Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

Aywes

Drastický remake v podání Roba Zombieho.Všechno je drsnější a to nejlepší z původního Halloweenu přetrvalo.Soundtrack od Johna Carpentera byl využit stejně skvostně jako v prvním dílu.Tady se však Zombie vykašlal na atmosféru a udělal čistokrevný slasher bez atmosféry.Žádný hraní na super hollywoodskej film jen čest Meyersovi.Vše šlo tak ladně.Děj,hudba,vraždy a samotný Meyers.Jelikož se ujal režie Rob Zombie vybral dokonale hodící se hudbu (Misfits - Halloween).Dokonce zde hraje i píseň Dont fear the reaper, která zazněla právě i v prvním dílu.Nikomu tedy nevěřte.Pokud vás bude někdo srát prostě nasaďte masku jako Meyers a všechny posekejte kudlou.Budete slavní a vlastnit respekt :) ()

Todd_Hewitt

Podle mě se to Robiemu povedlo. Teda až na dětského Michaela, původně jsem si myslel, že je dívka. Je jasné, že původní Halloween to nepřekoná, remake je remake, ale tohle se mi také moc líbilo. ()

elanista1

Do slaka, mrzi ma, ze Rob Zombie ani zdaleka neukazal co v nom drieme a bal sa pokracovat za tu istu hranicu, ktoru prekrocil v Dome tisicky mrtvol a vo Vyvrheloch pekla. V niektorych pasazach sice vidno, ze ho to velmi laka /eroticky tanec Sheri Moon Zombie, znasilnenie v Michaelovej cele/, ale nakoniec sa vydal inym smerom, teraz tazko povedat ci to bola spravna volba.Film sa zo zaciatku venuje rozvoju Michaelovej psychiky a dopodrobna /vramci casovych moznosti/ nam ju vyrozprava, a musim povedat ze uvodnych patdesiat minut /do momentu uniku z psychiatrickej liecebne/ bolo nielen najlepsich 50 minut celej Halloweenskej serie, ale aj jednou z najlepsich filmovych pasazi vobec. Zazitok rovnajuci sa cistej patviezdickovej dokonalosti avsak nahle skoncil a prislo triezve pripomenutie si klasickych slasherov z osemdesatich-devatdesiatich rokov bez stipky inovacie. Bohuzial. Herecke obsadenie je velmi prijemne, az na samotnu Laurie, ktora je nechutne uvrestana.Celej atmosfere uz tradicne kraluje neskutocny Carpenterov motiv, ktory spominam v kazdom komentari, a budem ho spominat aj v dalsich, lebo tie tri-styri tony mi stale vyvolaju zimomriavky. Je mi luto, ze su tu tak dve odlisne polovice, ale dat tri hviezdy by bolo zlocinom ked si spomeniem, ze tri som daval aj neoriginalnym dvojkam, stvorkam, tak toto si zasluzi viac. Napadli ma aj myslienky, ze keby bolo toto natocene v sedemsiatomosmom, tak by sa to mozno stalo este vyraznejsim kultom ako Carpenterov original. ()

DandaPiper

Nemůžu si pomoct, ale působilo to na mě děsně přiblble. Začátek, to dětství ještě ušlo, ikdyž první vražda v lese hned vyvolává několik otázek jako: To tam tu mrtvolu nikdo nenašel? Nikdo ho nepohřešoval? A jestli, tak nikdo nepodezíral Mikea, když byli předtím oba u ředitele za rvačku? Prostě začátek filmu a už samý mouchy. Vyvraždování rodiny ..budiž, že mimčo přežije jsem tušil, ale nechápu tu matku a jak se v tom blázinci k Mikeovi chová. Jasně, je to stále jeho matka, ale zabil svou sestru, to by v ní mělo nechat nějákou zlost a opovržení. Pak se nakonec zabije a mimino nechá jen tak, místo toho, aby ho třeba předtím dala někam do péče? Ještě k tomu, když doted byla relativně oká? To je další nesmysl. Po 15ti letech trapně a uměle vykonstruovaný rádoby příběh a vztah mezi Mikeem a jeho dozorcem v cele, aby ho nakonec taky prach-sprostě zabil jako všechny ostatní ...to mi přišlo jako největší debilita. A můžeme pokračovat dál a ani nemusíme chodit daleko ...vražda černocha na benzince, taková slátanina apod. Polomrtvá kamarádka volá z chodby "Lori, Lori, Lori" a dostane se jí jen "vydrž boučku, vydrž", jako kdyby PŘENOSNEJ! telefon fungoval jenom v kuchyni. Neříkám, že je to vyloženě hrozný, ale asi jsem měl zrovna zapnuté své kritické oko a přišlo mi to všechno tak něják hrr hrr, jdeme vydělávat prachy na staré dobré šabloně, akorát jí přidáme trochu základu a rodinného zázemí k tomu. Viděno jednou a půlkrát ..a snad už i stačilo. ()

