Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

jasiska

Michael sa po rokoch snaží konečne dostať z nelegitímnych častí biznisu a dosiahnuť vykúpenie - osobné aj rodinné. Mladý Vincent, ktorý zo začiatku svojou horúcou hlavou a sukničkárstvom pripomínal skôr Sonnyho, sa postupne mení a stáva sa hodným Michaelovym nástupcom - kudos, Andy Garcia. Mladá Mary, miláčik všetkých v podaní Sofie Coppoly, sa zaľúbi do svojho bratranca a na konci nechtiac zmení definitívne víťazstvo Corleonovcov na Pyrrhovo. Poslednú polhodinu v opere som bez prestávky tŕpla celý čas a vyvrcholenie rozhodne nesklamalo moje očakávanie, alebo skôr obavy. A veľmi sa mi tiež páčilo ako do toho špinavého biznisu zapojili aj Vatikán. Hoci je tretí Krstný otec dôstojným zakončením celej ságy, hodným jej dedičstva, predsa len nebol až taký brilantný ako dva predchádzajúce diely a preto dávam trochu nižšie hodnotenie. ()

Prochy38

Konečně jsem se po dlouhé době překonal k těmto 162 minutám. A rozhodně jsem nelitoval!! Dokonce si troufám říct, že se mi 3ka líbila i víc než 2. díl. Ono se to těžko srovnává, zvláště stakovým odstupem. Ale tyto téměř tři hodiny jsem si vážně náramně užíval. Hudba je stejná, akce tak nějak taky pořád stejně, ale zdá se mi, že herecká esa stále jen zrají. A. Pacino je bezkonkurenční. Skvěle se dívá na E. Wallacha, A. Garciu, S. Coppola a další. Nemám, co bych vytýkal. Snad se někdy najde chvíle, kdy v lepším rozmaru zhlédnu druhý díl a třeba tato série ode mě bude celá za 5*. ()

Hanes88

Možná je to tím, že jsem byl tak nabažený z předchozích dvou dílů, ale tento už mi nepřipadal tak úchvatný. Nicméně jsem se však se zájmem dokoukal až do konce a hodnotil bych to jako velice dobrý gangsterský filmek. 65%. ()

Angelino

Skoro ako pozerať sa na dokonalú báseň. Harmónia poézie s drámou, násilného s mierumilovným, boha so smrťou, ticha s hlasným forte...Vrchol, ktorý uzavrel Príbeh minulého storočia. Skutočný skvost kinematografie, ktorému všetka sláva patrí právom. ()

Honzeek95

Opravdu jen o málo slabší než předchozí 2 díly, ale stále špička mezi filmy. Coppola uzavírá svoji "rodinnou trilogii" určitě velmi solidním způsobem. SPOILER: Ani velkému Michaelu Corleonovi se nepodařil skloubit rodinný život se svou velkolepou kariérou. Kdo chce toho moc, musí se stejně nakonec něčeho vzdát nebo o něco přijít.. Líbilo se mi, že Coppola pokračoval ve stejném stylu, který si určil v prvních dvou dílech - hlavně charakteristiky postav má skvěle propracované. ()

Paldiny

Obavy zo slabej formy boli zbytočné. Coppola si záver dvornej trilógie nenechal pokaziť mdlou desaťročnicou. Michael Corleone vo viere očistenia nelichotivej vizitky mení kurz na katolickú cirkev, aby nakoniec zistil, že to najväčšie zlo sa skrýva tam, kde by ho nik nehľadal. Scenár si vo veľkej miere zakladá na nostalgii a rodinných hodnotách, pričom tá odvrátená časť je braná skôr okrajovo. To zamrzí najmä v strede filmu, kde to s tempom mierne drhne, aby všetko vrátila do starých koľají úprimná spoveď a najvýstižnejší záver, vyvracajúci všetky bludné fámy o dobrých koncoch. Temperamentný Andy Garcia, čoby potomok Sonnyho, preberá štafetu a popravde jeho postava nemohla byť lepšie obsadená. Aj vďaka nemu pôsobí pomerne nekonvenčný románik uveriteľným dojmom. Tretieho Kmotra rovnako považujem za veľmi vydarenú a určite nie zbytočnú kapitolu, ktorá dôstojne uzatvára najkrajšiu mafiánsku ságu, aká kedy uzrela svetlo kinosál. ()

orkadimenza

Když si filmový režisér (nebo knižní autor) předělá historii k obrazu svému a ještě to neudělá kdovíjak výživným způsobem, pak ke skvělému zážitku nestačí ani to, že se jedná o pokračování veleúspěšných dvou mafiánských filmů, natož po více než 15leté nostalgii. Ano, třetí Kmotr není to nejlepší pokoukání z oblasti mafiánské kinematografie, a zcela jistě se jedná o nejslabší článek trilogie, přesto Coppola projevil natolik svou zkušenost, že jeho dílo nelze úplně zkritizovat. Protože Al Pacino už za ta léta také nabral herecké zkušenosti a byl mnohem víc charismatický než třeba ve dvojce. Protože samotná sága (respektive dekáda Michaela Corleoneho) potřebovala nějaké zakončení. A protože toto zakončení bylo krásně a symbolicky umístěno do Michaelovy rodné Sicílie. Tyto klady by ale k nadprůměru nestačily, proto tu těsnou čtvrtou hvězdu přikláním ke skvělému hereckému výkonu Andyho Garcii a taky výbornému konci (ta půlhodinová scéna s opery mi zůstane z celé ságy v paměti nejvíce). ()

