Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

ScarPoul

Druhý diel série o mladom čarodejníkovy je vyspelejší ako jeho predchodca a hlavne sa honosí temnejšou atmosférou, vďaka ktorej sa druhá polovica filmu stala naozaj guilty pleasure zážitkom, pre všetkých milovníkov príbehu Harryho Pottera. Chris Columbus je podstatne uvoľnenejší, pretože sa tu objavuje náznak niečoho čo sa nebojím označiť ako jeho štýl. Nálety kamery z diaľky na detail, sa akosi stal pre dvojku typickými. Postavy konečne dostávajú hlbší rozmer a na konci filmu sa skutočne derú do popredia emócie, ktoré nepôsobia umelo, alebo silene, ako v prípade jednotky. Herci sú istejší vo svojich úlohách a niektorý si to dokonca užívajú. Lockhart Kennetha Branagha je naozaj nezabudnuteľná postava. Williamsová hudba je kupodivu hravejšia a príjemnejšia ako tá zvláštna pochmúrna hudba z prvého dielu a celé prostredie školy pôsobí priestranejšie a epickejšie. Craig si dal teraz záležať a vďaka nemu si scény v tajomnej komnate alebo na dievčenských záchodoch na treťom poschodí po tej vizuálnej stránke naozaj užívam. Nebyť prvej polovice, ktorej jednoduchá náväznosť sa priveľmi podobala na nejednoznačný prvý diel, bol by to plný počet. Takto je to obstojná predzvesť toho, čo nás neskoršie u Pottera bude dostávať do kolien. Temného a pritom neskutočne emotívne krásneho príbehu o dobre v každom z nás. ()

Lacike

Po slusnom prvom diely ma dvojka uplne nadchla. Columbus mi ako reziser sedi natolko, ze mi dokazal predat aj fantasy zaner o nejakych detskych kuzelnikoch. 9/10 ()

PROROK14

Dvojka je o čosi lepšia ako jednička ale celkovo skoro na tej istej úrovni. Zas musím pochváliť ten nápad. Má to svoju rozprávkovú atmosféru ktorá sa mi páči. 80% ()

maseer2

Chris Columbus pomalu ale jistě oproti jedničce přitvrzuje a připravuje tak půdu pro další pokračování, která budou ještě o poznání temnější.. ()

Gwaihir

Druhý rok kouzelnického života chlapce, který přežil útok mocného zlého čaroděje, je do audiovizuální podoby převeden se stejnou pečlivostí, jako díl první, a to včetně snahy o věrnost předloze, což je však, vzhledem k jejímu stejnému rozsahu a k zachování původní sestavy tvůrců, takřka samozřejmé. Chybí v podstatě pouze několik kratších epizodek, které osvětlují poněkud více rozvedené a propracovanější pozadí jednotlivých postav a některých hlavních dějových událostí, což je však z malé části napraveno v rozšířené verzi, která obsahuje více přídavných scén, než je tomu v případě prvního dílu. Oproti němu je tady rovněž znatelně méně střihu a jednotlivé přechody působí mnohem plynuleji. Skvěle jsou znovu obsazeny všechny nové postavy, zejména nádherně povýšenecký Jason Isaacs, patřičně démonický Christian Coulson a nesnesitelně vtíravý Kenneth Branagh. Velmi zdařilá je opět atmosféra filmu, která je tentokrát v některých místech náležitě strašidelná, ačkoli v jiných je stále ještě bezstarostně humorná. 80% ()

BoPo

Tajemná komnata už nie je tak vyložene detská ako Kámen mudrců. Samotný príbeh, zápletka mi prišli o level vyššie. Poznať aj pokrok v kvalite trikov. Už len na účasti podareného Dobbyho. Zlatoslav Lockhart, ako čarodejnícka celebrita, osviežil stávajúci profesorský zbor. Snape dostal tentoraz o niečo málo väčší priestor a znova dokázal, že sa oplatí čakať na jeho (snáď) zásadnejšie prehovorenie do centra diania v ďalších častiach. No a z mladého Malfoya rastie ukážkový hajzl. Podľa mňa je teda dosť neprehliadnuteľných dôvodov, prečo pozerať ďalej. ()

