Pýcha a predsudok

• Česko Pýcha a předsudek (viac)

Pani Bennetová (Brenda Blethyn) vedie svojich päť dcér k názoru, že žena môže byť šťastná len vtedy, keď sa dobre vydá. Elizabeth (Keira Knightley) však názory svojej matky nezdieľa. Keď sa v blízkom zámočku ubytuje slobodný a bohatý pán Bingley (Simon Woods), všetci Bennetovci zacítia šancu na výhodný sobáš. Najstaršia dcéra Jane (Rosamund Pike) pánovi Bingleymu okamžite podľahne, Elizabeth sa však viac páči jeho priateľ, pán Darcy (Matthew MacFadyen). (STV)

hacho

Jelikož Rozum a cit je můj oblíbený film, těšila jsem se i na tento. Mírně jsem se zklamala, neboť struktura příběhu mi přijde až příliš podobná a průhledná. A tolik mě to nenapínalo a nedojalo. Ale Keira Knighley okouzlila i mě :o) a kamera určitě stojí za povšimnutí. ()

FunThomas

Jednoznačně skvělý film, který výborně zpracovává děj románu Jane Austenové. Scény jsou působivé a herecké výkony(hlavně dvou hlavních představitelů) jsou velmi dobré. Můžu vřele doporučit... ()

alenka

mno...keira se hezky smeje, ale mne ty jeji rovne zuby jdou ukrutne na nervy, stejne jako cely film. takova romantika neni pro me. vseobjimajici pocit me zasahl jen behem sceny polibku pri vychazejicim slunci, ale taky nijak zvlast silne. o dialozich nemluve, nemusela to byt takova sucharina. ()

Greg25

100% Skvěle zfilmovaná klasika od Jane Austenové, četla jsem knížku a něco málo je vynechané jako v případě Rozumu a citu, ale opět zdůrazňuji pro děj zcela zanedbatelné. Keira Knightley je jako Elizabeth neobyčejně přesvědčivá a Matthew MacFadyen jako pan Darcy předvádí také oslnivý výkon. Hlavní dvojici zdatně sekundují Tom Hollander jako pan Collins, Brenda Blethyn jako matka všech Bennetovic dcer, dále pak Rosamunda Pike a Donald Sutherland jako Jane Bennetová a pan Bennet. Skvělý film s přesvědčivě vykreslenou atmosférou Anglie začátku 19. století. ()

Pawlisman

Moc pěkný příběh, díky bohu i s dojemným happy-endem. Nikdy bych neřekl, že me budou bavit a chytí mně historicko-romantické filmy. Navíc je toto období v šlechtických kruzích tak zábavné (Tolstoj, Dostojevskij a další). Navíc absolutně roztomilá Knightley, kterou jsem do tohoto snímku příliš nemusel - velice rád bych jí pak viděl v roli nějaké pořádné prostoduché vesničanky a la Popelka. Skutečně poutavé ztvárnění, které snad po všech směrech (herci, kamera, choreo, dramaturgie..) příjemně překvapí. 8,5/10 ()

cherita

Říká se tomu láska na první pohled. Tak už to dopadá, když ve videopůjčovně sáhnete z nouze po něčem, co si všichni kolem nemůžou vynachválit a co jste sice už dávno plánovali, ale nějak na to za ty dva roky nebyl čas. Je přece tolik zajímavějších a důležitějších filmů a vy stejně nemáte nijak zvlášť rádi Keiru Knightley, ani romantické komedie a ta knížka, podle které to celé natočili, se vám taky moc nezdála. Ale když už to máte doma, tak tomu dáte šanci…stačilo asi tak pět sekund, abych se chytla a připomněla si, jak moc mám ráda britské filmy. A za dalších deset sekund mi bylo jasné, že TENHLE britský film z hlavy jenom tak nedostanu. A ani mě nenapadne, abych se o to snažila. ()

