William Thacker (Hugh Grant) je majiteľom malého kníhkupectva v londýnskej štvrti Notting Hill. Pracovne sa mu však zúfalo nedarí – otvoriť si v srdci Londýna úzko špecializované kníhkupectvo ponúkajúce výlučne cestovných sprievodcov zrejme nebolo práve najšťastnejšou myšlienkou a ani u žien nemá nejaký veľký úspech. Jeho niekdajšia veľká láska a dnes najlepšia kamarátka Bella (Gina McKee) si vzala jeho dobrého kamaráta Maxa (Tim McInnerny) a jeho posledná priateľka ho opustila kvôli chlapíkovi, ktorý sa nápadne ponášal na istého známeho herca. Ktovie, možno práve preto sa v slávnych tvárach Hollywoodu naozaj len veľmi chabo orientuje. Tak či onak, keď sa jedného dňa v jeho obchodíku zjaví slávna americká herečka Anna Scottová (Julia Roberts), zdá sa, že ju vôbec nespoznal! Našťastie mu však osud umožní porozprávať sa s ňou – keď do nej zmätený a ponorený do vlastných myšlienok nechtiac vrazí na ulici a poleje ju pomarančovým džúsom a duchaprítomne ju pozve k sebe domov, aby si mohla zababrané veci prezliecť. Nanešťastie však William nebýva sám, ale s neuveriteľne neporiadnym a značne svojráznym Spikeom (Rhys Ifans), ktorý ich byt za pár sekúnd dokáže premeniť na desivé bojové pole! No hoci Spikeovou zásluhou značne nevábne pôsobiace „hniezdočko“ pochopiteľne na úspešnú herečku nespraví práve najlepší dojem, rozlúči sa s nesmelým Williamom nečakane dlhým nežným bozkom – a on sa po prvý raz vo svojom živote naozaj cíti ako v siedmom nebi! Je vôbec možné, teda ak sa na to pozrie triezvymi očami, aby to jemné iskrenie medzi nimi prerástlo v čosi hlbšie? Rozdiely medzi ich životmi sú predsa už na prvý pohľad naozaj priepastné... (TV Markíza)

PlayEasy

Když jsme tento film viděli 3x, říkali jsme si, jestli nás tento skvost vůbec někdy přestane bavit. Když už jsme ho viděli 15x, byli jsme si jisti, že ne.... A zároveň jsme pochopili, že se jedná o náš vůbec nejoblíbenější film, na který se nejlépe dívá z pohodlí domova s naší rodinkou... Jestli jsme viděli i kvalitnější filmy? Ano, to určitě, ale když pouhé necelé dvě hodiny obsahují nejdokonalejší britský inteligentní humor, nejkouzelnější filmovou dvojici "žena+muž", nejšílenější bandu přátel a nejpohádkovější závěr, o naší TOP 1 nemůže být žádná diskuze. ∞% ()

AgnesDee

Obyčejný romantický film s nádechem showbysnisu. Pro mě tento film není ničím výjimečný. A konec mi to akorát utvrzuje. Kdyby byl po konferenci střih a titulky, udělali by tvůrci líp. ()

Joedas

I když to se mnou něco dělalo, což bez mučení přiznávám, spíš bych to viděl na lepší průměr. Hodnocení a vůbec celkovej dojem ovšem zvedá Grantův výraz potom, co vyzpovídá všechny členy hereckýho ansámblu filmu Helix. To je k nezaplacení. ()

Tominni

Povedený romantický film, kterému samozřejmě pomáhá herecké obsazení (Julia Roberta, Hugh Grant), ale především vtipné dialogy, to je ten nadstandard pro jinak klasickou romantickou zápletku o slavné herečce a sympatickém prodavači knižních cestopisů. ()

ostravak30

Nejsem odborníkem na romantické filmy a ani je nemám moc rád. Hlavním důvodem je, že se jedná o pohádky. Pohádky pro dospělé, samozřejmě. Pár romantických komedií jsem ale už viděl. Julia Roberts je zde velmi okouzlující, to jednoznačně. Nad Hughem Grantem asi slintalo a nejspíš ještě dlouho slintat bude mnoho žen. V první polovině se navíc jedná o výbornou komedii. Ale pak už začíná ta zavšivená romantika, která to pokazí. Noty romantických filmů jsou totiž pořád stejné. Potkají se - zamilují - chodí - pohádají - rozcházející - smutní - toužící - nalezení - padnoucí si do náruče. Tento film není výjimkou. A právě v polovině výše uvedených hesel to začíná být lehce nuda. Ale přiznávám, že byly chvíle, kdy jsem slzel smíchy. Žádný předchozí film, kde by hrál Hugh Grant jsem neviděl. Za to Julii Roberts jsem viděl kupříkladu v Pretty Woman, což dle mého názoru je lepší především romantický film. ()

