Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

BlueZero

Druhá časť prináša so sebou novú vložku, dej je kúskovaný, teda vlastne delený do dvoch časových os. Os Michaela Corleoneho a os Vita Corleoneho. Po sklamaní z prvej časti ma vcelku potešilo, ked som myslel, že sa vudem pozerať na to ako sa stal s Vita Corleoneho veľký muž, ale nestalo sa tak. Boli to len úbohé útržky, ktoré nestáli za to. Bola to zároveň aj najdlhšia časť, vďaka čomu, v prispení nudnosti som musel svoje pozeranie prerušiť a ísť spať dobrovolne, bo aj tak by som pri tom zaspal. ()

Rssa

První "setkání" (v podstatě se na plátně nemohli vůbec potkat) De Nira a Pacina dopadlo výtečně (další setkání v Nelítostném souboji srovnatelně báječně). Obě dvě linie vyprávění jsou strhující, De Niro možná o chloupek přesvědčivější (možná proto, že byl méně okoukaný). Jedno z nejlepších pokračování v historii filmu. 95 % ()

Revolver

Po shlédnutí prvního dílu jsem si nedokázal představit, že by mohlo vzniknout pokračování alespoň vzdáleně blízké kvalitám originálu. Druhý díl se ovšem mému nejoblíbenějšímu filmu téměř vyrovnal. Coppola je pan režisér oplývající filmařskou genialitou a oscara za režii si odnesl zcela po právu. Scénář opět napsaný na oscarových strojích Puzy a Coppoly je geniální. Herecké výkony se téměř vyrovnávají prvnímu dílu. Robert De Niro, nebo Lee Strasberg jsou ''jen'' silně nadprůměrní, ovšem to co předvádí Al Pacino by samo o sobě stačilo na 10 oscarů a řekl bych, že spolu s Psím odpolednem se jedná o jeho životní výkon. Kmotr 2 je zkrátka dokonale natočený film, tyčící se na nejvyšších postech světové kinematografie. ()

Sgt.Pepper

Filmová symfonie..pro mě filmařsky snad nejkvalitnější snímek, co znám..režie, scénář, hudba, výprava, herecké výkony..193 minut uteklo jako voda..ano, není tam Marlon Brando, ale výpomoc Roberta DeNira nebyla krokem zpět..z celé trilogie je pro mě naprostý vrchol Godfather part II, disc 2..dvojice Michael Corleone & Al Pacino funguje jako Lennon & McCartney..jeho ledový klid při obchodních záležitostech ( Michael x Roth, Michael x Fredo ) a cholerické výbuchy v záležitostech rodinných ( Tomovo oznámení o potratu, Michael x Kay )..výstřel Ala Neriho při rybaření mi ještě dlouho zněl v uších..I know it was you Fredo. You broke my heart. You broke my heart! ()

Katka88

Nejlepší pokračování jakéhokoliv filmu, které bylo natočeno. Přiklonila bych se i k tomu, že dokonce lepší, než díl první. Al Pacino už je opravdový padrino a to mu nikdo nevezme; rozpracování postav, děje a nádherně napjaté atmosféry se opět povedlo. ()

Nons3nse

„If anything in this life is certain, if history has taught us anything, it is that you can kill anyone.“ Na pozretie pokračovania tejto skvelej trilógie som sa neskutočne tešil. A mal som prečo. Naozaj, toto je jedno z najgeniálnejších pokračovaní aké som kedy videl. Zbytočne by som písal, že tento diel taktiež ovplýva skvelými hereckými výkonmi, geniálnymi scénami, skvelým príbehom, vynikajúcou hudbou tak, ako prvý diel tejto mafiánskej drámy, ale to už všetko viete. Niet skoro nič, čo by som mohol tomuto filmu vytknúť. Páčilo sa mi najmä prelínanie dejov, medzi mladým Vitom a Michaelom Corleone... Tento film si zaslúži viac, ako 3 oscarov :) ()

Stružák

Oproti prvnímu dílu je Kmotr II, díky menšímu počtu mrtvých, možná ještě více dramatický, napínavý. Popravdě moc nechápu celý humbuk okolo skvěle zahrané dole mladého Vita Corleone. Ve dvojce podle mého jasně vyniká dvojice Al Pacino, Robert Duvall, kteří působí tak chladnokrevně, jak to je vůbec možné. ()

bila.tecka

Snad nejlepší pokračování úspěšného filmu, které kdy vzniklo. Finanční kalkul producentů pomíjím, druhý díl se opět může opřít o výjimečnou předlohu a scénář, filmový jazyk Coppola využívá k rozehrání paralelního vyprávění osudů mladého Vita Corleona (v retrospektivě) a jeho syna Michaela. Tomu je věnován největší prostor, jeho povahovým rysům a nemožné symbióze rodinného života s mafiánským. ()

