Baghead

• Česko Hlasy mrtvých (viac)

Mladé dievča Iris zdedí po svojom otcovi starý dom s jedným desivým tajomstvom. V jeho pivnici sa skrýva bytosť zo záhrobia, ktorá sa na požiadanie premení na kohokoľvek mŕtveho. V dôsledku dávnej kliatby je čarodejnica pevne zviazaná s majiteľom domu, ktorého príkazy poslúcha. Iris sa tak stáva tou, ktorá stojí medzi svetom mŕtvych a živých. Jej otec, predchádzajúci pán čarodejnice, využíval túto svoju „moc“ na to, aby poskytol poslednú útechu pozostalým. Ten, kto mal odvahu postaviť sa tvárou v tvár smrti, sa mohol za peniaze naposledy rozlúčiť s človekom, ktorého stratil. Spojenie s mŕtvymi však môže trvať len 2 minúty. Potom sa démon oslobodí a prenesie desivý svet mŕtvych do nášho sveta. Iris má na návšteve v záhadnom dome svoju kamarátku, keď ich prekvapí prvý zákazník. Iris neodolá pokušeniu a rozhodne sa svoju novonadobudnutú moc vyskúšať. Zákazník sa však neovládne a 2 minúty, ktoré všetkých delia od pekla na zemi, prekročí. Čarodejnica je zrazu voľná, mimo kontroly svojej novej panej. Chce sa dostať von z pivničnej hrobky a chce zabíjať. Hovoriť s mŕtvymi má svoju cenu a prišiel čas začať ju konečne splácať... (Bontonfilm SK)

Kushina

Vcelku ucházející horor, který má opět velice špatný konec pro hlavní hrdinku Iris... Na druhou stranu temná síla pomstila bezpráví, které ji kdysi díky lidem vzniklo. Možná to tak mělo být. Každopádně se tu dá mluvit o tom samém pořád dokola, nevyvolávat a nezneužívat mrtvé, protože pravděpodobně oni zneužijí vás :) 55% ()

swenyx

Další nevydařený horor. Týpka co hrála Ciri byla sice fajn, ale jinak to nestálo za moc. Týpečka co zdědí hostinec, ve sklepě najde rituální babku co dokáže přivézt zpět mrtvé. Za mě nevyužitý potenciál. Když víte se že prostě nemůže to monstrum pohnout z toho sklepa, takže jí vlastně nehrozí žádný nebezpečí, tak o čem to pak je. Dost lidí to tady přirovnává s Mluv se mnou s čímž souhlasím, jenže Talk to Me je daleko, ale daleko lepší. Jediná super scéna bylo když v tom sklepě blikaly ty světla a poprvý jsme viděli jak nechutný to "monstrum" je, to bylo fakt cool, to musím uznat, ale jinak solidní nuda. ()

Ace.A.T.L.

Myšlenka dobrá, jen bídně využitá. Start solidní, ale pak to spadne do průměru a zmatku. Člověk se už ani nebojí, spíš se snaží pochopit, co chce básník říci. Finále nepřekvapilo a bylo očekávaný 😁 Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

brasek

Tuctový horor s pointou, ktorá tu už párkrát v rôznych filmových obrázkoch bola. Nebolo to špatné, finále snímku však chcelo viac. Možno desivé prekvapenie či absolútny zvrat. ()

Sebule

Za mě veliké zklamání. I přes to, že hlavní roli hraje sympatická Freya Allan a nápad je dobrej, tak je to celé pohřebné scénářem. Mělo to své světlé chvilky, konec byl za mě v pohodě.Postavy ale naprosto pitomé, film je bez strašidelné atmosféry a nějakého většího nápadu. Podle mě se autoři mohli vyřádit mnohem více. Takhle vznikla akorát nudná a obstojná jednohubka, která ale nechutnala moc dobře. Hodnocení: 4,5/10 ()

hronikpetr

Bohužel, žádný přelomový horor to není.. Lekačky zde jsou nefunkční, na vině bude zvukař.. CGI je taky hodně špatná. Příběh ok, ale sneslo by to delší stopáž alespoň o 10 až 15 minut. Horory jsou prostě takový nevděčný téma.. Co se komu může líbit ostatní můžou nenávidět. Za mě průměr, trošku lepší průměr..60% ()

gogo77

9/10 ... vyborny atmosfericky horror s viacerymi jumpscarmi... hnusne sceny zimomrivky striedajuce stiahnutie prdelky     ... mlada zena zdedi po svojom otcovi prastaru krcmu v Berline ale spolu s nou zdedi aj tajomstvo... v pivnici zije carodejnica ktora poslucha iba a len majitela domu a dokaze sa premenit na akukolvek mrtvu osobu a po dobu 2 minut sa takto dokazete rozlucit so svojimi blizkymi... ma to vsak hacik... nikomu 2 minuty nestacia a nasledne sa vam dostava carodejnica do hlavy a uz si s vami robi co len chce... za kazdu cenu ju vsak treba udrzat v pivnici... ()

