Na počiatku všetkého je rozhodnutie novozvolenej starostky. Na základe neho môžu všetci, bez ohľadu na veľkosť, váhu, pohlavie, vzhľad, či fyzickú silu, vstúpiť do miestnej policajnej akadémie a po jej absolvovaní sa stať ochrancami poriadku. Keď veliteľ akadémie, major Lassard (George Gaynes), uvidí nových adeptov na miesta policajtov, ktorí sú zmesou podivných a nemotorných čudákov, prikáže svojim podriadeným, aby im dali poriadne zabrať, a tak im vyhnali z hlavy prianie byť policajtmi. Každý z nich totiž môže kedykoľvek školu opustiť. V dave dychtivých čakateľov na policajný odznak postupne vystupuje do popredia niekoľko svojráznych postavičiek: mohutný a ťažkopádny černoch Moses Hightower (Bubba Smith), háklivý na každú narážku týkajúcu sa farby pokožky, ľahko strelený imitátor zvukov Larvell Jones (Michael Winslow), drobná a nesmelá černoška Laverne Hooksová (Marion Ramseyová) s tichučkým detským hlasom, tlsťoch Leslie Barbara, fanatický pištoľník Tackleberry a povaľač Corey Mahoney.  Ten jediný nemôže zo školy odísť dobrovoľne, pretože by skončil vo väzení. A tak sa začne vojna nervov, kde na jednej strane stojí Mahoney, a na druhej dôstojníci akadémie na čele s poručíkom Harrisom. Lenže medzi kadetmi je aj sympatická Karen Thomsonová a Mahoneyho odhodlanie byť vyhodený sa pomaly rúca. Po náročnom výcviku, v ktorom ide o to, kto z koho, sa neskúsení nováčikovia ocitnú v uliciach mesta. (TV Markíza)

adamix

Prvotná AKADÉMIA bola najlepšia zo všetkých nadchádzajúcich dielov, z ktorých sa postupne strácal kvalitný humor. Po x reprízach sa z toho stala rutinná zábava, ktorá postupne prerástla v opozeranú trápnosť. Škoda, to je handicap každej komédie. 3* s kompromisom. ()

Joe16210

Taková osmdesátková komedie, která si tentokrát trochu utahuje z prostředí policejního sboru a tamější akademie. Místy film balancuje na hraně s trapnohumorem, ale je to ten typ vtipů, kterým se zamějete i po letech, co jste film třeba neviděli. Já ho mám rád, myslím si, že stojí za zhlédnutí, minimálně jako odreagování a poskytnutí laciného nenáročného humoru. ()

(fjw)

Jo jo, je to ohromná legrace. Steve Guttenberg jako kadet Mahony a G.W. Bailey jako poručík Harris hrají naprosto výtečně. "Tady je okno a já jsem lupič...no co řeknete Hooksová??" :) "No a co dělali?", "Tančili, pane, hlavně tančili!" :-) Děj je výborný, hudba taktéž. Tato komedie nemá chybu, škoda těch dalších dílů:( Inu, setkáme se u Modré Ústřice:))) ()

Bilky

V tej dobe som bol na strednej a VHS-ky s touto "super komediou" isla z ruky do ruky a dobrý bol aj simultanny dabing :) Aj napriek nepopieratelnym komerčným kvalitám a zavedenia prototypu X akadémií rozneho typu ma tento "kult" absolutne nexytil a nikdy som už nedokázal dopozerať dalšie diely. BTW: nemame v rodine ziadneho policajta, takze to nebude nexutenstvom ci riadenou averziou ;) ()

rafix

Bezvadná komedie spíš parodie o policajtech. mě to hrozně pobaví když si to pokaždé pustím. No skvělý parodovaný film který se povedl. ()

