Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Adm.Nelson

Najlepší diel trilógie. To nie je kacírstvo, to je môj osobný názor. A najlepší preto, pretože sa nebojí poukázať na špinavé praktiky Svätej stolice (IMHO najlepšia zápletka), pretože to má úžasne nostalgickú atmosféru, pretože to má najviac výborných scén z celej trilógie (Anthony hraje otcovi, Michael sa spovedá v Ríme), pretože to má neuveriteľne vygradovaný a ťažko emotívny záver v opere (IMHO druhý najlepší filmový záver po Poslednom Mohykánovi), pretože Pacino tu IMHO predvádza najlepší herecký výkon v jeho kariére. Dvoma vadami na kráse sú nakoniec tie dve, ktoré sa tu spomínajú najviac, a to Sofia Coppola a neprítomnosť Toma Hagena. V komentári k prvému dielu som ale poznamenal, že trilógiu beriem ako celok, takže za tých 9 strhujúcich filmových hodín ďakujem Coppolovi a spol., ťažko ešte niekto natočí niečo podobné. 10/10 ()

Shredo

Druhé zhliadnutie filmu, ktoré sa konalo s odstupom naozaj niekoľkých rokov a musím skonštatovať, že som sa mýlil a opravujem moje hodnotenie snímku. Avšak ako býva zvykom, keď sa niekto pokúša natočiť niečo, čo kedysi malo úspech silou mocou, aby si nahrabal prachy, končí ako hanebné poškodenie diela prvotného. K tomuto sa ale musím vyjadriť inak. Mafiánsky film si drží svoju atmosféru, navyše sa k tomu pridávajú emócie a sebareflexia. Nič nevystihuje túto celú moju myšlienku lepšie ako citácia z filmu Čistá duša: "To je moje minulost, Martine, tá pronasleduje každého." ()

Evander

Důstojné zakončení skvělého gangsterského příběhu. Osobně mi tato třetí část skutečně přijde trochu slabší, jak již bylo mnohokráte řečeno. Je velmi odlišná o předchozích dvou dílů a samostatně bych ji ani za gangsterku nepovažoval. Vidím v ní spíše politické drama. Na druhou stranu se však jedná o logické vyústění příběhu o Corleoneově cestě na vrchol. Navzdory všem zdejším tvrzením se mi však líbilo Sofiino ztvárnění Mary. ()

Rathalos

Zaverecny film o mafianskej rodine a ich zivote sa mi pacil,Al Pacino sice dost vyrazne zostarol,ale opat podal skvely vykon ako herec,taktiez aj Andy Garcia a posledna pol hodina v sprievode opernej hudby bola excelentna,perfektne vydarena trilogia,klobuk dole...:-) ()

GOREGASM

FFC se po dlouhých šestnácti letech vrátil ke své průlomové a nesmrtelné látce a bylo to moc dobře. Se stejnou důsledností jako v prvních dvou dílech navazuje rodinné drama rodiny Corleonů, kterou táhne svým soustředěným výkonem a nasazením do třetice geniální Pacino. Svět mafie a kriminálních živlů nikdy neměl a nebude mít poetičtější tóninu, než jsme měli tu čest začít v Coppolově trilogii, kterou "trojka" uzavírá velmi intenzivním způsobem, který tuto mafiánskou rodinnou tragédii řadí do první linie filmových zážitků. Francis Ford Coppola je pan režisér a vypravěč v jednom uceleném balení a pod jeho taktovkou i tyto tři hodiny pohltí a vtáhnou do dramatické pavučiny, ve které se zamotat, je to nejlepší, co vás může potkat. Tady opravdu nejde o nastavovanou kaši, ale o uzavření jedné velké ságy a vůbec nevadí, že Sofia Coppola neumí hrát, ona totiž umí sakra dobře režírovat :-). 88% ()

Besyn

Možná tak úplně nedosahuje kvalit svých starších bratříčku,ale řádně důstojné završení trilogie to rozhodně je.Nejlepší role Andyho Garcii,který je zde neskutečný bouchač.Zdá se však,že tímto dílem se s námi Coppola rozloučil se svoji mistrovskou tvorbou.Škoda. ()

plagjoklas

výborné zavŕšenie výbornej trilógie. Coppola je skvelý režisér a Pacino skvelý herec. Aj keď trošku slabší než predchádzajúce diely ale stále brilantný film ()

Filmárik

UF!! Teda domotanejšie je už hádam len klbko špagátu.Tak preoraný príbeh prekonal dokonca aj spackanú dvojku. A pritom netuším v čom je problém,veď v jednotke to klapalo skvelo,mala síce viac dejových línií ale dalo sa to v pohode usledovať.A tu som polhodinu pred koncom nemal absolutne prehľad o tej hŕbe zbytočných postáv,ktoré to celé zbytočne komplikujú.*** dávam za skvelého Andyho Garciu a zaujímavý pohľad do zákulisia Vatikánu. ()

