Baghead

• Česko Hlasy mrtvých (viac)

Mladé dievča Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. V dôsledku dávnej kliatby je čarodejnica pevne zviazaná s majiteľom domu, ktorého príkazy poslúcha. Iris sa tak stáva tou, ktorá stojí medzi svetom mŕtvych a živých. Jej otec, predchádzajúci pán čarodejnice, využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len 2 minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta. Iris má na návšteve v záhadnom dome svoju kamarátku, keď ich prekvapí prvý zákazník. Iris neodolá pokušeniu a rozhodne sa svoju novonadobudnutú moc vyskúšať. Zákazník sa však neovládne a 2 minúty, ktoré všetkých delia od pekla na zemi, prekročí. Čarodejnica je zrazu voľná, mimo kontroly svojej novej panej. Chce sa dostať von z pivničnej hrobky a chce zabíjať. Hovoriť s mŕtvymi má svoju cenu a prišiel čas začať ju konečne splácať... (Bontonfilm SK)

maddy

Slušný nápad a vynikajúci dizajn monštra, resp. čarodejnice, ale chabé hororové prevedenie. Množstvo scén malo potenciál a muselo vyzerať na papieri fajn, napríklad tá s blikajúcim svetlom, ale Alberto Corredor ani jednu nedokážal pretaviť do ničoho hororovo funkčného. Baghead je tak bez správne zlovestnej atmosféry, bez funkčných ľakačiek a nedokáže ani v jednej minúte postrašiť, prípadne diváka akokoľvek napínať. Celé je to také režijne mdlé a nakoniec sa tak jedná iba o 90 minút absolútne generického strašenia, kde zamrzí hlavne nevyužitý potenciál. Či už ten hororový alebo ten ohľadom námetu. Príbeh je načrtnutý, no následne nijako poriadne uchopený, dovysvetlený a vlastne často ani nedáva zmysel. Čo by nevadilo keby to bolo aspoň napínavé a strašidelné, ale po väčšinu času nie je. CELKOVO: 4/10 ()

Steven47

Hlasy mrtvých nejsou nijak výjimečným hororem, na druhou stranu však zvládají obstojně plnit alespoň základní žánrové požadavky. Většina filmu je docela napínavá, několik lekaček dokáže, minimálně strašpytla jako já, vyděsit, a díky střídmé stopáži není moc prostor se nudit. Freya Allan zvládá hlavní roli obstojně, ale podobně jako ostatní postavy doplácí na scénář, který ze všech dělá neskutečné tupce. Příběh je jakousi variantou nedávného Talk to me, s tím rozdílem, že mu chybí větší hloubka. Jakákoliv nastavená pravidla a vlastně celé vyprávění navíc působí dost zmatečně, ale na konci se vše celkem obstojně vysvětlí a rozuzlení není špatné. Designově zajímavou čarodějnici šlo nejspíš využít o něco lépe, nakonec z toho však vylezl alespoň průměrný a neurážející výsledek. 5/10 ()

M.i.k.e

Ústřední nápad s čarodějnicí kterou je možné využít pro hovory s mrtvými a finální zvrat jsou celkem fajn a je tak škoda, že je to celé zabalené do koncentrované nezáživnosti, kdy o nějakém hororu nemůže být řeč. Lekačky se samozřejmě najdou, ale všechny fungují asi jako když na někoho budu půl hodiny volat a pak na něj bafnu. Nečekal sem zázrak, ale i tak zklamání…40% ()

bourec

Musím se přiznat, že sem se docela těšil. Ale bohužel nic pěknýho se nekoná. Příběh je dost strohej, o čarodějnici se nic nedozvíme. Děsivejch scén, beznaděje, potažmo gore se tady absolutně nedočkáme. Pozitivem, a vlastně promrhaným potenciálem je dům. Děsivej, ale nevyužitej. A  když nad tím tak přemýšlím, ty dvě hvězdy jsou až moc. Ale nechám to. Jedna za film, což je maximum, protože mě to vůbec nebavilo. A jedna za barák. 30%. ()