MartyMcFly89

Je zvláštní, jak mají de facto všichni stejný názor. Jednička je geniální komedie, originální humor, jako malý jsem to dosti "žral" a i nyní mi to je blízké. Série ztratila na kvalitě natahováním a opakováním se, ale první díl zůstává jako důkaz, že to začalo dobře. ()

SB

Jak již napsali jiní: Slušná, nenáročná oddechovka, která se nemusí za nic stydět. Což se už nedá říci o pokračováních. ()

route60

Policejní akademie komedie kterou mohu vidět vždy a pokaždé my zlepší náladu měrou vrchovatou, kéž by vznikaly i dnes pohodové komedie u kterých zapomenu na strasti běžného života. 95% ()

moviepill

Prvý, klasický a najlepší diel. Zbožňujem odmalička tú galériu zvukov Michaela Winslowa. "Trrrrrrrrrr....čau, chceš se svíst? ... ne, diky... trrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..." ()

walkingdead

Výborná komedie, na kterou navázala spousta dalších dílů, jedničce se však už žádný nepřiblížil, už proto, že nepřinesly nic nového. ()

sirrgulo

S policejní akademií jsem vyrůstal, oblíbená komedie, oblíbené postavy. První tři díly jsou velmi dobré, i když kvalita pomalu klesá. Vím však, že dnes už bych se na ní jen těžko podíval v televizi. Důvod je prostý, změněný dabing. I když postavy mluví třeba stejní lidé a jen sem tam řeknou něco jiného. Chápu proč se uchýlit k předabování, kdysi jsem četl objasňující článek. Nic to však nemění a mé oblíbené postavy říkající něco jiného je pro mě nepřekonatelným problémem. Naštěstí mám první tři díly někde na kazetě. ()

Zbysek69

První díl je rozhodně tím nejlepším co dokáže tato série nabídnout. Je to typický příklad americké komedie zasazené do prostředí policie, což mimochodem Američani sledují velice rádi. Film dokáže nabídnout vydařenou akci, což se né u všech komedií podaří. První díl opravdu můžu vidět desetkrát a stále se jej nedokážu nabažit, takže pokud jej dávají v televizi je jasnou volbou. Perfektní odreagování, spousta opravdu vydařených humorných scén, ukázka vzpurnosti autoritám a zásoba velice vtipných hlášek, to je to může Policejní akademie 1 nabídnout a co rozhodně stojí za shlédnutí. I přes tyto kladné body jsem se rozhodl ubrat 1* za očividnou snahu tvůrců vytřískat z filmu co se dá, natočit co nejvíc a prodat. Zbylé díly této série rozhodně kazí celkový dojem, neboť lze sledovat jasný pokles prestiže díl od dílu. Jelikož je však jednička nejlepší z celkové série a na svoji dobu jistě musela býti originální, zaslouží si 4*. ()

Rediik

Kolikrát ji ještě uvidím, aniž by mě přestala bavit? Mahoni,Tackleberry a spoustu dalších, to je vražedná kombinace, se kterou se nedá nezasmát. Celkem mě mrzelo, že další díly už neměly takovou vtipnost a kvalitu jako jednička. Každopádně na tohle se vždycky ráda kouknu znovu:) ()

keyzar

Policejní akademie je super film. Nejlepší ze serie je podle mě první a druhý díl, pak už je to trochu slabota, ale vždy se na policejní akademii ráda podívám. Moji úplně nejoblíbenější postavou je Erik Lasard, je opravdu skvělý. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme

21.08.2009

Dost bylo válek na vzdálených planetách (doufám, že vás teaser na Avatara příliš nezklamal), pojďme si trochu zatančit a zazpívat ;-). Tento týden se vynořily tři hudební projekty, které stojí za… (viac)

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

Pokračování, kam se podíváš – 2. část

02.12.2008

V sequelu včerejší novinky o pokračováních se dočtete o další Planetě opic, další Policejní akademii, dalším Hairsprayi a dalších Aktech X. Zpočátku to znělo jako totální kachna – internetem… (viac)