Nebojácný

(neoficiálny názov)
  • Turecko Korkusuz (viac)

Neľútostný boj medzi Turkami a Kurdmi pokračuje. Únosy a zabitia sú na dennom poriadku, turecká armáda si však nevie so situáciou poradiť. V horách sídli nekompromisný vodca kurdov Ziya a jediný, kto ho môže zastaviť, je Serdar. (BlueNeon81)

eaten odpad!

Tomuto filmu sa da dat len Odpad! alebo 5 hviezdiciek. Tak strasne slabo natocene, opakujuce sa zabery, nezmyselne dialogy, a vojaci nahodne vsade v trave, zaskodnicky jeepik a pritom taka sranda. Raketomet a jeho zvuk ale zostane navzdy zaryty v mojej pamati. Perfektny film na sprijemnenie nudneho vecera. ()

Blazkowicz odpad!

Tak, konečně to mám za sebou. Celý film s tím nejvíc bezcharakterním anglickým dabingem. Ramba našli pěkně osvaleného, zato jeho herecké schopnosti byly na bodu mrazu. Navíc má ještě nadlidské schopnosti v prorážení zdí pěstmi a zabíjení nožem. Nejlepší je samozřejmě špuntové RPG se stejným zvukem a ještě byl někdo tak hodný a nechal všude ležet rakety. Je to prostě odpad, ale poctivý a dá se u toho pobavit. ()

Hulk Hogan

Na to, že Turci zcela evidentně neměli dostatek finančních protředků, tak odvedli docela slušnej kus práce. Se scénářem si sice nikdo příliš hlavu nelámal, hlavní postava a z části i příběh jsou sprostě vykradený ze série o Rambovi. Díky tomu je ale film tak neskutečně zábavnej (proto 3*). Některý scény jsou obzvlášť skvostný. Předevšim výstřely z pancéřovky se zvukem otevírání tubusu a následný nacházení munice prakticky na každym kroku stojej za zmínku. Ani střihač se s tim moc nepáral, takže v jednu chvíli můžeme hlavního hrdinu vidět zahrabanýho v blátě s mokrou hlavou a v další je z ničehonic zahrabanej v kamení s vlasama suchejma jak troud. Opravdu stojí za zhlédnutí. ()

Shakaar

No další z přírustků proslulé Turecké tvorby, v 80. letech natočili snad 1000 snímků, které všemožně byly plagiatem světově uznávaných filmů...háček je v tom že na to vynaložili minimum nákladů a ukradli k tomu hudbu z těchto filmů. Toto je případ i Tureckého Ramba, originál jsem viděl snad před 10 lety, ale tohle...tohle nemá konkurenci. Z hlediska kvality jednoznačnýc odpad, ať už jde o prakticky nelogický příběh (o který nejde) nebo všemocné porušení vlastnických práv, či herecké výkony stále se opakujících herců. Druhá strana mince je povedená parodie, jinak to nelze brát...fakt že hrdina běžně nachází u kontejnerech na benzín munici na raketomet je přinejmenším vtipné...ale popisovat ty scény, to prostě musíte vidět...Hodnotit tohle tedy není na místě a pro ty kdo plně neocenili tento schvost, může být uleva že na začátku 90.let Turkům vyhořel filmový archív s touto formou "umění"...díky bohu :-) ()

MarekT odpad!

Nevím, jestli tohle je správný profil, přece jen, to, co mám na mysli, bylo natočeno roku 1986, a ne 1968. Ovšem když vidím ty hodnocení... Co mám tedy na mysli? Pod názvem "Korkusuz" se totiž skrývá další výplod vylovený z bezedné turecké studnice s remaky - tentokrát si země kávy a medu vzala na paškál Stallonova Ramba. Pokud jste již viděli jejich zpracování Hvězdných válek, očekávejte stejnou kvalitu natočení, hereckých výkonů, zvuku či bojové choreografie - tato kategorie mimochodem přichystala hned dva nezapomenutelné zážitky: 1) Hned v úvodu můžete spatřit tamní plagiát Slye, kterak rozráží pěstmi dřevěnou zeď - ovšem ve statické poloze a navíc se střihem tak amatérským, že to pozná snad i malé dítě. 2) Když nějaký protivník je zasažen, padá k zemi tak teatrálním způsobem, že snad i Tor Johnson v snímku The Beast of Yucca Flats to zahrál lépe. K hodnocení mi taktéž jako jiným uživatelům stačilo jen 6 minut, které jsem našel na YouTube. Máte taktéž zájem? Prosím, zde - http://www.youtube.com/watch?v=ljlBU6baLiQ ()

• Názov filmu v preklade znamená "Nebojácny". (Jello Biafra)
  • Na originálnom DVD sa nenachádza film v pôvodnom znení kvôli autorským právam za "zapožičanú" hudbu. Anglicky dabovaná verzia obsahuje vlastnú komponovanú hudbu a nové zvukové efekty, vrátane už kultového zvuku bazuky pripomínajúceho štupeľ vystrelený z fľaše. (BlueNeon81)