Jurský park 3

• Česko Jurský park 3 (viac)

Doktor Alan Grant (Sam Neil), paleontológ svetového mena, sa i naďalej venuje štúdiu dinosaurov. Práve sa mu podarilo dokázať, že velociraptory disponovali vysokou inteligenciou a schopnosťou vzájomnej komunikácie. Ale na otrasné osobné stretnutia s pravekou faunou sa snaží zabudnúť. Závratná finančná ponuka manželov Kirbyovcov (William H. Macy, Téa Leoniová), ktorí si chcú zalietať nad Isla Sorna, spôsobí, že sa spolu so svojím asistentom stane ich odborným sprievodcom. Keď však lietadlo zamieri na pristátie, pochopí svoj omyl. Tí dvaja – nie príliš bohatí rozvedení partneri – práve na Isla Sorna stratili štrnásťročného syna Erica (Trevor Morgan) a sú odhodlaní ho zachrániť stoj čo stoj. Niekdajšia základňa Jurského parku je v troskách, ale dinosaurom sa tu darí a človek je pre nich nevítaným votrelcom... (TV JOJ)

luka4615

Ano, má to sice prostinký příběh a nenápadité akční scény, nicméně zde potěší sympatický spád a dynamický scénář, díky němuž Vám tento snímek velmi rychle uteče. Jako nenáročná filmová záležitost na volný večer tedy Jurassic Park 3 funguje více než dobře. „Nobody move a muscle.” ()

Lucasion

"Poslední svého druhu." Doktor Alan Grant (Sam Neil) prohlásí, že žádná zemská ani nebeská síla, by ho na ostrov nedostala. A bum, už sedí v prvním letadle na okružní jízdu na ostrov Isla Sorna. Pokud Ztracený svět (1997) byl volným pokračováním a sledoval příběh Iana Malcolma tak trojka sleduje pokračování příběhu Alana Granta. Ve filmu je pár nelogičností a dost dialogů ztrácí smysl. Nemluvě o absolutně nesympatických hercích kromě Sama. Občas se tu mihne krásná melodie z předchozích dílů a film má příjemnou stopáž, ale v porovnání se Spielbergovými filmy je to o pár tříd níže. Čím víc koukám na tuhle trojku, tím méně se mi zamlouvá. Mě asi nejvíc rozčiluje, že Grant se nechá tak snadno přemluvit na okružní jízdu. Proto mi celý ten druhý výlet na Sornu prostě nejde přes zuby. Čím dvojka byla, tak trojka už není. Je to jen laciná popcornová zábava bez špetky nápadu nebo inovace. Rozhodně nejméně oblíbený díl z celé série. (50 %) ()

Lacike

Trojka je uz regulerne jednoduche priamociare becko s vysokym rozpoctom v ktorom po kratkom predstaveni hlavnych postav a uvedenia do situacie nastane boj o zivot bez nejakych prestavok prakticky az do konca. Namiesto hlaskara Goldbluma sa tentoraz vratil suchar Sam Neill, takze uz to je menej vtipne. Ani rodicia ktory sa snazia zachranit svoje deti ma prilis nenadchli. William H. Macy je este celkom v pohode, ale Téa Leoni mi bola vzdy protivna. Nastastie Johnston sa Spielbergovi vyrovna aspon po technickej stranke, take akcne sceny su sami o sebe spickove a je ich dostatok. Stopaz je kratka a film ma rychle tempo, takze vysledkom je pohodova jednohubka s vrazednymi dinosaurami. 6/10. ()

ScarPoul

Stále je to slušná zábava so sympatickým Sam Neillom. Už sa to neberie vážne a nejaké eco filozofické posolstvo tu už dávno nie je. Niektoré veci (velociraptor vykrúti krkom obeti), sú smiešne a akčné scény, aj napriek invenčnosti( pterodaktyly), nemajú správne zakončenie - hoci veľmi oceňujem že sa to snaží stále prekvapovať. Johnston nie je zlý režisér. Je to tvorca, ktorý chápe, že film musí mať správne tempo a hlavne si krásne pohráva s dobrodružnou líniou. Už tomu ale bohužiaľ chýba potrebný nadhľad. Nevadí. Baví ma to rovnako, ako predchádzajúce časti, hoci úplne iným spôsobom. Som veľmi rád, že to svojou priamočiarosťou funguje aj dnes. Aj napriek všetkým možným chybám. ()