Sludger

Ako prvé musím povedať, že film pripomenie minuloročný kúsok „Talk To Me“, len miesto ruky tu máme čarodejnicu s vrecom na hlave. Čiže o nejakú veľkú originalitu nešlo, ale to až tak nevadí. Najväčšie mínus spočíva v tom, že tvorca filmu (Alberto Corredor) ešte nemá veľa skúsenosti a tým pádom niektoré scény pôsobili neohrabane a nedocielili atmosféru akú tvorca plánoval. Niekoľkokrát si pomohol skratkou (hlavná postava uvidí smrť otca ako duch. Wtf?), ale na druhú stranu sa niektoré scény podarili - jaskyňa, prerody mŕtvych. Z hororu cítiť iný prístup, atmosféru a poňatie ako teraz moderné duchárske horory, čím sa vymyká štandardu. Najviac ma potešil odvážny záver, ktorý dodal príbehu správnu iskru temnoty. Niečo podobné som už v kine dlhšie nevidel a som za to rád! Na záver musím pochváliť herečku Freyu Allan, ktorá predviedla dobrý výkon a potvrdila, že nie je len Ciri zo Zaklínača. Cítim, že v tvorcovi je potenciál. Musí ešte remeslo vycibriť a možno prinesie zaujímavé kúsky. Budem sa tešiť na jeho ďalší film! ()

dubinak

Chvíli se to zdálo jako dobrý nápad, naštěstí to docela odsýpá, ale závěrečný dojem je suma sumárum dost mdlý a nejasný. Je dobré, že tu není moc okolní omáčky a tak, ale postavy se víceméně celou dobu chovají divně až debilně a ač se to pokoušelo o zvrat, nedávalo mi to moc smysl. Hororová stránka samozřejmě funguje bídně a je to opět kousek náchylný k zapomenutí. ()

Nivenx

Super demonický horor... herci v pohodě, potvora také a příběh také... film má dobrou atmosféru a občas i slušné lekačky... a na závěr zkrátka ne všechno skončí dobře! ()

oveckaoa

Další z hororů co mají dobrý nápad , myšlenku , ale pohřbívá ho zpracování.  Dcera zdědí od mrtvého otce pivnici kde je čarodějnice co na sebe může brát podobu mrtvých lidí. Její otec na tom rýžoval peníze pak , ale zjistil , že to nezvládá tak se rozhodl ji upálit  akorát upálil sebe (jak to fungovalo se nevysvětlí). Scény s čarodějnicí jsou dobré, ale je jich málo  bohužel je zde takový úsek cca 35 minut kdy se nic neděje. Druhý díl by mohl být lepší pokud bude . 40 procent ()

jefff

Spíš zklamání. Zklamání z ne moc dobrého scénáře a divného chování postav. Je to bez pořádného finále a člověk se tu lekne dvakrát a jednou ho zamrazí. Na čiskokrevný horor málo. Celé je to hrozně vyluhované a nedotažené. Škoda. ()

borec999

Zaujmavý nápad, dobré masky aj čarodejnica, len keby to nebolo tak strašne hlúpe: postavy poznajú pravidlo 2 minút a dosť, no snáď ani raz ho nedodržia. Okrem atmosféry sme sa dočkali aj ľakačiek, niektoré fungujú viac, niektoré menej. Osobne sa mi celkom páčil aj záver. Vo výsledku vcelku fajn,  odstrániť doslova kričiacu nelogickosť konania postáv, dopilovať jednoduchší scenár a mohlo to byť ešte lepšie. 55-60% ()

perna182

Na jedno zkouknutí docela dobré. Jinak ale lehce nezáživný průměr a jako horror slabé. Lekačky  tuctové a předvídatelné stejně jako děj. Škoda, začátek vypadal slibně a budování vztahu s čarodějnicí mělo potenciál, který zabilo chování postav. CGI slabé až to bilo do očí. Potěšil až zvrat k závěru. Slabší 3* ()