Polux

6/10 | S hororovými kraťasi, které dokázal jeho tvůrce po letech rozvést do celovečerní podoby a ještě si při tom odbyl režijní debut, se v poslední době roztrhl, ehm:-), pytel. Tohle je další takový pokus a nedopadl vůbec špatně. Corredor sice žádnou hororovou bombu nenatočil, ale na poměry podobných nízkorozpočtových produkcí s neznámým castingem a minimálním počtem lokací se jedná o slušnou žánrovou záležitost. | Největším problémem filmu je, že hororová rovina tady až tak úplně nefunguje a film se pohybuje spíše v hájemství napínavého thrilleru s hororovými vsuvkami. Povinný atribut (nebo-li nutné zlo:-)) žánru, tj. více či méně smysluplné lekačky, sice přítomen je (naštěstí se dávkují rozumně a jejich množství nepřekračuje únosnou mez) a na zvýšený tep a mrazení v zádech během určitých sekvencí (především v případě "výletu za zeď") také dojde, ale na skutečně strašidelné momenty, které by Corredor budoval skrze práci s kamerou, hudbou a střihem, je film poměrně skoupý. | Na druhou stranu několik příjemných maličkostí tento nedostatek vynahrazuje. Výchozí premisa sice pozbývá originalitu, ale po příběhové stránce se Corredor nevydává v rámci žánru obvyklou a notně prošlapanou cestou a v průběhu filmu dokáže párkrát překvapit (potěšilo zejména nekompromisní finále), schopnost čarodějnice napodobovat lidi je slušně vytěžena, nápad s pytlem přes hlavu skýtá pro diváka prvek nejistoty, v jakou osobu se čarodějnice právě teď proměnila (a současně se tím podstatně ušetří rozpočet pro triky) a Allan svou první hlavní roli zvládá bez větších potíží. | PeZet ()

vinducha

Že by to muselo jít do kin , až taková paráda to zase není . Je to průměr , který neurazí , ale být to natočené v roce 2000 , tak to asi vzbudí víc pozdvižení . Ztráta času to není , ale šokovat to mohlo děcka do 13. let před tím čtvrtstoletím. ()

randalll

Nečekal jsem moc a co jsem chtěl, to jsem včera v kině měl.  Příjemný horůrek, který měl snad vše takový film má mít. Pravda, nebylo toho tak moc, od všeho kousek, ale mě to stačilo. Ponurost, napětí, lekavé scény a zajímavý děj, mě do filmu vtáhly. Takže čtyři frčky dávám s klidem. ()

luciferrus

Ale jo, není to kdovíjak převratné dílo, ale je to docela stylovka, má příjemné lekačky a ani to uchopení tématu není úplně špatné. Až na některé nelogičnosti je to příjemný filmový zážitek. ()

Kelinej

Mohl to být výborný horor. Námět zajímavý, atmosféra funguje, vizuální stránka taky, lekačky jsou fajn. Jenže! Nesnáším, když se postavy chovají od počátku hloupě, nezodpovědně, vysoce nepravděpodobně. Nejprve hlavní hrdinka, pak záhadný klient a nakonec i hrdinčina kamarádka. Tak moc mě to štvalo, že jsem všem přál smrt v ukrutných mukách. Pozor SPOILER: Naštěstí jsem se dočkal. Takže nakonec dávám tři kompromisní hvězdy. Ale mohl to být výborný horor. ()

lokso2

Veľmi sa mi páčilo, že to nemá žiadne úvodné omáčky a ide sa rovno na "vec." Má to pár nejasností a nelogickosti, no v celku to postupne dávkuje a drží napätie po celú primeranú minutáž. Slušný kúsok. ()

Hornet.CZ

51% / Průměrný horor o dědictví a velkém břímě. Nebylo to špatné, nápad byl fajn, některé scény také, avšak za mě zde to dost zabíjí stupidita, díky které více dát nemohu. Nedoporučuji. ()

Petrichor8

Ocakavania boli velke, k naplneniu vsak nedoslo. Velmi zaujimavy namet, ktory bol vsak utopeny a film nenaplni ocakavania divakov, ktori dufali v nieco podobne ako Talk to Me. Ani zdaleka. Fakt, ze tento film som pozerala vecer sama po tme a nezdvihlo ma z postele ani raz mi staci na to aby som mu dala nanajvys 5/10, v tomto pripade 2* ()

carebear

Lepšie 3 čiže 4 , pretože fakt sa jedná o nadpriemerný horror za dosť dlhú dobu a zaslúži si prilepšiť. Nápad výborný aj keď nie tak celkom originálny ( Talk to me) ,prevedenie slušné , stopáž tak akurát,na kino pomery spokojnosť nadmieru. Pokračovaniu by som sa. vôbec nebránil, mohlo by to byť fest zaujímavé. ()