ALIENka_

Dobrá zpráva, Bradavice jsou pořád životu nebezpečný a snaží se zabít každýho, kdo se odhodlá tam vkročit. A pořád je to stejná nostalgie. Jednou za čas si tuhle ságu musím pustit už jenom kvůli tomu pocitu. No každopádně bych stejně potřebovala někdy vysvětlení, jak vlastně tenhle svět funguje. Jak se teda dá dostat do kouzelnickýho světa kromě nástupiště 9¾? Jsou nějaký portály na zemi nebo tak? Je kouzelnickej svět paralelní svět? Maj létající auta, ale pořád píšou na pergamen a ještě k tomu brkem, dobrá tedy. A to jsem ještě nezačla s klišé. Záporáci jsou pořádně cheesy, Lucius Malfoy je nejvíc klasickej záporák vůbec, kurva však on se i jmenuje LUCIUS! Modrý auto je deus ex machina, stejně jako pták ohnivák, kterej vždycky přijde, když ho někdo potřebuje, hmm to se zrovna pěkně hodí do příběhu že? Předtím než se naserete, že jenom nadávám, nebojte, užila jsem si to jak sviň. Alee nějaký věci mi trochu narušovali zážitek. Nemějte mi to za zlý, už mi dávno není 13 a nostalgie není všechno. Navíc mám spoustu otázek a velmi mě sere, když nejsou zodpovězený. Každopádně, abych si tu jenom nestěžovala, bazilišek byl úžasnej, fénixe bych chtěla domů a ty znovu shledání na konci jsou strašně pěkný. Sakra je to kouzelnej svět, možná bych se tím prostě neměla tolik zabejvat. Když to je těžký, je to tak zajímavý, a přitom o tom člověku skoro nic neřeknou. :D Ale na to asi sere pes, protože je to Harry Potter film plnej nostalgie, a ta mě vždycky kopne rovnou do slabin, takže.. Hodnocení: 8/10 ()

bouncer

dtto jako první díl, ale bohužel už neoslní novým prostředím a atmosférou. Začíná to být obrovská ždímačka peněz... ()

Hismael

Hodně podobné jedničce, jen se ve škole místo kamene mudrců hledá tajemná komnata. Navíc se hledá 90% času a to film trvá 2 a půl hodiny, což bylo opravdu dost. Nebezpečných scén ve kterých se bojuje o život je také víc. Po chvíli může začít trochu vadit, že hlavní postavy na sebe naráží s velkou dávkou náhody. Harryho kouzelnická detektivka se trochu zasekla na hledání komnaty a začala trochu nudit. ()