Emzet

Audiovizuálně stejně (no dobře, o trochu méně) dokonalé jako pozdější Atonement (kdo je sakra ten Joe Wright?) a ani občas snad až trochu moc velká kýčovitost mi neumožní nedat 5 hvězd. Tenhle kousek krásného světa za to totiž stojí. A chci další filmy Joea Wrighta! ()

Phillo

Opäť mimo mojej šálky kávy, len našťastie som to teraz očakával a približne som vedel čo ma čaká. Príbeh mi to pomaličky plynul pred očami, pri čom som nepotreboval čakať výraznejšiu zápletku alebo nedajbože zvrat. Wright je talent, takže obrazy za sebou plynú bez najmenšieho problému a sú doprevádzané skvelou hudbou. Ďalším plusom je, že celý film končí skvele (opäť režijne) strihnutým záverom (s účasťou dvoch najlepších hercov na place), ktorý aj keď 2 hodiny predtým necítite ani trochu emócie vás prinúti aspoň pousmiať sa. 65% ()

kdosizrosy

"You have bewitched me body and soul." Celý tenhle film je jako ty úvodní tóny klavíru - krásný, lehký, dojemný a hladící po duši. A popravdě neznám jiný snímek, který by tohle všechno tak dokonale spojoval. Kouzlo Jane Austen tkví v tom duchu, kterým všechno podává - takovým svěžím, lehce ironickým, s jistou dávkou skrytého a chytrého humoru a oduševnělými dialogy. A všechno tohle je obženo i ve filmu a i když je děj ořezán na to základní, přesto si to kouzlo knihy zachovává. Ne, dokonce je snad i lepší. Herci nemohli být vybráni lépe - jen s těží byste si věčně trpícího, vznešeně pohledného pana Darcyho představili jinak než Matthewa Macfaydena a ani v roli Elizabeth by se nevyjímal lépe nikdo jiný než Keira se svým uličnickým úsměvem a čtveračivýma očima. Popravdě teprve tady si mě jakožto diváka podmanila. A u ostatních - roztomile nesvý pan Bingley, něžně plachá Jane, Bennetovic babinec - bychom mohli mluvit o tom samém. Celá ta doba, krásná už sama o sobě, je nadto dokreslena skvělým soundtrackem a dokonalou kamerou, kde je takřka každý záběr pastvou pro oko. Tenhle film můžete vidět několikrát a nikdy se vám neokouká. Nádhera. ()

Furmi

Po réžijnej stránke skoro bezchybný film. Herci hrali dobre ale bohužial nesadla mi téma. Obdobie ktoré ľudí delí podľa ich rodu, postavenia a vytvára tým neskutočné sociálne priepasti medzi ľuďmi mi je proti srsti. Celý film som bol v kŕči, pozeral som ho s donutenia samého seba a čakal som že sa už konečne niečo začne diať mimo nervy drasajúcich dialógov a problémov ktoré tu hlavný hrdinovia mali. Nenašiel som si vzťah k žiadnej s postáv, ani k téme, ani k dialógom a v podstate k ničomu čo v tom filme bolo. 35% ()

urke

Asi jsem fakt starý, prašivý cynik. Tohle mě prostě nevzalo. Mám moc ráda Keiru, líbily se mi kostýmy, nádech 18. století a baví mě zfilmovaná literatura...to je tak vše z mých pozitivních emocí. Prostě mi to nepřijde romantické, a jestli je, tak nejsem romantik. Taky mě to ujistilo, že v oné době bych nechtěla žít ani za boha. Ale asi dovedu pochopit, že tenhle film má své fanoušky. Ovšem já příště důsledněji zvážím, zda si pustit i Rozum a cit. ()

Mortemiss

Můj dojem? Ááááách!!!! Naprosto dokonalý slaďák, ve kterém chyběl jenom lepší konec= svatba El a vola Darcyho. Tento film byl moc pěkný, nádech staré Anglie z konce 18.století na mě zapůsobil. Mám ráda Keiru K., takže jsem doufala, že tento film nebude hovadina a on se nakonec vážně povedl. Nesmím zapomenout na hlavní mužskou postavu, která mě vážně přitahovala, dokonce víc než ten kněz ;). Proto dávám 5* ()

