Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

waska

Film už nemá ten správný náboj, jako v předchozích dvou dílech, je maličko, ale opravdu jen maličko překombonovaný a co mě osobně nejvíc vadilo, byla Sofia Coppola. Velká škoda, že roli odmítla Winona Ryder.. Naštěstí vše vynahradil naprosto skvělý a dokonalý Andy Garcia! Díky za toto Coppolovo vnuknutí a díky Coppolovi za důstojné ukončení celé této vyjímečné trilogie. I přes maličkaté nedostatky, které jsem popsal, nemůžu jinak, než za plných 5! ()

Withree

Ve třetím díle sice ubylo zbraní a přestřelek, nikoliv však herecké výkony. Závěrečná třicetiminutovka na opeře vám pěkně uzavře celý kruh příběhů Michaela Corleona a jeho rodiny. A nemůžu opomenout pěknou paralelu s Vatikánem a údajnou vraždou papeže Jana Pavla 1. ()

LabySo69

Rozhodně nejslabší z celé mafiánské trilogie... Přišlo mi to jaksi moc "Americké", což jsem u předešlých dvou dílů nepociťoval, ale i tak je to víc než průměrný film. A co se týče Andyho Garcii (omlouvám se, sle nevim, jak skloňovat jeho příjmení :D), tak ten mi zase přišel v některých scénách až moc "De Nirovskej". (Nemám nic proti mistru De Nirovi, ba naopak, ale nelíbilo se mi, že ho v některých scénách Garcia až moc napodoboval). ()

RajAthen

Tolik důvodů pro další díl tu zase tolik nebylo, závěr dvojky se mi líbil a zcela logické peripetie hlavního protagonisty proto v dalším díle nepřekvapí. Scénář do značné míry vlastně kopíruje díl první, navíc je ze všech ostatních nejvíce hovorový a nejpomalejší. Nic z řečeného ovšem osobně neberu jako výtku. Poslední jednání (chudáka?) Michaela a jeho cesta za vykoupení však přesto zkrátka táhne, za čímž dělá rozuzlení na schodech skutečně pořádnou tečku. ()

greigor

Po delší době ( a po předchozím shlédnutím 1 a 2) jsem se odhodlal pustit si i třetího kmotra, i když jsem tušil, že to možná nebude takový herecký a dějový koncert. Bál jsem se zkažení dojmů z předchozích dvou dílů. Nicméně jsem byl celkem příjemně překvapen a rozhodně jsem si mínění nezhoršil. Nějakou chvíli mi sice trvalo než jsem si na staršího Al Pacina s rozcuchanými vlasy zvykl, ale zvládl jsem to. Horší bylo překonat fakt, že se rodiny ujala částečně i jeho sestra, která byla předtím vždy odstrkována. To dělalo trochu neplechu. Ale jinak to rozhodně stojí za to, se na to podívat ()

matt85

Tenhle skoro neznámý a zapadlý(možná, kvůli tomu že předchozí dva filmy se staly tak kultovními, že potřetí už to nešlo zopakovat) je prakticky nejdůležitější a díky němu mám z prvních dvou dílů takový neúplný pocit, o to víc je pak tato trilogie silnější jako celek. Teprve tento díl dává celé sérii ten pravý kontext. PS: Jestli někdy měl Al Pacino dostat Oscara, tak právě za tenhle film, teprve tady dokazuje že ON je ta tvář trilogie, ne Marlon Brando, ne Robert De Niro... ()

peteriko

80% ... Tretiemu dielu rozhodne chýba atmosféra jeho predchodcov. Márne tu budeme hľadať také skvelé výkony aké predvádzali Brando, de Niro, Caan, Cazale a mnohí ďalší. Už ani z Al Pacina nesrší taká typická nepríjemnosť. Čiže v porovnaní s predchodcami rozhodne slabšie ale stále na vysokej úrovni. Som rád, že po rozpačitej úvodnej hodinke sa to celkom svižne rozbehlo až nakoniec prišlo rozuzlenie hodné tejto slávnej mafiánskej ságy. Treba vyzdvihnúť najmä skvelý výkon Andyho Garciu. ()