Barak

Co si budeme nalhávat, Kmotr už není to, co býval. Tenhle závěr trilogie už mě nezaujal tak moc, jako jeho předchůdci. Musel jsem mít pořádně nastražené uši, taky oči.. abych se zorientoval v ději.... bylo to fakt o poznání slabší, už to nemělo takové "grády". Církev, nějaké upouštění od zločinu a přechod k legálnímu podnikání - moc mě to nevzalo. Závěrečná třičtvrtěhodinka se povedla, akorát mám vítku k tomu, že sem byl nucen se dívat na to představení. Jako hudební doprovod to bylo super, ale koukat se na poskakující divadelní herce, když se vedle odehrává mnohem zajímavější děj.. to se fakt mohlo nějak více sestříhat. Jinak dobré, ale ne výborné.... (Ještě jenom dodám, že Andy Garcia byl ve své roli opravdu skvělý) ()

E.Pilgrim

Dobře uzavřeno. Vidíme tu ponaučení Michaela v době, kdy už nic zachránit nemůže a jeho situaci, ze které, jak sám řekl, se vrátit nemůže. I když děj už není tak šťavnatý jako v předchozích dvou dílech, je se stejně na co dívat a bavit se. ()

Ivo

Tihle Kmotrové mi připadají nesmírně přeceňování ... Pro mě je to taková rozvleklá nezáživná nuda ... Proti tomu Chobotnice úplně jiná liga - co se týče atmosféry, napínavosti, hudby ... ()

Skleni

Po obsahovej stránke ma Coppola ničím neprekvapil, no scenár je znova geniálny a aj scenéristicky, výpravovo a technicky samé orgie. Al Pacino-v výkon pre mňa zaznamenal rozsiahli re-build a je odlišný od predošlých dvoch častí no práve preto som s ním strašne spokojný. Postrehol som obrovské cítenie s postavou. Proste som sa zastihol ako dúfam, že sa mu nič nestane a pod. Coppolova dcéra je tam ako vpasená. Rola jej sadla. Spoiler!: Veci ako spoveď Michaela biskupovi, alebo rozsiahla zmena jeho charakteru a stála účasť ostatných členov rodiny ako aj jeho bývalej manželky, bez všetkej tej nenávisti čo kedy v ňom bola, mi prišli niekedy až nelogické či absurdné.Ale aj tak pre mňa asi naj časť trilógie čo sa týka zápletky a takpovediac vyplnenia filmu. Proste žiadne hluché miesta a pod. 80% ()

Jeand´Boa

Příjemný a důstojný závěr něčeho, co opravdu patří do dějin kinematografie...Nejedná se o špatný snímek, jen je trochu škoda, že je až moc cítit snaha o podobnost předchozím dílům. Podobnost není přirozená, je šroubovaná, tak trochu nucená...Pacio i Garcia vědí, co se svými postavami dělat, našlo by se i více herců hodných vypíchnutí...to ovšem nejde říci o Sofii Coppola. Ta, pokud by měla být vypíchnuta, tak jedině v tom smyslu, že působí až moc prkeně a filmu spíše ubližuje. Vlastně by měla být vypíchnuta z filmu - neměla by tam vůbec být. Ale to už se bohužel nezmění. ()

patroklos

Kmotr III je určitě slabší než první nebo druhý díl, přesto je ale pořád natolik dobrý a skvělý, aby si zasloužil *****. Zdálo se mi, že se Al Pacino při hraní starého Michaela hodně inspiroval Marlonem Brandem... no, každý se ve stáří chováme podobně jako naši rodiče ()

mi-ib

"Přátelství a peníze... Voda a oheň..." Bohužel se nedostavil pocit, že bych viděl něco vyjímečnýho tak, jako tomu bylo u pvních dvou částí. Nevím přesně jak to bylo, ale zdá se mi, že tohle bylo jen pokračování, které chtělo vytěžit z úspěchu předešlých částí. Neřikám, že je to špatný film, ale prostě se bude vždy muset potýkat se svými staršími dokonalejšími bratry. Al Pacino opět ovšem dokonalý. Hlavně díky asi poslední pětiminutovce před titulkama, dávám slabé 4*. ()

salamandrr

Opět ne, film je předlouhý a nic moc neříká, ukáže nám Michaela jako stárnoucího kmotra, který již nemá moc. Na scénu přichází i mladíček Sonyho syn, který má horkou hlavu jako jeho otec. příběh se zamotá milostným drama a polemizováním nad životem mafiána. Sakra pes, co to je?! Chci střílení, promyšlené vraždy, omertu, obchody a ne neznámé a nevýrazné postavy! V závěru jsem již skákal v čase, brečení na schodech mě opravdu nedojímá ()

the_bitch

Tretia časť,je už len efektným zakončením obdobia vlády Michaela Corleoneho a jeho rodiny. Opäť dobre zvládnuté,v podstate bez chýb,s potrebným nádychom toho správneho mafiánskeho prostredia. ()

Kadas97

Čo dodať, ani dvojka a ani trojka nedosiahli takej úrovne ako prvá časť. Al Pacino podal fenomenálny výkon aj „na staré kolená“. To, že do deja zatiahli Vatikán je asi najhoršia vec, čo mohli urobiť. Ako sága je to asi najlepšie čo som videl a počas toho „pol dňa“ čo som dokopy strávil pozeraním Krstného otca som sa nenudil ani chvíľu. 8 z 10 ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)