Poklidné městečko v Kalifornii by prožilo další líný a ospalý den, ovšem studentka Casey Beckerová se svým spoluobčanům poněkud nedobrovolně postará o děsivé rozptýlení. Stává se totiž první obětí vraždícího maniaka, která byla nejdříve přinucena hrát s ním po telefonu šílenou hru, díky které přišel o život její přítel a posléze i ona sama. Na řadě je teď další středoškolačka Sidney Prescottová. Její matka byla před rokem zavražděna podobně jednajícím šílencem, a přestože Sidney svědčila proti údajnému vrahovi své matky, televizní reportérka Gale Wheatersová je přesvědčena, že jde o stejného zabijáka. Je tedy muž, který čeká v cele smrti na vykonání rozsudku nevinen? Podaří se nakonec zjistit totožnost vraha - který vraždí po vzoru scén z oblíbených hororů - dříve, nežli zamorduje Sidney? Na tyto otázky vám už dá odpověď pouze snímek sám... (oficiálny text distribútora)

stefaton

Horror, který má všechny koule, napínavé od začátku, nečekané rozuzlení, méně krve by možná bylo více, ale i tak klasika svého žánru. ()

Brumbambule

Já se na to můžu dívat prostě pořád dokola...Méně oblíbená studentka hlavní hrdinkou, vraždící maniak, průměrně inteligentní policista a nenasytná reportéka. Stará klasika, která nikdy neomrzí. I když se na to budu dívat po sté, budu se u toho sápat po misce s popcornem jako bych film viděla prvně. Atmosféra filmu je pohlcující, vrah má celkem dokonale promyšlenou taktiku a herecké výkony jsou fantastické. Sidney, jejíž matka byla před rokem zavražděna, si taktéž vyhlídl vrah a „kosí" vše co mu přijde pod ruku. Sidney samozřejmě vyvázne živá a zdravá, už jen pro to, aby se mohlo natočit pár dalších, neméně slavných pokračování. Ač ve filmu umře nemálo lidí, nejedná se o brutální krvák, který by oko průměrně bojácného diváka nevydrželo. Takže hurá do toho!! ()

Richie4422

Ach, zlaté časy, keď Craven stál na vrchole sveta, mal všetko v prdeli a v satirickom filmovom projekte dokázal vzkriesiť slasherovú legendu rokov deväťdesiatych. ()

Andrej22

Kdyby tento film nepřišel byl by s velkou pravděpodobností slasherům konec. Velice dobrá atmosféra i sympatičtí herci rozhodně napomáhají celkovému dojmu film rozhodně za sledování stojí 92,5%. ()

Feacher

Akce, napětí, detektivní zápletka, občas ten fór... Výbornej film s povětšinou neznámými herci, ale scénář vše zachraňuje. 5 z 5 👌 ()

Ivo.Rolcik

Byl jsem hodně překvapen spojením strachu a zábavy dohromady. Některé scény bych čekal silnější a po letech mi to přijde ne jako čistý horor ale něco mezi hororem a komedií. Každopádně příběh se mi líbí, do poslední chvíle vlastně nevíte kdo je vrah a diváka ten film udrží u obrazovky. To beru jako úspěch ()

Lesazrk

Posledne som tento film videla ako dieťa ešte z filmovej požičovne a bol to jeden z najlepších filmov v tých časoch. Keď to človek vidí po viac ako 10 rokoch je to celé úsmevné a hlavne sa to už nedá brať vážne, ak ste už videli Scary Movie. ()

Holly_Molly

Vidět Scary Movie dřív než Vřískot bylo to nejlepší rozhodnutí! Udělalo to ten film ještě vtipnější než měl původně být...každopádně parádní vyvražďovárna, která jede spíš přes atmosféru ala Halloween a má skoro hodinovej poslední akt, což je super...Jediná věc co mě mrzí je že jsem věděl kdo je vrah, ale to je moje mínus, měl jsem 26 let abych se na ten film podíval :-D ()

FuLister

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že už toto je parodie sama sebe. To už i Scary Movie jednička přišlo vtipnější a lepší. Vždyť ten zabiják je stejně úplně marnej, při tom jak mu všichni dávaj do držky. ()

TakzvaneSam0

10/10 - FUCKING MASTERPIECE.. Vřískotí klasika.. Maskovaný psychouš v masce ducha který neustále hází držku a zakopává o zasraný gauče a nedokáže se vyhnout zasranýmu květináči je sakra super.. Krve spousta a vraždy fajn.. Neve Campbell v roli Sidney Prescottové válí.. Dwight jakožto šerif v podání Dejva Arquetteho no parádička.. Jednoznačně 5tka :) ()

Thalin

Tehdy ještě ty horory za něco stály. Asi i hlavně proto, že to zkrátka byla novinka a jeden film nevykrádal jiný. Charaktery jsou uvěřitelné, reálné, nikdo tam tupě nepřehrává, film si na nic nehraje, není tu tuna hloupých lekaček a děj není zbytečně natahovaný na minimálně dvouhodinovou stopáž, kde se půl času obvykle nic neděje.  Je tu i špetka toho humoru, který tam přesně zapadá. Tady je člověk napjatý pořád a Sidney je naprosto uvěřitelnou hrdinkou, která není ani chytřejší ani zázračně silnější než jiné holky. I po letech a několika shlédnutí mě ten film nenudí a považuju ho za jeden z nejlepších hororů tohoto typu. ()

oregon.fox

Zlatý návrat k nejlepším časům Halloweenu. I když zde chybí ta legendární deprese a tíživost Předvečeru svátku všech svatých, tuto vyvražďovačku, která způsobila novou vlnu hororů, si užijete i přesto. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (viac)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (viac)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (viac)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (viac)