Mitisko

Komentovať tak dokonalú filmovú tvorbu vyžaduje velké sústredenie a velkú pečlivosť vo vyberaní vhodných slov. Moj názor je jasný najlepšia časť Kmotra je jednoznačne táto. Priam brilantný herecký výkon Al Pacina vidieť, že tento človek je PÁN herec a taktiež vidieť, že sa na ňom nepodpísalo školstvo a jeho mysel a umenie ostalo čisté a krásne. Ťažko sa hladajú synonimá alebo prirovnania k tak prežitej dokonalo zahranej postavy. Na jednej strane chlad a žiadna lútosť a na druhej strane vrelá láska k dcére. V scéne kde Al plače za dcérou som plakal s ním asi ako nikdy pred tým pri filme. Možno to možem prirovať iba s tým keď plačem pri dokumentárnych filmoch kde vidieť ako ludia devastujú túto krásnu planétu na ktorej žijeme. ()

gemi

Je to kus poctivé filmařiny, o tom žádná. Jenže je to nuda jako prase. Film plný nesympatických figur, které se vzájemně likvidují a ve kterém se vyvraždí půlka Vatikánu. Super. ()

Nocturno culto

Ke shlédnutí posledního dílu slavné trilogie jsem si nechal patřičný odstup abych důkladně vstřebal předchozí díly a připravil se na finále. Začátek při církevní slavnosti, kdy Michaelovi předali zástupci Vatikánu řád za jeho mecenášství byl nezvykle komorní leč se silnou atmosférou, která se prolínala celým filmem. Závěrečný díl je založen spíše na dialozích, gradovaném napětí a je zde takřka minimum přestřelek, kterých bylo dosud až dost ale nijak to neubírá na kvalitě byť je to typově odlišné ..Závěr filmu mě asi nepřekvapil, i když jsem čekal že se Michaelův osud naplní o trochu dříve..Coppola si touhle trilogií zajistil nesmrtelnost a věřím že na jeho odkaz budou současní i budoucí režiséři navazovat stále dál.Akorát budou mít tu nevýhodu, že jim v tom nepomohou takové herecké persony jako jsou Marlon Brando, Al Pacino, kteří tyhle filmy udělali a naopak..Respekt zaslouží i Andy Garcia, jež byl velmi zdatným sekundantem Pacina a v pár momentech ho i předčil, byť jeho charismatu nedosahuje a také Talia Shire, za její, asi životní roli, Connie.Děkuji, po tomhle bude můj život zas o něco bohatší a barevnější.. ()

Sweat55

Ano, je to pravda. Závěrečná část příběhu Michaela je nejslabší ze všech tří, ale pořád se, alespoň pro mě, jedná o devítkový film. Postavy jsou geniální, Coppola znovu dal do režie úplně všechno (jako by někdy nedal) a to uzavření příběhu podle mne stojí za to. Al Pacino sice zestárl, ale jeho herectví nikoliv a možná mě bavil ještě víc než předtím. Nové, mladé tváře většinou stojí za to a jejich příběh rozhodně baví sledovat. Ale jak jsem říkal, tento film má pár chybiček a tou největší je herectví Sofie Coppoli. I když mě její postava zajímala, ta holka se prostě nedokázala ani trochu přiblížit všem ostatním. Mrzí mě to, ostatní dva filmy byly úplně bez chyby, jenže tady prostě jsou. Furt ale pecka. Navíc poslední půl hodinka na opeře je neskutečná. ()