HateBreeder

Z "Parkové" trilogie jasně nejslabší díl na kterém je přeci jen vidět absence Spielbergova rukopisu. Film nenabízí téměř nic nového až na pár kousků dinosaurů. Efekty sou dobré, kvalitativně na stejné úrovni jako ve 2. Výkon herců? No dejme tomu, že Neill se ještě snažil hrát, ale ostatní tam spíš jen tak pobíhali, párkrát zařvali a to bylo všechno. I když musím uznat že Téa Leoni je skutčně sexy ženská. Jak je vidět na tomto třetím díle, nápady pomalu docházejí a pokud se nevymyslí něco nového, nevšedního co diváka zaujme, bude lepší když to zkončí u trojky. Né nadarmo se říká, že do třetice všeho dobrého i zlého. 4 by nemusela dopadnou dobře, ale tamtamy hlásí, že již se na čtvrtém díle začíná pracovat tak nezbývá než popřát filmařům hodně štěstí a pevné nervy. Budou je potřebovat. ()

Tommassi3

"Četl jsem vaše knížky. Ta první byla lepší !! Než jste byl na ostrově. To jste je měl ještě rád !!" - "Tenkrát mě ještě nechtěli sežrat !!" ;) Druhé pokračování legendárního filmu božského Stevena Spielberga, tentokrát pod režijní taktovkou Joea Johnstona s hereckými jmény jako Sam Neill, William H.Macy či Téa Leoni ?? Zasvěcenému divákovi z téhle rovnice zákonitě musí vyjít plagiátorská břečka jejíž tvůrci se neštítí vykrádat mistra, ani podojit tuhle hollywoodskou stračenu do poslední kapky !! Ale nenechte se vysmát, zapomeňte na předsudky, ponořte se znovu do světa bájných ještěrů a užijte si tenhle vpravdě béčkový nářez se vším všudy.. Nic z těch filmově apokalyptických předpovědí se totiž nekoná, neskuteční borci Joe Johnston s Alexandrem Paynem, jejichž rukopis na vás vřeští z každičkého záběru, v tomto případě dokázali zdánlivě nemožné a stvořili film, který svojí lehkostí a nadhledem strčí do kapsy oba Stevenovy předchozí, podotýkám, že na ně velmi umně odkazuje,což na mě působí dojmem pocty po tarantinovsku z nejvyšších, alespoň, co se zábavnosti a okouzlující vtipnosti týká.. Navíc tahle trojka nepostrádá ani napětí, ani soundtrack Dona Davise si s tím Williamsovým v ničem nezadá a myslím, že tu úchvatnou předfinální scénu v kleci s Pteranodony by jim Steven mohl závidět.. Upozorňuji, že na Blu-ray disku si ji užijete maximálně !! Vlezte mi na záda !! Vždycky není nutné dávat všechno do souvislostí a pokud ano, pak musím říct, že Johnstonovi se podařilo sérii zakončit více než důstojně, byť v rámci žánru jsme se maličko posunuli někam jinam, a já tak nemůžu jinak, než se mu poklonit plným počtem pěti kusy Spinosaurových vajec..;) ()

st.ranger

Tentokrát bez Spielberga, ale opět se Samem Neillem a z části také s Laurou Dern. A dokonce i trochu komedie, hlavně asi díky účasti Williama H. Macyho. Velice průměrná podívaná s dinosaury, od Ztraceného světa ale problémová s nedostatkem lidí. Velkou pochvalu ale získává nový hlavní všežravec Spinnosaurus, opravdu zajímavá bestie. ()

