Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

ThomYorke

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, přetransformovaná v jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Knihu jsem četl dřív a byl jsem opravdu zvědavý, jestli se jí film dokáže byť jen přiblížit. Dokázal. Vyrovnal se jí. ()

Kubasino

Nádherný vstup do prostředí italo-americké rodiny. Coppola to zvádl dokonale. Ať už to byl výběr herců, kterým kraluje Marlon Brando, Al Pacino a James Caan, nebo výběr skladatele Nina Rota. Necitím se takřka hoden tento film hodnotit, neboť veškerá slova budou jen plkání. Geniálnost filmu nejde popsat slovy, člověk to musí vidět a bude žasnout! ()

jincer

10/10 Dámy a pánové, takto vypadá klenot filmového umění. Vybroušený diamant posazený na vrcholu koruny novodobé múzy filmu. I přes pro někoho obsáhlou délku stojí každá minuta této fresky za to. Navíc s geniální hudbou Nino Roti... Jakákoliv další slova jsou zbytečná. Komu není film určen? Těm co nemají rádi svou rodinu. Zde se dozvíte, že rodina je nejen základ státu. ()

jazzuSKA

Al Pacina jsem skoro nepoznala a to husté dusno, které ve filmu je je neuvěřitelně tíživé a svíravé. Jako byste si celou dobu říkali, bože proč se cítím tak nesvobodně a ustrašeně. Film jsem radši viděla na dvakrát atmosféra je skvělá,ale tak tíživá až se místy nedá vydržet. Nemohu dát jinak než 5 hvězdiček.. Klasika se neodmítá a chvilku mi trvalo než jsem se k ní dostala,ale možná až v tom správném věku jsem ji dokázala ocenit! ()

Jevablo

Ne Scorsese, ale Coppola je mistr mafiánských filmů. Zatímco Scorsese popisuje, Coppola vypráví příběh, který je v Kmotrovi dechberoucí. Žádné lepší zpracování skvělé Puzovy knihy už nebude. Nikdo nemůže už vybrat lepší herce (zejména řadové italské mafiány, nebo třeba Clemenzu, ten je dokonalý). Celkově je to koncert, při kterém se nebudete nudit ani minutu. Naopak, po dvou a půl hodinách vám bude líto, že to (tak brzo) končí. Nejvíc se mi asi líbila správně nemilosrdná atmosféra panující mezi italskými gangy - navrch důstojní pánové, kteří si vzájemně chodí na rodinné pohřby, objímají se, slibují si věčný mír apod., a pod touto přetvářkou boj o moc vedený všemi prostředky. ()

e-pilot

Pro Středoevropana nic neříkající film o italo-americké mafii. Vychází totiž z amerických reálií a vyžaduje jejich bezpodmínečnou znalost, působí na americkou mentalitu a je cílen na amerického diváka. Mnoho takzvaně "ikonických scén" se pak může z mého pohledu jevit spíš jako neuspořádaná snůška, mnohdy až komických, vyobrazení. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Tomulka

Nemá smysl o tom psát to musíte prostě vidět!!! Veškerý popis nikdy nenavodí tu atmosféru a ten pocit při sledování filmu a jeho pokračováních!!! ()

Phillippus

Je mi to naozaj ľúto, ale viac hviezdičiek nemôžem dať. Hviezdne obsadenie, herci hrali výborne, ale celé spracovanie mi prišlo zdĺhavé, až nudné. Možno, keby to cele trvalo dve hodiny a nie tri, dal by som viac. ()

ko.mi

Kmotr (F.F. Coppola) dal nabídku, která se neodmítá. Kdo odmítne, bude spát s rybami. Po přečtení knížky jsem dlouho dlouho váhal, jestli se pustit do filmu, do celý trilogie. Neodmítl jsem a nelituju. Film je brilantně zpracovanej, skvělý kmotrovský výkon Marlona Branda a mafianskyho synáčka, nástupce trůnu Al Pacina podtrhuje neuvěřitelnou atmosféru. Z poslední scény, kdy se členové Corleonský rodiny klaní novýmu kmotrovi, Michaelovi, z toho mrazí! ()