Neonka007

Podle mě nejlepší herecký výkon Keiry Knightley. Film zaujme svým dějem, hudbou, úžasnými hereckými výkony, přírodou. Líbí se mi, že si tento snímek na nic nehraje, je přirozený, dobře se na něj kouká. Velmi okouzlující příběh jedné lásky, film mě baví i po pátém shlédnutí. - 5* ()

Nolanofil

Ženskému publiku musia p*če vlhnúť, pri sledovaní Pýchy a predsudku, romantiky až za hrob. Kamera je úžasná, z hercov mi vyslovene nikto nebil iritujúco do očí, výprava a celkové technické spracovanie parádne, k tomu Marianelliho prekrásny klavírový motív dáva tomu historický punc. Ono podstate nieje čo tomu vytknúť, len mi to nesadlo. A to sa mi Wrightové Pokánie veľmi páčilo. ()

arcticsky

Zde jsem trochu na vážkách. Než se všichni prokuňkají ke kýženému závěru tak zarostu do podlahy i se židlí, stopáž mírně přepálená...ale jinak docela dobré provedení příběhu podle Pilcherové....ehm.... Austenové. Pěkné záběry na interiéry i exteriéry. Obsazení luxusní - Keira Knightley i Rosamund Pike jsou nejen krásné, ale také umí dobře hrát. O velikém Donaldovi nebo Judi Dench v menších rolích ani nemluvě... ()

petikacka

Mám ráda dobové filmy a konkrétně ty natočené podle Jane Austinové nebo Emily Bronteové. Ukazují Anglii v reáliích doby, jejich zvyků a předsudků. Když se někdo začne chovat podle své svobodné vůle a ještě je to navíc žena, okamžitě je potrestán. A to je to, proč má film takový přesah i do jiných zemí a jiného století. Je to totiž pořád stejné. Hlavně nevyčnívat...Ó jak já to dobře znám. Za mě 90% ()

Blueeyes

Tohle je adventní kousek podle mého gusta! Pýcha a předsudek ve svém nejlepším zpracování. Keira je překrásná, Matthew je... umaštěnej a rozcuchanej, ale no a co. Sper to ďas, oba jsou boží, celý film je takový heboučký, jako chundelatá deka s horkou čokoládou. Já prostě miluju ho sledovat, pro ty všechny drobnosti, pro to jak ona říká tak překrásně pobritsku Mr. Darcy (a vždycky, když tohle řekne, přísahám, že mi mezi ušima vybuchnou maličké ohňostroje štěstí :-), pro to jak on na ni v tom lijáku hledí, pro tu dokonalou kameru..... Možná je to přepálené hodnocení a dost možná jsem střelená, ale je to jeden z nejkrásnějších romanických filmů v mé romanticko-filmové historii. Tak to jest. ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

7 let stará adaptace videoherního Hitmana vydělala téměř 100 milionů dolarů (tj. čtyřnásobek svého rozpočtu). Timothy Olyphant se ale do jejího pokračování nikdy nehrnul a tvůrci dlouho zvažovali,… (viac)

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

Režisér pro Padesát odstínů šedé?

13.05.2013

A dohady pokračují. Tentokrát ale zdrojem není bulvár, nýbrž uznávaný The Hollywood Reporter. Několik různých zdrojů pro magazín potvrdilo, že hlavním kandidátem je Joe Wright. Dává to smysl hned ze… (viac)

Keira jede do Ruska

Keira jede do Ruska

21.11.2010

Po včerejším Lincolnovi tady máme další sázku na oscarovou jistotu. Po Pýše a předsudku a Pokání bude režisér Joe Wright (brzy uvidíme jeho akční thriller Hanna) opět spolupracovat s Keirou Knightley… (viac)

My Complicated Lady

My Complicated Lady

04.12.2009

Nová verze muzikálu My Fair Lady studia Sony/Columbia je dalším z projektů, které střídají jména na tvůrčích a hereckých postech jako ponožky. Dejme si stručný souhrn: Původně se o režii zajímal… (viac)