tenebrae86

Na dnešní mainstreamové poměry dobrý chiller se strašidelným hostincem a prokletou čarodějnicí ve sklepě. Vizuální zpracování se mi líbilo, starobylá budova, kde se vše odehrává, měla svou atmosféru a asi třikrát mi po zádech příjemně zamrazilo. I samotná čarodějnice s pytlem na hlavě byla cool, bohužel trochu to kazily slabé CGI efekty a nepovedené animace. Co se týče příběhu, tak nic světoborného, ale celkově, i díky sympatické Freye 'Ciri' Allan, koukatelný horůrek 3,5* ()

Flopik

Tak za mňa nakoniec celkom splnené očakávania. Ciri zdedí hostinec, kde v pivnici žije podivná bytosť. Tá dokáže potom ako zožerie predmet mŕtvej osoby, sa na ňu zmeniť. Má to solídnu atmosféru, je to pekne natočené a zbytočne to neodbočuje. Vytáčalo ma pravidlo 2 minút, ktoré počas celého filmu nikdy nebolo dodržané. Čarodejnica je fajn, masky potešili aj keď veľmi málinko využité. Vďaka atmosfére však bolo celkom desivé aj to vrece na hlave. Ubiehalo to rýchlo a ja som sa osobne dosť bavil. Nie je to niečo, načo si spomeniem ale na druhú stranu v tomto roku konečne pozerateľný horor. 4*. ()

Harpy

Konecne lepsi horor, velmi pozeratelny s dobrym pribehom ktory ma atmosferu, dobre herecke vykony ci hudbu a peknu kameru. (Podobne na styl talk to me, tak ak sa vam pacil, bude sa aj toto) a oplatilo by sa ist na to do kina, sklamani by ste neboli. ()

warrenur

Sklamanie -  nepresvedcive herectvo a hlupucky scenar. Neodporucam. 30% Spracovanie "carodejnic" by pritom mohlo byt tak paradne...ach jo. ()

Ten_Geek

Docela originální nápad na horor a taky dobře použitý, střídají špatné efekty a CGI. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na to, že jakmile se postava objeví v Hororu, zahazuje všechnu logiku a smysl přemýšlet do odpadkového koše, jinak by to nebyla žádná sranda. Film má na horor v pohodě atmosféru, hudbu i herecké výkony. Příběh je důvod proč ty 3 hvězdy, směrem který ten příběh vede je super, ale špatné efekty a nelogické chování postav to hodně podkopávají. Bohužel, není to na úrovni Majáku, či Čarodejnice. 6 z 10. ()

gwangi

Na Corredorův celovečerní debut podle námětu jeho stejnojmenného krátkometrážního snímku z roku 2017, který se stal festivalovým hitem jsem se těšil. Film je poskládaný z některých (ač zajetých) dobrých prvků, ale ty zde spolu moc dobře nefungují. Lekaček se nedostává. Na rozdíl od podobného tématu a s jistou podobností (časový limit na promlouvání s mrtvými) s hororem Mluv se mnou z minulého roku se tady atmo zkrátka nepovedlo. Nevím, co je na vině více. Líná kamera, nezáživný soundtrack od skladatelky Äikäs nebo nelogické chování postav. Jeden fešnej záběr na ksicht, jeden ucházející záběr do okna, přítomnost videokazety (VHS sběratele jistě potěší), trocha pátrání v temné minulosti a Freya Allan snímek u mě nezachrání. I když mi dopředu bylo jasné, že se nebude jednat o bůhvíjakou pecku, mohlo to být o dost lepší. Už jen CGI oheň a plameny jsou hrůza a děs. Bohužel ale pro vizitku filmu. Kdyby se nejednalo o pokus rozvinout krátkometrážní počin do celovečeráku a kdyby za tím nestál jeden a ten samý režisér, tak bych hodnotil méně. Ale že mám rád to, když se někdo snaží, dávám 3 hvězdy. V procentech by to ale byla číslovka 50. ()