Kdo si myslí, že hračky nemají vlastní život, se mýlí. Sotva dítko vyjde ze dveří, začnou se v jeho pokoji dít podivné věci. Všechny hračky si vydechnou, protože mohou být konečně samy sebou, místo aby předstíraly, že jsou pouhými neživými předměty. Nejoblíbenější hračka - kovboj Woody - má pochopitelně hlavní slovo a všichni ostatní dnes pod jeho vedením připravují speciální průzkumnou akci. Chlapec má totiž narozeniny a Woodyho přátelé se obávají, jaké nové (a lepší) hračky budou muset přivítat ve svém středu. Jejich nejhorší tušení se tentokrát vyplňují a Woodyho konkurentem se stává narozeninový dárek - mluvící superkosmonaut Buzz Rakeťák. Už na první pohled si Woody s Buzzem nepadli do oka, ale když rakeťák nešťastnou náhodou vypadne z okna na dvorek sousedního domu, ve kterém bydlí chlapec, jehož nejoblíbenější zábavou je mučení hraček, musí se Woody vydat na záchrannou výpravu. Čeká ho s Buzzem největší dobrodružství jejich "života"... (oficiálny text distribútora)

anusha

dlho som sa vzpierala a nechcela som ho vidiet .. najme vdaka co si hracky rozpravali atd ... a nakoniec sa ukazalo ze aj film a takymto nametom moze byt super !!!! ()

lykan9

Ano, jedná se o průlomový film, ale já osobně tak velké nadšení nezdílím. Rozhodně tu ale nemám v úmyslu Příběh hraček jakýmkoliv způsobem hanit. Animace na dobu vzniku je úžasná a je tam i mnoho vtipných momentů. Bohužel je tam i dost nudných momentů a závěr v domě u souseda není nijak napínavý. ()

VanTom

Stále báječná pohádka o "tajném životě" hraček úžasně funguje v rovinách příběhu, charakterů a emocí, spíše jsem se po více jak 20 letech obával technologického stavu. Zbytečně, ve své době bez nadsázky revoluční počítačová grafika sice zestárla a postrádá detaily, to nicméně u plastových figurek ve "vyleštěném" pokoji nevadí. Jen ti živí (děti, mimina, psi) vypadají již poněkud strašidelně. ()

ghatos

Přelomový kousek ve svém žánru. Moc pěkný příběh je tvořen sympatickými postavičkami (vojáčci, tyranosaurus atd.). Velmi mě zaujal zlý kluk ze sousedství :) . Ten tomu dal ještě zábavnější rozměr. 91%. ()

mirec88

Moja srdcovka - vždy som sa pozeral na hračky, či ožívajú, keď si mysleli, že spím... ale žiaľ vždy ma prekukli :) Krásna rozprávka. Inak prvá Pixarovka, ktorá už vtedy ukázala, že Pixar bude robiť pecky. ()

Kurikmoon

Ktovie, možno to ovplyvnil fakt, že som to videl až dnes, keď sa animáci posunuli ďalej. Ale stále kvalitná rozprávka s posolstvom pre mladších. A ten príbeh je originálny. ()

Ravi

Na první celovečerní animák jsem se strašně těšil. Na disneyovky se sice dalo koukat stále dokola, ale tohle byla změna, u které jsem nesměl v kině jako mladík chybět. A odcházel jsem snad ještě mladší, než jsem tam přišel ... 100% = 5/5 ()

mkubalikova

Revoluce v animaci a nástup Pixaru. 90% P.S. Nedávno jsem zjistila, že se na výrobě filmu podílel sám velký Steve Jobs. Ten kluk byl prostě extratřída, na co sáhl, to proměnil v pokrok a úspěch. RIP Steve! ()

Guzo

Po letech jsem viděl Toy Story znovu a opravdu musím smeknout, jak se tvůrcům do tak krátké stopáže podařilo vložit tak komplexní svět a příběh. Postavy jsou charakterově skvěle vykreslené, krásná animace a vůbec nápad s oživením hraček.. Na plných pět hvězd to možná úplně není, ale i tak jsem to hodnocení musel zvýšit. ()

Autogram

Presne takto si predstavujem modernú rozprávku. Ako malý som ju nemohol stihnúť a ako dospelý si v nej každú chvíľu niečo nájdem, čomu sa zasmejem alebo aj zamyslím. Hračky majú charaktery, že by mohli závidieť aj postavy v hociktorej slabšej drame a ľudské postavy sú len ako doplnky. Kvalita animácie a príbehu obstojí aj dnes. –––– Hele, podívej, teď jsem úplně jako Picaso. – To jsem nepochopil. – Jsi nekulturní prase! –––– My tady jedeme na tužkový baterky. ()

zigíš

Síla, koukat na pětadvacet let starou pixarovku, letí to ! Krom hraček, které se povedli na poprvé je animace hodně předpotopní, taky scénář čtyř (!) scénáristů žádná sláva. Co zůstává a kde pod těch pět hvězd jít nemůžu jsou jednotlivosti. Někdy kolem příchodu vojáčků na scénu jsem byl spolehlivě chycen a už mě to nepustilo až do konce. No jo, příjemné vzpomínání a poctivý kus nostalgie ;) ()

Borat

Vůbec jeden z mých prvních filmů v kině. Prostě pro mě a více méně i pro animované řemeslo zlomový počinnek. Do té chvíle nevídané efekty a krásný dětský příběh , který je jak napínavý, tak i zábavný. Prostě za 5.|90%| ()

P1tr

Jeden z nejlepších animovaných snímků co znám. Klasika mého mládí, kterou jsem si jeden čas pouštěl snad každý den. ()

HomeAlone

Toy story som odkladal pekne dlho - peknych 15 rokov od jeho vzniku a dostal som sa k nemu az ked vysla trojka . No hlavne ze som to videl , lebo je to fakt super rozpravka , ktorej nechyba vobec nic . Hodnotenie - 85% ()

Melios

Klasika ,ktorá keby neexistovala ,tak by sa pravdepodobne ďalej nerozvíjali animované filmy. Priznajme si to ,kto ten to film nevidel? Pokiaľ sa tú takí nájdu tak hop-šup pozrieť. K filmu sa nedá samo o sebe nič povedať - je v podstate dokonalý - a to platí aj o animácii ,ktorá aj po skoro 30 rokoch vyzerá stále dokonale a dabing nestárne. Za mňa najlepší film čo Pixar kedy stvoril a nič ho zatiaľ neprekonalo. A za toto všetko sa môžete poďakovať Steevovi Jobsovi. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)