Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

jandula00

Musím říct, že jsem po prvním díle neočekávala, že by se mu dvojka byť jen přiblížila..Opak byl pravdou. Al Pacino zde naprosto exceluje a je u mě (i když jsem si nemyslela, že by to ještě šlo) ještě oblíbenější a uznávanější. Obzvlášť se mi líbilo rozdělení filmu do dvou oddělených celků. Protože nemám moc ráda dlouhé filmy, bylo to vlastně spojení dvnou kratších a absolutně si mi tento film trefil do vkusu.Skvělá hudba, herecké výkony (Robert De Niro taky perfektní) a to, že jsem ho poprvé viděla v kině na velkém plátně mě přimělo zařadit tenhle film do mé Top 10. ()

Vrata88

193 minut ještě nikdy neuteklo tak rychle. Je známá věc, že když se někdo třeba v nějaké sportovní disciplíně stane mistrem světa, tak že to má při následném obhajování svého titulu o dost těžší, jednoduše proto, že se od něj očekává to, co se mu povedlo před rokem. Stejné je to i u filmu, neumím si představit ten nátlak, který na Coppolu a jeho tým působil, když natáčeli druhý díl slavného Kmotra. Coppola ovšem neusnul na vavřínech a stvořil mistrovské dílo. Druhý díl je trochu jiný, než ten první. Nevím proč, ale v hloubi duše budu vždycky oddělovat první a druhý díl tučnou čarou, možná je to těmi časovými skoky, nebo novými postavami, nevím. Paradoxem je, že i přesto že žijeme ve 21. století, ve století plném dokonalých vizuálních filmových triků, které dokáží „oživit“ 100 metrového krakena a rozmetat světová metropole nás (nebo alespoň teda mě) dokáže upoutat do křesla 40 let starý film geniálního režiséra, který je natočen bez jakéhokoliv viditelného zásahu počítačové techniky a kde stačí k vizualizaci vraždy trocha červené barvy (někdy ani to) a se skvělím Al Pacinem (snad nejchladnější postava v dějinách filmu a zárověň jedna z mých nejoblíbenějších Alových rolí) a s Robertem De Nirem (ten přijal výzvu největší a po Marlonu Brandovi, který dokonale ztvárnil dona na sklonku jeho života zase Robert bravůrně ztvárnil donovo mládí, tahle role je jedna z jeho nejpovedenějších a pro mě i jedna z jeho nejoblíbenějších). Jeden z těch filmů, kvůli kterým by bylo dobré aby se tady na ČSFD do možnosti hodnoceni zavedl nějaký opak „odpadu“ něco jak „perla“ nebo tak něco. Tohle mezigenerační srovnání syna a otce by si to jistě zasloužilo. ()

Saur.us

Slabší jen kvůli absenci Marlona Branda, kterého ale celkem zdárně dokázal nahradit Robert De Niro. Ve zbytku bych jen kopíroval to, co jsem napsal už k první části. Stále masterpiece! ()

rexino

Ddddrrrrruuuuuhhhhaaaččččaaaassssťťťťbbbboooollllaaaaatttttaaaaakkkkkaaaaadddddlllllhhhhaaaažžžžeeeessssaaaa tttttoooosssssskkkkkkooooorrrrrooooonnnnneeeeedddddaaaallllllooooo vvvvvvvyyyyyydddddrrrrržžžžžaaaaaťťťť. A teraz serióznejšie. Aj napriek neskutočnej stopáži to bol mafiánsky koncert ako v prvej časti. Síce prvú hodinku(čiže nepatrnú časť filmu... priam okamih)tam nebola cítiť atmosféra z jednotky, no potom to už šlo. V prvej časti sme si mali Dona !!!VITA! Corleoneho obľúbiť a s Michaelom sme sa mali zoznámiť. V druhej sme si mali Dona !!!VITA! Corleoneho obľúbiť ešte dvakrát toľko a Michaela znenávidieť. Áno presne tak to na mňa pôsobilo. ()

piranha

Ve světle minulého dílu mi to připadá trochu nedokonalé a ani ta atmosféra není taková. No, prostě ve světle minulého dílu nic nemůže být takové a myslím, že ten film sám o sobě za to ani nemůže. ()

Helldo

Na těhle 200 minut si udělám čas kdykoli a kdekoli. Nepopsatelný filmový zážitek od úvodních titulek k závěřečným, od úvodního záběru k poslednímu, od prvního tónu Rotovy kompozice ke konečnému. Bello, bello, bello!... Don Vito e Don Michael. ()