Mabfred

Po 20 letech jsem konečně viděl Notting Hill a jsem velmi příjemně překvapený! Za mne aktuálně asi nejlepší britský romcom. ()

JosefTomas

Milé překvapení, které má zajímavý příběh a humorné pojetí, čímž dělají zábavu pro obě polovičky. Nádherný film, který si někdy pustím znovu. ()

Romulaa

Nevím, jestli je to příliš velkým očekáváním, tím, jak všichni říkají, jaká je to klasika nebo Julií, ale nějak mě to nenadchlo. Ale Spike byl dobrý, to zase jo. ()

Blazkowicz

Dlouhé, nudné, moc rozvláčněné a spousta mluvení o ničem. Konec dobrý, ale to je málo. Jakmile se podobný filmový žánr odehrává v Londýně, vždycky to stojí starou bačkoru. 2+* ()

PlysovyMacko

Aká je šanca, že stretnete filmovú hviezdu a tá opätuje vaše city? Veľká romantika, kde sympatické postavy musia prekonať pár prekážok. Humor obstaráva exot Spike, ktorý je v kľúčovom momente hlasom rozumu. Atmosféra je príjemná a úvodná pesnička nádherná. ()

hrumsrt

Richard Curtis je asi nejlepší britský scénárista, akorát že je z Nového Zélandu, ale jeho filmy jsou skoro až definicí moderních britských romantických komedií.. Ve svojí kariéře představil světu hned několik veleúspěšných filmů, které jsou i s odstupem času absolutním vrcholem žánru, stačí zmínit Lásku nebeskou či Lásky čas a okamžitě vím, že tomuhle šikulovy bych svěřil vlastní autobiografii a on by to dokázal odvyprávět přesně s takovou péči a emocemi, jak ji vnímám sám... Notting Hill je takový ošklivější a okoukanější sourozenec Lásky nebeské, která tuhle londýnskou čtvrť navždy proslavila.. Možná nejde v podobě setkání slavné osobnosti s všedním človíčkem o originální námět, ale právě v tomhle provedení bych si ho chtěl vybavit jako první.. Hugh Grant je zkrátka jinde i když zrovna pracuje pro Koně a psa a Julia Roberts zvládá sehrát co má, i když by asi bylo zajímavé, kolik vlastně v téhle postavě díky profesnímu pojítku předala přímo ze sebe samé. I když bych si radši vystačil s méně postavami a přátelé hlavního hrdiny kromě svérázného spolubydlícího jsou tu možná až zbytečně často, a naopak bych jim jako páru dodal více společných chvilek, tak díky tomuhle po celou dobu příběhu nebyl čas snad ani na jedno žánrové klišé.. A když už v závěru musí přijít trošku vyostřenější tempo, kdy tvůrci občas pokukují za prvky typické pro romantické komedie, pořád je to v takové podobě, že to diváka neotravuje.. Notting Hill je po většinu fajn a když ještě nechá jednotlivé herce v jistých momentech samostatně vyniknout jde o působivý film. A to i přesto, že v svojí romantizaci sklouzává až k pohádkovému provedení, někdy nedrží tempo, tak nemám s filmem větší problém a jdu se začíst do Horse&Hound.. 75% ()

kadef

Výborna komedie, ale celé to postupem času uvadá. Na začátku je skvělé všechno(kůň a pes, Rhys Ifans). Hugh Grant i Julia Roberts hrají ve velké formě. Mojí nejoblíbenější scénkou je když Hugh Grant vyslíchá všechny hvězdy filmu včetně Robertsové. Nebýt toho úbytku bylo by to za 5. ()

Vivian

Průměrná romantická komedie. Kdyby místo Hugha Granta obsadili někoho jiného, koukalo by se mi na to líp. Grant je podprůměrný herec a hlavně má daleko do pěkného chlapa (což je pro mě jako pro ženskou zásadní mínus)... Nejvíc mě okouzlila "okatá" Emma Chambers - zajímavý typ, vzhledově i herecky. ()

pasqviL

Vždycky sem si představoval jaky by to bylo kdyby se do mě "obyčejného člověka" zamilovala hvězda jako Julia, to sem nevěděl že by to bylo tak pěkný. :)) ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (viac)