Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Stanford

Řeknu vám. Tenhle film je super! Je to něco mezi Vyvrženci pekla a Original Halloweenem. Taky se není čemu divit, když je to od Roba Zombieho. Tyler Mane zahrál Michaela Meyerse úplně skvěle. ()

Kečo

Tak toto bol narez, mlade dievcata, ktore Mikei killne pri sulozeni aj s partnerom, perfektne lakacky + ten zvuk...PARADA ! ! ! ()

Alfonso198

Byl jednou jeden šikanovanej kluk a ten se rozhod, že až jednou bude velkej, tak si udělá pár masek, stane se z něj magor a pozabíjí "zvláštním, neokoukaným a netradičním" způsobem koho potká... Ještěže byla ten den sleva na lístky. Rob Zombie měl radši zůstat u muzicírovaní, ikdyž ani to se mi od něj nijak zvlášť, respektivě ani malilinko, nelíbí. 28.315% za to, že sem se aspoň občas zasmál cizímu neštěstí. ()

sAreOn

Musím uznat, že ikdyž je to možná trošku ostuda :) tak se mi toto zrpacování Halloweenu líbilo více než Carpenterův originál, který jak už jsem psal mi přišel bez gradace, kdy film pouze pomalu plynul. Zde po velmi zadřilé první půlce filmu pojednávající o "vzniku" Michaela film přechází do typické slasher podoby s velmi povedeným cca 15-20 minutovým finále. Ikdyž je film plný typických kliše a ničím nepřekvapí (dějově moc překvapit ani nemůže, když vychází a je celý inspirován originálem), ale pro mne byl velice zábavný. Hlavně první půle, kdy styl Roba Zombieho perfektně seděl k vysvětlení toho, jak Michael začal - je zde i pěkná práce s hudebními prvky - vše zde působí velice smutně, pesimisticky a bezvýchodně. ()

cici24

Myslím, že velmi zdařilí remake. Bylo dobré se podívat na Michelův život, co ho podnítilo se vydat na dráhu zločinu....Film je v dobrých rukou a už se těším an dvojku. ()

brasek

Rob Zombie a ďalšia jeho šaškáreň. Zombie a že potvrdzuje status najtalentovanejšieho horového režiséra? Tak to je doba, že ľudia považujú za kvalitný horor takéto mánio-depresívne sračky. Zombieho Halloween je nudný a ničím nezaujímavý remake. Vlastne je tu jedno pozitívne plus, že malý Mike Myers je už na pohľad taký odporný... teraz je otázne, či je to práca Zombieho, alebo mám ten pocit kvôli tomu, že tento film je na hovno? Súvislosť medzi The Devil´s Rejects a týmto snímkom je tá, že najviac som sa tešil na záverečné titulky. ()

Davemix

První polovina mě fakt bavila a vypadalo to dost slibně. Dobrá atmosféra a hustej mladej kluk co se s tím moc nemaže, ale bohužel v druhý polovině se z toho stal naprosto běžný horor. Dlouhá stopáž u tohoto druhu filmů je spíše na škodu. 50% ()

morwen

Umlaťte mě maskou Michaela Myerse ale já si stojím za tím, že tohle je prostě epické. Zombie neudělal remake ale úplně nový pohled, který chápu, že nemusí každému sednout ale no tak. Tohle bylo boží. Ať už dětství malého Michaela tak jeho vzestup na post nejlepšího zabijáka za posledních pár let. Je to buldozer, který jako snad jediný nemá žádnou "nadpřirozenou" moc a působí alespon trochu "reálně" za mě nutných 80% ()

Silblade

O remaku Halloweenu jsem se dozvěděl vlastně náhodou. Díky předchozímu Halloweenu: Resurrection jsem přistupoval k dalšímu počinu o Mike Myersovi už skepticky, kór když jde o remake jednoho z nejlepších hororů. Fajn, řekl jsem si, točí to nějaký pan Zombie, sympatické jméno, snad to je znamení, že umí natočit dobrý horor. Mr. Zombie by se ale měl věnovat zombie, a ne psychopatickému vrahovi. Nastínění prostředí, ve kterém Mike vyrůstal, ruší tu mystérii, až nadpřirozenost, z M.M. se stává vrah s mohutnou figurou a ohromnou silou, není už tajemný, děsivý, spíš hrubý. Dialogy i činy postav jsou podprůměrné, takové hloupučké "nechoď tam, v tom domě straší!" "co by se mi mohlo stát, bububu! Je to legrace" "to není sranda".... by vymyslel i prvňáček v dramaťáku. U rozhovorů s herci jsem se musel pousmát, když tvrdili, že zde není "žádné klišé" a "u tohoto hororu se budete smát, plakat i bát," očividně to měli pěkně nacvičené. Nesmál jsem, neplakal, nebál, spíš naštval. Takovej Halloween si nepředstavuju. Jedna hvězda za hudbu, druhá hvězda za Dannyho Treja a Brada Dourifa. ()