Paity

Řekl bych, že nejlepší film trilogie. Všechno je tak hezky "rozběhnuté", že hned skočíte do té nejlepší a nepropacovanější gangsterky. Al Pacino se tímhle počinem stává mafiánem číslo 1. ()

F.W.Colqhoun

Už vím, o co šlo [a v čem zklamal] Scorsesemu v Gangs Of New York. Přemluvit Coppolu, aby po fenomenálním úspěchu part I i druhou část, stálo zato [ačkoliv představit si každý z dílů od jiného režiséra * dvojka od Scorseseho, trojka třeba od Finchera, nebo s exponovanou Diane Keaton, jejíž výkon se od toho v Lásce a smrti zase tolik neliší * od Woodyho, je lákavé]. Soudržnost a preciznost Coppolova pojetí pro ságu tohoto kalibru představuje asi větší dobro, než případná možnost komparace režisérských přístupů. Part I ilustrovala děsivě nelítostnou, fungující a svým způsobem funkční mašinérii, dvojka ukazuje její limity - ztrátu rodinných vazeb, společenské prestiže, slepý důraz na efektivitu, odklonění od hodnot... Koukat na Kmotra je prostě i po těch letech stále podnětné. Coppola i tentokrát přichystal několik scén, které hravě otřesou i otrlým divákem [no ano, myslím sebe], a jsou to kupodivu ty méně krvavé, třeba když Michael [Pacino], odpouštěje teatrálně Fredovi [Cazale] odpouští a zároveň nad ním vynáší němý ortel. Ne tedy že by rozpárání bříška starého Cicca nepotěšilo oko. Přes Nirovo obdivuhodné vtělení do mladší verze starého pána pro mne monument snímku představuje Pacino v roli mafiána na pokraji vyhoření - v práci se mu sice daří, ale rodina se dusí. To by u běžného kariéristy znamenalo sotva co jiného než rutinu, u siciliánského bosse to přinejmenším zamrzí. Pacino je v obou polohách [o mnoho víc jich k vytvoření dojmu kupodivu nepotřebuje] strhující, přinejmenším John Cazale, Lee Strasberg a Robert Duvall mu co do herecké uhrančivosti nezůstávají nic dlužni. Dost možná skutečně lepší než jednička. ()

Roman Albach

Souhlasím, již tak perfektní a strhující první díl dostal snad ještě lepší pokračování. A to se podaří málokdy a málokomu... Al Pacino a Robert De Niro v jedné ze svých životních rolí. ()

Ripley

...a všichni zvolali:dvojka je ještě lepší!!!A já říkám,dvojka je ještě horší.Na obou Kmotrech oceňuji skvělou dobovost ,autenticitu a bezpochyby herecké výkony.Nicméně mafiánská tématika mě absolutně nic neříká a Kmotr 2 mě nechával totálně chladným.Nejsem Kmotrofil a nikdy nebudu. ()

Miller

Filmařina je diskutabilně na o trochu vyšší příčce, než minule, ALE film za mě postrádá smysl, stačil by jeden Kmotr, popřípadě jej trochu prostříhat s pokračováním. Stejně jako u minulého dílu platí, že to in my opinion není ani nejlepší gangsterka, ani nejlepší Coppola, dokonce ani nejlepší Kmotr, ale objektivně naprostá legenda s kolosálním dopadem na moderní kinematografii. ()

Blondsky

Jestliže byla první část trilogie umělecké dílo, tak je Kmotr II nadfilm. Precizní v každém detailu, s vynikající hudbou a briliatním Al Pacinem. Mistrovské dílo překonávající první dil. ()