Blondsky

První hodina byla úžasná, pak mi to přišlo, no řekněme jako to slabší z prvních dvou dílů. Nýbrž finálních 40 minut v dokonale nasmímané opeře mě přesvědčilo, že slovo excelence, je synonymem se sérií Kmotra. Ano, je to nejslabší díl, ale furt extrémně dobrý. ()

Spectre

Coppola dokázal nadviazať na predošlé dva diely po toľkých rokoch s maximálnou eleganciou a tak tvorí trojka dôstojný záver trilógie. Keď som to pozeral, tak by mi to snáď keby som nevedel rok výroby ani tak neprišlo (herci sa samozrejme za tie roky zmenili, ale klasické "Kmotrovské" podanie zostalo). ()

spiritus

Co je patrné na první pohled je, že se třetí Kmotr výrazně liší od svých předchůdců. Jak celkovým pojetím ze strany režiséra tak i po dějové stránce. Zatímco v předchozích dílech se jednalo o mocenský vzestup rodiny Corleonů, respektive jejich etablace v organizovanou zločineckou skupinu, třetí díl nám ukazuje absolutní mocenský vrchol rodiny, kdy se stalo přesně to, o co jde každé mafiánské skupině. Proniknout do nejvyšších sfér, ovládnout ekonomicky celé oblasti a zasahovat do politiky z pozice již legalizované skupiny, kde se točí miliardy. Zatímco v prvním díle se řeší milion na drogový obchod, v trojce se řeší stamiliony na ovládnutí obrovské církevní společnosti spravující neskonalý majetek. V jedničce se řeší vliv na soudce a politiky ve trojce rovnou na samotného papeže. Zkrátka trojka vykresluje absolutní ekonomicky mocenský vrchol rodiny Corelone a s tím i související problémy a nebezpečenstva, do kterých pomalu a jistě zapadávají a zkterých není úniku. Ovšem tak jako vždy, rodina nakonec zvítězí v tomto souboji a definitivně potvrdí svojí pozici zdařenou investicí do Imobiliáře. Bohužel, pro Michaela, za cenu téměř nejvyšší. Jak jsem psal na začátku. Film hodně odlišný od svých předchůdců, přesto plnohodnotný člen ságy, který pojednává o sférách, do kterých je radno již radši nevidět. Hodnocení absolutní. ()

Ollie235

Asi můj nejméně oblíbený díl trilogie. Přesto neskutečně silný snímek, který mě svým příběhem (stejně jako předchozí dva díly) dostane při každém shlédnutí. A i když je o (fakt malý) stupínek slabší než jeho předchůdci, nedokážu jmenovat moc lepších filmů a v krimi-žánru pro mě nic nad touto trilogií neexistuje. Al Pacino je vynikající a jsem rád, že byl pro takovou roli vybrán právě on. Andy Garcia pak dodává filmu trochu svěžesti. Jediný kdo mi ze všech třech snímků trochu vadil byl George Hamilton, nebyl moc vidět, ale prostě mi tam neseděl. Každopádně se Coppolovi podařilo vytvořit trilogii, která si dokázala udržet laťku dílů setsakramensky vysoko a to po něm snad kromě Petera Jacksona nikdo nedokázal. ()

Vejrrr

Dokonáno. Příběh tohoto filmového velikána je u konce. Poslední pomeranč, který značil blížící se smrt, dutě upadl na Sicilskou půdu a zůstává jen dík pro pány Puzo a Cappola. ()

Marys

Oproti prvým dvom dielom možno cítiť mierny technický pokrok, najmä čo sa zvuku týka, no inak jeden nekonečný slíž, ničím výnimočný od ostatných. Postavy mi k srdcu neprirástli, niektoré, ako napr. Michaellova dcéra mi prišli priam protivné. Dvojka sériu aspoň oživila zábermi mimo časovú os. Trojka? Pre mňa jedna nudná, už ničím neprekvapujúca záležitosť (až na vraždu okuliarmi, tá ale bola ozaj odveci). ()

lareinna

Úžasné, bravoo! Lepšie to ani nemohlo byť. Práve som zavŕšila skoro 9 hodín s rodinou Corleone. Celé tri generácie, ale najviac o živote Michaela Corleone – Al Pacino, ktorého mám v posledných dňoch plnú hlavu.. Má neuveriteľnú charizmu a v tejto trilógii to len dokazuje. Bol proste úžasný a nielen on, všetci odviedli skvelú prácu. Už dlho ma niečo nechytilo za srdce tak, ako tento mafiánsky príbeh, ktorý vlastne ani nemusel skončiť..ešte pár hodín by som zvládla. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)