Fíma

Nemůžu si pomoci, ale tento film nesahá předloze ani po kotníky čínské liliputky. Chybí tajemno. Je hezké, že nám tvůrce chtěl říct, jak to tenkrát začalo, ale ruku na srdce, nebylo dřív tajemnější a tím i hrůzostrašnější? Už nevím, v jakém filmu to jaká význačná postava říkala, ale strachu se nejlépe zbavíme, podíváme-li se mu do očí. Ano, v Michalových očích je prázdno a krystalické zlo, ale filmový divák by měl být v napětí, ve strachu z neznámého. Pravda, jak dnes děsit diváka strachem z neznámého, když tím neznámým je notoricky známá filmová postava donekonečna omílaná v řadě pokračování a připomínaná v kdečem. Ale i tak. Slabý odvar, slabé dvě hvězdy. ()

moviefan4

Roba mam rad ako speváka tak aj ako režiséra. Remake Halloweenu sa mu podla mna vydaril na jednotku(oproti dvojke). Perfektne vystihol tu pravú horororvú atmosféru, ktora sa mne neskutočne lúbila a nemohol som sa jej prestať nabažovať. Priznávam že som videl túto verziu skôr ako tu originálnu ale aj ked som si pozrel tu originalnú tak sa mi táto páčila viacej. Ďakujem Rob Zombie za takýto úžasný horororvý zážitok. ()

mikessc

Tento film určite nespravil sérii HALLOWEENU hanbu. Tu vidíme Michaelov vývoj vraždenia od začiatkov. Od zvieratiek až po ludí. ()

m.xFuck

bylo to příjemné překvapení vystřídané zklamáním. Dokud Zombie točí jako Zombie, tak je to v pohodě. Sice to odbočuje z žánrových vod a přiklání se to spíše k thrilleru, ale ta snaha oddémonizovat MM je v pohodě. Mile překvapila i paní Zombieová co by matka MM. Bohužel v okamžiku, kdy se to posune do současnoti a Zombie začíná přetáčet Carpentera, mnohdy slovo od slova, tak to zoufale začne ztrácet drive. Nepomůže tomu ani nevýrazný casting, kdy postavy jsou dokonale ploché a naprosto nezajímavé. Výsledek je půl na půl a opravdu bych chtěl vidět, jestli to takhle zombie chtěl a nebo ho k tomu dostrkalo studio. Jo a ještě scéna s fotkou byla fakt v pohodě :) ()

blondboss

Keby Rob Zombie utiahol scenár a atmosféru až do úplného konca, tak by sme sa bavili jednoznačne o najlepšej verzii Halloweenu. Prvá polovica je doslova dychberúca a krásne je tu vykreslený psychologický profil Michaela Meyersa a toho, prečo sa stal tým, čím sa stal. Toto mi trochu chýbalo v predošlých dieloch. Preto tu možno hovoriť o ozaj kvalitnom psychologickom horore, ktorý sa žiaľ v poslednej štvrtine zvrhne do zbytočného vraždivého besnenia s dosť vágnym záverom. Potenciál bol obrovský, vyčerpaný bol "len" skvelo. 75 % ()

Nikolas__

Dle mého nejkvalitnější Halloween film co kdy vznikl. Je to fakt dobře natočené, hudba je super, je to nekompromisní a napínavé. Za mě teda 8/10. ()

Taron

Tak tohle je prostě bomba. První polovina, kde je Michael mladej, je krásně ponurá a psychologická. Myslím, že kdyby se Carpenter tehdy rozhodl stejně, a víc přiblížil, jak Myers vlastně "vznikl", mohla celá série být o něco lepší. No, v druhé půlce přichází neskutečně surová a nekompromisní jízda. Příjde mi, že Zombie tady naprosto pozvedl laťku nejen Halloweenu, ale celýho slasheru. ()

david666

Na tento film jsem se opravdu těšil. A možná proto jsem čekal víc, než se mi dostalo. Mám velmi rád Robovy předchozí filmy takže jsem čekal pořádné "masíčko":-). Protože jak House of 1000 corpses tak Devils reject se mi dost zamlouvaly ať už se to týkalo atmosféry, tak "chutných" scén. U halloweenu si myslím, že Rob trochu ubral na brutalitě a snaží se spíš kopírovat originál. Hlavně co se týká 2. poloviny filmu. Kladně hodnotím dětství Michaela Myerse. Kdyby film pokračoval v tomto duchu bylo by to min. za ****. Na druhou stranu i tady se dalo více přitlačit na pilu. Vyloženě mě zklamalo obsazení hlavní hrdinky - ta mě opravdu nějak nevzala. Jinak je každopádně těžké tento film hodnotit, protože Carpenter nasadil laťku hodně vysoko. Po zvážení kladů a záporů mi vychází čistá *** - což u mě znamená dobrý film. Klady: hudba, scény z dětství Michaela Zápory: hlavní hrdinka, "měkčí" vyvražďovací scény ()

sus

První polovina filmu skvělá, hned na začátku to nabralo obrátky, super hlášky. Ale po tom co Meyers uprchnul z léčebny to bylo strašné klišé, předvídavé, prostě nuda. Musím přidat hvězdičku za slušnou Michaelovu masku. Ale kde film strácí nejvíc je konec, protože dostat čtyři kulky a kuchyňákem do krku a pak se stále zvedat a snažit se u diváků vyvolat laciné lekavé scény je v dnešní době hororu už dost ubohé. Zkrátka konec filmu byl podle mě odpad. Celkově za první polovinu a masku dávám takových 55%. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)