Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Socrates

Nejslabší kus trilogie. Nový postavy nic moc, nikdo mě nezaujal, uspokojí snad jen Garcia. Al Pacino je trochu z formy a oproti předchozím dílům, kde byl ohromující, na mě působil v roli dědečka spíš trochu úsměvně, holt není sranda hrát staršího než člověk ve skutečnosti je. No a pak opakující se dějová šablonka hlavně co se týká vztahů rodin, obchodu a řešení problémů mezi nimi, ta mě zklamala nejvíc. Kšeftování v novým prostředí, s tak trochu jinou mafiánskou institucí, to nezachrání. ()

Frajer42

Tak třetí kmotr je dílo výrazně odlišné od dvou předchůdců. Stejný ovšem zůstává výsledný dojem z něj. Coppolovi se tahle trilogie prostě podařila. 4* ()

Dzeyna

Klasická Corleonovka. Myslím, že je to ten nejlepší ze všech tří dílů už asi jenom i tím, že je to nejmodernější provedení a má to něco víc do sebe, nejsou to jen přestřelky, prachy a mafie, ale je tam více citů a dokonce i téměř incest, i herci už jsou o mnoho zkušenější a hudba je lepší. Al Pacino a Andy Garcia zazářili, ale musím uznat, že také Diane Keaton, která se jako jednotlivec do tohoto celku moc nehodí, ale přitom ho něčím obohacuje. I když rozhodně bych to celé zkrátila alespoň o hodinu, jelikož se to hrozně táhne. ()

boshke

Skvělý Al Pacino, skvělý Andy Garcia, dost slušný příběh, kterým jsem byl plně vtažen. Za mne rozhodně lepší než dvojka, která mne moc nebrala... 80% ()

MikeCool

Opět příjemná a doufám, že závěrečná kmotrovská záležitost, která mě opět zaujala. Teď už vím proč je jméno Al Pacino tak zvučné, předvedl excelentní výkon ve filmu, který je jednoznačně kultem devadesátých let mezi gangsterkami. Samotný příběh mě sice neoslnil tak jako první díl Kmotra, který je bezesporu revoluční film ve světové filmografii a mohl za to neuvěřitelně charismatický Marlon Brando. Ale třetí Kmotr se mohl pochlubit nejemocionálnějším závěrem. Kdo prožíval od srdce všechny životní osudy Corleonovi rodiny ve fenomenální, třídílné trilogie, musela ho závěrečná scéna dojat! ()

Kothy

Konečně jsem se dostal k závěru této mafiánské trilogie. Děj se posouvá o 16 let dopředu a jen tam jen minimum starých postav. Michaelovo impérium je na vrcholu, ale hroutí se mu rodinné vztahy. Po docela velkém průseru je donucen se stáhnout a přestěhovat se na Sicílii. Z nových postav se mi tu třeba líbila ztvárněná Andym Garciou. Hraje tu Michaelova synovce. Dost se tu klade důraz na církev a opět jsme svědky neustálých vražd a podrážení se. Zase mi tu docela vadila přílišná délka. Určitě je to nejslabší díl série. Nějak to ale Coppola zakončit musel... "Co děláš s mou dcerou?" ()

swamp

Neskutečné.. Francis Ford Coppola navázal po šestadvaceti letech na druhým díl neuvěřitelným způsobem. I já, v rámci historického vývoje této trilogie, si dal po druhém díle pauzu - 2 roky a 3 dny. Al Pacino je fenomenální a zpětně nemůžu uvěřit, že s Donem Vincentem 'Mancini' Corleonem (Andy Garcia) jsem měl tu možnost si podat ruku a prohodit s ním pár vět. Coppola natočil jedno z největších děl světové kinematografie čítající 28 let práce a 79 let života rodino Corleonů. Mrazí mě v zádech pouhá představa na pomyšlení, až si dám tuto trilogii chronologicky 1901-1980. ()

DwayneJohnson

Pořád se nemůžu ubránit pocitu jistého zklamání, který ve mně rezonuje i několik hodin po skončení filmu. Kmotr je určitě jedna z nejlepších trilogií, ale třetí díl to poněkud kazí. Ta lehkost, se kterou Copolla natočil první, výtečné díly je pryč a zbyl už vlastně jen trošku vyčpělý Al Pacino, kterému už toho chladnokrevného Michaela nějak moc nebaštím. A ano, troufnu si tvrdit, že tohle pokračování snad už ani nemuselo vzniknout. To by pak byl celý Kmotr absolutně bez chyby. ()

