdele. Ináč nula bodov, scenár prázdny a sexuálne scény vyslovene rušivé. ()

Insspektor

Brutálny, chvíľami nechutný, kontroverzný ale do živého zatínajúci film s Christinou ktorá je jednou z mojich obľúbených herečiek a hlavne vďaka thrilleru. Samozrejme že ťažko porovnávať s dnešnými trilermi ktoré vznikali oveľa neskôr v úplne iných podmienkach a pri iných vymoženostiach, ale napriek svojej jednoduchosti veľmi silný zážitok. ()