GTS_PUNK

Záverečná časť vraj kultovej mafiánskej série potvrdzuje to, že štatút filmovej legendy je pri celej tejto sérii značne prehnaným označením. Dlhé posledné takmer tri hodiny dona Michaela Corleoneho (Al Pacino) na filmovom plátne sledujú jeho starnutie a vyrovnávanie sa so skutočnosťou, že vládnuť nemôže naveky. Zo zločineckej scény sa chce vykúpiť priazňou cirkevných hodnostárov dokonca až vo Vatikáne, a takisto chce začať poctivo podnikať. Komplikáciou pre neho nebudú len jeho nepriatelia, ale aj spory s najbližšími, či so sebou samým. Ak by sme sa bavili o všeobecnej kvalite celej série, tak prvý diel je priemer, ktorý napravuje diel druhý, aby to nakoniec tretí diel absolútne pokazil a zadupal do zeme. Koniec Coppolovej trilógie je mučením diváka, ktorý by si rád vychutnal pohodový film z mafiánskeho prostredia. Zatiaľ, čo pri ostatných filmoch možno pochváliť aspoň námet, tu sa nemožno baviť ani o jeho kvalite. Slabá a nezaujímavá myšlienka zapojenia cirkvi do celého príbehu, sa citeľne odzrkadľuje na finálnej podobe príbehu, pričom ten je po takmer celú dobu nepozerateľnou záležitosťou. Chabý dej sa vlečie najpomalšie ako len vie, niektoré scény divákovi prídu nekonečné a ich nudnosť ho takmer bude privádzať do stavu zúfalstva. Tak nezaujímavý a pritom zdĺhavý dej sa nevidí často, o to prekvapivejšie je to, že sa objavuje v takomto "kultovom" počine. V kombinácii s takmer trojhodinovou minutážou sa jedná o skutočný divácky beh na dlhú trať, a nečudoval by som sa, ak by to niekto vzdal už v úvodnej polhodine. Minimum akcie celému filmu takisto nepomáha, ale to je problémom celej série. Aj tu sa viac hovorí a "chodí okolo horúcej kaše", než aby tvorcovia diváka prebrali zo všetkých tých zdĺhavých dialógov nejakou ráznou akciou. Nezáživný dej sa ani zďaleka nedarí zachraňovať hercom, pričom skôr sami svojimi výkonmi prilievajú olej do ohňa. Al Pacino, čoby zosivený don, pôsobí maximálne bez života, a rada vedľajších hercov, ktorých je škoda čo i len menovať, mu v tomto prípade dokonale asistuje. Jediná herečka, ktorá sa ešte dá ako-tak zniesť je Sofia Coppola. Ale takisto len vďaka jej mladému a zvodnému vzhľadu. Herecky je to takisto veľmi slabé aj z jej strany. The Godfather: Part III je maximálne nepodareným, a chvalabohu posledným dielom vraj kultovej mafiánskej série. Otvorene si treba povedať, že dejová línia so všetkými jej aspektami, sú v tomto prípade zlými príkladmi toho, ako by sa gangsterské filmy vo všeobecnosti nemali točiť. Ona, koniec koncov, celá séria je rozporuplným počinom, ktorý nabáda k diskusii plnej pre a proti. Ak by sme sa však bavili čisto iba o záverečnej časti, tých "proti" by bolo neúrekom. Príbeh, postavy a nevkusná ošarpaná výprava na Sicíliu, kde svoju rolu zohrali aj ďalšie faktory, tvoria kombináciu, ktorá v sebe nesie minimum filmovej kvality. Krstný otec je mŕtvy, nech krstný otec už radšej nežije. ()

holub109

Jasně, bylo to trošku slabší, než první dva doslova legendární díly, ale stejně jsem se opravdu dobře bavil. Stopáž je sice delší, ale po celou dobu jsem se dobře bavil. Pochválit opět musím úchvatnou hereckou sestavu, Al Pacino předvedl zase jednou fantastický herecký výkon, jediný, kdo mi příliš neseděl (a nejsem asi jediný) byla Sofia Coppola. Každopádně to pánové Puzo a Coppola to zase zvládli moc dobře, konec se opravdu povedl. 89% ()

Amonasr

Z mého pohledu je toto poslední pokračování překvapivě nejlepší. Jednak dává dobře nahlédnout do politického i církevního zákulisí a jeho propojení s mafií, jednak dobře podtrhuje, že jakmile se jednou někdo z jakýchkoliv pohnutek pustí do této hry, není už cesty nazpět, i kdyby sebevíc chtěl. Nakonec kající se hlavní hrdina vykoupí své smrtelné hříchy cenou pro něj nejvyšší - smrtí vlastní dcery. Tady už zdaleka nejde jen o obyčejnou gangsterku, přestože poutavosti a vtáhnutím do děje předchozí díly dokonce předčí. ()

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)