Na počiatku všetkého je rozhodnutie novozvolenej starostky. Na základe neho môžu všetci, bez ohľadu na veľkosť, váhu, pohlavie, vzhľad, či fyzickú silu, vstúpiť do miestnej policajnej akadémie a po jej absolvovaní sa stať ochrancami poriadku. Keď veliteľ akadémie, major Lassard (George Gaynes), uvidí nových adeptov na miesta policajtov, ktorí sú zmesou podivných a nemotorných čudákov, prikáže svojim podriadeným, aby im dali poriadne zabrať, a tak im vyhnali z hlavy prianie byť policajtmi. Každý z nich totiž môže kedykoľvek školu opustiť. V dave dychtivých čakateľov na policajný odznak postupne vystupuje do popredia niekoľko svojráznych postavičiek: mohutný a ťažkopádny černoch Moses Hightower (Bubba Smith), háklivý na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, ľahko strelený imitátor zvukov Larvell Jones (Michael Winslow), drobná a nesmelá černoška Laverne Hooksová (Marion Ramseyová) s tichučkým detským hlasom, tlsťoch Leslie Barbara, fanatický pištoľník Tackleberry a povaľač Corey Mahoney.  Ten jediný nemôže zo školy odísť dobrovoľne, pretože by skončil vo väzení. A tak sa začne vojna nervov, kde na jednej strane stojí Mahoney, a na druhej dôstojníci akadémie na čele s poručíkom Harrisom. Lenže medzi kadetmi je aj sympatická Karen Thomsonová a Mahoneyho odhodlanie byť vyhodený sa pomaly rúca. Po náročnom výcviku, v ktorom ide o to, kto z koho, sa neskúsení nováčikovia ocitnú v uliciach mesta. (TV Markíza)

Bezda22

První díl mě vždycky pobaví. Mahoney byl můj nejoblíbenější vždycky, takovej týpek prostě. Škoda že v posledních dílech už nehrál, bez něj to nebylo ono. Výborná komedie, vždycky pobaví. Jako malej jsem na to koukal pořád. Tenhle film neumírá ()

topi80

Zub času zapracoval. Zatímco u některých infantilních komedií, které jsem jako malý hltal, se nasměji ještě dnes (např. Šimon a Matouš), tady v současnosti se zklamáním sleduji, že smát se není moc čemu. Ale abych byl spravedlivý, pár dobrých momentů tady je. Kultovní status rovněž nemůže být odpárán, a tak mé hodnocení budiž výsledkem mé značné rozpačitosti a neschopnosti vytvořit si objektivní názor. ()

RAFT

Velmi příjemná oddychová komedie, a také naprosto nezapomenutelná ,co se týče ,tak tenhle jediný díl je ze všech těch kousků ,ten nejlepší . ()

viky13

V česku jistě není nikdo, kdo by to po 10ti letních reprízách neviděl. A mě ty reprízy skutečně nevadí, ba právě naopak. Nikdy mě nepřestane bavit filmová komediálně stereotypní blbost policajtů. ()

Godhaj

,,Princezna? Mně připadá spíš jako princ.“ Tahle klasika nestárne a scéna v Modré ústřici se právem stala legendou a pojmem. Jinak má tento film vše, co má dobrá komedie mít, tedy spousty vtipu a málo hluchých momentů. Děj příjemně plyne a postavy jsou správně prdlé, např. Tackleberry je pro mě největší sympaťák a Lasard mi zase svou zmateností a ležérstvím hrozně připomíná Leslieho Nielsena v Bláznivých střelách. Zmínit musím také úvodní melodii, která se také stala notoricky známou jako taková hymna policie. ()

Shitonit

Po třiceti letech jsem se vrátil k něčemu, co by se mělo stát Návode pro příslušníky PČR při řešení neřešitelných situací. Nekonečná hromada smíchu a je fuk jestli v 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nebo x- tém dílu. Po třiceti letech jsem čekal, že to nějak vyšumí, ztratí to nebo tamto. Nestalo se, a výsledkem bylo nekonečně pohodový labůžo, zakončený celuloidovým organismem. Nebo orgasmem ?? ()

Clark_Kent

Jmenuji se poručík Harris, pokud to nevíte. Toto je seržanta Callahanová, pokud to nevíte. Jste četa D jako debilové. Výtečná oddychovka do všelijaké nepohody a navíc s nádechem raných osmdesátek. ()

papadoce

Toto môžete pozerať koľkokrát chcete. Ak sa vám to raz páčilo, už sa to nezmení. Môj osobný favorit je jednoznačne poručík Harris stvárnený G.W. Baileym. Pre mňa legendárna postava s ešte legendárnejším českým dabingom. Mrte hlášok, mrte zapamätateľných scén, mrte zaujímavých a vtipných vedľajších postáv a samozrejme životná rola pre Stevea Guttenberga. Päť hviezdičiek za old school classic comedy. Parádna záležitosť. ()

lord Ball

První díl serie o policejní akademii je jediný, který má aspoň trochu uroveň a vtip. Humorné zážitky nových uchazečů o policejní povolání jsou velmi dobré a vtipy maj šmrnc, takže cekově bych to an 4 hvězdičky v pohodě viděl. ()

Tominni

Velmi dobrá komedie, taková americká klasika, ale rozhodně pobaví i po několikerém shlédnutí. Ani se nechce věřit tomu, kolik let už uplynulo od vzniku filmu. ()

Lebowsky

Toto je jeden z filmov ktoré nikdy neomrzia skvelý zážitok od začiatku do konca. Vtip na každom rohu. Tento film je jedinečný v tom že čím je starší tým je lepší. Skvelý scenár neskutočné hlody hudba k filmu je perfektná. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)