Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Anderton

Väčšie, vtipnejšie, dejovo obsiahlejšie, nabúchanejšie, výpravnejšie atď. Takto by som ako marketingový poradca poradil producentom propagovať pokračovanie úspešného trháku. V tomto prípade je to ale pravda! To neidentfikovateľné málo, čo mi v jednotke chýbalo do stovky, sa tu konečne doplnilo, možno ho tam dostala víla so svojou verziou starého šlágru, možno Pinnochiove tangáče, možno roztomilé dračie somáriky. Pop kultúrne odkazy neboli nikdy tak zábavné. ()

Frajer42

Důstojné pokračování předchůdce. Zůstanu u stejného hodnocení. Sice tady není moc co vytknout. Vtípky, animace, postavy, dokonce i slušný děj. Vše je OK. Ale mému zážitku na kvalitě možná ubírá český dabing, který mi i přesto stále přijde velmi zdařilý. Přes * * * se však nedostanu. Pár nudných segmentů tu stále je. Zkrátka povedený animák, ale znám i lepší. ()

Kothy

Snad lepší než 1. Opět velká nadílka vtipů a hlášek. Hlavně kocour tomu dává šťávu. Shrek si vyzkouší, jaké to je nebýt zrůda a oslík zase nebýt pro smích: "Shreku, já klušu. Já klušu!" :D ()

MikeCool

Shrek je rozhodně fenomén mezi animovanými "pohádky". O skvělou a hodně vtipnou atmosféru se postarali hlavně Shrek s ukecaným oslíkem. Dvojka opět nezklamala a zaujala mě o trošičku více jak první díl. ()

Spinosaurus

Shrek 2 je výborné pokračování,které se podle mě nedá nazvat nastavovaná kaše. Děj je originální,nové postavy propracované(obvzlášť kocour) a staré stejně vtipné jako v jedničce. Animace je asi stejně dobrá jako u jedničky. Humoru je tu dost,ale ubyly parodie a přibyli klasické vtípky. ()

swamp

Již o něco slabší, ale ústřední trojice (nebo možná spíše dvojice) stále baví - jen ty popkulturní odkazy mi začínají připadat lehce laciné. ()

predators

I ve druhém díle si hodnocení drží svoji laťku hodně vysoko a s klidem můžu říct, že je skoro tak dobrý jako díl první. Tak má vypadat pokračování. 90% ()

nash.

Stále stejně zábavné, plno vydařených nápadů, vychytávek, gagů i odkazů na desítky filmů... přesto mám pocit, že to tentokrát nemělo ten správný tah.. ()

PetrPan

Shrek 2 udržel a místy i přeskočil vysoko nasazenou laťku prvním dílem, opět se dočkáme perfekcionistické animace, skvělého příběhu a parodického humoru, nová postava Kocoura a jeho smutný pohled mne dokonale odrovnal a už netrpělive čekám na další část ....že by malá Shrečata? ()

silentname

Shrek 2 je pre mňa ukážka toho, ako sa môže vynikajúci a perfektný film stať ešte lepším. Videl som to miliónkrát, nikdy sa pri tom nenudím, hlášky mi tu rezonujú asi ešte viac a okrem toho aj skvelé bonusy na DVD robia z tohto filmu opätovne skvelé dobrodružstvo a komédiu, ktorá je každým zhliadnutím ešte lepšia a lepšia. Páči sa mi, že veľa postavičiek v tomto filme dostáva väčšiu rolu a plus vidíme, ako Shrek vyzerá v ľudskom stave. Plus oslík v podobe obrovského tátoša je dokonalý. Vôbec neviem čo by som na tomto filme dokázal vytknúť. Pamätám si všetky postavy, všetky skladby, vynikajúci humor, dokonalá atmosféra filmu, ktorá nepustí, plus je to film, ktorý podľa mňa nikdy nezostarne. Takto sa filmy majú robiť. Nie je to len pre deti. Užije si to celá rodina a doteraz je to pre mňa jeden z TOP 3 animovaných filmov, ktoré som kedy videl. Takto filmy majú vyzerať. "Shrek 2" alebo ako sa stane perfektný film ešte perfektnejším. Hodnotenie: A+ ()

Slarque

Píše to tady více lidí, ale taky to zopakuji. Jednička byla cosi jako blesk z čistého nebe, tady už ten moment překvapení chybí. Dvojka je také ve větší míře parodií a přes nesporný technologický pokrok a vynikající dabing (mluvím o anglické verzi) mi prostě k maximální spokojenosti něco schází. Třeba za to můžou ta hlušší místa na začátku a uprostřed filmu. ()

LoLaa

Jedno z mála pokračování, které je snad ještě lepší než samotný první díl série o zlobru Shrekovi. Všechny díly jsem viděla minimálně 3x, ale neomrzely a troufám si říct, že ani neomrzí a vždy, když se budu chtít znova zasmát, bude pro mě Shrek jasnou volbou. ()

klerik

Ešte nadupanejšie a vtipnejšie ako jednotka, postrádajúce však onen romanticko-dobrodružný nádych. Skvelá lavína zábavy a odkazov na iné filmy... len sa to stále viac vzďaľuje mojej predstave filmu pre deti... ()

Chrustyn

Výborná zábava pro celou rodinu, u které se možná více zasmějí rodiče než děti. Jedno z mála pokračování, které si drží kvality svého předchůdce. ()

SeBig

Dostal sem to jako malej na kazete a pouštěl sem si to skoro furt. Nabídne to víc jak první díl, má to i lepší cz dabing a celý je to fakt 10/10. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz