Sezóna zabíjania

• Slovensko Súboj zabijakov (viac)

Benjamin Ford (Robert De Niro) je americký vojnový veterán z bývalej Juhoslávie. Už niekoľko rokov žije v ústraní vo svojej horskej chate, kde sa pokúša skryť pred vlastnou minulosťou. Jedného dňa sa však kvôli bolestiam nohy vyberie do mesta po lieky. Počas cesty sa mu pokazí auto. V tú chvíľu vyjde z lesa neznámy muž a auto mu ochotne opraví. Je to bývalý člen srbského trestného komanda Emil Kovac (John Travolta). Ten zosnoval plán pomsty za guľku do chrbta, ktorú mu počas vojny uštedril Ford. Snáď len kvôli tomu, že prežil sa cíti byť vyvolený a pristúpi k úlohe samosudcu, rovnako ako pred rokmi Ford ako americký vojak v Juhoslávii. V prostredí odľahlých divočín Apalačského pohoria spoločne otvárajú staré rany a odhaľujú dlho skryté tajomstvá. (TV Markíza)

SeBig

Travolta s De Nirem se v tomhle filmu nahanějí jako Tom a Jerry a nakonec to dopadne uplně jinak. Film není tak drsný jak jsem čekal spíš naopak. Pár dobrých scén se ale najde třeba De Niro a jeho citronáda. Nemusím to vidět znova po pravdě řečeno třetí dávám za obsazení. Jinak opravdu spíš nudné kecy a hudba od Johnyho Cashe. ()

Big Bear

Tak jsem měl možnost zase strávit víkend s kumpány z mé staré peruti, se kterými jsem strávil nádherných 5 let studií. A na takovém setkání také vždy koukáme na filmy. Většinou jdeme spíše do béček a někdy i do céček. Ono to dobré pití v podobě karibských rumů a skotských pálenek u teplounkého krbíku kupodivu dobře pasuje k této sortě filmů, obzvláště v pozdější večery, kdy prapodivně tvarované lahve již nejsou plny. Tentokráte ale můj výběr znalce narazil. Planeta Teror se nelíbila (asi bylo ještě moc brzo) a byla po hříchu vypnuta už v půlce, zkusil jsem trochu intošského Drákulu El Conte, ale na to zase nebyla nálada páč tam bylo moc dialogů a málo prokousnutých krkavic. A tak se kecalo a pak se šlo na úsvitu nového dne spát. V noci mne vzbudil opravdu šílený sen. Byl jsem v lese, kde běhal postarší De Niro a naháněl ho také postarší Travolta s lukem, nabarvenými vlasy a s nalepenými vousy (také nabarvenými). Ač měl vypadat drsně zabijácky coby pomstychtivý Srb, s nalepenými vousy vypadal jak Petr Rychlý v nepovedeném seriálu Co ste hasiči, kde i on měl nalepené vousy.  Zabijácky vypadal Travolta asi jako ten Rychlý v seprané uniformě dobrovolných hasičů. Oba aktéři spolu nejprve poslechli pár desek Johnyho Cashe v De Nirově chajdě drnový, popili nějakou tu americkou pálenku , aby se pak rozpomněli na klukovský leta kdy jak se ukáže si oba zablbli v Jugošce.  A od toho momentu si jdou po krku. Tu lapí jeden jednoho aby posléze unikl a lapil toho druhého. A tak to jde pořád dokolečka. Estli se zabijí, nebo nakonec zajedou na společnou koupačku na Istrii v tom snu bylo, já vám to ale nevykecám. Herecké výkony byly ohavné a celý scénář byl ohavný a když si to tak přebírám, tak tam vlastně ohavné bylo úplně  vše snad krom toho lesa ve kterém hráli tihle dva tu svojí strašně nenapínavou honičku. Co vám budu dál vyprávět. Vzbudil jsem se zpocený a hrůzou. Oba herce mám rád, oba jsou mé oblíbené ikony (byť vím, že už oba taky šlápli vedle) a byl jsem fakt rád, že to byl jen sen. Jenže u snídaně jsem se dozvěděl, že jsme na tohle opravdu koukali. Doporučil to jeden z přátel, který o sobě tvrdí, že má rád kvalitní filmy, takže mu bylo slepě uvěřeno. Tímto zdravím Indyho! Samozřejmě, teď už naprosto ztratil kredit a i kdyby doporučoval třeba Taxikáře, nebo Pulp Fiction nikdo tomu (ani jemu) už nebude věnovat pozornost. Já jen nechápu, co se De Nirovi a Travoltovi přihodilo, že vzali tuhle prominutím sračku. Běhat po lese Gojko Mitić třeba s Ian Zieringem   přísahám, že tomu dám o dvě hvězdy víc. Takhle je to ale jen za jednu kulku do hlavy. * ()

POMO

Akoby si balkánsky stredoškolák, hltajúci prvého Ramba, splnil sen, a s dvomi hollywoodskými hviezdami nakrútil vlastnú, ultravážnu interpretáciu o démonoch histórie svojej krajiny. Dramaturgicky prvoplánový, technicky nemožný a často nechcene smiešny nositeľ inovatívnej myšlienky, že vojna je zlá. Rýdze béčko. ()

Pepinec

Travolta a De Niro v belgickém filmu amerického režiséra o mečování dvou zálesáků za zenitem? Komentářů je tu zatím pomálu (a do torrentového šílenství tomu asi nebude jinak), ale ve většině z nich se prská. Takže byste asi dokázali najít v současném programu film, který má všechno to, co Sezoně chybí, že? Já to třeba nesvedu. Nevím, kdo má na starosti sestavu našich kin, ale je nejvyšší čas vyměnit trenéra. Lesní koncert pro srbský luk a americkou flintu si užijete, pokud dokážete vnímat a ocenit, když někdo dělá film se zaujetím. ()

JohnCZ

Dvě herecké ikony v malém filmu, který není ani tak akčním thrillerem, jako spíš konverzačním dramatem. Killing Season není kdovíjaké filmařské veledílo, ale svou komorní atmosférou, pěknými záběry podpořenými příjemnou hudbou a několika naháněčkami v lese mi velmi sedl. Obě postavy jsou zobrazeny dost nečernobíle a jak Travolta, tak De Niro podávají velice sebejisté herecké výkony. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 29. června 2013 na FF v Karlových Varech. (ČSFD)

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (viac)