Cassandra

Všude se tvrdí , že je druhý díl lepší než první, ale mně to tak nepřijde. Možná jsem jediná, ale přijde mi tam zbytečná dějová linie s De Nirem - příběh Michaela je příběh Michalela a příběh Vita je příběh Vita - pro mě to byly dva samostatné celky, které se nijak zvlášť neovlivňovaly. Možná by byl lepší samostatný film - takhle zkrouhli oba. První půlka filmu je trochu odtažitá, ale potom Pacino zase zaválí - skvělá je scéna, kdy mu manželka říká o potratu a pak i všechny ostatní. Al Pacino musí být velmi zvláštní člověk, když dokáže takhle zahrát nejednoznačné charaktery (co vlastně víme o Michaelových myšlenkách...). Zajímalo by mě, kolik je z té Sicílie v něm? ()

Daae

Nádhera. Dýchla na mě druhá polovina filmu Kmotr (jak to nazval sám režisér :) ) a svou atmosférou si mě opět ukradla. Vlastně jsem na začátku prvního filmu měla strach, že mě to nevezme. Jak já se spletla ... Celé dny po shlédnutí dvojky si prozpěvuji melodii The Godfather Waltz a z The Godfather Finale mi naskakuje husí kůže, neboť v té hudbě je obsažena celá tragédie mafiánské rodiny. Roberta De Nira jsem málem nepoznala, opravdu se výborně podobal Brandovi, ale nejlepší byl Al Pacino. Jeho postava Michaela je opravdu neobvyklá a zajímavá. Co však Pacina dělá Michaelem jsou jeho pronikavé oči. Pohledem vás svlékne do kostí a vy nevíte, co se vlastně odehrává v té jeho chytré hlavě. Celkově velice oceňuji příběh Kmotra, který nám dává náhled do mafiánské rodiny, ve které nejsou všichni chladkokrevní, ale mají cit pro rodinu a kupodivu právě i pro gentlemanskou slušnost. Už mám u přátel zamluvenou knihu Maria Puzy :) ()

Ezekiel1

Kmotr II nedosahuje takových kvalit jako tomu bylo u prvního dílu. Rozhodně však nejde o žádné velké zklamání, protože herci formátu De Nira a Al Pacina se dokáží o dobrou zábavu postarat. Jedná se o příběhy Michaela a Vita, kteří nechtějí nic jiného, než šťastný život a dobré zázemí pro svoji rodinu. Zatímco Vitovi se tato úloha daří, Michaelovi se situace vymyká pomalu z rukou. Každý z nich dosáhne své pomsty. Vito pomstí své rodiče u krutého Dona Ciccia narozdíl od Michaela, který se stává bezcitným a nechává odstranit všechny své nepřátele nejen z obchodních vztahů, ale také z vlastní rodiny. ()

jasiska

Godfather II je komplexnejší film ako Jendotka. Nie len preto, lebo sa zameriava na 2 dejové línie, ale aj preto, že sa zameriava aj na vzostup, aj na "pád" rodiny Corleone. Časti, kde je ústredným hrdinom Vito, sa sústredia na to, ako deväťročný sicílsky chlapec utečie do Ameriky, kde sa prebíja a neskôr snaží získať dobrý život pre svoju rodinu a rešpekt pre seba. Vtedy ešte neznámemu Robertovi DeNirovi sa podarilo perfektne zachytiť rodiaceho sa Dona. Aj jeho túžbu po rešpekte, aj jeho lásku k rodine. V častiach odohrávajúcich sa v "súčasnosti" sa snímok zas venuje jeho synovi a nástupcovi Michaelovi. Michael spravuje impérium, ktoré jeho otec vybudoval a vďaka svojej inteligencii a bezohľadnej praktickosti mu to ide výborne. Nám divákom však nejde nevšímnúť si, že na rozdiel od svojho otca, Michael nie je, a ani nemôže byť, šťastný. Svet sa mení a kde Vito bol rešpektovaný začínajúci "podnikateľ", Michael je hlava zločineckej organizácie, zradzovaný priateľmi aj rodinou, prenasledovaný zákonom. Aby si Michael udržal moc, o ktorú on sám a aj jeho otec tak tvrdo bojovali, musí robiť ťažké rozhodnutia, ktoré ho stoja oveľa viac, než by sa zdalo. Táto dejová línia je samozrejme oveľa depresívnejšia ako tá Vitova - pohľad na zostarnutého Michaela, ako sedí sám medzi popadaným jesenným lístím a spomína na mladosť s rodinou - je vrcholom filmu a len ďalším dôkazom geniality Al Pacina. Pri záverečných titulkoch ma mrazenie na chrbte ubezpečilo, že Godfather II je jedným z najlepších filmov ever. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012