Agatha

Na třetí pokračování takového veleúspěšného filmu jako byl Jurský park je to stále ještě v rámci možností povedené a docela nápadité. Už to však není Steven Spielberg. Avšak oproti předchozímu dílu se to zdá být více dynamické a napínavější. Ale to bude asi tím, že tento snímek má stopáž průměrného jeden a půl hodinového filmu, a do děje se toho muselo promítnout více. Vizuální efekty jsou stejně dobré jako u předchozích dílů. Zkrátka, Jurského parku nebude nikdy dost... ()

Terva

Opět se vracíme na ostrov Sorna. Alan se teď začal víc zajímat o raptory a začal je skoro uctívat. Technologie postoupila o pořádný krok ku předu. A na otázku zda by se chtěl na ostrov vrátit odpovídá - CITUJI - Na ten ostrov by mě nedostala žádná ani nadpřirozená síla.......... Nemohl tušit, že ho tam dostane obyčejný člověk, ale stejně se na ostrov dostane o tom snad nebude nikdo pochybovat. Jenže je to jiný ostrov on byl přece na ostrově Nublar, kde měl Ingem otevřít Jurský park. Na ostrově Sorna nikdy nebyl. První setkání z osazenstvem ostrova je destrukční a plné řevu - jak taky jinak, že. O hlavní zábavu se zde postarají hlavně raptoři. Trikově jsou prostě Božím dílem. Ve 40 minutě jsou dokonce slyšet a je to perfektní zvuk. CITÁT - On volá o pomoc ??!!......... Napínavé a akční dobrodružství nás pomalu provází celým ostrovním systémem. DIALOG : ERIK - Četl jsem vaše knížky. Obě dvě. Ta první byla lepší, to jste je měl ještě rád. ALAN - To mě ještě nechtěli sežrat........... Kdo by dnes neznal již celosvětově známej vyzváněcí tón "Kirbyho barvy a dlaždice. Kdy jste z něho naposled volal ? V ledatle a pak jsem ho půjčil.......... i vy si můžete pronajmout chatu v krásném rekreačním městě Guadalajara. Haló, haló....mamí, pan z dinosaurama volá........... Okolo 74 minuty si určitě každý vzpomene na Poslední křížovou výpravu Indiana Jonese, situace i scéna je skoro stejná...ale já nikam neodcházím......... a posléze - zachránil jsem vám klobouk........ Joe Johnson natočil za podpory Stevena Spielberga další povedený příběh podle knihy Michaela Crichtona. Příběh je však krátký a vystihuje jen polovinu knižní předlohy. Ta druhá půlka je o Erikovi a o tom, co se stalo před tímto příběhem, který právě končí. Kamera - Shelly Johnson. Hudba - Don Davis z podporou Johna Williamse. ()

jh666

Třetí pokračování Jurského parku sice nedosahuje kvalit jedničky, ale pořád se jedná o hodně povedený film. Jsem rád za návrat Sama Neiila (nic proti Jeffu Goldblumovi) a nové dinosaury. T-Rex si odbyl svou roličku, ale jen krátce, což není na škodu, protože Spinosaurus je opravdu skvělá náhrada. Velký dík patří také tomu, že se konečně objevili Pterosauři, kteří mi v předchozích filmech chyběli. 82% ()

Chermy

Už to není Spielberg, ani tu není moc postav, kterým byste fandili(zaplať pánbůh za Sama Neilla), což je podle mě právě důsledek toho, že to netočil Spielberg:) Vlastně vám po chvíli dojde, že o lidi tu nejde a hlavní hrdina je neohrožený Spinosaurus a celá rodinka moudrých velociraptorů....a dojde vám další důvod, proč vlastně trojka vznikla....vývoj jde kupředu...co v dobách prvního Parku bylo přelomové, je dnes ještě dokonalejší, nehledě na to, že paleontologové jsou opět trochu blíž k tomu, jak se dinosauři chovali a jak vypadali...tak proč je neoživit. A musím říct, jako akční prohlídku magie a kouzel ILM, včetně "živých" potvor nestárnoucího génia Stana Winstona(na DVD rozhodně postrádám alespoň hodinovou prohlídku jeho studia:) si film vždycky užiju! ()

