Braddock: Nezvestní v boji 3

• Česko Braddock: Ztracen v boji (viac)

Plukovník James Braddock (Chuck Norris) žije dvanásť rokov v presvedčení, že jeho vietnamská manželka Lin Tan Cangová (Miki Kim) zahynula aj s ich synom Vanom (Roland Harrah III) v apríli roku 1975 počas nepokojov vo Vietname. Braddock síce spočiatku odmieta veriť, že by to mohlo byť inak - ale po rokoch získa jasné dôkazy o tom, že jeho manželka a syn ešte žijú! Rozhodne sa preto podstúpiť náročnú cestu do Vietnamu, aby oboch našiel a priviedol do Spojených štátov. Vietnamský generál Quoc (Aki Aleong) však dostane z Braddockovej misie veľký strach a pokúša sa ju všetkými prostriedkami prekaziť... (TV Markíza)

mzss1

Tak teda, rozhodně jsem mile překvapen a docela ohromen. První a druhý díl byly skvělé filmy, ale toto bylo naprosto perfektní. Jednoznačně nejlepší díl z celé série a zároveň jeden z nejlepších filmů s Chuckem Norrisem. Film měl zajímavý, propracovaný příběh, dost akce, která byla rozložena po celém filmu. Dost střílení, výbuchů. Souboje zde také byly, mohlo jich být víc ale nevadí. Ještě tak začátek mohl být akčněji pojat. Hudba, kterou složil skladatel z jedničky se povedla. Celkově akce a celé zpracování bylo sice dost béčkovité, ale nevadí - s tím jsem problém neměl. Chuck Norris výborný. Film hodnotím na zasloužených 90% = ***** ()

kingik

To lepší z filmografie nezničitelného Chucka Norrise. Je to akční film, který se svým pojetím nehodí do dnešní předimenzovaně digitální akční tvorby, ale atraktivita prostředí a nonstop akce mě dokázaly zabavit. Chuck se svým bratrem Aaronem spojili několikrát bratrské síly a společnými silami upletli poctivé akční opusy, které hlavního hrdinu ukázaly bez slabin psychických i fyzických. Chuck kosí, co se v korunách palem pohne, s nekonečným zásobníkem, je to tak snadné. Jen se tenhle film nesmí brát vážně. Pak je možné prožít nezničitelné akční peklo. 60% ()

cheyene

Na den 79. narozenin Chucka Norrise to prostě nešlo nepustit si s ním nějaký film. Zvolil jsem závěrečný díl trilogie Nezvěstní v boji, jenž jsem dosud neviděl. Námět snímku není špatný, celkově se tento počin dobře sleduje, ale bohužel v akčních sekvencích je dost přitažený za vlasy, což se však na druhou stranu dalo čekat. Nebýt toho, mohlo být hodnocení i na 4*. ()

Divočák

"Varuju tě Braddocku, nešlapej lidem na kuří oka!" "Na kuří oka nešlapu, já šlapu na hajzly." Chuck Norris se potřetí a naposled vydává do Vietnamu a už na začátku filmu vás uchvátí perfektní úvodní scénou pádu Saigonu, kdy po ulicích pobíhají rabující davy a nad nimi letí dvě vojenské helikoptéry. Brácha Aaron se tady neskutečně režijně vytáhl a klidně by s touhle scénou uspěl i v oscarovém filmu. Co následuje dál je už ale čistokrevná Chuckovina, čemuž se uzpůsobuje režie i příběh. Chuck se vrací do Vietnamu pro rodinu (ano, dočkáme se i rodiného dramatu!;)), ale všechno se podělá a Chuck musí znovu vytáhnou kulomety proti šikmovokým. Ti jsou zase jednou pěkné svině, pouští do něj elektřinu a dokonce znásilňují malé děti, z čehož navíc vyplývá, že Chuck je tady dokonce ještě větší dobrodinec než obvykle, protože musí zachránit celý sirotčinec. Akce sice není nic moc, většinou jen Chuck stojí uprostřed dvorku a všichni kolem něj umírají, zatímco on nemá ani škrábanec, ale jeden rákosník to od něj dostane perfektně kanadou do ksichtu a ten konec na mostě je prostě super. Nechce se mi tomu věřit, ale dávám Chuckovi za 4* a smutně se loučím s nejlepším dílem série. ()

SeBig

,,na kuří oko nešlapu litl džone, já šlapu na hajlzi'' no Čaký, tady si šlápl spiš do hajzlu na pěkně řidkej průjem. Čak našel svého bastarda, kterého měl s Pokahontas a snaží se ho celý film chránit a přitom mu padaj koule..už to prostě není ono. Střílí se tam, mučí se tam, zaporak tam furt řve; Bredokuu..atak no. ()

• V záběru ze začátku filmu, kdy si muž obléká zelenou košili, okolo projíždí džíp z Braddockem (Chuck Norris). Ten však v té době ještě neměl být ve městě. (Terva)
  • Film zcela ignoruje předchozí díly série, jediným pojítkem zůstává postava Braddocka (Chuck Norris). (Žralok)
  • Při natáčení na Filipínách v květnu roku 1987 došlo k neštěstí, protože zemřeli čtyři lidé a pět bylo zraněno při pádu vojenské helikoptéry AUH-76. Zdroje se rozcházejí v tom, zdai šlo o civilisty, vojáky nebo členy natáčecího štábu, počty mrtvých a zraněných však odpovídají. (Rominator)