Rambo II

• Československo Rambo II (viac)

Tri roky po nešťastných udalostiach v americkom provinčnom mestečku Hope sedí traumatizovaný vojnový veterán John J. Rambo (Sylvester Stallone) vo federálnom väzení bez akýchkoľvek vyhliadok na „krajšie zajtrajšky“... Našťastie má však jeho bývalý veliteľ, plukovník Samuel Trautman (Richard Crenna), mäkké srdce – a dôležitú úlohu: Rambo má v jeho mene a na jeho zodpovednosť odletieť do Vietnamu a pokúsiť sa nájsť nezvestných amerických vojakov! Ibaže... Ono sa to ľahko povie, ale ťažko vykoná! Zakrátko po príchode do Vietnamu totiž Rambo síce nájde trestanecký tábor, v ktorom sú hrdinskí dôstojníci väzení... No problémy na seba nenechajú dlho čakať: keďže sa totiž vojna oficiálne skončila, americkí politici odmietajú o jeho misii čokoľvek vedieť, nieto sa v nej nebodaj ešte aj angažovať, a tak Ramba nechajú v štichu! Preto asi veľmi neprekvapí, že cestu späť domov si drsný veterán bude musieť prestrieľať úplne sám! (TV Markíza)

Sdoom

Scénář mizerný, jednička aspoň měla zajímavý, i když ne úplně uvěřitelný nápad, a taky nějaké poselství. Tohle už je čistě o Stallonovi. I tak mi to ale stačí na 3 hvězdičky. Edit 9.12.2015: Tak ani napodruhé nijak zvlášť Rambo II neoslnil, nicméně je to krátké a nabité akcí a Sly to prostě a jednoduše jakožto akční legenda utáhne. (Blu-ray, orig.) ()

Mr.Nigga

Přestože Rambo II nedosahuje takových kvalit jako jeho předchůdce First Blood, jedná se o vynikající akční film, který i po 26 letech nezestárl ani o trošku. Poctivé efekty a hudba společně s exotickým postředím dodávají tomto Bčku punc kvality. Příběhově jde sice o klasická klišé, ale to přece vůbec nevadí. ()

Maynard.

Toš pěkně to tam John zmasakroval. Tohle je totální obrat oproti pozvolnější a reálnější jedničce. Tady to Rambo kropí, podřezává, škrtí, láme vaz skoro celej film :o). Nejlepší je konec, když vlítne vypůjčeným vrtulníkem zpět do tábora, tak prostě střílí i z toho vrtulníku od pasu a do všeho se trefuje hned na poprvý :o). Začátek spíš pozvolnej, ale jakmile sejmou tu Rambovu dcerku, tak se z do tý doby celkem klidnýho Ramba stane absolutní a krvelačnej stroj na zabíjení... Ale i přes to, že to je oproti jedničce zbytečně přehnaný, tak i přes to si Rambo moje sympatie získal i ve dvojce. Super hláška : Mardoku, přijdu si pro tebe!!! A chudák Mardok už měl naděláno v trenkách. Říkám si, že když už mám za sebou 4, 1, 2, tak že se snad znova podívám i do puště, kde to Rambo bude kropit ještě víc jak v džungli, proč ne, je to přeci jen Rambo, což je parádní a jedinečná filmová postava, která ovlivnila téměř všechny akční filmy 90tých let. ()

misstake

Nejlepší díl tetralogie a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Trapné kecy, vtipné dialogy a Stallonův výraz při erupci amerického vlastenectví mu dodávají punc pravého akčního umění . ()

Mr.Floyd

No tak tento diel má oveľa bližšie k mojej predstave o americkom akčnom filme. Obrovské výbuchy, stovky zabitých nepriateľov, heroické výkony hlavného hrdinu a scény, nad ktorými ostáva miestami rozum stáť. Aj napriek tomu, ale považujem druhý diel Ramba za kvalitné pokračovanie (aj keď značne vybočilo z koľají položených v prvom diele). Pod povrchnou akčnosťou a Rambovou odhodlanosťou nám autori ponúkajú triezvy náhľad na politiku USA v povojnových otázkach a absurdnú snahu o zabudnutie na prehratú vojnu, vrátane vojnových zajatcov a ľudí, ktorí v pekle vietnamskej džungle bojovali za vlasť a svoj národ. Dobre tu bolo viditeľné ako sa USA za prehru hanbia čo je dokázané aj odmietnutím platenia reparácii (čo je v rámci povojnových vyrovnaní samozrejmé vec) a ignorovaním ozvien minulosti v podobe tisícok zajatcov čakajúcich na oslobodenie a veriacich, že na nich ich vlasť nezabudla. ()

Tjaden

Nikdy nesmíte vidět parodii dřív než film, který je jí zesměšňován! Jelikož jsem viděl Žhavé výstřely 2 aspoň třikrát, měl jsem u Ramba celou dobu na tváři pobavený úšklebek. Narozdíl od jedničky, která ještě disponovala jakousi myšlenkou, tady již musíte očekávat pravou nefalšovanou řežbu. ()

jondoe

Nie ja to uz take dobre ako bola jednotka ,ale stale sa na to da pozerat. Dej je jednoduchy a priamy a to tu vlastne aj ide. Na tychto filmoch som bol ako decko zavisli a stale maju cosi do seba. Sylvester Stallona je ako Rambo perfektny co nam dokazal v nedavnom aj v poslednom diele. ()

BlackTom

Všetky hry na vojnové traumata sú dávno preč, ostala len nemilosrdnosť a chladná pomsta. Úplne iné než prvý diel a predsa kvalitatívne na rovnakej úrovni. Kultových scén je tu až až (prekvapenie z blata, panzerfaust a rákosák), ťažko vybrať tú najlepšiu a Rambo sa dokonca nachvíľu zamiluje, no na(ne)šťastie mu to dlho nevydrží. Nonstop akcia, žiadne zbytočné kecy, len v závere povinné heroické prejavy patriotizmu. Rambo ako ho mám rád. ()

Kuny27

Slabší než jednička, protože to je jiný žánr. Hlavně jsem si to plně užil! ČÍM VÍC KOUKÁM, TÍM VÍC SE MI LÍBÍ! ()

HiddenDragon

Slusna dvojka, ktera spolu s dalsimi dily vytvorila ze jmena Rambo vpodstate klasiku akcniho zanru. Prvni dil se mi libil svou relativni realisticnosti a i kdyz prostredi nebylo tak exoticke jako zde, pusobilo to dosti verohodne. Dvojka je stale bezva, ma to ten spravny feeling akcnaku 80. let se spoustou kulek, vybuchu a drsnackych scen. To ale nese i sva negativa, kdy uz to misty pusobi jako "nesmrtelny Johnny", ktereho nic nezasahne a sejme sam mensi armadu. Take zapletka je podle me lehce pritazena za vlasy (i kdyz se kupodivu na scenari podilel i Cameron) - jelikoz velitel dopredu pocita s neuspesnou operaci. Presto se na to velmi dobre diva (samozrejme asi to bude bavit spis chlapy :) a jedine co trochu kazi cely styl, jsou vsechny ty dialogy s vietnamskou agentkou. Sice to zlidstuje dej a dava to divakovi sceny "oddechu", ale mohli na nich vic zapracovat. Rozhovory s hezkou asiatkou totiz pusobi misty dost stupidne a neni se cemu divit, ze si tento dil vzali na paskal ve "Zhavych vystrelech 2" (1993) :) Presto je Rambo srdcovka a rad se na nej mrknu i ponekolikate. ()

Loki_Six

"I want, what they want, and every other guy who came over here and spilled his guts and gave everything he had, wants! For our country to love us as much as we love it! That's what I want!" ()

Zagros

Druhý díl je něco úplně jiného než jednička. Jde víceméně o akční střílečku v džungli, což nemusí být úplně špatně. Je totiž řemeslně dobře natočená a o akci a napětí není nouze. Jen se vytratila hloubka prvního příběhu a příběh obecně moc není důležitý. Přesto pro mě jde stále o klasiku, která patří v rámci svého žánru k tomu nejlepšímu. ()

iXtr3m3

Drsňácky John Rambo sa vrátil po komornej jednotke vo veľkom štýle a na jeho výbavu do džungle bude každý pamätník raz spomínať s úsmevom na tvári, či už sa jednalo o nie nôž, ale skôr minimačetu, alebo univerzálny luk s výmennými hrotmi, jednoducho pecka. Rambov výsluch a následný útek aj s odplatov, odkaz hlavnému veliteľovi celej akcie, toto je fakt film, na ktorý sa nezabúda ani v detailoch. ()

bari68

Naproti prvotnému filmu už moc americké, béčkové a hlavne plné patosu. Navzdory všetkým neduhám, stále veľmi dobrý priemer, ktorý patrí ( aj s celou sériou) do kultovej scény akčnej kinematografie. ()