Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

kobe6

Když jsem si pouštěl jedničku, čekal jsem bezduché zabijení aby si můj mozek odpočinul, ale ono to mělo celkem smysl, akorát na mě nezabral. Dvojka splňuje to co jsem čekal. Po vizuelní stránce velký skok. Cameron tam jde cítit, pěkná kamera. Akce tam byla tak akorát na pobavení+mnoho parodovaných scén. Oproti jedničce zlepšení takže ja dávám 4* ()

Milodar

Kdo si chce vychutnat tento film, měl by se narodit v 70. letech, přečíst si knížku Davida Morrella First Blood a podívat se na Ramba I. Zejména to doporučuji těm, kterým připadá John Rambo jako tupá prázdná hlava. Scény mi přehnané nepřipadají, protože Rambo je především mýtus, a ne obyčejný voják jako např. plukovník Matrix v Commandu. ()

Prochy38

Rambo se vrací na místo činu. Už to není ten první dokonalý snímek, ale špatné to taky není. Nejsem na ten styl jeden proti všem, ale Rambo je prostě Rambo. Sly parádní a sympatický vietnamský špion taky. ()

TERRORDROME

Polonahý kulturista ide džunglou, guľometom kosí vietnamských aj ruských komunistov a z vykrivených úst vyludzuje bojové pokriky. Kúpanie v prasačích sračkách, mučenie elektrinou, šípy hromadného ničenia, devastácia vietnamského vidieka, súboj helikoptér - klasika na snívanie. Zaujímavý je aj fakt, že scenár napísal Stallone s Jamesom Cameronom ktorý vtedy ešte nebol prestarnutý hipík. Dnes by nechal Ramba vyfajčiť fajku mieru s modrými šmolko-emzákmi na potápajúcej sa lodi za dobrovodu orgasticky jačiacej Céline Dion. ()

Hanes88

Už to prostě není dokonalá jednička, kde to bylo dějově super. Přesto je to i tak dobrý akční film, který zůstane mezi klasikami. 65%. ()

Paldiny

Pokračovanie First Blood nosí syndróm mnohých sequelov v tom najlepšom aj najhoršom slova zmysle a záleží len od diváka, ako sa k nemu postaví. Ramba z väzenia vyslobodzuje plukovník Trautman a posiela späť do vietnamského pekla zdokumentovať prítomnosť zajatých amerických vojakov. John sa tentokrát nevyhne stretu s nepriateľom, čím rozpúta zatracovanú vojnu č.2, len s americkým scenárom. Rambo v nej predstavuje neporaziteľnú mašinu šrotujúcu budúcich neboštíkov po desiatkach, vďaka čomu sa nadobro zapíše do kroniky najakčnejšieho kápa pod Slnkom. Psychológia prvého dielu sa stihne pripomenúť už iba záverečným twistom. ()

Dragonlanc

Úbohá snaha vyrobiť vietnamských hrdinov. Amerika prehrala vojnu vo Vietname, ale keby mala Ramba, tak by ju bola vyhrala. Smiešne. Film bol natočený v časoch, keď sa ešte v Amerike nespamätala z toho, že ich "nakopali do zadku malí žltí šikmookí bastardi" a tak si každú cenu potrebovali umelo vyrábať hrdinov, ktorí po prehranej vojne išli zachraňovať do Vietnamu amerických zajatcov. Filmov na podobnú tému som videl aspoň 10 (na ilustráciu napr. Stratení v akcii 1, 2, 3) a všetki sú na jedno kopyto a rovnako stupídne. ()

Movie Gourmet

Tento snímek není legendárním a kultovním pro nic za nic. Je to žánr, ve kterým Sly Stallone našel pevnou půdu pod nohama a vstoupil jím mezi hallywoodské zvězdy a filmové legendy. I v Česku se stal v 90. porevolučních létech velkým symbolem, že takřka vešel v ústní slovesnost. Pořekadla "Mít sílu jako Rambo" nebo "Být drsný, či rychlý jako Rambo" nejsou jistě mnohým z nás úplně cizí. Druhý díl tohoto filmu oplývá výbornou kamerou, dramatickou hudbou, velkolepými pyro efekty a přesvědčivým stvárněním hlavního hrdiny. Za to vše si zaslouží 4* a 80 %. ()

mira007

Taková klasická akční řežba , kdy se nepřítel kosí jedním samopalem po desítkách. V osmdesátkách to byl vzor v žánru akční film, dnes spíš sentimentální podívaná. Pamatuju si jak jsme ve škole za komunismu řešili, že Ramba údajně v dalším díle zabijou :-) Ani jsem si nevšiml, že scénář napsal Cameron - ten kluk je všude. Malou mrazivou kaňkou je, že když jsem četl paměti dětského vojáka v Sierra leone ( Došel jsem daleko ), tak tam psal, že než šli do akce, tak se zfetovali a pouštěli jim tyhle filmy, aby v nich vyšroubovali agresivitu na maximum a pak šli přepadnout vesnice, kde vraždili, znásilňovali a usekávali lidem kdejaké části těl včetně těhotných žen. ()

Mikino00

Fantastický strhující akční film, který oproti jedničce ztratil zajímavější příběh, ale i přesto, že se jedná o trochu jiný film, je to pokračování zdařilé. Hlavně v druhé polovině nedá ani na vteřinu vydechnout. I proto, že jedna legendární scéna střídá druhou (závěrečné sestřelení vrtulníků je parádní). ()