Terva

Film začíná záběrem, jak si Harry Potter prohlíží fotografické album, které dostal na konci prvního příběhu. Poprvé je zděleno jméno Harryho sovy. Jmenuje se Hedvika. Její jméno v prvním příběhu české verze nezaznělo. V tomto příběhu je nová osoba - skřítek Dobby. CITÁT - Harry Potter se letos nesmí vrátit do Bradavické školy čar a kouzel........ První kouzlo provede sice Dobby, ale je provedeno potichu a tak první vyslovené kouzlo opět uskuteční Hermiona. V prvním příběhu řekla všech šest základních formulí - tam byla vzdělaná a aktivní, snad jí to zůstane. Kouzlo zní - OCULUS REPATO - ,které znáte již z prvního dílu. Lucius Malfoy a jeho mudlovský rasistický názor osvětluje o čem asi bude toto dobrodružství. Druhé vyslovené kouzlo zní - IMMOBILUS - a asi nemá smysl objasňovat, z jakých úst vyšlo. CITÁT - Ještě nebylo vymyšleno kouzlo, které by naše Hermiona nesvedla.......... Čtyři zakladatelé kouzelnické školy jsou už známí, ale že se čtvrtý z nich, Salazar Zmijozel, naštval ( dle mého z rasistického komplexu čisté krve ) a odtrhnul se z kolektivu, je novinka. Legenda pak praví, že vybudoval Tajemnou komnatu, kterou zapečetil. Komnatu může otevřít jen právoplatný a čistokrevný dědic. Vypustí však něco ..... to bych předbíhal. Hermiona opět v akci - FINITE INCANTÁTE - . Harry Potter poprvé vysloví kouzelnou formuli a to až někde v půlce filmu - RIKTUS SEMPRA -. Mimochodem, je to Harryho úplně první latinské vyslovené kouzlo. V prvním díle neřekl ani jedno. A tady se pomalu rozjíždí. Druhé kouzlo, které vysloví je již známé - INGARDIUM LEVIOSA -. Hermiona se změnila v kočku a to doslovně - fakt. CITÁT - Ještě pár dní na ošetřovně, než přestane vykašlávat chlupy......... A Hagrid ? Jeho velká touha po podivných tvorech se mu stává osudnou. CITÁT - Est - li chce někdo něco vědít, tak stačí následovat pavouky......... - ARANIA EXHUMAI - tak zní třetí, dvakrát za sebou řečené, kouzlo z úst Harryho Pottera. Možná v tomto díle překoná i Hermionu. Chlapec začíná být divoký. Harry tak začíná odhalovat tajemství Tajemné komnaty a hrůzu, která se v ní nachází. Cestou vyslovuje další dvě kouzla, ale nejdou napsat, nerozuměl jsem jim. Jedno znělo asi takto - CHEESSSRTESSAS -. Velkou úlohu v tomto příběhu má deník, který napsal TOM MARVOLD RIDDLE. Tady se mi zdá, že někdo tak trochu opisoval, protože zvíře se kterým se Harry utká, má vlastnosti jako řecká Medusa. Lord Voldemort se chová jako Adolf Hitler a i jako Adolf má stejné předky. ( Předci Adolfa Hitlera jsou židé a předci Voldemorta jsou . . D . . . É - doplňovačka. ) CITÁT - ( Zazněl ve 2 hodiny 22 minut a 22 vteřin filmu ) Ve světle všech událostí, škola zrušila všechny zkoušky......... Režie, scénář i hudba je ve stejných rukách, jako v prvním díle. Kamera se změnila, tedy ne kamera, ale kameraman. Tento příběh točil Robert Platt. Spoluprodukci měl Mark Radcliffe. Hrají - Harry Potter : Daniel Radcliffe, Ronald Weasley : Rupert Grint, Hermiona Granger : Emma Watson a skřítka Dobbyho mluvil Toby Jones. Zatím co Kámen mudrců byl pohádkový a kouzelný příběh o lásce, je Tajemná komnata lehkým thrillerem. Zdá se mi, že v příběhu je moc rasismu, ale asi bude hůř. Dávám za čtyři. CITÁT - Po všem zbude jen vzpomínka.......... () (menej) (viac)

moviesfan

Druhý díl nás zavede opět do Bradavic a opět s kvalitním zpracováním. Sice je druhý díl stále ještě ,,nedospělý", i tak je to velmi dobrá podívaná. Nalezl jsem zde prvky humoru, akce, napětí, přátelství, ... , které vůbec nevyznívají špatně. Harry tímto dílem pokročil správným směrem k dalším zpracováním. ()

JohnCZ

O trochu lepší jak jednička, tentokrát se Columbus trochu více rozšoupl po stránce atmosféry. Pořád je ale Harry Potter korektní rodinná podívaná a dost doslovný filmový přepis knihy. Co ale oceňuji nejvíce, je mnohem vyspělejší herectví celé hlavní trojice a taky variabilnější a tím pádem i hezčí hudba. ()

