Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

MartinTerran

O poznání lepší a akčnější než jednička. Rambo se vrací do Vietnamu, na průzkumnou misi, ale jak už to tak bývá vše se nedaří jak má. Zde už je Rambo jak má být, všude rozsévá zkázu a smrt, kulky se mu vyhýbají a ani vrtulník pro něj není soupeř. Záběry odstraňování nepřátel v pralese, stejně jak v jedničce, jsou skvělé a trochu mi připomněly Predátora. Tohle je prostě akčňák jak má být. Hodnocení: 83/100 ()

Blenny

Těžko tohle hodnotit. Kvalitativně je to podstatně horší než jednička, ale ikonicky je to kult. Dal bych pět, ale to bych ublížil jedničce, dávám tři a zase mám pocit, že kálím na lásku z mládí :-). Z toho není cesta ven, jedině Do pekla a zpět :-) ()

mrclTV

Prvá, neakčná časť (do cca 30 minúty), bola celkom dobrá. Povedal by som, možno o chlp lepšia ako celý prvý film. Ale ten zvyšok si jednoducho pýtal paródiu. Aspoň konečne vidím, ako vyzeral film, z ktorých si Horúce strely tak vo veľkom uťahovali a musím povedať, že zaslúžene. Nezachráni to ani jedna drsňácka hláška - "I'm coming to get YOU!" Tieto bezduché vyvražďovačky nie sú moja šálka kávy. ()

horor2

Poprvé bojoval sám za sebe a teď jde do Vietnamu osvobodit vojáky. Stallone je vyrýsovanější a Rambo akčnější. Pokračování jako řemen a já zkusím taktéž bahenní lázeň :-) ()

DeDanu

Když už mám dost těch nedomrlých hrdinů z dnešních filmů a potřebuji si spravit mínění o mužích, pak to zachrání jedině John Rambo. ()

george82

Klasika z osmdesátek. Parádní akce oproti jedničce a jednoduchá muzika už je skoro nutnost u takových filmů. :D John se ve Vietnamu pěkně rozjel. ;) ()

ostravak30

Já bych k odkazu Chyby ve filmu přidal ještě jednu. Když John Rambo společně s tou asijskou holkou a zachráněným vojákem skončí do řeky, aby se zachránil před vybuchující lodí, plavou ke břehu. Když z něho vylezou jsou v prvním záběru všichni mokří, ve druhém je Rambo naprosto suchý a i vlasy má jinak. To byla nicméně jen odbočka. Druhý díl se po úspěchu prvního jistě nabízel. Už jen tím, že Rambo se ještě nepředvedl v boji. Tedy ve skutečném boji. A hned k tomu dostává příležitost. Pokud beru tento film pouze tím, čím ve skutečnosti je, prostě nabouchanou akčňárnou, pak je nadprůměrný oproti jiným podobným filmům. Stačí si připomenout filmy ve stejném duchu D. Lundgren, S. Seagala, Jean-Clauda van Damma, Chucka Norrise či Arnolda Schwarzeneggera. Všechny filmy v podstatě na jedno brdo. A téměř všechny - až na výjimky samozřejmě, silně průměrné. Nezáživný scénář, ale hodně krve a jeden hrdina, který zmlátí všechny. Rambo je ale přeci jen trochu jinde. Ve své kategorii je právem považovaný za poněkud kvalitnější zábavu. Scénář nebo i hudba sice také zrovna neexcelují, ale jinak má snímek i své klady hlavně v politickém duchu. Film jasně odkazuje na válečné hrdiny, na které se vlády vykašlaly nebo je neuměly dostatečně ocenit. A také poukazuje na hrůzy, jimiž si musely někteří projít. Má zkrátka i takové ty vedlejší koleje. A děj není úplně pitomý. I když byly momenty, kdy jsem si říkal, že už je něco přehnané. Rambo vydrží i to nejhorší mučení, a stejně jako jeho kolegové - uvedení výše, se vyhýbá prakticky všem kulkám a zranění. Ale přesto mě tento film bavil víc než mnoho podobných natočených v té a i v pozdější době. ()