Campbell

Pacino se utrhnul ze řetězu, Naprosto geniální herecký koncert. Pacino je sympaťák a nejdokonalejší gengster na světě. Prostě paráda. Nicméně zase o stupínek slabší než předešlý díl. Ale zkouknout všechny díly naráz jako jsem udělal já je pocit hodný orgasmu. ()

nascendi

Krstný otec III je iný, ako predchádzajúce dve časti. Pri jej prvom sledovaní som mal pocit, ako pri čítaní Troch mušketierov po 20 rokoch. Opätovne je to veľmi zručne nakrútený film so skvelým hereckým obsadením. Samozrejme, že chýbajú hviezdy ako Brando alebo De Niro a ich štafetu nesie iba A Pacino, i keď vierohodnosť jeho postavy utrpela odklonom od prvých dvoch častí. V mafii sa neodchádza do dôchodku a preto je leitmotív filmu zrejmý od začiatku. Štyri hviezdičky namiesto obligátnych piatich dávam iba pre relatívnu zdĺhavosť filmu, čím chcem vyjadriť, že prvé dve časti trilógie majú dlhšiu stopáž a napriek tomu som ju vnímal bezproblémovo. ()

PetrPan

Přistupoval jsem kdysi ke trojce legendy s despektem, dokoukal jsem ji s respektem. Kmotr je kvalitativně nejlepší filmová série, kterou jsem měl zatím možnost vidět. ()

Tomco

Bolo jasné, že po takých dvoch vypálených peckách bude musieť Coppola prekonať sám seba, aby bola jeho sága tak dobre pozerateľná aj do tretice. A podarilo sa mu to tak na 80%. Príbeh má stále svoje čaro, ale pociťoval som pri ňom určitú nostalgiu a smútok, že predošlé dva diely sú už ďalekou minulosťou. Každopádne krásne ukončenie skvostnej trilógie, ktorá dodnes, z môjho pohľadu, nemá v kinematografii adekvátnu konkurenciu. ()

Bachy

Dokázal jsem to. Po mnoha utrpeních během téměř devíti hodinové jizdy s Kmotry jsem dorazil do cíle. A jaký je můj závěrečný verdikt? Je to zážitek, je to silné, je v tom úplně všechno, ale zároveń je to zatraceně náročné. A to mi ještě poslední díl přijde nejsnáze pochopitelnější a pro nenáročného diváka nejlépe stravitelný. Konečně se neuvěřitelně propletené postavy rozmotají a já chápu, kdo sakra patří ke komu. V podstatě u všech dílů bych dal 4 hvězdy, ale! V prvním Kmotrovi je jeden nadlidský výkon a v posledním je zase neuvěřitelné finále. Úplně poslední scéna je více než důstojná tečka za celou neuvěřitelnou ságou. Myslím, že zpětně ocení Kmotrovské kvality ještě lépe. Momentálně si myslím, že celá sága, je zbytečně moc zamotaná a trošku chaoticky natočená, přesto úžasná. Boj s veledílem je za mnou. Na jednu stranu bych stříhal a stříhal, ale na druhou to zanechalo velký dojem, ač nevím, zda bych stejný cítil, kdyby to nebyl ten "velký, jedinečný Kmotr, co musíš vidět!" Jdu si pusttnějakou Zombieho vyvražďovačku, ať taky občas zhlédnu něco kvalitního. ()

klerik

Atmosfára a svižnosť dvojky, skvelý Garcia, ale akosi to už nedrží toľko po hromade. Aj tak veľmi dobré zavŕšenie trilógie... ()

Chrustyn

Nejslabší díl trilogie ale i tak velice dobrý mafiánský film. Coppola uzavřel své největší dílo téměř po dvaceti letech ale rozhodně s velkou parádou. ()

FrodoF

Přestože nejslabší díl trilogie, dávám 5*. Neseděla mi konkrétně (to asi nejsem sám v tomhle) mladá Coppolová a ten poslední záběr filmu s Pacinem pod makeupem. ()

iamek

Tak a mám za sebou poslední díl téhle legendární triologie. Třetí díl mám asi nejraději. Upřímně ani nevím proč. Posledních čtyřicet minut je opravdu jízda a nebudete se nudit ani minutu. ()

SeBig odpad!

Něco tak strašně nezaujatelnýho a nechutně zdlouhavýho jsem kurva dlouho neviděl. Odpornost! Za tu zasraně dlouhou a nezáživnou stopáž jak u dvojky tak i u tohohle "VELEDÍLA" sem učinil uplně jednoduché rozhodnutí, už o týhle trilogii nikdy nechci slyšet! Goodfellas, Scorsese.. to je film, né tahle brečka bezduchá, uřvana za doprovodu naprosto odporný pobožný hudby a vizuálu z kterého mi bylo totálně na blití. Nedám ani jednu za Pacinuv výkon. OTŘESNÝ! ()

Crocuta

Na rozdíl od většiny zdejších komentátorů se mi Sophia Coppolová, bez ohledu na její herecké kvality, líbila, stejně jako ostatní noví účastníci ságy. Jedna zajímavost: v závěrečné části filmu si zahrálo i palermské Teatro Massimo - divadlo s největším a nejhlubším jevištěm na světě, které je však již celá desetiletí mimo provoz. Jeho role v Kmotrovi 3 se tak dostala jako kuriozita do většiny turistických průvodců po Sicílii. A film je to vynikající jako vždy. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)