Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

conductor

Kdybych mohl sám upravit pořadí nejlepších 200 filmů, Kmotr by byl na 1. místě. Je v něm toho tolik úžasného a dechberoucího, že málo filmů se může srovnávat. Napadá mě scéna, kdy Michael zabije Sollozza a Mc Cluskeyho. Ten výraz v Michaelově obličeji je prostě neskutečný. Ovšem celková proměna Michaela během filmu je ukázka herectví, které se jen tak nevidí. Mě osobně dále fascinuje James Caan, hrající Santina taktéž výtečně. A tak by se dalo pokračovat.. Ano, tenhle film nemá jedinou slabinu, je to podle mě nejlepší film všech dob. Knihu jsem četl až po shlédnutí filmu, je taky perfektní. Řekl bych, že jde o vzácný případ, kdy předloha i film jsou stejně geniální. ()

ABC1

Skvělá adaptace úžasné knižní předlohy. Určitě nejlepší film z mafiánského prostředí, který byl natočen. Marlon Brando a Al Pacino jsou nepřekonatelní... ()

Naby

Byl jsem na to dost zvedavej, protoze nesnasim stary filmy. Tohle je ale opravdu vyjimka, jde o kvalitni film. Marlon Brando udelal hereckym talentem opravdu dojem a super amosferu, kterou se snazi spousta jinych filmu a serialu kopirovat, nebo alespon parodovat. To samozrejme znamena, ze je to trhak ;-). Jinak parodii na tenhle film najdete napriklad v Zenatym se zavazky. ()

Zette10

Dokonalost sama. Netřeba nic popisovat, nic sálodlouze hodnotit. Mafiánské filmy mám velice rád, toto je nejlepší z nich. Naprosto po právu pětihvězdičkový, geniální snímek bez chyby. ()

montel

Vito Corleone (Marlon Brando) je kmotrem italskoamerické mafie v New Yorku. Jakmile je na něj spáchán neúspěšný atentát, převezme na chvíli vládu nad městem jeden z jeho synů Santino (James Caan). I ten je ale brzy napaden a tak se do všeho vloží Michael (Al Pacino), nejmladší syn Vita, který sjedná schůzku se všemi hlavami mafiánských rodin....Naprosto famózní klasika od které nelze odejít. Všechny postavy mají perfektní charizma a do svých rolí se určitě hodí. Mafiánské filmy zbožňuju a tento je na samém vrcholu všech žebříčků. Geniální. 95% ()

Esquirol

Převézt knižní předlohu na plátno s danou přesností a atmosférou je obtížná věc. A proto se jí většina režiséru vyhýbá. To ovšem není případ F.F.Coppoly! Díkybohu! Nebýt jeho umění, nebyl by se na světě objevil film tak strhující, s tak výborným obsazením. A to by byla velká škoda. ()

kpt.Marťas

Tohle je jednoznačně nabídka, která se neodmítá... Opakuju, co už napsali jiní. Kniha je vynikající a tenhle film ji vystihnul perfektně. Strhující, mistrovská, epická, "rodinná" podívaná. I kdybych hodně chtěl, nenajdu nic, co bych pohaněl. A já stejně nechci. ()

nooxo

Film od ktoreho som očakaval mnoho , mi ponukol neopisatelný zažitok na celých 169 minut , pri ktorých som nevedel či mam plakať alebo tesiť sa . Jednoducho film ktorý vo vás zanechá mnoho émócii ..... Pre mňa to bolo LEGANDÁRNE. ()

sashator

Naprostá klasika, nemá cenu dále rozvádět. Abych se ale přiznal- samotný film je u mě spíše na 4 hvězdy, na knihu zkrátka nemá. Na knihu snad uatím žádný film nedosáhl a Kmotra jsem opravdu cítil po shlédnutí mírné zklamání. ()

Shim-my

Asi každý z nás tady je více či méně znalcem určitéhu druhu filmů. Někdo nedá dopustit na Dogma 95, jiný má zmáklý italský neorealismus a támhle ti vzadu třeba Tarkovského. No a já se považuju za takového znalce filmů mafiánských. Ne že by jich bylo nějak přehnaně moc, ale není jich taky úplně málo. Máme tady realistického profíka Scorseseho s jeho komplexními Goodfellas, jejich divácky přístupnější variantou Casinem a dalšími šlágry, máme tu Michaela Manna s psychologickými opusy jako Heat či aktuálním "reportážním" období Miami Vice/Public Enemies, noirového klasika Briana de Palmu s jeho opusy Scarface či CArlitova cesta, máme tu "novou vlnu" černohumorných propletenců Quentina Tarantina (Reservoir Dogs, Pulp Fiction) a chumlu angličanů (Guy Ritchie, Martin Mc Donagh,...) a spousty dalších včetně jednohubek tu (Sam Mendes - Road to Perdition) i onde (Ridley Scott - Americký gangster). Všechno jsou to nepochybně velmi kvalitní filmy a mnohé z nich patří bez debat do širšího "zlatého fondu". Ale, prostě a jednoduše, Kmotr je jen jeden (tedy oni jsou tři, ale víte jak to myslím). Kmotr je film, ve kterém funguje tak nějak úplně všechno - scénář, hudba, vizuální styl, úžasní herci a jejich nepřekonatelné výkony... Kromě toho je to taky jediný film, o kterém si myslím, že je lepší než jeho literární předloha, a to už je tedy opravdu husarský kousek. Kmotr je film, o kterém toho nemůžu moc napsat, přestože ho vidím aspoň čtyřikrát do roka. Kmotr se prostě musí vidět. ()

gizi

Právem je toto dílo hodnoceno jako 4. nejlepší na ČSFD. Viděl jsem 31.10.10 asi podruhé nebo potřetí, četl i knihu a jsem stále uchvácen. I přes svou délku to nemá chybu. Navíc skvělá hudba Nino Roty. 95%. ()

nouvelle vague

Co napsat k této filmové modle? Velký kandidát na nejlepší film s neskutečným množstvím naprosto kultovních scén. V tomhle ohledu překonává i Pulp Fiction. Famózní Marlon Brando, Al Pacino a Robert Duvall. Škoda jen, že nastavenou laťku Coppola neudržel a to především ve třetím díle. 100% ()

LukeN73

Téměř 40 let od natočení a mně se na to pořád nechtělo a nechtělo dívat. Včera jsem se přemohl a chvilkama jsem litoval, že jsem to neudělal dřív. Čest, omerta, vendeta a především bezpečí a spokojenost rodiny.....to je podsvětí. Celý to tak trochu připomíná známou hru Mafia a vím, že pro mnoho lidí to nebude jejich šálek kávy, ale já nemůžu jinak než *****:-) ()

just a child

Klasika, ktorá napriek dátumu výroby predčí akýkoľvek film našej doby. Nepoznám iný film a knihu zároveň, ktoré by boli rovnako dobré, no Krstný otec je dokonalosť sama v akejkoľvek forme. Neunudí ani po sedemdesiaty krát pozerania, vždy sa nájde nejaký maličký detail, ktorý ohúri. Námet mafiánskeho charakteru vždy poteší, o to viac, ak sa vo filme blisnú herecké legendy ako Al Pa či Marlon. Skvost všetkých skvostov. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)