Kde bolo, tam bolo, v jednom ďalekom močiari žil zelený obor menom Shrek, ktorého drahocenná samota bola náhle otrasená inváziou otravných rozprávkových postavičiek. V jeho jedle sú myši, v jeho posteli veľký zlý vlk, v dome a v jeho okolí tri prasiatka a ďalší, všetci vyhostení zo svojho kráľovstva zlým lordom Farquaadom. Odhodlaný zachrániť ich domov (nehovoriac o svojom) Shrek uzavrie dohodu s Farquaadom a vydá sa zachrániť z pazúrov zlého draka krásnu princeznú Fionu, aby sa stala Farquaadovou nevestou. Na svojej výprave je sprevádzaný vtipkujúcim somárom, ktorý by pre Shreka urobil všetko, ale ktorý v žiadnom prípade nestíchne. Záchrana princeznej sa zdá byť ten najmenší problém, keď je odhalené temné tajomstvo, ktoré ukrývala... (TV JOJ)

ClintEastwood

Když jsem před mnoha lety na Shreka koukal poprvé, vůbec jsem netušil, že mám před sebou tak originální a vtipný počin, který se stal jistým milníkem ve světě animované komedie. Vynikající zábava, plná odkazů na hollywoodské trháky, opatřená podařeným dabingem (americkým i českým). I druhý díl je povedený. ()

MM_Ramone

V roku 2001 vyprodukovala americká filmová spoločnosť DreamWorks animovaný snímok "Shrek". Príbeh neatraktívneho, ale vtipného, svojrázneho a charakterného zloobra, ktorý je prinútený sa vydať na nebezpečnú výpravu, na ktorej najde svoju lásku Fionu je veľmi dobre napísaný a ešte lepšie vizuálne spracovaný. Výborné mainstreamové dielo pri ktorom sa pobaví celá rodina. Neskôr boli natočené ďalšie pokračovania, ktoré však už v žiadnom prípade nemajú tú sviežosť a originalitu ako tento pôvodný film. **** ()

kulyk

Nejlepší animák, nejsympatičtější hlavní geroj, životní role Murphyho. Ten měl hrát osla od mala a pouze jeho. Dabing sedí, nasazení songu Mája do Perníčkova výslechu je výkon hodný génia. V celém filmu nevidím jedinou chybu. Viděl jsem již x-krát a pokaždé za hýkavého smíchu. Přitom si nemyslím, že bych byl nějak přehnaně infantilní. Protože mi to dělá dobře, tak si to na závěr shrnu: špičkový počin. Slyšeli jste slovo dost boží. Ámen. ()

freddy

Tady už snad o tomto filmu bylo vše napsáno, tak snad jen mé stručné hodnocení. Originální, vtipná, osobitá komediální pohádka s originálními hrdiny. Super, bravo, perfektní, excelentní, bombastické, grandiózní... To jsou slova, která vystihují můj názor na tento film. Víc nemám co dodat. Snad jen: Už dlouho jsem se takhle nezasmál... ()

Ded@M@tes

Nejlepší animovaný film, který byl zatím natočen. Shrek (Zlobr) a oslík tvoří nezapomenutelnou atmosféru, jenž nikdy nezapomenu. Dobrodružná, rodinná, animovaná, komedie, která pobaví děti i dospělé. Shrek je počítačem animovaný film z roku 2001 na motivy pohádkové knihy Shrek!, kterou v roce 1990 napsal William Steig. Film vznikl ve studiu DreamWorks Animation SKG a režiséry Andrew Adamsonem. Ve stejném roce byl zhotoven vyhrál jako vůbec první film Oscara v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film. ( Hodnocení: 10/10 ) ()

Davies182

Výborný animák. Originální (v několika ohledech určitě), vtipný a zábavný. Spousta gagů je prostě nezapomenutelných a lze je vidět několikrát za sebou, aniž by omrzely. Studiu Dreamworks tleskám, zároveň ale posílám pohlavek za další díly. ()

FlyBoy

Rodinný animák, ktorý zaviedol nové (dospelácke i odkazové) pravidlá a povzdvihol túto škatuľku o nejaký ten level vyššie. Decká si udržal zanedbateľnou “storkou” a vyleštenou grafickou metalízou, odrastenejších si ochočil výstižnými narážkami aj pohotovými hláškami. Výnimočný apel na nedôležitosť zovňajšieho výzoru a významnosť povahových vlastností, ktorý možno nazvať potomkom moderného “entertaimentu”. Až tak veľké šťastie na svojich nástupcov však nemal. Nuž, čo už :-( ()

Xmilden

Po letech jsem bohužel viděl s dabingem a cítím že to byla veliká chyba, protože Eddie Murphy si tím oslíkem kdysi hodně vylepšil reputaci. Na 86. nejlepší film všech dob, bych to ovšem i tak stále neviděl. 80% ()

Ampi

Svérazný zlobr Shrek dal filmu sílu, sympatie a jméno. Krasná princezna Fiona krásu a něhu. Oslík dal filmu humor, kterému přispělo samozřejmě víc postav včetně Shreka a Fiony.Shrek je velmi netradiční pohadka se zajímavě volenou hudbou a jemně - drsným humorem. ()

kinej

Grafická stránka je určitě úchvatná, ale jinak se film neliší od průměrných disneyovek. Kdyby nebyl film animován na počítači, což je moderní trend, ale třeba nakreslen, nikdo by si ho nevšimnul. Děj a ani fóry nejsou nijak vyjímečné. Chápu, že tyhle filmy teď frčí, ale to neznamené, že by měl Shrek patřit do top 200. ()

Hrabka

V současnosti nejlepší animovaný film (2008). Je to prostě bomba - skvělé postavy, skvělé hlášky, slušný děj, spád, vtip, napětí. Prostě best. 95% ()

juta

Jedna z prvních věcí, která odstartovala boom ve výrobě animovaných pohádek, který se nezastavil dodnes. Vtipná pohádka, plná skvělých postav, které známe z našeho mládí, dělaná i pro rodiče, kde se každou chvíli něco děje. ()

Pavka5

Blue flower, red thorns. Blue flower, red thorns. Blue flower, red thorns. Man, this would be so much easier if I wasn't color-blind. I love Donkey!!! :-D ()

Fiftis

Ako už každý vie, film je o jednom veľkom priateľstve medzi Shrekom a oslíkom, o jednej veľkej láske medzi zlobrom Shrekom a princeznou Fionou a o jednom veľkom Shrekovom cieli - získať si od mesta Dullock späť svoju bažinu, kam egoistický Lord Farquaad vyhnal všetky zvieratká. Shrek na svojej ťažkej výprave zažíva rôzne dobrodružstvá. Kedysi sa jednalo o môj najobľúbenejší animák. ()

Shakers

Zaujímavé rytierske dobrodružstvo zo zeleným obrom, skvelá hudba a pekná animácia, ale mňa to moc nezaujalo. Radšej si pustím Ice Age ako Shreka. Trochu sa divím, že to má tak vysoké hodnotenie. Obľúbený soundtrack: Fairytale, Helmet Hair, Delivery Boy Shrek, Making Camp, Friends Journey To Duloc, Singing Princess, Better Out Than In / Sunflower / I'll Tell Him, Ride the Dragon, Transformation/ The End. 70% - 3* ()

Pátý Shrek má zelenou

09.03.2023

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)