Kivis

Skvěle odvedené řemeslo, nicméně fenomenálnost tohoto filmu mě asi trochu minula. Hudba, kamera, režie všechno klape a nic nevyčnívá, což je zároveň dobře i trochu škoda. I herecky všichni odvedli svoji práci na jedničku a přitom mě nikdo neoslnil, a to ani starý ani mladý kmotr. Ten film na mě bohužel dýchá jakousi obyčejností, ale jak už jsem řekl - nadmíru dobře zpracovanou obyčejností. Dlouhé stopáže jsem se docela obával, nakonec však mafiáni udrželi moji pozornost po celou dobu naprosto bez problémů. Svým způsobem mi to připomínalo seriál, z kterého člověk není nijak unešený, ale zároveň se od něj nedokáže odtrhnout. A ruku v ruce s dlouhou stopáží jde jedna zásadní Kmotrova výhoda oproti jiným gangsterkám. Konečně tady vidím a chápu, proč dané postavy jednají, jak jednají a dostávám se i neobvykle hluboko do velmi složitých a rozvětvených vztahů. Je pravda, že ty se asi rychleji než za tři hodiny vykreslit nedají a právě jejich nedotažeností trpí většina "krátkých" gangsterek. Nevím, jestli si to pustím ještě někdy znovu, ale na další díly se určitě podívám rád. Zkrátka jak říkám, je to tak trochu jako nevybočující seriál, od něhož se však nedokážete odtrhnout. ()

vojta033

Nejprve jsem si dvakrát přečetl knihu a i přes výborné hodnocení a doporučení mnoha lidí jsem se filmu obával. Očekával jsem nepříliš zajímavou podívanou jako u jiných zfilmovaných děl. Ale realita byla úplně jiná. Od začátku jsem film hltal a bezmála tři hodiny utekly jak večerníček. Jedině část na Sicílii mi přišla trošku osekaná. I přes to jsem byl nadšený a film jsem si velmi brzy pustil znovu. Pro mě bylo důležité, že jsem se koukal s titulky, ptž kdybych film hodnotil s českým dabingem nebylo by to 100%. Originál je originál. ()

Petra46

Gangsterská dramata rozhodně nejsou typem filmů, který bych vyhledávala. Rozhodla jsem se pro jeho zhlédnutí čistě kvůli velmi vysokému hodnocení a kladným ohlasům veliké většiny diváků. Žádné velké nadšení z filmu se však nekonalo. Veliké skoky v ději mi přišly poněkud rozpačité (nemám bohužel možnost porovnat s knihou), způsob, jakým hrál a mluvil Marlon Brando (i přes to, že v jeho raných filmech sem jím byla nadšená) mi vyloženě vadil a nejednou jsem se podívala, jak dlouho že to ještě zbývá do konce. Scénář, režie, hudba, to vše bylo více než v pořádku, ale z mého úhlu pohledu to prostě zas až takové bezchybné mistrovské dílo není. Na závěr bych jen chtěla poznamenat, že velmi příjemně mě překvapilo, jaký byl Al Pacino za mlada fešák. ()

Alister

Knihu mám načtenou velmi dobře a četla se sama. Tento kult jsem byl nucen v půlce vypnout. Proč? Technicky snad excelentní film se skvělými herci, ale to já vědět nemůžu, jelikož sem usnul... ()

michael2684

Mistrovské epické dílo Francise Forda Coppoly. Jak rád toto slovní spojení používám, můžu si to říct tisíckrát a stále zní tak vznešeně a jak jinak by se taky dalo o takovém filmu mluvit. Schválně si v hlavě zkuste říct něco jako: Kmotr je hloupost, nebo nuda a BUM, hned vám nějaký šestý smysl napoví, že tady něco nehraje. Kmotr je skutečně jeden z nejlepších filmů, co kdy byly natočeny ( to ví přece každý, kdo se jen trochu zajímá o filmy). Jen těžko lze najít dílo, které by bylo ještě větší klasikou než tento příběh o rodině Corleonů. ()

Chlo0opek

Na tenhle snímek jsem byl opravdu natěšen a zároveň jsem se právě proto i trochu bál, abych nebyl zklamán. Takové hodnocení i přitažlivé prostředí mafie (vzpomeňme třeba na komisaře Corrado Cattaniho) mně přece musí zaujmout.. ..to jsem si říkal stále i během filmu. Asi tyto rozsáhlé rodinné ságy opravdu nejsou pro mně. Dá se říct, že mi žádná postava nijak zvlášť nepřirostla k srdci. Zkrátka jsem se během filmu NUDIL.Něco ze života rodiny, zabití nějakého člena buď oné rodiny nebo jiné, něco ze života rodiny, zabití... atd.. formou, která mě nezaujala. A přitom jsem čekal, že takový tento film bude a jak jsem psal výše, přímo jsem se na to těšil. Nemohu si pomoci, ale v porávnání s Chobotnicí mi tohle přišlo jako slabé a nezáživné dílo. Ale abych jen nehanil - hudba se k danému tématu dobře hodila. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)