JohnCZ

Příjemná oddychová zábava, která možná objektivně rozmáchlosti prvních dvou dílů nedosahuje, ale pořád je to chytlavá dobrodružná jízda s jednoduchým scénářem a předem jasným vyústěním. Záběrů s dinosaury je mnohem více (a bohužel i více CGI), vrací se stará známá Williamsova hlavní theme a pár starých známých postav. Kratší stopáž tomu vyloženě prospívá. Já jsem spokojen. ()

m.krudenc

Mě se toto dílko líbilo. Na rozdíl od dvojky se drží při zemi a je tak akorát dlouhé. Nechybí humor, napětí, skvělé triky, a ani Spielbergovský happy end. Přesto důstojné zakončení série. Prozatím. ()

corpsy

Absencia Spielbergovej režisérskej ruky je tu badať. Joe Johnston je síce kvalitný režisér, ale v tomto prípade rutinér. Vydarený, ale nie dosť okázalý dobrodružný snímok. ()

Marek1991 odpad!

Pustil som si dva filmy, jeden na počítači, obyčajnú pubertiacku detektívku a druhý na televízore, Jurský park 3 a výsledok bol ten, že to, čo išlo na televízore bola totálna nuda a lepšie od toho bola naivná a klišéovitá detektívka. Žiadne precízne remeslo, len obyčajný parazit na úspechu série Jurského parku. Človek by čakal niečo zaujímavé, ale nič také sa nekonalo, pre mňa to bol očakávaný prepadák po opustený réžie Spielbergom, nerobil som si zbytočné nádeje a urobil som dobre. ()

sidzej

Radikálna zmena. Nový režisér, nové poňatie filmu. Nemôžem si pomôcť, ale tento film zbožňujem od prvého záberu až po ten posledný. Technická stránka filmu je výborná- efekty, zvuk, hudba, poteší aj skvelé herecké obsadenie a návrat Sama Neilla a Laury Dern. Príbeh je jednoduchý no páčil sa mi viac než v Stratenom svete. Je vidieť že Joe Johnston má obrovskú úctu s Spielbergovmu originálu a jeho réžia je na slušnej remeselnej úrovni. Akčných scén je dostatok, film ma rýchly spád, nenudí a záver poteší každého fanúšika Jurského parku. Navyše jeden z prvých filmov na ktorý som išiel do kina, takže sa naň viaže z mojej strany nostalgia. Nedocenený film, čo ma veľmi štve, pretože podľa mňa má cenu zlata. Jurský park forever... ()

PauloZ

Modernější technologie prospěla a Johnson odvedl skvělou práci. Nevidím v tom žádný zádrhel jako spousta lidí. Navíc návrat známých tváři jenom umocnil zážitek z celé této monstrozní záležitosti. Souboj T-rexa se Spinosourem je něco, co kino nikdy před tím nepocítilo. ()

Astaroth12

Tento film začal byť hustým skoro od začiatku. Boj dvoch dinosaurov bol viac než efektný. Film aj keď skoro nič nové neponúka a originalita sa tu ťažko hľadá, aj tak ma sílu v prostredí, ktoré ponúka silnú adrenalínovú jazdu a tento film jej má dostatok. Niektoré (klamem) jedna postava mi pila krv, hneď od začiatku a stále som dúfal, že bude ďalšia na jedálničku nejakého dina, ale sviňa vydržala. Krátka stopáž mi tiež bola pochuti. Pre mňa príjemné prekvapenie aj keď ,Jurský park 1 nebol ani už nebude prekonaný ( to len hádam), ale aj tak som nadmieru spokojný. Jedná šialená jazda do dino sveta, kde smrť je tak veľmi blízko, až to mrazí. ()

Problémové filmy

Problémové filmy

10.02.2008

Dva snímky se v posledních týdnech dostaly do vážnějších potíží, ale podařilo se je včas zachránit před tzv. development hell (peklem nikdy nezrealizovaných projektů). Mark Waters, od něhož brzy… (viac)