MrCreosote

Remake prvního dílu za účasti naprosto zbytečné postavy Zlatoslava Lockharta a parádně slizkého Lucia Malfloye. Film, který využije techniku záchrany v poslední vteřině nejméně třikrát, a stále není napínavý. Cuarón posunul dalším dílem laťku o tři řády výš a z dětských báchorek vyprávěných před spaním vytvořil svébytný fantastický svět pro dospívající i dospělé. ()

svik

Harry je sice oblíbený u spoustů děvčat i chlapců ,ale to asi tak vše proč se na něj chodí lidé dívat. Je to film ,který má zajímavou dějovou linii ,dobré efekty, zajímavý příběh ,mě ale vadí na tom to ,že se vše dá předvídat a když se vám toto u filmu stane tak potom už začíná být nezajímavý. Mám doma harryho knihu 4.díl přečetl jsem asi 75 stránek = SAMÁ NUDA tak jsem ho dal sestřence, alespoň ta s toho měla nějakou radost. (Svik) ()

villon17

Po úspěšné jedničce jsme se dočkali ještě úspěšnější dvojky. Všichni už asi byli přesně seznámeni se svými rolemi, film působil jistěji a i Rowlingová už při psaní nejspíše věděla, čeho chce dosáhnout. ()

jahol

Dospělému divákovi poněkud ubírá na zážitku to, že scénář je opravdu orientován spíše na zájemce věku jednociferného, takže postavy jsou zcela černobílé a story se vydává pouze na jednu světovou stranu, ale natočen je tenhle Harry film skvěle a vypiplán je doslova každý záběr. A Malfoy mladší i starší jsou skvělí záporáci. ()

corpsy

Na rozdiel od ostatných dielov si tento ešte zachoval tú skvelú, kúzelnú atmosféru prvej časti. Opäť nás strháva výborne spracované a magické dobrodružstvo, znova sa na chvíľu všetci staneme tými najmenšími divákmi. ()

Marek1991

Druhý diel poriadne pritvrdil, už to nebola len sladká rozprávka. Avšak stále je to skvelé, lebo réžia pod vedením vynikajúceho Chrisa Columbusa, ktorý je expert na rodinné filmy ako Sám doma opäť zafungovala a mala svoje čaro. Boli tam viaceré scénky okolo metlobalu, čarodejníceho súboja s Dracom, ktoré by som čakal aj v prvom diely, ale ten bol skôr krásnym uvedením a druhý diel ho skvele rozvíja. Mne sa toľko nepáčil a hlavne nie je niečím, z čoho by si mali deti brať príklad, či už rozprávanie s duchmi nie je normálne alebo šoférovanie auta deťmi, používanie slov ako zabijem ho od detí. Ono si to možno ani neuvedomil režisér, scenárista a iní, že tým zasiahli veľa detí, každým detailom. Dokonca aj slová Toma Marvola Riddleho alias Lorda Voldemorta, že zvláštne, čo spôsobí malá knižka, ak je v rukách hlúpeho dievčatka sú dosť výstižné a dajú sa uplatniť aj na film. Nemuselo to byť tak rozťahané, tiež je tu dosť chýb, no najmä pre deti viac hororové a chýba tomu ľahkosť v nadväznosti scén. ()

draculca

Naprosto geniální pokračování slavného příběhu o Harrym Potterovi. Vše už pomalinku začíná být vážnější a mnohé souvislosti důležité pro další díly vychází najevo. Odzbrojující postavou v tomhle dílu je profesor Lockhart- úplně všechny scény s nim mě hrozně bavěj... To se tvůrcům opravdu povedlo. A také herec vybraný pro roli mladého Voldemorta je skvělý (škoda že u něj nezůstali i v 6. dílu). ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)