Sssiksseilor

I've always believed that the mind is the best weapon... ~ Pokračování prvního dílu ve výborném tempu, jenž je odlišné nejen prostředím, ale i akčností a menším množstvím rojících se otázek v mysli diváka. Většina okolních komentářů také popisuje akční béčko, ačkoliv Já osobně mám o 'bečkách' stále jinou představu, takže jsem pravděpodobně už tradičně opět sledoval jiný snímek se stejným názvem. I po letech si vše stále drží svoji kvalitu a závěrečná degradace vší té technologie, co Nás má držet v bezpečí, je více než příjemná. Za Mě skvěle fungující přípravná půda pro díl třetí. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 35%, Audience Score - 60% | FDb.cz - 76.2% | Rambo je zpět nabušenější, drsnější a odhodlanější než v prvním díle, ovšem rozdíl je zde (mezi těmito díly) velký. Zatímco v jedničce byla spousta dramatických scén a Sly hrál (až na tu závěrečnou "brečící" scénu) seriózní a poměrně dost dobrý herecký výkon, tak zde už jen s nehybnou tváří snášel bolest a střílel vietnamce a rusy. Ale my si tuto čistě krvavou a akční jízdu užili a díky dobře vybrané délce jsme se ani na vteřinu nenudili. Holt akční klasa se vším všudy. 75% ()

subic

Rambo dvojka je film, který se ke mě nedostal na xkrát přehrané pirátské VHSce s monotónním dabingem pravděpodobně od Hejmy, ale viděl jsem ho poprvé někdy pozdě večer na OK3, když mi bylo tak 13/14 a o tom to je, protože pro mě to byl rázem kultovní film a je dodnes. 9/10 ()

hrumsrt

Po finančním úspěchu prvního Ramba nebylo snad ani otázkou, jestli vznikne sequel.. O to větší překvapení pak je, že dorazil až po třech letech. Rok 1985 je pro Sylvestera tím rokem, který lze dost možná označit za jeho nejlepší! Inu udělal tehdy jen dva filmy, tedy tím druhým byl Rocky IV, což je kasovní trhák a pro mě tím jeho úplně TOP. John Rambo už tady nebojuje sám se sebou, ale rovnou ho hážou do Thajské džungle, kde se střetává s masy vietnamských vojáků, které Rambo, kosí co to jde. Od prvního filmu je to daleko akčnější a velkolepější. Inu ano, scénáristicky a vůbec tím provedením už to není nikterak unikátní a sklouzává to k rutinnímu akčnímu fláku, jenže v tomhle je to tak boží! Dějově to sice je snad až úsměvně prosťoučké, nicméně zase to vynahrazuje neuvěřitelné tempo a perfektní výkon Stalloneho. Non-stop akce a snad mě neukamenují, když řeknu, že mě to ve výsledku bavilo více než prequel! 75% ()

PlysovyMacko

Tento film je to, čo chceli vidieť diváci po pozretí prvého dielu-Rambo kosiaci rákosníkov vo vietnamskej džungli. Teoreticky by toto mohol byť aj prequel len nesmelo by ísť o čistú akciu, ale na vážnejšiu nôtu. Je tu pár nechutných scen (Rambo pokrytý pijavicami). Oceňujem, že Sylvester je veľkú časť filmu bez trička, vyzerá výborne. ()

hRob

Dobře vypadající akční pokračování Ramba. Horší, než první a třetí díl, ale mnohem lepší, než díl čtvrtý. Není zde sice tolik krve, ale aspoň náznak příběhu. 8-/10 ()

Weirdman

4/10... Razantnú zmenu poňatia filmu oproti prvému filmu som čakal a nemám proti nej najmenšie výhrady. Ale to, že ma druhý Rambo pekelne nudil a ešte sa popritom tváril smrteľne vážne ma teda dosť rozladilo... ()

matoon97

JOHNY RAMBO, sa vracia domov! Za FIRST BLOOD bol odsúdený krutým trestom a pyká v ostro stráženej väznici, keď z ničoho nič príde jeho možná jediný priateľ plukovník Trautman s návrhom, ktorý sa len tak neodmetá.Zdá sa, že prekonal svoje nočné mory a hrôzy z Vietnamu a je plno pripravený pre úlohu, ktorý dostal. Logické vyústení deje i celého príbehu.RAMBO vo Vietname opäť ožíva a robí si skoro čo sa mu len zapáči a tak ho chceme všetci vidieť!!! Tento diel je, ako všetky, perfektný, plný akcie a dojem vykresluje hudba J.Goldsmitha, ktorá je úplne úžasná. Kto sa chce baviť u veľmi dobrého vojnovo-akčného filmu, nemôže zvoliť lepšie ! 95% ()

honzic

Tento díl trochu scénáristicky kulhá, pro mne je to slabší než první díl, i když je v něm více akce a stříleček. Příběh i děj není ideální a pořád to nepovažuji za pořádného Ramba, děj má celkem dobrý spád, ale čekal bych občas něco více. ()