Nový prezident USA Thomas „Tug" Benson (Lloyd Bridges), bývalý veliteľ námorných leteckých síl, vyšle do Perzského zálivu komando s úlohou zachrániť amerických zajatcov a spáchať atentát na Saddáma Husajna (Jerry Haleva). Komando však odhalia a zajmú. Prezident chce vyslať do akcie svojho najlepšieho muža, Toppera Harleya (Charlie Sheen), ten však po rozchode s Ramadou (Valeria Golinoová) odišiel do budhistického kláštora a odmietne. Až keď pri ďalšej záchrannej misii zajmú Topperovho bývalého nadriadeného, plukovníka Dentona Waltersa (Richard Crenna), súhlasí, že vyrazí do akcie, rozhorúčený navyše zistením, že akciu povedie krásna agentka CIA Michelle Rodham Huddlestonová (Brenda Bakkeová).
Podľa Michelinho plánu zoskočí malé komando do džungle na padákoch a stretne sa tu s miestnou spojkou. Keď Topper zistí, že onou spojkou je Ramada, okamžite pookreje, ale jeho šťastie netrvá dlho. Ramada mu totiž prezradí, že sa vydala a dokonca, že ten, koho majú zachrániť z pazúrov Saddáma, je jej manžel Dexter Hayman (Rowan Atkinson). Napriek tomu Topper svoju úlohu splní. Pobije všetkých nepriateľov a oslobodí zajatcov. Prezident si však myslí, že akcia zlyhala a postaví sa na čelo ďalšej výpravy. Všetci sa potom stretnú v Saddámovej vile, kde väznia Dextera. Najprv bojuje s diktátorom Topper a keď sa mu zlomí meč, zasiahne prezident a po súboji laserovými mečmi Saddáma zmrazí a rozbije. Rozbité kúsky sa však opäť zlejú, bohužiaľ však, premiešajú sa s kúskami Saddámovho psa a Saddámopes sa pustí do ďalšieho prenasledovania utečencov. To však nie je všetko – Topper zistí, že vo vlastných radoch majú zradcu. Podarí sa ho odhaliť? (TV JOJ)

choze

"Toppere, co to čteš?" - "Velké čekání." - "Je to dobrý?" - "Ne tak, jak jsem čekal." Gumoví medvídci, vystřelená slepice, svázané tkaničky ("Uzel"). Skvělý Charlie Sheen visící Richardu Crennovi na rtech, když vypráví pohádku o blonďaté holčičce a medvědech, opět totálně senilní a dementní Lloyd Bridges tentokrát jako americký prezident blijící po vzoru George Bushe na japonského premiéra, po čertech sexy Brenda Bakke s putovní umělou pihou a jako bonbónek Rowan Atkinson oceněný nobelovkou za umělé slepé střevo. Kdysi jsem produkci ZAZ zbožňoval, dnes už se u ní jen pousmívám, ale nezapomínám a taky oceňuju oproti současné rádobyparodické produkci. Čtvrtá hvězda ryze z kurevsky silné nostalgie. "Chci poznat tvé rodiče a tvou dogu." - "Mí rodiče jsou mrtví, doga je sežrala." ()

Aluska88

Ať už byly natočeny jakékoliv parodie na nesčetně mnoho filmů, tak tento strhující příběh plný akce, nezaměnitelného humoru, nečekaných zvratů, absurdních situací, mistrně vymyšlených gagů a legendárních hlášek s excelujícími postavami Toppera Harleye, Ramady a prezidenta Bensona, pro mě bude vždy patřit k tomu nejgeniálnějšímu, co bylo v žánru parodie i komedie vytvořeno. A do všeho toho zmatku je ještě zapleten Saddám a Mr. Atkinson:) Naprostý mega výsměch všem otřepaným žánrovým klišé a tradičním postupům s originálními odkazy na kultovní filmy. A rovněž má pro mě velkou zásluhu na této komedii i fenomenální český dabing, především Gustav Bubník a Bohumil Švarc. A rozhodně nežertuji, naopak. "Kdybych žertovala, řeknu, kytka vstoupí do baru a barman řekne: "Proč tak zvadle?", "Víš, co ale napíše kritika? Stejní, opakující se herci.", "Já... nemohu jít, svázali mi tkaničky dohromady." - "Uzel. Bastardi." :D ()

sud

Maxizásobárna parodií, hlášek a humoru pokračuje a neslevuje ani o píď. Povaluje na lopatky nejen všechny možné béčkové akčnáky (hlavně "Rambo III") a jejich nereálné scény, ale i klasiku ("Základní instinkt", "Děla z Navarone"). Parodie je jeden z nejožehavějších filmových žánrů. Tvůrci musejí dávat jednak pozor aby neurazili tvůrce parodovaných záležitostí a jednak udělat skutečně vtipnou záležitost, při které se budou smát i ti, kteří parodované originály třeba vůbec neznají. A právě dvojice "Žhavých výstřelů" je prototypem a vzorem pro další tvůrce parodií. ()

LaciLC

"Vo Wall Street si bol bohovský!" Dokonalé pokračovanie jedného z najlepších predstaviteľov žánru paródie... a zároveň jedno z mála pokračovaní, ktoré sa minimálne vyrovnali prvému dielu. Aj ja osobne viac obľubujem druhý diel, ktorý si berie na "paškál" džungľové akčňáky na čele s RAMBOm až po Verhoevenov ZÁKLADNÝ INŠTINKT, ale kto bude pozornejšie sledovať, určite si všimne mnohých ďalších odkazov na slávne filmy, hoci je pravda, že spolu s výbornými gagmi ich je ozaj neúrekom a ja sa pri každom ďalšom pozeraní zasmejem ešte o niečo viac, a pravdepodobne to tak bude aj naďalej, teda pokiaľ sa mi už na kazete nezoderie páska - to by som bol odpísaný.:) Mimochodom, každému VRELO odporúčam. ()

Malarkey

Podle mě lepší než jednička. Už jen proto, že se zde objevují tři úžasní herci, kteří dostali neméně skvělé role: Charlie Sheen(Topper Harley), Lloyd Bridges(pan prezident) a Jerry Haleva (Saddam Hussein). Poslední světelný boj mezi prezidentem a Saddamem je výborný co dodat. Sice se mi zdá, že se ve filmu objevuje méně hlášek než v jedničce, ale evidentně mu to nevadí a film je stále tak zábavný. Takovýchto filmů se už asi moc nedočkáme. --- Potřebuju sklenku vody, asi mi vyschl jazyk. Není můj ztratil jsem ho v Laosu. uřízl mi ho komunista. Asi ho potřeboval do boty...dali mi jazyk baseta. ()

• Topper Harley (Charlie Sheen) píše na lodi poznámky: „Někdo kdysi napsal v pekle: Přicházíš o rozum. Tohle místo vypadá jako peklo, už ho nenávidím a jsem tu pár dní. Jsem unavený vstávám ve tři.“  Poznámky jsou skoro totožné jako ty, které Charlie Sheen říká ve filmu Četa (1986), když píše dopis babičce. (ČSFD)