Thomak

První polovina jasných 90%, vývoj Meyerse ve vražedné monstrum mě uchvátil, ale okamžikem jeho internace jde všechno do kopru. Chlápek s nožem postupně vykuchává ječící oběti, pak vykuchává další ječící oběti, prostě nuda, nuda, sex a krev. Achjo, zabitej potenciál ()

Braga

Skvělej horor . Neškolený Rob Zombie je určitě talentovaný hororový tvůrce, což zde dokazují zručně zrežírované Myersovy ataky, které mají neskutečné grády a občas při nich Zombie přijde se zajímavým nápadem, ale jinak vše ostatní je slabota. Je to pro něj krok zpět, v předchozí ´The Devil´s Rejects´ dokáže Zombie dějově překvapit i příjemně šokovat, ale ´Halloween´ je až nudně předvídatelný ve svém vršení stokrát omletých hororových klišátek (hlavně ve 2.půli), bez špetky překvapení a s nulovou dávkou napětí. ()

kelet

Znovuzrodenie Halloweenu pod majstrovským šialencom Robom Zombiem je naozaj skvelé. Konečne sa to venuje viac Michaelovi ako samotnému vraždeniu (i keď toho tam je aj tak dosť). Spravené veľmi temno a drsne. Rob Zombie ma zatiaľ ešte ako režisér nesklamal. Len tak ďalej. Hodnotenie: 95% ()

MAXIKILLER

Sic velký fanda slasher movies, na takové přehnané násilí jako předvádí Zombie v Halloweenu si moc nepotrpím. Ovšem celkově vzato jako pocta jedničce, se mu to povedlo náramně. Přerod z vychtrlíka co by mohl dělat reklamu na Somálsko, do rabiáta který láme vazy holýma rukama, spolu s pomyslným zrodem, je tunning který film přenáší na úplně jinou úroveň. Syrové násilí je pak při pohledu na dvoumetrového namakaného hipízáka jaksi samozřejmostí. Takže bravo pane Zombie. ()

Bruce_cz

Divné... Od začátku pocity, že tohle je fakt super, možná i lepší než původní Halloween, potom přijdou chvilky "tohle snad nemyslí vážně" a končí to zíváním nudou. Škoda. ()

andrewXx

Prvá polka filmu bola fajn. Zrod zabijaka Michaela od malička pôsobil tvrdo psychologicky a desivo. Vraždy brutálne, napätie stupňované, všetko okey. No pri druhej polovici filmu sa zastavíte a vravíte si "pozerám stále ten istý film ?" Akoby všetko padlo do hája a k tomu ten absolutne nelogický koniec ktorý mi vadil úplne najviac. Zabijaka najprv bodnú do ramena alebo do trapézového svalu (neviem presne ale skrátka po takomto zranení isto nebudete môcť používať svoju ruku ako predtým a hádzať ľuďmi pokiaľ nie ste Superman), ďalej ho 3 krát strelia, zdá sa že sa dočkáme happy endu ale on sa po chvíli objaví znova v plnej sile zdravý ako ryba aby pokračoval vo vraždení. Troška logiky do toho celého by nezaškodilo. ()

Jason13

V době kdy už je hororové publikum přehlceno slashery, je celkem obtížné přijít v tomto odvětví s něčím zajímavým, potažmo zábavným... Zombiemu se to ale podařilo. Je to dáno tím, že jeho vyvražďovačka má hned dvojí přidanou hodnotu. Za prvé: je to remake filmu, který tento hororový subžánr prakticky založil a definoval (to samo o sobě nemusí být výhoda, ale tady to klaplo). A za druhé: nabízí pohled do dětství Michaela Myerse a přijatelným způsobem zachycuje zrození tolikrát zmiňovaného čirého zla.. Jako velký fanoušek série jsem spokojen! ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)