Narciska

Na Kmotra asi člověk (možná platí hlavně pro ženy a možná hlavně pro mě) musí mít náladu a zdá se, že tentokrát ta moje nebyla úplně odpovídající, protože jinak, aby bylo jasno, Kmotr je skvěle udělaný film se silnou předlohou, atraktivním tématem, dobrým scénářem, výbornými herci a skvělou atmosférou. Je to film napínavý a současně k zamyšlení, bez ohledu na to, že se pohybujeme v prostředí vrahů, dokážeme pochopit a ocenit jednotlivé aktéry. Z jeho příběhu je mi však smutno. Z rostoucí osamělosti hlavního hrdiny a možná i toho, jak tváří tvář odpovědnosti ztrácí sám sebe (ale s tím se určitě dá snadno polemizovat), jak lidé umírají, jako by to byla běžná součást byznysu, ztrátová položka a nic víc, z toho, co vnímám jak přepjatý kult rodiny, z toho, do jaké bídy vzdor tomu vrhá jeho členy, narodit se do takové rodiny znamená být jedním z nich, nebo se ostře vymezit nebo být navždy ztracený... Nemůžu se smířit s takovým světem a tak nemohu stoprocentně přijmout ani tento film natočený s unikatní bravurou. ()

sirien

Nevím moc kde začít. Celkově to je slušnej film. Obstojný pokračování jedničky. Ale bohužel má spoustu nedostatků. Zaprvé je ten film děsivě a bohužel zbytečně dlouhej - ty dlouhé roztahané záběry ve skutečnosti ničemu moc nepřidávají a minimálně půl hodiny by z toho šlo sesekat bez jakékoliv ztráty. Zadruhé naprosto postrádá nějaký centrální konflikt nebo dějovou osu - v podstatě jen posouvá již v jedničce ukázané věci tak nějak vpřed v čase (popř. ukazuje prostřihy minulostí), aniž by je nějak zvlášť prohloubil. Což, začtvrté, je vcelku problém - na to jak je ten film dlouhej vlastně nic moc neukáže - vidíme rozpadající se rodinné vztahy, ale spíš tak nějak z venku a v důsledcích, to zajímavé - příčiny, konflikty - zůstává neukázané. Podobně potkáme pár dalších mafiánů a politiků, ale celý "ekosystém" zůstává skrytý. Průběžné prostřihy do minulosti jsou "až moc" osvěžující - ve skutečnosti mě příběh otce zakladatele zajímal v detailu mnohem víc, než příběh syna následníka a mám dojem, že se mi z něj dostalo jen pár střípků. Upřímně mi neni moc jasný, co na tomhle filmu všichni vidí - jednička byla excelentní, ale dvojka mi přijde sice slušná, ale tak nějak dost vyčpělá. ()

Kochanski

Možná ještě lepší než jednička. To, že Mikey na konci zabije svého bratra je opravdu nevídaně silný moment! Velmi se mi také líbí skombinování současnosti a vyprávění z mládí starého Dona Corleone. Uznávám, že možná se mi dvojka tolik líbí i díky R. De Nirovi, který je skvělý. ()

mls

Asi najvydarenejšia časť celej trilógie. Coppola a Puzo dokonale skĺbili "vzostup" Vita Corleoneho a Michaela Corleoneho do jedného filmu. Druhá časť je rýchlejšia, spletitejšia a niekomu možno príde aj emocionálnejšia. Na druhom Godfatherovi je tiež výjnimočne, že nás posunie presne tam kde je to pre film najlepšie, do tej najväčšej diery, na samý spodok kde sa dá klesnúť už len veľmi málo. A tu končíme. Schluss. A teraz to rozdýchajte. ()

finn

Bez jedničky by nevznikla dvojka, proto absolutní zážitek přinesou dohromady. Když je Godfather moje NEJ, Part II musí být až druhá. ()

strikeman

Své hluboké zážitky z celé trilogie jsem již shrnul v komentáři k prvnímu dílu. Zde bych snad jen poznamenal, že nemá smysl porovnávat jednotlivé filmy - ve své podstatě a svým charakterem se totiž neliší: extrémní herecké výkony naprosté většiny herců v hlavních i vedlejších rolích, výborná režie, naprosto pohlcující atmosféra i při velmi náročné stopáži, nádherná výprava, skvělá hudba.... ()

S.Dedalus

Na druhého Kmotra jsem se hodně těšil, ale nakonec jsem trochu zklamán. Už to nemělo ten kouzelný náboj, který doprovázel původní film, asi protože děj mi přišel trochu moc rozmnělněný. Na druhou stranu krásná hudba a výborní herci tyto nedostatky vyvážili, takže to zas tak špatné nebylo. ()

xavierr13

Francis Ford Coppola opäť dokazuje že dalšie pokračovanie úspešnej seríí je nabité v plnom rozsahu. Daľšie problémi v rodine Corleonovych, ktoré znovu rieši skvelí Al Pacino alias Michael sa taktiež ocitne v súdnej siene. Je to jeden z najlepších dielov v historíí kinematografie. Rozpočet proti prvému dielu zrástol až o 7 miliónov dolárov takže v skutku 13 miliónov dolárov. ()

Mbeast

Hodnotné pokračování. Neřekl bych, že je to lepší než první díl trilogie, ale každopádně není o moc horší. Asi nejvíce mi vadil časový posun do 50. let. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012